April 29, 2024, 12:28:46 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU  (Pročitano 951973 puta)

Van mreže pepi

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 208
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1560 poslato: Mart 06, 2012, 06:47:26 posle podne »
mislio sam na nutritivne vrednosti da su kao i obican pirinac ,a to da je mnogo galeta da se pojede za da se stigne 200uh mn je nema sto

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1561 poslato: Mart 06, 2012, 07:31:07 posle podne »
mislio sam na nutritivne vrednosti da su kao i obican pirinac ,a to da je mnogo galeta da se pojede za da se stigne 200uh mn je nema sto


pa to

Van mreže Djokili

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1562 poslato: Mart 06, 2012, 07:59:29 posle podne »
meni je ovo sesta nedelja rotacija, mislim da  zadnjih desetak dana bas nesto tesko ide sa rezultatima,ali jbg verovatno treba nesto da se menja, jos ovu nedelju da izguram pa krecem keto, jedva cekam :) Samo da kazem da sam prezadovoljam sa rezultatima. Izgledam kao da nisam izgubio nista misica iako sam koristio samo whey od suppsa.Cilj su mi trbusnjaci i necu posustati dok ne dodjem do cilja xD

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1563 poslato: Mart 06, 2012, 09:26:24 posle podne »
Kakav si sa kilazom Djokili?
Men sana in corpore sano !

Van mreže Djokili

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1564 poslato: Mart 07, 2012, 05:38:10 pre podne »
odlican 5. sa 90 na 85 xD

Van mreže ttt

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1565 poslato: Mart 11, 2012, 10:05:04 posle podne »
Evo novih glupih pitanja i molbi za pomoć :) A pošto je i prvi post, krenuću naširoko...

Krenula bih sa ovim tipom ishrane uz drugi vid treninga, a s obzirom da idem na različite grupne treninge možda bi mi trebala modifikacija unosa UH (200 mi sve nešto deluje previše)?

Nego, da krenem od početka: žensko, 26 god, 172 cm, 73 kg (nekih 8 kg viška po trenutnoj strukturi)
Trenirala različite sportove "u mladosti" (judo, ritmička gimnastika, jahanje), pa zadnjih 5-6 god sa kancelarijskim poslom došla neaktivnost i katastrofa (i cigare). Cigare ostavila i zadnjih godinu i po sporadično išla na pilates, zumbu (ovo pošto je držala prijateljica, ovako "živahni" vidovi rekreacije mi i ne leže) i teretanu (zadnjih 6 meseci krenem mesec dana intenzivno, pa dva pauziram).
Ishrana mi je poprilično korigovana zadnjih 2 god, s tim da su mi UH boljka (bilo po pitanju voća ili slatkiša) tako da sam od kraja januara na low-carbu - neuspeli pokušaj keta, tj. 3 nedelje uspešan, pa onda 3 nedelje "neuspešan" - sa "izletima" uglavnom loših UH ali nijednom preko 150g, tako da rezultat nije totalno katastrofalan. Vizuelnih rezultata ima, smanjene masnoće na kriznim mestima ali još uvek nedovoljno.

Sada bih krenula po ovom programu, ali razmišljam da li ima potrebe za danima sa jako visokim unosom UH, s obzirom na drugačiji intenzitet vežbanja od predloženog. Trenutno, zbog posla, vežbanje uvek predveče:
jedne nedelje - ponedeljak i petak - TAG (thigh/abdomen/gluteus - vežbe u parteru) i body pump (les mills);
utorak i četvrtak - spinning i total body workout; subota - pilates i total body w. (sreda i nedelja odmor)
druge nedelje - pon. pilates, ut. boxing, sreda pilates, čet. boxing, petak odmor, subota pilats i tbw, nedelja odmor
(vežbanje ostaje ovo bar 2-3 meseca, ne bežim od tegova, čak mi i leži taj tip vežbanja, ali imam nedostatak volje za vežbanjem bez nekog društva, a trenutna partnerka je samo za ove grupne, a pošto ima i tegova i kondicionih vežbi i boks i spinning - mislim da će biti ok neko vreme)

Što se tiče rotacije UH, mislila sam 150-100-30-150-50-100-30 da bi dani odmora (sreda/petak i nedelja) bili sa manjim unosom. Ne bih prelazila 150 UH kad sam se već (teškom mukom) navikla na manji i nemam potrebu za više. Proteini i masti od 80/80 (više UH) do 130/110 (manje UH).
E sad, što se tiče UH da li vlaknasta ne brojim u onoj početnoj računici (sa 0), pošto mojih 30 se odnosi na vlaknasta (i malo što se provuče u siru i uljaricama)?

Od hrane jedem:
- doručak i užine: varijacije jaja (1-2 žum i 3-6 bel), nekad sama, nekad sa spanaćem/paprikom/lukom, origano i lan obavezni u kajgani, kada jedem kuvana jaja dodatak su krastavac i sir (kačkavalj/zdenka/kuč svež sir); proteinski "hleb" (patišpanj od belanaca sa lanom i sl.), a mackam puter/svež sir/krem sir; od voća samo bobičasto voće (i goveđi želatin npr. ili dodatak proteinskoj palačinki)...
- ručak i večera: belo/batak bez kožice/skuša/losos/tuna + brokoli/karfiol/spanać/pečurke/krastavac
Uljarice držim na poslu a seckane koristim kao dodatak kad kuvam; ulja - kokos, semenke grožđa, maslinovo; mix semenki dodajem gde ide; kokos brašno za razne namene.
Masnije sireve, pavlaku za kuvanje i jogurt-buter sam ubacila u manjim količinama, pošto sam pre bez masnoća i na kilama voća i žitarica bila, pa sad imam problem da "zamastim" dovoljno, sa sve ovim masnoćama jedva dođem do 1600-1800 kcal.

3-4 obroka imam kad vežbam + protein uveče, kad ne vežbam 5 obroka. Od suplemenata samo protein i omega3 koristim, a i Take One multivitamin (sad me hvata i grip pa dodatno 1000 mg C). Tj.verovatno ću i Dyma Burn ubaciti, kad me prođe grip.

Jelovnik bih ostavila isti, samo dodala integralni pirinač, ovsene i više bobičastog voća u danima punjenja? Pošto su treninzi uveče, UH da unosim u toku celog dana ili pred trening?

Mislila sam i "banana-šejk" - manja banana, ovsene, belanca, malo mleka - pred trening, mada sad više nisam sigurna kad je najbolje da ga uguram?

Da napomenem još jednom, bila sam na jako malom unosu UH uz povremeno veći unos, u proseku jednom na 5 dana, tako da mi je ovo promena.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1566 poslato: Mart 12, 2012, 06:22:42 pre podne »
cao
pre svega trebala si da odtvoris svoju temu

Citat
Jelovnik bih ostavila isti, samo dodala integralni pirinač, ovsene i više bobičastog voća u danima punjenja? Pošto su treninzi uveče, UH da unosim u toku celog dana ili pred trening?

rasporedi u toku celog dana jer one teroije.UH pred trneing da bi imao snage itd.itd itd..bah..

Citat
Mislila sam i "banana-šejk" - manja banana, ovsene, belanca, malo mleka - pred trening, mada sad više nisam sigurna kad je najbolje da ga uguram?

nemoj da ga uguravas niti aguravs bilo gde i bilo kada
jer je to kalorijska bomba i sigurno ce da ti remeti ukupan cal unos koji ti je potreban

Van mreže ttt

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1567 poslato: Mart 12, 2012, 10:19:08 posle podne »

Što se tiče rotacije UH, mislila sam 150-100-30-150-50-100-30 da bi dani odmora (sreda/petak i nedelja) bili sa manjim unosom. Ne bih prelazila 150 UH kad sam se već (teškom mukom) navikla na manji i nemam potrebu za više. Proteini i masti od 80/80 (više UH) do 130/110 (manje UH).
E sad, što se tiče UH da li vlaknasta ne brojim u onoj početnoj računici (sa 0), pošto mojih 30 se odnosi na vlaknasta (i malo što se provuče u siru i uljaricama)?

A što se tiče ovog dela, ok?

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1568 poslato: Mart 12, 2012, 10:36:12 posle podne »
Vlakna ne brojis, ubaci jedan dan  0uh. Masti ti ne treba preko 50 gr.
Men sana in corpore sano !

Van mreže ttt

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1569 poslato: Mart 12, 2012, 10:56:44 posle podne »
Ok, ako ne brojim dva su 0, masti ću lako da smanjim što se tiče jelovnika, nego mi teže što se tiče potrebnih kcal. No, dobro, jaja, jaja, meso, jaja, nadopuniću nekako :) Tnx.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1570 poslato: Mart 13, 2012, 06:08:02 pre podne »
Ok, ako ne brojim dva su 0, masti ću lako da smanjim što se tiče jelovnika, nego mi teže što se tiče potrebnih kcal. No, dobro, jaja, jaja, meso, jaja, nadopuniću nekako :) Tnx.

a jesi sigurna da bas tebi treba toliko cal koliko kaze HB formula??

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1571 poslato: Mart 13, 2012, 06:44:30 pre podne »
Ok, ako ne brojim dva su 0, masti ću lako da smanjim što se tiče jelovnika, nego mi teže što se tiče potrebnih kcal. No, dobro, jaja, jaja, meso, jaja, nadopuniću nekako :) Tnx.
sto ka9e Pedja najbolje otvori temu novu. Nije caka da nadopunjujes sa tim mastima nego sa zdravim: omega 3, maslinovo ulje.
Men sana in corpore sano !

Van mreže ttt

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1572 poslato: Mart 13, 2012, 12:40:37 posle podne »
Što se tiče teme, nisam sigurna u kom podforumu da je otvorim? Ako hoćete da premestite od mog prvog posta na pravo mesto, ja sam ok.

Što se tiče kcal, nisam sigurna da je po formuli za mene, ali sam sigurna da na moju građu ne bih trebala ispod 1600, pogotovo na dane treninga, zar ne?

A nisam mislila da masti nadoknađujem mesnim i holesterolom, već proteinima da podižem unos (ako smanjim masti), možda se nisam lepo izrazila - belanca, belanca, belo meso, belanca :) Omegu3 pijem, doduše par tableta dnevno samo, lan dosta koristim, uljarice i ulje od semenki grožđa. Uzela sam kokos ulje, ali se još nisam navikla da ga koristim.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1573 poslato: Mart 13, 2012, 12:59:58 posle podne »
Citat
A nisam mislila da masti nadoknađujem mesnim i holesterolom, već proteinima da podižem unos (ako smanjim masti), možda se nisam lepo izrazila - belanca, belanca, belo meso, belanca :) Omegu3 pijem, doduše par tableta dnevno samo, lan dosta koristim, uljarice i ulje od semenki grožđa. Uzela sam kokos ulje, ali se još nisam navikla da ga koristim.

nema potrebe da daljes komplikujes sama sebi zivot
radi tako kako si pocela bez onih budzenja sa bananima i sl
prati napredak kroz 4 ned
a neznam kako da odvojim ovo sve sto si napisala ovde tako da ako ti nije problem odes u deo za zene,imenujes temu i sve ovo samo tamo napises ili sli..

Van mreže NoLimit

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 62
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1574 poslato: Mart 14, 2012, 02:06:11 pre podne »
Kratko pitanje:
3 puta nedeljno idem u teretanu - Utorak, Četvrtak, Subota, gde da stavim u danima kada ne treniram ove UH za koje Pedja kaže da se uzmu posle treninga? Pretpostavljam ujutru negde bi bilo najbolje posle cardio treninga?

Samo um je granica, a kad ima volje ima i načina.

"No bulking, no cutting, no bullshit. Just training for being a motherfucker."