April 28, 2024, 11:02:54 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU  (Pročitano 951931 puta)

Van mreže mark kerr

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1695 poslato: Maj 22, 2012, 09:59:51 posle podne »
Ako treniram sa tegovima 3 x  nedeljno da idem ponedeljak, sreda, petak. Subota i nedelja odmor???

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1696 poslato: Maj 23, 2012, 09:59:00 pre podne »
Ako treniram sa tegovima 3 x  nedeljno da idem ponedeljak, sreda, petak. Subota i nedelja odmor???

a sto ne cardio tim danima?

Van mreže mark kerr

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1697 poslato: Maj 23, 2012, 12:00:13 posle podne »
Radim ja i kardio onako kako ste rekli, nego zanima me kojim danima bi bilo bolje trenirati sa tegovima zbog nacina ishrane?

Spartak

  • Gost
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1698 poslato: Maj 23, 2012, 02:07:31 posle podne »
pa ako treniras 3x sa tegovima onda svaki drugi dan

Van mreže mladen_87

  • Član
  • *
  • Poruke: 39
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1699 poslato: Jun 02, 2012, 04:33:40 posle podne »
veliki pozdrav za sve na forumu :)
procitao sam celu temu i danas mi je 6 dan i radi daljeg napredka imam par pitanja pa bih vas molio za pomoc.
ukratko 197, 99 kg. pridrzavam se svega sa prve strane sto je Pedja napisao da vas ne smaram sada sa jelovnikom.

1. da li je ok sledeci nacin konzumiranja bcaa? ujutru 10 gr pre kardio treninga, 10 posle i isto te kolicine pre treninga sa tegovima i posle naravno uz whey, malto i deks.
2. hteo sam da pitam i za zacine ali sam video da je komentarisano na 4-5 stranica ranije da moze so i vegeta, naravno u umerenim kolicinama.
3. zanima me kada da ubacim sagorevac u toku dana? ponavljam sve je ispostovano, kardio ujutru na prazan stomak i sve ostalo sa prve strane. takodje i nacin uzimanja danima kada mi je pauza u teretani, cetvrtkom i nedeljom?

4. mana mi je jer ne uzimam nikakve vitamine i minerale pa me interesuje sta da ubacim, jer mogu neke sumece tablete ili ipak nisu preporucljive?
 izvinite na malo duzem tekstu, i ko hoce nek se ukljuci i pomogne :)

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1700 poslato: Jun 02, 2012, 04:42:55 posle podne »
Pozz
1. prije jutarnjeg kardia uzmi 20g, poslije tog treninga ne moras nista, nravno iide poslije toga cvrsti obrok. i prije tegova uzmi 20g
2.moze
3.koji je sagorjevac u pitanju? Uglavnom ga uzimas prije treninga i kardia.
4.vitam/mirela obavezno uzmi; te sumece nisu neko rjesenje   :-[
 uzmi nesto ovako: http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=30077  ;)
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže mladen_87

  • Član
  • *
  • Poruke: 39
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1701 poslato: Jun 02, 2012, 05:44:26 posle podne »
sagorevac sam mislio da ubacim za 3-4 dana. ne znam jos koji da uzmem, ili meltdown ili lipo 6 black. postavio sam pitanje kada da ga uzimam jer se ne preporicuju dve doze u razmaku od 6 sati a zaboravio sam da napisem da mi je kardio ujutru oko 8-9 a teretana oko 1. jer radim od 15-23 h. zaboravih to da napisem i zato me buni jer ne znam kada da ga pijem. i danima kada ne treniram isto ne znam.
 Isto me zanima misljenje posto mi je takav posao i cesto sam ujutru umoran, da li mogu ako eventualno budem previse umoran da radim dva treninga, spojim kardio i tegove? i da li da radim prvo kardio pa tegove ili obrnuto iako znam da je ova druga varijanta bolja ali ipak je ovde naglasak na dijeti pa reko ako treba nesto da trpi mozda je bolje da to bude trening sa tegovima nego kardio. ali zato sto nisam siguran molim za pomoc :)

Van mreže lajfizgoinon

  • Član
  • *
  • Poruke: 30
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1702 poslato: Jun 05, 2012, 11:38:28 posle podne »
Moze li tunjevina uz ellu za veceru na rotacijama?

Van mreže Damir82

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 241
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1703 poslato: Jun 05, 2012, 11:52:26 posle podne »
Slobodno piči....ja nekad ubacim i kuvana jaja u tu kombinaciju....

Van mreže mladen_87

  • Član
  • *
  • Poruke: 39
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1704 poslato: Jun 06, 2012, 08:24:38 posle podne »
Pedja jel ti je problem da odgovoris na moje pitanje od pre 4 dana posto vidom da se niko ne ukljucuje

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1705 poslato: Jun 07, 2012, 05:58:57 pre podne »
Pedja jel ti je problem da odgovoris na moje pitanje od pre 4 dana posto vidom da se niko ne ukljucuje
mozda iz razloga sto niko nije ukapirao sta si u stvari pitao druze?
ja evo treci put citam sta si napisao i stalno se vrstim u krug .jasno mi KADA da pijes melt ili lipo..ok.
ali ovo drugo...vezbam dva puta,u stvari ne vezbam vec se ujutro budim umoran pa dali da vezbam omdah ili kasnije jednovm ili dva...jebiga..stvarno si uneo konfuziju
ajde lepo rasclani to po pitanjima 1.2.3.... pa da resimo to..

Van mreže mladen_87

  • Član
  • *
  • Poruke: 39
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1706 poslato: Jun 07, 2012, 09:28:50 pre podne »
aha ok :-)

svaki dan sem nedelje radim i na poslu sam od 15-23 h. znaci preostalo vreme za trening mi je ujutru kada ustanem do nekih pola 3. i zaista se trudim da treninge podelim tj. da radim kardio ujutru oko 9, a trening sa tegovima oko 1. e sada...

1. citao sam o tim sagorevacima, gore navedenim, da je najbolje da se piju pred jedan i drugi trening ali da ne sme biti u razmaku manjem od 6 sati. posto je kod mene slucaj da su mi dva treninga vremenski jako blizu. znaci to je moje prvo pitanje, kako ja da raspodelim to konzumiranje sagorevaca? ne treniram cetvrtkom i nedeljom.

2. drugo pitanje se odnosi na to ako sam neki dan previse umoran od posla, i zelim da spojim i kardio i teretanu u jedan trening koji bi bio oko 12. Da li da kada dodjem na trening prvo radim kardio pa odmah posle tegove?
znam da svi preporucuju da se radi prvo teretana pa onda trcanje ako spajamo treninge, kao sto sam i ja uvek radio ali, sada kada je naglasak na dijeti, pa reko da vidim da li je bolje prvo da trcim pa da radim sa tegovima?

3. samo da objasnim zasto to pitam jer sam ja rekreativac i to je neko moje shvatanje, naravno tu ste vi da me ispravite. Posto bcaa i glut pijem pre dolaska u teretanu, a znamo da je njihova uloga zastita misica od katabolizma, pa sam nekako zakljucio da je mozda bolje da prvo trcim kada je dejstvo istih najjace. ispravite me ako gresim...
izvinite zbog malo duzeg teksta ali voleo bih da ovo odradim kako treba do kraja. danas mi je 11. dan i za sada sam jako zadovoljan, taman sve ide polako svojim tokom, samo jos ove dileme da resim.
koristim od preparata bcaa, glut, i whey.

hvala unapred za odgovore i pozdrav!


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1707 poslato: Jun 07, 2012, 10:28:00 pre podne »
1.i na tarabi pise da je perica krenuso maricu,ali nije :D
elem
slobodno uzimaj sagorevac pred cardio i 20ak min pred trenig ali gledaj da ti zanjdi obrok pred trening bude bar 1.5 sati pre tr

2.sporji trening sa tegovima i cardio ali neznam gde si ti cuo tj proizoveo tu teroiju oko toga da radis cardio pa tegove iz razloga sto pijes BCAA pred treninga etc etc etc...
to nema veze ni sa cim
vec bas obratno
ti na treningu sa teogvima potrsis glikogen kojeg bi trebalo da imas u nekoj meri (ovisno od dijete na kojoj si) i onda cardiom kreces u tooljenje masnoca
BCAA jesu tu da ne skliznes u katablozima i ne brini,drzati ce oni tebe na tvom nivou treninga na kojem se nalazis ihaaaa

Van mreže blacklabel

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1708 poslato: Jun 18, 2012, 05:26:28 posle podne »
...nesto me danas kopkalo pa ae da vas priupitam: kod rotiranja uh jel ima razlike izmedju rotiranja npr 300/150/50/0/300/150/0 i  0/50/150/300/0/150/300 !?  ::)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1709 poslato: Jun 18, 2012, 05:28:34 posle podne »
...nesto me danas kopkalo pa ae da vas priupitam: kod rotiranja uh jel ima razlike izmedju rotiranja npr 300/150/50/0/300/150/0 i  0/50/150/300/0/150/300 !?  ::)

naravno da IM
za ne vidis da ti u provij varijanti dan sa nula je iza dana sa max itd
a sta imas u drugoj?
neko progresvino stpenovanje ili sta?