April 29, 2024, 07:04:08 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU  (Pročitano 952225 puta)

Van mreže Aleksandar_Brčić

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 137
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1875 poslato: Februar 07, 2013, 08:03:15 posle podne »
Ishrana ti je losa,haoticna i bez dnevnog/nedeljnog plana,konkretno ne mozes da radis ni jednu dijetu(pa ni rotaciju Uh) bez tacnog plana dnevnog unosa Uh(pirinac,krompir,ovsene) ,proteina(belog mesa,junetine,jaja..) i masti(zumanca,maslinovo ulje,badem,lesnik...)!
Moja savet je da procitas temu,iz napisanog vidim da nisi procitao ni poslednje 2 strane!

Van mreže dicne

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 294
  • Promene su proces za koje potrebno je vreme!
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1876 poslato: Februar 07, 2013, 10:24:50 posle podne »
sad sam isčitao većinu po drugi put
   uglavnom unos UH mora se smanji u prva tri dana, ima 7 dana prva 3 slabiji unos sledeća 2 dana srednji unos UH i 6 i 7 dan visok unos UH.
i treba da se rotira to i da se uskladi sa kadiom
znači ako imamo slabiji unos slabiji je trening, srednji unos HIT kardio,  a veliki unos UH  tad odmaramo

a što se tiče ishrane moram nekako da se snađem sa ovim računanjem UH u svakoj namirnici, većinom sam shvatio šta sme šta ne sme, pročitao sam dosta "jelovnika" i tema o tome, jedino ovo računanje još da saznam

jel sam dobro skapirao?

Van mreže Aleksandar_Brčić

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 137
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1877 poslato: Februar 07, 2013, 11:01:46 posle podne »
Ovsene 60gr UH na 100gr
Pirinac 80 gr Uh na 100 gr
Krompir 20 gr UH na 100 gr
0 150 100 50 300 0 300
ovo je jedan primer rotacije
Ako treba da uneses recimo samo 50 gr Uh taj dan onda npr. pojedes 250 gr kuvanog krompira!
Ovo je maksimalno uprosceno!Proteine drzi visoko 2.5-3 gr po kilogramu.suplementacija odgovarajuca i kardio lagano na pocetku!
Iskreno,ako se upustis u ovu pricu oko dijete,video sam tvoje slike,nece nista da ostane od tebe!!!Moj savet jedi kvalitetno i kad nabijes pristojnu i kvalitetnu masu onda mozes da razmisljas na temu dijeta!

Van mreže raven85

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1878 poslato: Februar 21, 2013, 02:49:14 posle podne »
Pozdrav svima..
Procitah nacin ishrane na pocetku teme,pa se usudih nesto da priupitam.Visok sam 185,imam 92kg i u maloj sam nedoumici sta raditi.Imam malo salceta na stomaku,koje bih hteo da eliminisem kako god je moguce.Treniram nekih 3-4 godine,stim sto sam prosle godine napravio pauzu od godinu dana,previse obaveza i kojekakvi problemi,nebitno.Vratio sam se treniranju pre mesec dana i jos uvek sam u fazi privikavanja na treninge.Prve dve nedelje od povratka sam radio neki slabim i srednjim intenzitetom,sada sam pojacao prilicno.Od suplemenata uzimam Kreatin,Whey,Glutamin,Bcaa,Beta alanin,Multivitamin,Magnezijum,Cink,Kalcijum+D3,Tecne amino,Dextro-Carb.
Moja nedoumica je sledeca:
Nabacio bih jos malo mase,par kila recimo,do nekih 96-7,a ujedno bih skinuo i ovo sa stomaka.
Naravno,znam da je nemoguce uraditi to istovremeno.U tome i jeste dilema.Da li prvo krenuti sa rotaciom Uh 300,200,100,0 i nazad,ili ovakav program kao sto je Pedja napisao na pocetku teme ILI da furam masu jos neko vreme( i koliko dugo)pa da onda predjem na skidanje stomaka.A da,imam i Animal cut,kupio sam ga pre godinu ipo dana,nikada koristio.NJega bi naravno ubacio sa dijetom.

Hvala unapred na odgovorima,i molio bih i Pedju da se ukljuci,posto je isprobao ovaj nacin ishrane sa pocetka teme.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1879 poslato: Februar 21, 2013, 04:09:12 posle podne »
onda ovako
uradi rotacije da skines salo
i onda pakuj ciste misice
mislim da krace nemoze da bude
nije kao Frank ali nadam se da je odgovor zadovoljavajuci
pozz

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1880 poslato: Februar 21, 2013, 04:19:45 posle podne »
Poz,

Bilo bi dobro da otvoris svoju temu i ovo sve napise. A isto tako ne bi bilo lose da postavis neke slike, pa da bolje vidimo kakava je problematika. I jos jedna veoma vazna preporuka, nisi trebo stati na citanju samo prve strane, procitaj cijelu temu i jos slicnih na forumu.
Moja bi ti preporuka bila prvo da skines visak sala pa onda da krenes na masu.

Pedja opet preteko, al kad sam kucko da i posaljem :D
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže 1234509876

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 259
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1881 poslato: Mart 29, 2013, 01:20:39 pre podne »
naso sam moju novu omiljenu dijetu  8)

Van mreže idzuo

  • Član
  • *
  • Poruke: 39
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1882 poslato: April 04, 2013, 12:31:35 pre podne »
Imam 2 pitanja ako moze odgovor? suplementacija pre i posle kardija i koliko UH ima dekstroza kako nju da racunam ili npr mesavine secera kao sto su Pure muscle carb od ultimate nutriona? Kada se kaze UH posle treninga uneti, da li se misli na trening posle cardio treninga ili posle tegova ili je to nebitno?
Koliko dajes,toliko dobijas...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1883 poslato: April 04, 2013, 05:59:11 pre podne »
ako radis cardio posle treninga sa tegovima onda uneti pwm posle carida
najbolja je mesavina secera
ne unositi UH pred trening

Van mreže habul_m

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 77
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1884 poslato: April 04, 2013, 01:06:23 posle podne »
Pedja samo mi nije jasno ovo, a to je dane koje si naveo pon, uto, sri gdje se navodi minimalan unos UH. Sada me zanima ako taj dan unosim samo 50 gr kako to rasporediti u toku dana ili samo UH uzeti poslije treninga u vidu pmw.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1885 poslato: April 04, 2013, 01:18:05 posle podne »
Pedja samo mi nije jasno ovo, a to je dane koje si naveo pon, uto, sri gdje se navodi minimalan unos UH. Sada me zanima ako taj dan unosim samo 50 gr kako to rasporediti u toku dana ili samo UH uzeti poslije treninga u vidu pmw.


pa nije valjda da stavjas 50 gr dextorze da bi to rcunao
pre svega
dovljno ti je 15-20 gr dex i to nemoj ni da racunas
a 50 UH koji su iz komplexnih izvora unesi kada god hoces
neznam zato bi rapsoreldjivao u opste

Van mreže habul_m

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 77
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1886 poslato: April 04, 2013, 01:49:31 posle podne »
Pošto još nisam krenuo sa rotacijom. Pa hoću prvo da se informišem jer trenutno imam 95 kg. Pa do sada sam radio u obliku pmw isao sa 50 grama dextrose.

 

Van mreže Syncopat

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 232
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1887 poslato: April 07, 2013, 09:23:31 posle podne »
ja sam poceo danas sa ovom dijetom i takodje imam par pitanja :D
za dorucak sam jeo jaja,salatu i ela sir, za rucak belo meso,salatu i ela sir, posle treninga whey i glutamin, i za veceru konzervu tunjevine i paprike u pavlaci :)
e sad. posto je cilj dijete da prva 3 dana unosim sto manje uh, da li smem da unosim masti kao sto je ta pavlaka ili kulen npr. ta pavlaka ima 6.1g uh na 100g. a ja ni 100g ne pojedem.
plus smem li senf da jedem? bas mi prija uz belo meso..
glad je nepodnosljiva ali kapiram da izdrzim.. 7i dan ima da se najedem putera i meda dok ne puknem

Van mreže Sljivko

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 294
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1888 poslato: April 07, 2013, 09:58:40 posle podne »
nemoj to drugo sem...Ribe,piletine,jaja,prot i elle ili cassina za  proteine...Od uh najbolje pirinac i krompir. Zdrave masti omega i lesnik,badem,ind.orah.. To mu je to,pavlaka,kulen i ostale preradjevine nemoj ..

Van mreže Syncopat

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 232
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1889 poslato: April 07, 2013, 10:32:57 posle podne »
znam znam.. ali kada radim ove rotacije uh, i prva tri dana ugljene hidrate drzim skoro na 0, do 30g da kazemo. jel smem da jedem tako nesto masno? crkavam od gladi ;o