April 28, 2024, 11:24:59 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU  (Pročitano 951939 puta)

Van mreže Borne

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 131
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #2040 poslato: Jul 31, 2014, 05:10:55 posle podne »
a sta nakon ovu dijetu i pocetak masu? Kako se onda hraniti? Zasto kako sam negdje procitao nakon dijete ako naglo pojacamo unos UH to sve ide u salo e sad kako je istinito neznam pa zato da pitam za da napravim plan nakon zavrsetka dijete i pocetak masu.. I koliko taj rezim ishranu izmedju defke-masa treba da traje??

normalno da ces da se ugojis usled poveanog unosa UH psole dijete
zato se prilagode blage ratoacije sa UH i eto lean mass

Da, samo to ide sporo...msm, ne dobija se lean mass za jedno vece. Pedja ako mozes molim te pogledaj moj topic, razmisljam da zavrsim ovu dijetu pa da krenem na bulking ali treba mi koji savet...hvala unapred.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #2041 poslato: Jul 31, 2014, 06:41:25 posle podne »
Citat
Da, samo to ide sporo...msm, ne dobija se lean mass za jedno vece

ne kapiram?
ti meni govoris kojoj brzinom ide razvoj misicne mase ili sta?

Van mreže TheDominator

  • Član
  • *
  • Poruke: 44
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #2042 poslato: Avgust 01, 2014, 12:47:34 pre podne »
evo ja cu javno da zamolim Mr. Pedja da ako ima vremena i zelju da napise ovde ili da napravi temu... Sta da radimo nakon defke za da dovodimo nase telo da ne bi sva UH isla u salo? Kao sto znam ti ne podrzavas ideju za Reverse dieting imas neku dr metodu pa bi te zamolio javno ako mozes i zelis da nam saopstis tu metodu i da ne bi se postavljivalo sve ovo vrjeme ista pitanja...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #2043 poslato: Avgust 01, 2014, 06:20:15 pre podne »
evo ja cu javno da zamolim Mr. Pedja da ako ima vremena i zelju da napise ovde ili da napravi temu... Sta da radimo nakon defke za da dovodimo nase telo da ne bi sva UH isla u salo? Kao sto znam ti ne podrzavas ideju za Reverse dieting imas neku dr metodu pa bi te zamolio javno ako mozes i zelis da nam saopstis tu metodu i da ne bi se postavljivalo sve ovo vrjeme ista pitanja...

vidi
ja sam o tome pisao i snimio cak i video koji postoji na yt
vama je generalno problem sto ste lenstine i najlepse bi bilo da cika peki vama svakom ko me danas pita (a ima vas imzedju 170-200) dam jelovnik bas za tebe,njega,nju-razmisli malo

-sto se tice reversa-sine,ja nisam rekao da sam protivnik i to samo potvrdjuje ono sto kazem da NE ZELIS DA CITAS,VEC da je to IZMISLJENJ termin od strane plajvaza koji uzimaju veliki novac magarcima u USA i na zalost se to preselilo preko bare i doslo cak i do nas.To sto oni sada zovu REVRSE i sto zvuci vauuuuuu ,postoji vec 25 godina i o tome su mnogo pre tih pajsera (koji tada niti nisu bilo rdojeni,a polovina nije ni treniralo) priali ljudi koji su eminentni u ovom sportu itd
Mada iskreno-rec REVERSE zvuci odiista mocno,nego kada ti neko kaze-PAZI KAKO IZLAZIS iz dijete somino!

dakle
Pedja Petrovic - Odrzavanje forme posle dijete - OGISTRA

kao i
http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.com/2011/06/text-preveo-i-priredio-moj-drugar-mica.html


Van mreže TheDominator

  • Član
  • *
  • Poruke: 44
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #2044 poslato: Avgust 01, 2014, 12:58:10 posle podne »
evo ja cu javno da zamolim Mr. Pedja da ako ima vremena i zelju da napise ovde ili da napravi temu... Sta da radimo nakon defke za da dovodimo nase telo da ne bi sva UH isla u salo? Kao sto znam ti ne podrzavas ideju za Reverse dieting imas neku dr metodu pa bi te zamolio javno ako mozes i zelis da nam saopstis tu metodu i da ne bi se postavljivalo sve ovo vrjeme ista pitanja...

vidi
ja sam o tome pisao i snimio cak i video koji postoji na yt
vama je generalno problem sto ste lenstine i najlepse bi bilo da cika peki vama svakom ko me danas pita (a ima vas imzedju 170-200) dam jelovnik bas za tebe,njega,nju-razmisli malo

-sto se tice reversa-sine,ja nisam rekao da sam protivnik i to samo potvrdjuje ono sto kazem da NE ZELIS DA CITAS,VEC da je to IZMISLJENJ termin od strane plajvaza koji uzimaju veliki novac magarcima u USA i na zalost se to preselilo preko bare i doslo cak i do nas.To sto oni sada zovu REVRSE i sto zvuci vauuuuuu ,postoji vec 25 godina i o tome su mnogo pre tih pajsera (koji tada niti nisu bilo rdojeni,a polovina nije ni treniralo) priali ljudi koji su eminentni u ovom sportu itd
Mada iskreno-rec REVERSE zvuci odiista mocno,nego kada ti neko kaze-PAZI KAKO IZLAZIS iz dijete somino!

dakle
Pedja Petrovic - Odrzavanje forme posle dijete - OGISTRA

kao i
http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.com/2011/06/text-preveo-i-priredio-moj-drugar-mica.html

Hvala ti za ova dva linka.. ja stvarno nisam znao da ima i Video... Prelepo. Znaci kao sto sam razumeo ti predlazes kad zavrsimo ovu dijetu da predjemo na rotaciju UH sa minimum 150gr i svakodnevno povecavamo do 400-500(individualno) i ovu dijetu da traje 7 dana ? Primer zavrsavam u ponedeljak ovu dijetu i od utorak pocinjem sa 150gr i 7 dana nakacujem do 400-500gr UH tako?? I kako da produzimo nakon ovu blagu rotaciju? To bas nisam razumeo...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #2045 poslato: Avgust 01, 2014, 01:00:40 posle podne »
Pogledaj ponovo ili PROCITAJ tekst
i videti ces da se ne radi ni o KAKVIH 7 dana
jer na dijeti nisi bio 7 dana vec verovatno 7-8-12 ned
pa isto tako nemozes da lepo i regulises celu pricu za 7 dana

Van mreže TheDominator

  • Član
  • *
  • Poruke: 44
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #2046 poslato: Avgust 01, 2014, 02:42:58 posle podne »
Pogledaj ponovo ili PROCITAJ tekst
i videti ces da se ne radi ni o KAKVIH 7 dana
jer na dijeti nisi bio 7 dana vec verovatno 7-8-12 ned
pa isto tako nemozes da lepo i regulises celu pricu za 7 dana

E sad sam shvatio.. ova rotacija UH treba da traje 4-5-6 nedelja(ovo sam bukvalno iskopirao kako si ti rekao na video) i gde se dobija lean body mass a minimalno treba da unosimo 150 do 550gr UH kroz 7 dana... Znaci to bi izgldalo ovako

Ned: 150gr  (jer nemam trening pa nek bude minimum)
Pon: 200gr
Uto: 250gr
Sre: 300gr
Cet: 350gr
Pet: 400gr
Sub: 450gr

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #2047 poslato: Avgust 01, 2014, 03:00:41 posle podne »
Pa poenta je u tome,da ti neces nakon dijete na kojoj si bio xx nedelja,gde si bio u kalorijskom deficitu,da u roku od 7 dana povecas unos nutrijenata,do nivoa na kome su oni bili u periodu mase...
Sustina izlaska iz dijete je da postepeno podizes unos uh,kako usled naglog podizanja istog ne bi doslo do mascenja i naglog navlacenja vode...Jer kao sto ti kaze Pedja,nema poente da iz dijete na kojoj si bio duzi vremenski period,izadjes u roku od 7 dana.Mislim,moze i to,ali jbg...
Gledaj da se i nakon perioda dijete hranis sto cistije mozes,sa sto manje dzanka,i to je manje-vise to...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #2048 poslato: Avgust 01, 2014, 03:01:00 posle podne »
Pogledaj ponovo ili PROCITAJ tekst
i videti ces da se ne radi ni o KAKVIH 7 dana
jer na dijeti nisi bio 7 dana vec verovatno 7-8-12 ned
pa isto tako nemozes da lepo i regulises celu pricu za 7 dana

E sad sam shvatio.. ova rotacija UH treba da traje 4-5-6 nedelja(ovo sam bukvalno iskopirao kako si ti rekao na video) i gde se dobija lean body mass a minimalno treba da unosimo 150 do 550gr UH kroz 7 dana... Znaci to bi izgldalo ovako

Ned: 150gr  (jer nemam trening pa nek bude minimum)
Pon: 200gr
Uto: 250gr
Sre: 300gr
Cet: 350gr
Pet: 400gr
Sub: 450gr


to je bilo ono sto sam JA radio
da li ce tebi odgovarati takva schema sa UH-mislim da NE
ali mozes da probas

Van mreže TheDominator

  • Član
  • *
  • Poruke: 44
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #2049 poslato: Avgust 01, 2014, 03:12:20 posle podne »
Pogledaj ponovo ili PROCITAJ tekst
i videti ces da se ne radi ni o KAKVIH 7 dana
jer na dijeti nisi bio 7 dana vec verovatno 7-8-12 ned
pa isto tako nemozes da lepo i regulises celu pricu za 7 dana

E sad sam shvatio.. ova rotacija UH treba da traje 4-5-6 nedelja(ovo sam bukvalno iskopirao kako si ti rekao na video) i gde se dobija lean body mass a minimalno treba da unosimo 150 do 550gr UH kroz 7 dana... Znaci to bi izgldalo ovako

Ned: 150gr  (jer nemam trening pa nek bude minimum)
Pon: 200gr
Uto: 250gr
Sre: 300gr
Cet: 350gr
Pet: 400gr
Sub: 450gr


to je bilo ono sto sam JA radio
da li ce tebi odgovarati takva schema sa UH-mislim da NE
ali mozes da probas

pa dobro nemora bas tako da bude moze 150-200-250-250-300-300-350 bitno je da se razume cilj..

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #2050 poslato: Avgust 01, 2014, 05:02:47 posle podne »
Za rekreativca je u ovoj recenici sva mudrost:


Gledaj da se i nakon perioda dijete hranis sto cistije mozes,sa sto manje dzanka,i to je manje-vise to...


Samo bi jos dodao, rotiraj malo UH proizvoljno, ne da sad imas 100% semu, nego u tri dana juce-danas-sutra imas razlicite unose UH. Pa opet tako.
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže TheDominator

  • Član
  • *
  • Poruke: 44
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #2051 poslato: Avgust 01, 2014, 11:56:33 posle podne »
Za rekreativca je u ovoj recenici sva mudrost:


Gledaj da se i nakon perioda dijete hranis sto cistije mozes,sa sto manje dzanka,i to je manje-vise to...


Samo bi jos dodao, rotiraj malo UH proizvoljno, ne da sad imas 100% semu, nego u tri dana juce-danas-sutra imas razlicite unose UH. Pa opet tako.

150-200-250-250-300-300-350 ovako ??
Pogledaj ponovo ili PROCITAJ tekst
i videti ces da se ne radi ni o KAKVIH 7 dana
jer na dijeti nisi bio 7 dana vec verovatno 7-8-12 ned
pa isto tako nemozes da lepo i regulises celu pricu za 7 dana

E sad sam shvatio.. ova rotacija UH treba da traje 4-5-6 nedelja(ovo sam bukvalno iskopirao kako si ti rekao na video) i gde se dobija lean body mass a minimalno treba da unosimo 150 do 550gr UH kroz 7 dana... Znaci to bi izgldalo ovako

Ned: 150gr  (jer nemam trening pa nek bude minimum)
Pon: 200gr
Uto: 250gr
Sre: 300gr
Cet: 350gr
Pet: 400gr
Sub: 450gr


to je bilo ono sto sam JA radio
da li ce tebi odgovarati takva schema sa UH-mislim da NE
ali mozes da probas
Pitanje: Moze objasnjenje zasto ne bi mi odgovarala takva schema? I kako bi izgledala schema od koju treba da pocnem (nesto za pocetak) pa ako treba da se povecaju neke unose u toku tih 6 nedelja???

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #2052 poslato: Avgust 02, 2014, 07:05:31 pre podne »
da,
znao sam da ce na kraju da se postavi takvo pitanje
da ti napisem ja jelovnik
vidi
ja bih te molio da jos jednom razmisis o cinjenici da ja licno ,takvih kao ti imam svaki dan izmedju 170-200 koji me pitaju isto
Pokusaj da se stavis u moju kozu i razmsli o tome da napises jelovnik samo petorici na dan,a uzevsi u obzir da se jelovnik ne pise "nako",vec na osnovnu nekih paramtera da li bi ti ili ja ili neko peti zavrsio u Lazi Lazarevicu za veoma kratko vreme?
Molio bi te samo da razmisli malo o ovome sto sam napisao

Van mreže TheDominator

  • Član
  • *
  • Poruke: 44
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #2053 poslato: Avgust 03, 2014, 12:34:33 pre podne »
da,
znao sam da ce na kraju da se postavi takvo pitanje
da ti napisem ja jelovnik
vidi
ja bih te molio da jos jednom razmisis o cinjenici da ja licno ,takvih kao ti imam svaki dan izmedju 170-200 koji me pitaju isto
Pokusaj da se stavis u moju kozu i razmsli o tome da napises jelovnik samo petorici na dan,a uzevsi u obzir da se jelovnik ne pise "nako",vec na osnovnu nekih paramtera da li bi ti ili ja ili neko peti zavrsio u Lazi Lazarevicu za veoma kratko vreme?
Molio bi te samo da razmisli malo o ovome sto sam napisao

Ja te sve razumjem i postujem to sto si, to sto znas i to sto si potigao u ovaj sport. Ja ne trazim da meni napises sve po redu (cak i kada da idem u WC) nego meni ovo nakon dijetu nije mi stvarno jasno i zelio bi da naucim. Meni ne treba jelovnik kao sto sam ti reko, meni treba neki primjer rotacije odakle da pocnem (kao sto si naveo u video min 150gr max 550) e sad ja sam uradio schemu i ti kazes ovo nije za tebe (a kako sto se kaze iskopirao sam ono od videa), e sad stvarno neznam sta dalje.. Neki kazu ne jedi junk (logicki) neki kazu Reverse dieting, neki kazu blage rotacija (eto napravio sam tako ali opet je krivo).....

Ok razumjem ja tebe da ti je vec muka od ljude kao sto sam JA li nema veze, evo ovo je bilo zadnje sto sam pitao e sad ako shvatim nesta od tvog odgovora OK ako ne ili idem nesta po svoje ili nacicemo resenje.. Hvala ti na paznji i odgovorima i sorry sto zamaram (znam da nisam jedini ali to je to) :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #2054 poslato: Avgust 04, 2014, 06:46:17 pre podne »
Ne zamaras me jer da me zamaras onda ti ne bih na Pm odgvorio
sve sto sam ti napisao tamo-mogu i ovde ako zelis.