April 28, 2024, 10:39:42 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU  (Pročitano 951919 puta)

Van mreže Перун

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 222
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #2250 poslato: Januar 30, 2016, 05:12:31 posle podne »
Trening na prazan stomak na rotacijama?
Od suplemenata samo Whey.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #2251 poslato: Januar 31, 2016, 10:39:44 pre podne »
Trening na prazan stomak na rotacijama?
Od suplemenata samo Whey.

ja vec 10 god trennram na prazan stomak :)

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #2252 poslato: Januar 31, 2016, 10:52:33 pre podne »
Trening na prazan stomak na rotacijama?
Od suplemenata samo Whey.

ja vec 10 god trennram na prazan stomak :)

Ali pretpostavljam u preworkout ide protein i brdo antikatabolika,koje sam prilicno siguran da on ne koristi ? ;D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #2253 poslato: Januar 31, 2016, 10:55:07 pre podne »
Trening na prazan stomak na rotacijama?
Od suplemenata samo Whey.

ja vec 10 god trennram na prazan stomak :)

Ali pretpostavljam u preworkout ide protein i brdo antikatabolika,koje sam prilicno siguran da on ne koristi ? ;D

e to je vec problem :D

Van mreže Перун

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 222
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #2254 poslato: Januar 31, 2016, 11:23:37 pre podne »
Da, da...napisao sam da od suplemenata samo whey imam. :)

Van mreže Sasa 90

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #2255 poslato: Januar 31, 2016, 11:29:58 pre podne »
Po meni ima logike raditi kardio niskog intenziteta recimo trcanje ujutru pre dorucka u cilju sagoravanja masti jer su tada rezerve glikogena male i lakse ce poceti da trosi masti kao izvor energije...

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #2256 poslato: Januar 31, 2016, 11:41:06 pre podne »
Po meni ima logike raditi kardio niskog intenziteta recimo trcanje ujutru pre dorucka u cilju sagoravanja masti jer su tada rezerve glikogena male i lakse ce poceti da trosi masti kao izvor energije...

Ne znam da li sam ja pogresno protumacio ili sta,ali ja sam razumeo da decko pita za trening sa TEGOVIMA,a ne kardio ?

Van mreže Перун

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 222
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #2257 poslato: Januar 31, 2016, 11:45:22 pre podne »
Pitam za trening sa tegovima, to me zanima. :D
Za kardio znam.

Van mreže Sasa 90

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #2258 poslato: Januar 31, 2016, 11:51:01 pre podne »
Po meni ima logike raditi kardio niskog intenziteta recimo trcanje ujutru pre dorucka u cilju sagoravanja masti jer su tada rezerve glikogena male i lakse ce poceti da trosi masti kao izvor energije...

Ne znam da li sam ja pogresno protumacio ili sta,ali ja sam razumeo da decko pita za trening sa TEGOVIMA,a ne kardio ?
Pitam za trening sa tegovima, to me zanima. :D
Za kardio znam.

Sada vidim da sam ja pogresno protumacio sada vidim Perunovog odgovora  ;D

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #2259 poslato: Januar 31, 2016, 11:52:26 pre podne »
Pitam za trening sa tegovima, to me zanima. :D
Za kardio znam.

Pa mislim da smo ti Pedja i ja rekli sve,dobar preworkout i moze,ali ako imas samo whey na raspolaganju i nije bas neko resenje... :)

Van mreže Перун

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 222
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #2260 poslato: Januar 31, 2016, 12:11:05 posle podne »
Znam, nego sam odgovorio Sasi.

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #2261 poslato: Januar 31, 2016, 12:22:39 posle podne »
Po meni ima logike raditi kardio niskog intenziteta recimo trcanje ujutru pre dorucka u cilju sagoravanja masti jer su tada rezerve glikogena male i lakse ce poceti da trosi masti kao izvor energije...
Pa dobro Sale ne ide to bas tako.Ustanemo,odemo na traku istrcimo telo odmah koristi mast kao energiju..uglavnom, svima nam je jasno da bez antikatabolickog okruzenja nije bas preporucljivo da ode ujutru na prazan stomak...

Van mreže Sasa 90

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #2262 poslato: Januar 31, 2016, 12:40:19 posle podne »
Po meni ima logike raditi kardio niskog intenziteta recimo trcanje ujutru pre dorucka u cilju sagoravanja masti jer su tada rezerve glikogena male i lakse ce poceti da trosi masti kao izvor energije...
Pa dobro Sale ne ide to bas tako.Ustanemo,odemo na traku istrcimo telo odmah koristi mast kao energiju..uglavnom, svima nam je jasno da bez antikatabolickog okruzenja nije bas preporucljivo da ode ujutru na prazan stomak...

Da naravno da je bolje da imas nesto od antikatabolika tipa bcaa i glut, ali ponovo nevidim problem ako odrzavas nivo pulsa u aerobnom nivou i radis kardio ujutru. Mada se i tu dovodi u pitanje iskoristavanje amino kiselina jer pri low carb ishranama dolazi lako do glikogeneze i sta smo onda uradili nista....
Ovo je ja mislim vecita dilema koja se nikada nece resiti, ja sam recimo cak i citao kod nekih da pri low carb ishranama netreba koristiti bcaa i glut bas zbog toga da bi nam ostale sto je moguce praznije rezerve glikogena kako bi se sto pre pocele trositi masti kao izvor energije...
« Poslednja izmena: Januar 31, 2016, 12:45:33 posle podne Sasa 90 »

Van mreže @nTr@x4Fun

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 816
  • Only managed persistent !!!
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #2263 poslato: Januar 31, 2016, 01:16:40 posle podne »
Pa nije bas tako.
Bcaa i te kako ubrzavaju taj proces tj leucin,zbog kojeg dolazi do brzeg trosenja glikogena.
Npr:ako hoces da udjes brze u ketozu,suplementacija leucinom moze dosta da pomogne
« Poslednja izmena: Januar 31, 2016, 01:18:11 posle podne @nTr@x4Fun »
Be patient,results will come !!!

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #2264 poslato: Januar 31, 2016, 01:37:16 posle podne »
Po meni ima logike raditi kardio niskog intenziteta recimo trcanje ujutru pre dorucka u cilju sagoravanja masti jer su tada rezerve glikogena male i lakse ce poceti da trosi masti kao izvor energije...
Pa dobro Sale ne ide to bas tako.Ustanemo,odemo na traku istrcimo telo odmah koristi mast kao energiju..uglavnom, svima nam je jasno da bez antikatabolickog okruzenja nije bas preporucljivo da ode ujutru na prazan stomak...

Da naravno da je bolje da imas nesto od antikatabolika tipa bcaa i glut, ali ponovo nevidim problem ako odrzavas nivo pulsa u aerobnom nivou i radis kardio ujutru. Mada se i tu dovodi u pitanje iskoristavanje amino kiselina jer pri low carb ishranama dolazi lako do glikogeneze i sta smo onda uradili nista....
Ovo je ja mislim vecita dilema koja se nikada nece resiti, ja sam recimo cak i citao kod nekih da pri low carb ishranama netreba koristiti bcaa i glut bas zbog toga da bi nam ostale sto je moguce praznije rezerve glikogena kako bi se sto pre pocele trositi masti kao izvor energije...
Sve to stoji samo je problem u tome sto se sve vreme koristi pogresan izraz odnosno GLIKOGENEZA koja nema veze sa ovim sto mi pricamo...Ti mislis na GLUKONEOGENEZU proces u kome se formira glukoza iz nekih supstrata koji nisu ugljeni hidrati kao sto su glukagonske kiseline,laktati itd.itd..Usko povezana sa stanjem ketoze,niskohidratnih dijeta itd.itd...Elem, svi znamo principe na kojima pociva keto dijeta i opterecivati se time da li ce BCAA i GLUT da lose uticu na samu dijetu je po mom misjenju ono, glupostt...Na keto dijeti sam svakako za koriscenje antikatabolika odnosno BCAA i Glutamina...