April 19, 2024, 04:01:01 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.091 poruka u 18.751 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: Da li da se takmicim?  (Pročitano 4925 puta)

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Da li da se takmicim?
« poslato: Jun 20, 2008, 04:11:13 posle podne »
Pitanje:
Oduvek sam zelela da se popnem na scenu i takmicim se, pogotovo sad sa ovom novom NPC figure kategorijom, ali vidim da su cure mnogo misicavije od mene. Svi mi govore da bih se trebala takmiciti. Da li je to i dalje dobra ideja? Sta ako ne zelim da budem mnogo misicava? Da li da se uopste trudim i gnjavim sa tim?

Odgovor:
Da! Ako zelis da se takmicis, onda to i trebas! Ohrabrujem ucestvovanje na takmicenjima, ako postoji zelja za tim.


by: Brenda Kelly

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: Da li da se takmicim?
« Odgovor #1 poslato: Jun 20, 2008, 04:13:49 posle podne »
U ovom tekstu se moze pronaci mala pomoc tokom razmisljanja o tome.

Za prakticni deo “putovanja” do takmicarskog izgleda, trebacete pomoc iskusnog profesionalca. Ja postavljam pitanja i donosim odluke o tome koje ljude cu dovesti u svoj tim: koreografa, trenera za poziranje, trenera, trenera gimnastike, nutricionistu, kostimografa i kozmeticara/frizera. Potreban je tim da bi se izgradio sampion.
Mentalni deo putovanja moze vas ili spremiti ili “slomiti”. Pazite. Od velike je koristi da sednete sami sa sobom i polako shvatite i dogovorite se sa sobom koji su vam ciljevi takmicenja. Odgovori na ta pitanja su osnov za gradnju uspeha. Pokusajte izbeci te svakodnevne propuste koje sam videla ili dozivela na razlicitim nivoima takmicenja, i koristite ove savete kako biste kreirali vase zivotno iskustvo snova.

1. Odredite svoje sopstvene ciljeve, i za fizicki i za mentalni deo

Fizicki ciljevi su vidljiviji, pa je lakse pratiti ih i kontrolisati. Nezgodni su oni mentalni. Biti sposoban kontrolisati svoje stanje uma je kljuc svakog doslednog uspeha. Kad se pomisli i na ekstremni fizicki izazov, ovo je zaista lakse reci nego uraditi. Atlete koji mogu ostvariti svoje snove, jednostavno imaju pozitivan stav. A to se vidi, lako se prepoznaje, istog momenta kad ste se sa tom osobom upoznali ili videli ga/nju u akciji. Kao da postoji neko nevidljivo energetsko polje, ili svetlost, oko njih.

Oni su sami sebi dovoljni u posvecenosti da odrze i ostanu u tom stanju uma. Neki ljudi su valjda sa tim rodjeni. Sto se mene tice, ja se moram fokusirati kako bih svoj dovela na taj nivo. Takodje znam da moram na tome da radim svakodnevno kako bih ostvarila svoje standarde. Tokom godina takmicenja i sad u Hollywoodu, naucila sam mnogo lekcija. Zapamtite, jedna stvar koju dobijate svim ovim je nacin na koji reagujete i ponasate se u razlicitim situacijama. Prihvatite cinjenice onakve kakve su, a ne onako kako ih vi zelite ili kako mislite da bi trebale biti. “Gracioznost, uljudnost pod pritiskom” je zasigurno cilj vredan osvajanja.

2. Krenite sa treningom, ali sa postavljenim realnim ciljevima

Ciljevi poput “pobeda po svaku cenu” nece puno pomoci. Ciljevi se mogu lakse postici sa mnogo prihvatljivijim i pozitivnijim poput “Zelim motivisati druge” ili “Ovo je za moju licnu dobrobit, i da izvucim najbolje iz sebe”, no ukoliko ove zelje nisu iskrene, bice dosta tesko da ih se i manifestuje. Znam dosta osoba koje “mrmljaju” ovakve i slicne izjave .. Sta ta izjava vama znaci? Sta hocete reci? Mozete li to identifikovati? Moracete malo vise i dublje uci u sebe da biste to razjasnili, sebi pre svega.

3. Identifikujte svoje negativne i pozitivne stvari, identifikujte i ciljeve, stavite ih na listu, kao i razloge za njih

Na kraju krajeva, u pitanju je takmicenje. Koja je to cinjenica koja vas vodi ka tome da morate pobediti? Ovo je savrseno vreme da uvidite, odnosno da shvatite to “zasto” i sta ono predstavlja. Mozda shvatite nesto novo o sebi, nesto cega pre niste bili svesni. Verujte sebi. Moguce je raditi na “kanalisanju” vasih misli i reakcija na mnogo pametniji nacin, ako znate sa cime se nosite.

4. Nema niceg lose u tome da se postaje bolji

Mnogo toga cete nauciti. I kad pobedjujete. I kad ne. Naucicete nesto, i bicete jos bolji sledeci put. Cesto cujem od potencijalnih takmicara i takmicarki da zele da sacekaju dok ne budu spremni. Spremni ili savrseni? A kad ste savrseni? Kako cete to znati? Ovo je deo procesa koji se ne moze izbeci. Ponavljajte sebi, ponovo i ponovo: nema niceg lose u tome da se postaje bolji i bolji. Zato, pocnite odmah, sad.

5. Imate pravo da preispitujete bilo sta novo sto dodajete u svom zivotu

To ce uticati na vas, na nacin koji predstavljate i na vase predstavljanje svetu, okolini. Izaberite 10 stvari, ciljeva koje zelite da ostvarite. Zapisite ih na listu papira. Pazite da ciljevi budu i fizicki i mentalni. Mozda nece imati veze jedni sa drugima, ali je vazno da ih se identifikuje kako biste bili spremni za predstojece izazove. Prodjite listu tih stavki, jednu po jednu, i zapitajte sebe zasto zelite bas taj odredjeni cilj? Sta cete pozitivno postici, odnosno, sta cete novo donjeti u vas zivot postizanjem tog cilja?

Mogli biste samo namignuti sebi samima i raditi na izazovima onog momenta kako se pojave – opusteno. Ako je to vas nacin, kako deluje? Da li ste sposobni da uvek budete motivisani? Da li ste zadovoljni svojim rezultatima ili zelite da imate puno bolji program? Zasto ne biti pripremljen. Pokusajte.

6. Zapisite odgovore na ta pitanja, i stavite datum kraj njih

Ciljevi imaju cudnu naviku da se menjaju tokom vremena, ili bar da promene svoj raspored vaznosti. Za vasu informaciju: ne samo da je to normalno, to je i veoma dobro!

7. Pratite zelje vaseg srca

To je put ka vasoj buducnosti. Pocinje u vasem umu, i ulazi u vas svet. Veoma je tesko, a ponekad i nemoguce zapoceti ovo drugacijim rasporedom, odnosno, zapoceti proces, pa onda “nateravati” um u slucaju da nismo bili spremni. Tako da, jednostavno moramo pratiti zelje naseg srca ako zelimo da ostvarimo svoje ciljeve i snove.

Brinite se za sebe. Vredno je toga. 


 :):-*

Van mreže ksenija dundjerski

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 54
  • you are your own limit
Odg: Da li da se takmicim?
« Odgovor #2 poslato: Jun 21, 2008, 09:42:17 posle podne »
       svidja mi se text ,najviše deo pod 7 !!!!
Super Tanja!Pozz