April 29, 2024, 06:36:16 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: Свеобухватно!  (Pročitano 2497 puta)

Van mreže Thrylos

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Свеобухватно!
« poslato: Jun 20, 2008, 01:42:28 posle podne »
Својим првим постом најпре бих желео да поздравим све чланице и чланове форума! Да сте бољи него што сте сада,не би ваљало  :D

На осонову аматерског знања о овом спорту и осталим сегментима који га прате и на основу дугог читања свих квалитетних текстова постваљених на форуму,желео бих да вам предочим свој план исхране,тренинга,суплементације...и апсолутно свака сугестија и критика би ми добро дошла.

Пре тога рекао бих да након више од годину и по дана паузе,првенствено због тренутне засићености,у мени се јавила неописива жеља за тренингом и побољшањем сопствене форме.Та жеља великим делом је узрокована незадовољством у каквој сам тренутно форми (преко годину и по дана паузе,неправилна исхрана,неактивност...) ,јасно вам је о чему се ту ради и ка чему тежим  ;)

Дакле,мој свеобухватан план би изгледао овако:

07:00 HIIT кардио тренинг (у првој недељи бих кренуо са 5 серија,а из недеље у недељу бих повећеао за по једну.Ишао бих 1минут брзо/1минут споро)
Оброк 1: Некуване овсене пахуљице преливене соком без шећера
Оброк 2: Месо (пилетина,ћуретина,говедина или ослић) и влакнасто поврће
Оброк 3: Кувана беланца
16:00 Тренинг са теговима
Оброк 4: Туњевина,салата (парадајз,купус или зелена) и једна кришка интегралног хлеба
Оброк 5: Кувана беланца
Оброк 6: Ella сир

Што се тиче суплементације,занима ме шта је ефикасније користити пре кардио тренинга,глутамин или BCAA и колико времена пре кардио тренинга се узима?

Тренинг са теговима то би изгледало овако:

Понедељак: Груди
Уторак: Леђа
Среда: Рамена
Четвртак: Ноге
Петак: Руке
Субота и Недеља одмор

Базирао сам се на то да груди,рамена или руке не радим дан за даном,такође и леђа и руке.

Сад бих поставио једно питање првенствено такмичарима који су компетентнији да ми дају одговор на то,а и има их доста на овом форуму.
Дакле користио бих E/C/A 4 недеље (у немогућности сам дуже да користим јер идем 12 дана на море,након тога наравно да опет долази у обзир коришћење) па ме занима какво дозирање би ми препоручили и када (да ли само пре кардио тренинга,или само пре тренинга са теговима,или пре и једног и другог тренинга).

Извињавам се на подужем посту.Хвала на одговорима!  ;)











Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Свеобухватно!
« Odgovor #1 poslato: Jun 20, 2008, 01:51:15 posle podne »
pozzdrav..i dobro dosao..

vidi..sto se tice bcaa i glm..da njih oboje bi trbealo da uzimas pred cardio trening i pred trenign sa tegovima..doze ovise od dzepa ali ispod 30 gr i jednog i drugog dnevno ne bi trebalo;

sto se tice hrane...plan gledajuci na PROTEINE je extra..ali ti nemas UH.

veoma brzo ce doci do pada energije itd..ali i da ne dodje do toga..tj da imas toliko cvrst karakter..pstooji mogucnost da vec nakon 3 nedlje ovakvog programa bukvlano zaustavis stopu bazlanog metabozlima jer ce telo da nakon jako kratkog vremena trosenja masnoca kao energotskog goriva krenuti da iste STEDI a sve u vidu da uprostim..da samo sebe zastiti..jer si mu dao i te kakav znak da je potrsonja energije velika..a unos nikakav....mislim da sam mozes da zkljucis tok daljenje price..

pokusaj ipak da uradis blage roatice sa UH..ili ukolko se vec bojis tj poznjaes svoj orgnizam da lose delujes na UH..onda pribegni CETTONIC dijeti gde ce priamrni zivor energijei BITI ZDRAVE MASTI..

o svoemu ovome imas na forumu...i to su teme prilicno sveze tako da ti nece biti ni njamanji probme da nadjes tako nesto..

nadam se da sam pomogao bar malo

pedja

Van mreže Thrylos

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Свеобухватно!
« Odgovor #2 poslato: Jun 20, 2008, 03:37:11 posle podne »
Пеђа хвала на одговору и добродошлици!
Мислим да сам те разумео,а ти ме исправи ако грешим.
Гледајући на оно што сам већ поставио,требало би да у оброк после тренинга,уз туњевину убацим неки скробасти УХ?Типа пиринач,кромпир,кукуруз,пасуљ...
Био бих ти захвалан још да ми одговориш на питање у вези E/C/A.Хвала
« Poslednja izmena: Jun 20, 2008, 03:53:55 posle podne Thrylos »

Van mreže Rade

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 74
Odg: Свеобухватно!
« Odgovor #3 poslato: Jun 20, 2008, 04:19:44 posle podne »
Sto se tice ECA  ja ga korstim,ujutro cim ustanem 30 min pre kardio 25mg efedrina,200mg kofeina i 200mg aspirina..i isto tako uzimam i pred trening sa tegovima...
Mogao bi i ti tako ako hces...

Van mreže Thrylos

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Свеобухватно!
« Odgovor #4 poslato: Jun 20, 2008, 05:56:54 posle podne »
Размишљао сам да узимам пре кардио тренинга 1таб Ефедрина (50мг) / 1таб Кофеина (100мг) /  1таб Аспирина (500мг).Исто тако и пре тренинга са теговима.
Занима ме да ли је боље овако како сам написао,или је ипак пожељно узимати пирамидално?У случају да је ово друго био бих захвалан да ми неко упућенији и искуснији напише како би било најбоље узимати у наредне 4 недеље.

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Свеобухватно!
« Odgovor #5 poslato: Jun 20, 2008, 06:14:26 posle podne »
Ako si vec odlucio da uzmes ECA (nadam se da si dosta citao o tome),kreni sa 25mg ef,300mg cofeina i 100mg aspirina prije kardio,odnosno treninga sa tegovima.Bitno je da ECA uzimas na prazan stomak...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Thrylos

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Свеобухватно!
« Odgovor #6 poslato: Jun 20, 2008, 06:50:00 posle podne »
Прочитао сам све на форуму што сам нашао о томе,тако да свестан сам свега  ;)
Што се тиче аспирина,1 таблета је од 500мг  :D
Кажеш да тако кренем,што би значило да ипак узимам пирамидално.Шта мислиш да то иде овако:

1 недеља - 25мг Ефедрина , 100мг Кофеина , 250мг Аспирина / *2
2 недеља - 50мг Ефедрина , 200мг Кофеина , 500мг Аспирина / *2
3 недеља - 50мг Ефедрина , 200мг Кофеина , 500мг Аспирина / *2
4 недеља - 25мг Ефедрина , 100мг Кофеина , 250мг Аспирина / *2

Кофеина сам ставио у мањој количини,јер не располажем тренутно са већим количинама.


Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Свеобухватно!
« Odgovor #7 poslato: Jun 20, 2008, 06:55:36 posle podne »
Mislim da ce ti u svakom slucaju biti dovoljno 3x 25mg ef,200-300mg kof i 100mg aspirin...A za pocetak (prvih nekoliko dana) kreni sa 2x cisto da vidis kako reagujes na supstancu
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!