April 26, 2024, 05:12:51 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: SEĆANJE NA VELIKANE  (Pročitano 13650 puta)

Van mreže ATJ LUCKO™

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.267
  • Markedj4ny BIG Team
Odg: SEĆANJE NA VELIKANE
« Odgovor #15 poslato: Jun 25, 2008, 02:45:26 posle podne »
Dragomir Bojanić je rođen 13. juna 1933. u Kragujevcu, a preminuo 11. novembra 1993. godine od raka jetre u Beogradu.

Apsolvirao je na Akademiji za pozorište, film, radio i televiziju u Beogradu.

Od 1964. do 1966. godine bio je član Jugoslovenskog dramskog pozorišta u Beogradu.

Filmsku karijeru je započeo epizodnom ulogom u filmu Žike Mitrovića „Ešalon doktora M“ (1955).

Glavne i veće sporedne uloge je igrao u više od trideset domaćih filmova, a snimao je i u Italiji.

Pod pseudonimom „Antoni Gidra“ (Anthony Ghidra)[1], Dragomir Bojanić je u Italiji snimio desetak vesterna i akcionih filmova. Za ulogu u filmu „Balada o revolverašu“ (1967) režisera A. Kaltabijana dobio je i nagradu.

Na festivalu u Puli 1974. godine je osvojio Zlatnu arenu za ulogu partizana Tadije Čemerkića u filmu Radivoja Šaranovića „Svadba“ (1973) nastalom prema istoimenom romanu Mihajla Lalića.

Najveću popularnost je stekao ulogama Žike Pavlovića u 10 delova filma „Lude godine“.

Takođe je poznat po ulozi kaplara u filmu „Marš na Drinu“ (1964).


Filmografija

    * 1955 - Šolaja
    * 1955 - Ešalon doktora M
    * 1960 - Bolje je umeti
    * 1964 - Marš na Drinu - kaplar Janićije
    * 1965 - Doći i ostati
    * 1965 - Popodne jedno Fauna
    * 1968 - Biće skoro propast sveta (nek propadne nije šteta)
    * 1971 - Dan duži od godine
    * 1972 - Valter brani Sarajevo
    * 1976 - Povratak otpisanih (film)
    * 1978 - Lude godine
    * 1978 - Dvoboj za južnu prugu
    * 1978 - Povratak otpisanih (serija)
    * 1980 - Došlo doba da se ljubav proba
    * 1981 - Ljubi, ljubi, al' glavu ne gubi
    * 1983 - Kakav deda takav unuk
    * 1983 - Idi mi, dođi mi
    * 1984 - Šta se zgodi kad se ljubav rodi
    * 1984 - Pazi šta radiš (Maturanti)
    * 1985 - Žikina dinastija
    * 1986 - Druga Žikina dinastija
    * 1986 - Šmeker
    * 1987 - Hajde da se volimo
    * 1988 - Sulude godine -
    * 1992 - Žikina ženidba

Van mreže N_E_Z_N_A_L_I_C_A

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.780
  • Krkam kao budala!!! MASS!!!
    • Apartmani "NIKOLA"
Odg: SEĆANJE NA VELIKANE
« Odgovor #16 poslato: Jun 26, 2008, 01:42:12 pre podne »
Ovako samo da kažem da sam odlučio da idem na grob gospodinu Bojaniću prvi put kad idem u Beograd, nisam nikad bio ali to ću da uradim jer toliko me uveseljavao kad mi je bilo dosadno, teško, ma uvijek GIDRA je jedan jedini i neponovljivi!
Ne znam da li je itko primjetio da sam imao njegov avatar dugo vremena!

Naravno da filmska industrija, pogotovo komedije sa područja Srbije su neprekosnovene, najbolji i najprirodniji humor (bez forsiranja kao danas, da se moram smijat na silu...) uz Malo i Velo Misto, Miljenka Smoje, zatim novije ere bi se slobodno u taj rang uvrstio "LUD ZBUNJEN NORMALAN!" (Bosanski VRHUNSKI humor potkovan glumačkim magom!)

Van mreže duh

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.025
Odg: SEĆANJE NA VELIKANE
« Odgovor #17 poslato: Jun 29, 2008, 12:24:50 pre podne »
Ovako samo da kažem da sam odlučio da idem na grob gospodinu Bojaniću prvi put kad idem u Beograd, nisam nikad bio ali to ću da uradim jer toliko me uveseljavao kad mi je bilo dosadno, teško, ma uvijek GIDRA je jedan jedini i neponovljivi!
Ne znam da li je itko primjetio da sam imao njegov avatar dugo vremena!

Naravno da filmska industrija, pogotovo komedije sa područja Srbije su neprekosnovene, najbolji i najprirodniji humor (bez forsiranja kao danas, da se moram smijat na silu...) uz Malo i Velo Misto, Miljenka Smoje, zatim novije ere bi se slobodno u taj rang uvrstio "LUD ZBUNJEN NORMALAN!" (Bosanski VRHUNSKI humor potkovan glumačkim magom!)

Tacno tako.
You will just be more stronger, faster and harder than before.