April 29, 2024, 05:42:16 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: domaci proizvodjaci  (Pročitano 8229 puta)

Van mreže boban

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
domaci proizvodjaci
« poslato: April 15, 2006, 12:29:58 pre podne »
Pozdrav svima.
Na jednom forumu sam pronasao pitanje koje glasi otprilike :"Kada bi imali domaci proizvod istog ili boljeg kvaliteta nego strani a po nizoj ceni dali bi ga kupovali?"Naravno,kada se ovako postavi svako normalan ce odgovoriti potvrdno,medjutim tu se javlja sledeci problem-vecina stvari koje mi koristimo (proteini,AK,glutamin,vitamini...)nemaju trenutno dejstvo vec "kvalitet" uglavnom odredjujemo prema reputaciji proizvodjaca,iskustvima drugih,mozda ceni i sl.Pitanje je sledece:sta bi bilo potrebno da vas ubedi da je taj proizvod zaista nesto sto vredi platiti,tj. da je u njemu zaista whey izolat a ne mlevena soja ili glutamin a ne neko brasno...?Dali bi to bila analiza nekog instituta,mozda spisak sirovina (recimo da bude navedeno i poreklo sirovine npr. whey isolate=PROVON(r) Glanbia...) ili nesto trece?Kako se odlucujete za nesto prilikom kupovine?

Van mreže accountkiller99

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 681
Re: domaci proizvodjaci
« Odgovor #1 poslato: April 15, 2006, 12:54:37 pre podne »
Eh, da nema ovog foruma opasno bih zalutao! :wink:

Van mreže MotornaTestera

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 190
Re: domaci proizvodjaci
« Odgovor #2 poslato: April 15, 2006, 01:52:28 pre podne »
Citat: boban
Pozdrav svima.
Na jednom forumu sam pronasao pitanje koje glasi otprilike :"Kada bi imali domaci proizvod istog ili boljeg kvaliteta nego strani a po nizoj ceni dali bi ga kupovali?"Naravno,kada se ovako postavi svako normalan ce odgovoriti potvrdno,medjutim tu se javlja sledeci problem-vecina stvari koje mi koristimo (proteini,AK,glutamin,vitamini...)nemaju trenutno dejstvo vec "kvalitet" uglavnom odredjujemo prema reputaciji proizvodjaca,iskustvima drugih,mozda ceni i sl.Pitanje je sledece:sta bi bilo potrebno da vas ubedi da je taj proizvod zaista nesto sto vredi platiti,tj. da je u njemu zaista whey izolat a ne mlevena soja ili glutamin a ne neko brasno...?Dali bi to bila analiza nekog instituta,mozda spisak sirovina (recimo da bude navedeno i poreklo sirovine npr. whey isolate=PROVON(r) Glanbia...) ili nesto trece?Kako se odlucujete za nesto prilikom kupovine?



E jebiga brate, znas sta....kako znas da kad kupis Mercedes ili BMW ili JAGUAR nije sklapan u fabrici Zastave ?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: domaci proizvodjaci
« Odgovor #3 poslato: April 15, 2006, 07:20:33 pre podne »
Citat: boban
Pozdrav svima.
Na jednom forumu sam pronasao pitanje koje glasi otprilike :"Kada bi imali domaci proizvod istog ili boljeg kvaliteta nego strani a po nizoj ceni dali bi ga kupovali?"Naravno,kada se ovako postavi svako normalan ce odgovoriti potvrdno,medjutim tu se javlja sledeci problem-vecina stvari koje mi koristimo (proteini,AK,glutamin,vitamini...)nemaju trenutno dejstvo vec "kvalitet" uglavnom odredjujemo prema reputaciji proizvodjaca,iskustvima drugih,mozda ceni i sl.Pitanje je sledece:sta bi bilo potrebno da vas ubedi da je taj proizvod zaista nesto sto vredi platiti,tj. da je u njemu zaista whey izolat a ne mlevena soja ili glutamin a ne neko brasno...?Dali bi to bila analiza nekog instituta,mozda spisak sirovina (recimo da bude navedeno i poreklo sirovine npr. whey isolate=PROVON(r) Glanbia...) ili nesto trece?Kako se odlucujete za nesto prilikom kupovine?
..totalno ne bitna cinjenica...bitno je da je prozovod kvalitetan,a kvalitet se odreduje na osnovu milion korisnika...

dakle....ako je 100 ljudi ludo...jedan mil sigurno nije..a mozda i vise....

Van mreže boban

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Re: domaci proizvodjaci
« Odgovor #4 poslato: April 15, 2006, 09:57:39 pre podne »
"bitno je da je prozovod kvalitetan,a kvalitet se odreduje na osnovu milion korisnika..."
Apsolutno tacno ali je problem sto da bi se doslo do miliona potreban je onaj prvi :)
Evo scenario:recimo,Pera proda stan,kupi od Glanbie,Nzmp ili nekog drugog velikog proizvodjaca tonu WPI,tonu WPC,tonu hidrolizata,Aminogen i sve sto treba i napravi kopiju Optimuma ili Dymatize.Proizvod super kvalitetan,cena povoljna ali niko ne kupuje.Kupuje se potpuno isti proizvod drugog imena po mnogo vecoj ceni..Zasto?Zato sto nemamo poverenja,naravno.Zato sam ja pitao sta bi bilo potrebno da proizvodjac uradi da bi bili uvereni u kvalitet?Jako ce mu biti tesko da dodje do milionitog korisnika ako niko nece da bude prvi.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: domaci proizvodjaci
« Odgovor #5 poslato: April 15, 2006, 10:01:26 pre podne »
Citat: boban
"bitno je da je prozovod kvalitetan,a kvalitet se odreduje na osnovu milion korisnika..."
Apsolutno tacno ali je problem sto da bi se doslo do miliona potreban je onaj prvi :)
Evo scenario:recimo,Pera proda stan,kupi od Glanbie,Nzmp ili nekog drugog velikog proizvodjaca tonu WPI,tonu WPC,tonu hidrolizata,Aminogen i sve sto treba i napravi kopiju Optimuma ili Dymatize.Proizvod super kvalitetan,cena povoljna ali niko ne kupuje.Kupuje se potpuno isti proizvod drugog imena po mnogo vecoj ceni..Zasto?Zato sto nemamo poverenja,naravno.Zato sam ja pitao sta bi bilo potrebno da proizvodjac uradi da bi bili uvereni u kvalitet?Jako ce mu biti tesko da dodje do milionitog korisnika ako niko nece da bude prvi.
...to se zove....surovi zakon trzisita.....

i bsn je bio nsita od firme dok nije angazovao i paltio ronnija ko zna koliko..e sada..pitanje je dali taj bsn vredi tih para isto kao sto ej musletch radio toliko agresivnu reklamu da su vec prerpasli u dosadu i sa tim odbili potenicjle musterije...

dakle....ako je nseto priznato i dugo pristuno na trzistu...ne vidim ni jedan jedini razlog izmisljanja tople vode i trazeci ensto novo..

mozda je to dobro....nesam rekao da ne..ali cemu da se ja zamram sa tim..osim ako ti hoces da pokrenes svoju liniju pa trazis svaet kako da se probijes 8)  8)

Van mreže Osterliz

  • Član
  • *
  • Poruke: 31
Re: domaci proizvodjaci
« Odgovor #6 poslato: April 15, 2006, 10:07:43 pre podne »
Stvarno sto to ne uradite ? Pokrenite zajedno , ti Pedjose moze da reklamiras po celoj ex-yu .

Van mreže boban

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Re: domaci proizvodjaci
« Odgovor #7 poslato: April 15, 2006, 01:38:35 posle podne »
Samo da baba umre pa da nasledim stan i odmah krecem :)
Ja kao da sam pitao sultana od bruneja,niko pare ne pominje,kao da padaju s neba.Radi se o tome da nesto jeste poznato i priznato ali njegova cena nije samo zbog toga visoka vec ,izmedju ostalog,sto svaki amer koji to dotakne u proizvodnji(od sofera i magacionera pa dalje)hoce 2000-3000$ platu svakog meseca,pa kada se oni namire onda stize cena transporta za par hiljada km,pa razne carine i sl. i na kraju i taj sto je uvezao hoce da zaradi nesto...I tako imamo prostu racunicu:sirovine kostaju recimo 15$,gotov proizvod u USA oko 25$ a taj isti kod nas 55-60$.I gde je tu topla voda :)?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: domaci proizvodjaci
« Odgovor #8 poslato: April 15, 2006, 02:07:28 posle podne »
Citat: Osterliz
Stvarno sto to ne uradite ? Pokrenite zajedno , ti Pedjose moze da reklamiras po celoj ex-yu .
... :twisted:  :twisted:

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: domaci proizvodjaci
« Odgovor #9 poslato: April 15, 2006, 02:07:47 posle podne »
Citat: boban
Samo da baba umre pa da nasledim stan i odmah krecem :)
Ja kao da sam pitao sultana od bruneja,niko pare ne pominje,kao da padaju s neba.Radi se o tome da nesto jeste poznato i priznato ali njegova cena nije samo zbog toga visoka vec ,izmedju ostalog,sto svaki amer koji to dotakne u proizvodnji(od sofera i magacionera pa dalje)hoce 2000-3000$ platu svakog meseca,pa kada se oni namire onda stize cena transporta za par hiljada km,pa razne carine i sl. i na kraju i taj sto je uvezao hoce da zaradi nesto...I tako imamo prostu racunicu:sirovine kostaju recimo 15$,gotov proizvod u USA oko 25$ a taj isti kod nas 55-60$.I gde je tu topla voda :)?
..prijatelju stvarno se opterecujes sa nebitnim stvarima..

Van mreže boban

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Re: domaci proizvodjaci
« Odgovor #10 poslato: April 15, 2006, 05:48:11 posle podne »
Pa dobro,Pedja,nisam ja imao nameru da se povede neka velika rasprava oko ovoga,samo me je zanimalo.Ako je neko nasledio bogatog strica ili dobio na lutriji pa mu nije problem da placa whey 4000 din meni je veoma drago.Ja bih bio veoma zadovoljan i kada bih ga kupovao za 2000.Uopste se ne bih osecao "jeftino" :)

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: domaci proizvodjaci
« Odgovor #11 poslato: April 15, 2006, 06:28:14 posle podne »
Da deru-deru :evil:
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže maba

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Re: domaci proizvodjaci
« Odgovor #12 poslato: April 15, 2006, 07:01:30 posle podne »
ali zato u sam ja naso jaja za 4 din/kom ima da se razvalim narednih mesec dana

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: domaci proizvodjaci
« Odgovor #13 poslato: April 15, 2006, 07:35:57 posle podne »
Citat: maba
ali zato u sam ja naso jaja za 4 din/kom ima da se razvalim narednih mesec dana
..JA IMAM PO 3 :wink:  :wink:

Van mreže markoni87

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 753
Re: domaci proizvodjaci
« Odgovor #14 poslato: April 15, 2006, 07:48:13 posle podne »
Citat: pedjos
Citat: maba
ali zato u sam ja naso jaja za 4 din/kom ima da se razvalim narednih mesec dana
..JA IMAM PO 3 :wink:  :wink:


i ja  :lol: