Mart 29, 2024, 07:34:33 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Stikla  (Pročitano 18228 puta)

Van mreže duh

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.025
Stikla
« poslato: Jun 27, 2008, 01:15:44 posle podne »
Da li ste primetili da vas stopala, ledja i vrat bole posle nosenja cipela sa stiklom na poslu, a da vas vikendom ne boli kad nosite ravne pete.
Da tacno je, tu je konekcija. Telo je prelepo dizajnirano sa punom funkcionalnosti, dugotrajnim, stres upijajucim stopalom. Zato sto je stopalo jedini kontakt sa podlogom prilikom stajanja predstavlja osnovni oslonac za celo telo. Nosenjem visokih stikli menja se osnovni ugao u proporciji visine stikle (Slika 1).
 

Ako se nose stikle sa 2.5 inca pomera se 22.5 stepeni u napred, a sa 4 inca pomera se 45? napred. Glava i oci moraju uvek da ostanu pravo zbog stava i balansa, ovo pomeranje se kompenzuje na racun svih zglobova iznad stopala. Ovo je demonstrirano na slici 2, figura A-D.

Zbog pomeranja telesne baze onda mora da bude kompenzacije u svim zglobovima iznad clanka koji su nosioci tezine (Slika 2).
.
Ceste devijacije kicme nastaju zbog pokusaja kompenzacije noseci cipele sa velikom petom, slika A,B i D. Dobra pozicija je prikazana u diagramu C.
Da bi razumeli koliko je pomeranje u polozaju tela nastalo nosenjem stikli, poredite ostale diagrame sa normalnim, diagram C.
Telo se pomera iz prirodnog polozaja kompenzujuci zbog cipela sa stiklom, zglobovi se pomeraju iz neutralng polozaja ometajuci skelet u nosenju telesne tezine protiv sile zemljine teze. Tri najcesca pomeranja iz normalnog polozaja su preterivanje u savijanju kolena sa povecanom lumbarnom krivinom i krivinom u srednjem delu ledja i pomeranjem glave u napred ( Slika 2-A),  ravna ledja sa pomerenom glavom u napred i povecana krivina u srednjem delu ledja (Slika 2-B), i pre opruzena kolena sa preteranom kicmenom krivinom. Dobar polozaj je vidjen na slici 2-C.
Gravitacionalna sila je normalno podrzana skeletom, a sada misicima. Ovo je cest razlog glavobolja, bola u donjem delu ledja i drugih problema u misicno-skeletnom aparatu. Povecana tenzija proizvodena u misicima koji kompenzuju lose drzanje stvara kompresiju u zglobovima koji oni prelaze, podsticuci degenerativna oboljenja zglobova vremenom. Ovo ce te cesto sresti u velikom prstu stopala, kolenu, kukovima i kicmi.

Slabi prsti su zgrceni i pod pritiskom od malih vrecica na prednjem delu cipele koje se mogu naci na cipelama sa stiklom zbog velikog ugla u odnosu na telesnu tezinu i silu zemljine teze. Ovo je cest uzrok bunions (Slika 3) u zena i moze prouzrokovati urastanje nokta na prstima.


Gimnasticarke i balerine ce izgubiti graciozne pokrete noseci visoke stikle. Na posletku ako odete na hipodrom, da li bi stavili pare na konja koji nosi stikle? Ukoliko nosite stikle na posao godinu dana ili vise i patite od hronicnig misicno kostanog bola, program specificnog istezanja i vezbi za ispravku vaseg pravilnog polozaja moze da bude protivotrov koje vase telo treba.

 :) :) :) ;)
You will just be more stronger, faster and harder than before.

kety

  • Gost
Odg: Stikla
« Odgovor #1 poslato: Novembar 07, 2008, 12:30:06 posle podne »
ne mogu bas da se slozim sa tobom.Tacno je sve to,ali visoka stikla ima i prednosti....zatezu se noge,dobija se na zenstvenosti,nize zene postaju vise dobijaju na samopouzdanju,sve to izgleda lepse upakovano.

Van mreže duh

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.025
Odg: Stikla
« Odgovor #2 poslato: Novembar 07, 2008, 04:09:46 posle podne »
To po meni nije prirodan polozaj noge, a i ovaj tekst sam nasao negde na netu nisam ga napisao sam.

Zajebi noge kad ti to lose utice na kicmu, a kicma i mozak su centar celog tela. ;)
« Poslednja izmena: Novembar 07, 2008, 04:12:20 posle podne duh »
You will just be more stronger, faster and harder than before.

kety

  • Gost
Odg: Stikla
« Odgovor #3 poslato: Novembar 08, 2008, 10:15:28 pre podne »
Ne mora da znaci da je sve tacno sto nadjes na netu,znas da nekada pise da je npr. cokolada stetna,pa posle nadjes da pise kako je treba jesti.Ne kazem da nema istine u tvom textu,ali nista nije iskljucivo.Ja licno ne poznajem nikoga ko ima problema sa kicmom i mozgom zbog stikle. ;)

Van mreže Nella

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 872
    • http://www.nellamehinovic.se
Odg: Stikla
« Odgovor #4 poslato: Novembar 08, 2008, 11:06:41 pre podne »
nema mozda u mlade dane...al kad se ostari bogami ima posljedica...al to je vec po stare dane...bitno je dobro izgledati dok si mlad il kako vec kazu   ::)
LIFE IS NOT MEASURED BY THE NUMBER OF BREATHS WE TAKE,BUT BY THE MOMENTS THAT TAKE OUR BREATH AWAY.

Nella

http://www.myspace.com/nellamehinovic

http://www.nellamehinovic.se/

kety

  • Gost
Odg: Stikla
« Odgovor #5 poslato: Novembar 08, 2008, 11:15:24 pre podne »
To si u pravu,sta ce mi da budem lepa baba,ako to vec postoji,u stvari,onda necu moci mozda da idem ni sa ravnim cipelama,ko zna.Za mene je stikla zakon i volim da je nosim bez obzira na posledice.Pozzz

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: Stikla
« Odgovor #6 poslato: Novembar 18, 2008, 01:22:21 posle podne »
Lepo je kad momci brinu da nas zene ne bole noge, ali i oni moraju priznati da i njima zenska noga lepse izgleda kad je na stiklama, nego u ravnim cipelama, zar ne? :)

No, da se vratimo i na "ozbiljnost" teme. Ok, 24 sata dnevno na vrlo visokim stiklama dace svoje rezultate, tj posledice. Ali, gde pise da se na stiklama mora biti 24 sata dnevno, i da one moraju biti bar 10cm?? Osim toga, sve zavisi i od rasporeda koji zena ima u toku dana. Kad ide na trening, npr, tad ce sigurno da se obuce sportski, zar ne? Dakle, stikle su za posao, i izlazak.
Na kraju je zapravo bitno da zena i po pitanju nosenja obuce, slusa svoje telo. Kad sam umorna, ma da se ne znam sta desava, necu na silu pokusavati da uletim u vrtoglave stikle samo zato sto su bas takve moderne ovu jesen.
I, s druge strane, sve zavisi i od same zene, i njenih navika. Pre nekih 15 godina da mi je neko rekao da cu medju svojom obucom imati i patike, poslala bih ga u .... Nosenje patika za mene je bilo nezamislivo, osim ako se nije islo negde na neko izletiste na rostiljanje za 1.maj hehehhehhe. A sad? Patike su nesto na sta jako pazim kakve kupujem, i kupujem ih uvek 2 para, jedne za setnju i odlazak do teretane, a druge za trening. No, to ne znaci da sam prestala kupovati stikle. Ni pod razno! :)
A sad sam se recimo setila filma "Djavo nosi Pradu". Jbg, kad vidim kako one cure trce 100 na sat, 24 sata dnevno, na stiklama od cije visine ja dobijam vrtoglavicu, ajooooj. Ja bih od takvog jednog radnog dana na takvim stiklama, sledecih 5 dana bih lizala sopstvene rane ;)

Van mreže kety

  • Lepotica
  • Lightweight Member
  • *****
  • Poruke: 278
Odg: Stikla
« Odgovor #7 poslato: Novembar 28, 2008, 12:53:45 posle podne »
slazem se sa tanjom.ti uvek napises nest pametno

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: Stikla
« Odgovor #8 poslato: Novembar 28, 2008, 03:02:59 posle podne »
Sta cu.... imam i ja svojih svetlih trenutaka ;)

Van mreže SpoungeBob

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Stikla
« Odgovor #9 poslato: Avgust 03, 2011, 06:57:02 posle podne »
To po meni nije prirodan polozaj noge, a i ovaj tekst sam nasao negde na netu nisam ga napisao sam.

Zajebi noge kad ti to lose utice na kicmu, a kicma i mozak su centar celog tela. ;)


Zivele patikeeeeeeee :D

Van mreže Oenomaus

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 116
Odg: Stikla
« Odgovor #10 poslato: Avgust 04, 2011, 06:20:05 posle podne »
ako je devojka lepa, moze i opanke da nosi, nije problem xD
Train.Bleed.
And one day your name will be legend,spoken in hushed whispers of fear and awe.
As the city speaks of Crixus,the champion of Capua!
But his legend was not birthed in the arena.It was given life here.In this ludus.Under the sting of my whip

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Stikla
« Odgovor #11 poslato: Avgust 04, 2011, 06:38:25 posle podne »
Moja djevojka proslu subotu isla na svadbu i obukla neke cipelice na stiklu koje su je nazuljale, zatim nije ni 2 minute plesala po vrelom asfaltu (bosa nakon sto su je nazuljale cipelice) i zavrsila u hitnoj zbog deranja koze sa tabana...

Van mreže SpoungeBob

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Stikla
« Odgovor #12 poslato: Avgust 04, 2011, 08:47:25 posle podne »
Moja djevojka proslu subotu isla na svadbu i obukla neke cipelice na stiklu koje su je nazuljale, zatim nije ni 2 minute plesala po vrelom asfaltu (bosa nakon sto su je nazuljale cipelice) i zavrsila u hitnoj zbog deranja koze sa tabana...


au koja traumaaaa haos :P :(