April 26, 2024, 05:31:41 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: NAPADNI,UNISTI I PORASTI  (Pročitano 8277 puta)

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
NAPADNI,UNISTI I PORASTI
« poslato: Jun 21, 2008, 11:09:10 posle podne »
Markus Ruhl - Mocna ramena

Brdo misica, uz to cvrstih kao kamen,pa jos iscrtanih do maximuma,slika su i prilika nekog lika iz cuvenih Marvelovih stripova o super herojima..Takav jedan lik je i ucesnik Mr.O takmicenja najboljih bodi bildera sveta..Lik o kome se prica je Markus Ruhl...

Super Nemac je jedan od najmasivnijih bildera ikada..Na njegovu zalost na vecim takmicenjima je redovno bio pretplacen na 7, 8 mesta... Mozda vecina nas ne voli ovakvu gradju, ali ona je ipak respektabilna jer je tu ulozeno mnogo novca, znoja i vremena... Mozda jedina slaba tacka pored ponekad nedovoljne spremnosti ovog bildera je triceps koji od neverovatne sirine i masivnosti njegovog tela ne moze da dodje do izrazaja. Naravno i njegov triceps je cudovisno veliki. On zbog te mase ima i nesto siri struk,ali ogromna ledja i ramena to prikrivaju..
Markus je uspevao i da napravi super formu i u kombinaciji sa tom masom da otvori novu dimenziju bilderskih dostignuca.

Ja poznajem sebe i znam sta kod mene radi, a sta ne! Sve price i argumente o pretreniranosti guram u stranu. Nakon dobrih jutarnjih obroka odlazim u teretanu da ubijem moja ramena. Inace to jedan od mojih omiljenih treninga. Nema izgovora i alibija za tezak trening. Ako zelite velika i siroka ramena morate trenirati sa velikim tezinama u puno serija. Da bi misic rastao morate ga napumpati do krajnjih granica, a ja to ne mogu bez 25 dobrih serija.

Svaki misic treniram jednom sedmicno,i svaki dan samo po jedan misic.Misicu se mora posvetiti jedan dan,morate ga maximalno iscrpeti i napumpati do granice maximuma. Za mene je svaka subota dan za brutalni trening ramena.
Periodicno menjam vezbe u treningu. Pocinjem sa potiskom za ramena, nekada je to potisak sa sipkom, nekada na Smit masini ili Cybexu ili Hemmeru, menjam uvek.. U svim vezbama se uvek trudim da podizem sto veca opterecenja i masine mi obezbedjuju da mogu da podizem ogromne tezine uz maximalnu sigurnost, na masinam ne moram da brinem o balansiranju sto je slucaj kada radim sa dv. i jedn. tegovima. Na masinama mi ne trebaju pomagaci.

Potisci su prva i osnovna vezba za ramena. Najbolji nacin da pogodite sve tri ramene glave su upravo potisci,tako se razvija masa.
Pocinjem sa jednim setom zagravanja od 30 ponavljanja da bi krv brzo usla u misic. Zatim krecem piramidalno kroz 12-15 serija potisaka [da, dobro ste procitali], pocinjuci sa lakim opterecenjem gde radim 15 ponavljanja. Zadnje serije zavrsavam sa ogromnim tezinama i 3-4  ponavljanja. Koristim sirok hvat, opterecenje spustam sporije, a onda explozivno guram...

Nakon potisaka idem na vrlo efektivnu vezbu za srednj ramenu glavu, stojece letenje. Vrlo korisno oruzje u borbi za siroka ramena. Ova vezba vam pomaze da napravite separaciju izmedju ramena i ruke.
Ovde vam ne treba zagrevanje. Ovu vezbu ne radim sa prevelikim opterecenjima, koristim extra finu formu u tri seta od 10-15 pon...

Sledi vezba za izolaciju zadnjeg dela ramena. Takodje radim striktne pokrete sa umerenim tezinama i najvise volim da radim verziju u pretklonu ili lezeci na kosoj klupi potrbuske.. Trudim se da laktove ne savijam previse, jer bi se onda ledja angazovala vise..

Sleganje na masini je najsigurniji nacin da se zavrsi visoko intezivni trening ramena.. I ovu vezbu radim sa umerenim tezinama, ali dovoljno velikim da ludo pogodim trapezius. Trudim se da u svakom ponavljanju maximalno punu kontrakciju izvrsim u gornjem polozaju gde nakon toga sledi puno istezanje.. Nista nemate od mehanickih mlataranja.. Uradi tri seta 10-12 pon i kazem---DOSTA ZA OVU SUBOTU.....

MARKUS RUHL - RAMENA
POTISAK NA MASINI 12-15X15-3
LETENJE 3X10-15
PRETKLONJENO LETENJE 3X10-12
SLEGANJE 3X10-12

MARKUSOV SPLIT SISTEM
PON-GRUDI
UTO-LEDJA
SRE-TRICEPS
CET-BICEPS
PET-NOGE
SUB-RAMENA
NED-ODMOR
« Poslednja izmena: Jun 09, 2010, 07:01:18 posle podne Polomac »


Spartak

  • Gost
Odg: NAPADNI,UNISTI I PORASTI
« Odgovor #2 poslato: Jun 21, 2008, 11:50:08 posle podne »
pokupili su cijeli kontigent cottage cheesa iz megamarketa, provali kako ih ljudi gledaju...markus je lik totalni.

Van mreže HAMMER

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 389
Odg: NAPADNI,UNISTI I PORASTI
« Odgovor #3 poslato: Jun 22, 2008, 12:17:14 pre podne »
legenda :)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: NAPADNI,UNISTI I PORASTI
« Odgovor #4 poslato: Jun 22, 2008, 05:30:42 pre podne »
Markus sigurno nije jedan od bodybuildera cija mi se gradja dopada, ali je makar kroz video snimke simpaticniji od vecine drugih buildera... Gledao sam njegove snimke i zaista je lik car, zena mu spota a on trpa gomile ploca na nekoj Smith masini, pa jos uhvati sipku za same krajeve... he he... Ali dobro njemu je to radilo, makar je on vjerovatno postigao gradju kakvu je zelio, sigurno ne estesku, ali je zato bio pravo cudoviste i zbog toga su ga bb navijaci svugdje i docekivali sa odusevljenjem...
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže vlada88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 254
Odg: NAPADNI,UNISTI I PORASTI
« Odgovor #5 poslato: Jun 22, 2008, 03:33:49 posle podne »
pokupili su cijeli kontigent cottage cheesa iz megamarketa, provali kako ih ljudi gledaju...markus je lik totalni.
Eeee, to cu i ja od sad da radim, a ne ja budem fin, kupim samo par ella sireva, da ostavim ostaloj braci bilderima, i onda naidju dani kao sad, kad mi ponestane zaliha, a ne mogu da ga nadjem bar blizu mene, po 2-3 dana...
Od sad, kupim sve koje vidim.
Bata Živojinovic ume da napravi kolac u tiganju.

Van mreže vlada88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 254
Odg: NAPADNI,UNISTI I PORASTI
« Odgovor #6 poslato: Jun 22, 2008, 06:29:42 posle podne »
A sad ontopic, zainteresovala me je ova tema jako, jel ramena su mi ubedljivo najslabiji deo tela, strasno sam uzak tu gore, nemam ramena uopste, tako da bi mi definitivno pomogao neki zaista dobar metod za rad ramena.
Jel mozda probao neko ovo?
Bata Živojinovic ume da napravi kolac u tiganju.

Van mreže _Mare_

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: NAPADNI,UNISTI I PORASTI
« Odgovor #7 poslato: Jun 23, 2008, 10:52:28 pre podne »
Vlado, iako ce svi ovi ljudi verovatno da ti daju dobar savet, ti najbolje znas sebe...
Probaj, pa ako ti bude islo i ako ti vezbe odgovaraju, nastavi....
Poz
You can shake it once,
you can shake it twice,
but if you shake it three times,
you are playing with hormons..

Spartak

  • Gost
Odg: NAPADNI,UNISTI I PORASTI
« Odgovor #8 poslato: Jun 23, 2008, 12:40:03 posle podne »
A sad ontopic, zainteresovala me je ova tema jako, jel ramena su mi ubedljivo najslabiji deo tela, strasno sam uzak tu gore, nemam ramena uopste, tako da bi mi definitivno pomogao neki zaista dobar metod za rad ramena.
Jel mozda probao neko ovo?
neznam koliki ti je staz u teretani, ali ako si pocetnik, preporucio bi ti po jednu vjezbu za svaku glavu ramena,znaci standard,potisak, letenje za lateralnu glavu i letenje u pretklonu za zadnju glavu.kilaze prilagodi da uvjek odradis u punoj formi bez cheatinga

Van mreže duh

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.025
Odg: NAPADNI,UNISTI I PORASTI
« Odgovor #9 poslato: Jun 23, 2008, 08:35:59 posle podne »
A sad ontopic, zainteresovala me je ova tema jako, jel ramena su mi ubedljivo najslabiji deo tela, strasno sam uzak tu gore, nemam ramena uopste, tako da bi mi definitivno pomogao neki zaista dobar metod za rad ramena.
Jel mozda probao neko ovo?
neznam koliki ti je staz u teretani, ali ako si pocetnik, preporucio bi ti po jednu vjezbu za svaku glavu ramena,znaci standard,potisak, letenje za lateralnu glavu i letenje u pretklonu za zadnju glavu.kilaze prilagodi da uvjek odradis u punoj formi bez cheatinga

Kako nemas ramena uopste, u stvari kad ih nemas uopste kako onda imas snage u grudima za 6x90 iz bendza.
You will just be more stronger, faster and harder than before.

Van mreže vlada88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 254
Odg: NAPADNI,UNISTI I PORASTI
« Odgovor #10 poslato: Jun 24, 2008, 02:30:54 pre podne »
Pa nije da ih bukvalno nemam, ali strasno su uska i zaostaju za ostalim (iako ni ostalo nije bas ne znam kako :P )
Bata Živojinovic ume da napravi kolac u tiganju.