April 19, 2024, 10:22:57 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: Djevojcica od 10 godina - BB takmicarka  (Pročitano 9648 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Djevojcica od 10 godina - BB takmicarka
« poslato: Jul 17, 2008, 02:58:28 posle podne »
Destetogodisnja Maughan Wellham izasla na bodybuilding takmicenje!

Odluka desetogodisnjakinje da udje u bodybuilding takmicenje dobilo je podrsku njenih roditelja, ali i kritike zdravstvenih i sportskih eksperata koji su ustvrdili da je taj nastup neadekvatan.

Maughan Wellham iz Thorntona je ucestvovala u Ms Fitness Australia kategoriji INBA All Female Classic takmicenja odrzanog u Victoriji prosle subote. Kao jedino dijete na takmicenjju Maughan je bila prvi i jedini takmicar specijalne divizije "Ms Fitness Kidz". Kao i njene odrasle kolege Maughan je imala tri djela takmicenja - pozing uz muziku, obucenu rundu i bikini rundu.

Maughan je dobila dozvolu da se takmici kada je njena majka Michelle Wellham kontaktirala organizatora Tonya Lancianoa.

Bio sam iznenadjen - rekao je Mr Lanciano. Ali kao promoter mislim da je ovo dobra prilika da se i ostale mlade djevojcice podstaknu da budu u dobroj formi. Pokazala je prelijepo svoj biceps sve uz muziku iz Gladiatora, nakon sto je pokazala stomak i butine publika je eksplodirala. Mi ne govorimo ovoj djevojcici da pocna da dize tesko, jer je sve oko fitnessa i zabave.

Takodje je prokomentarisao da je Maughanina bikini runda bila skromna.

Juce je gospodja Wellham rekla da je Maughan sama donijela odluku i da je bila vrlo samouvjerena zbog toga. Dodala je da Maughan nije zainteresovana u bodybuilding, vec da je kao mali atleta uzivala sto je pokupila i nagradu za fitness.

Gospodja Wellham je takodje dodala: Snazno se protivim natjecanjima ljepote, gdje se djeca oblace kao 40-togodisnjaci! Maughan je odusevljena ljudima koji brinu o njihovom izgledu - Jana Rawlinson je njen heroji!

Maughan je dodala da su sklekovi i trbusnjaci dio njene rutine treninga i ustvrdila - Zelim misice ali ne zelim biti bodybuilderka.

Predsjednik National Amateur Body Builders Association Graeme Lancefield je prokomentarisao da je sokiran odlukom roditelja i promotora, i dodao: Bodybuilding nije sport, vec show - kao balet, revija ili maskarada...

Sef djecije psihijatrije na Univerzitetu Newcastle Louise Newman je prokomentarisao da bi bodybuilding mogao dovesti do nezdravih navika.

Izvor: The Daily Telegraph
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Djevojcica od 10 godina - BB takmicarka
« Odgovor #1 poslato: Jul 17, 2008, 03:03:35 posle podne »
 8)
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže onel

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 337
  • Train hard, or go Home !
Odg: Djevojcica od 10 godina - BB takmicarka
« Odgovor #2 poslato: Jul 17, 2008, 04:02:56 posle podne »
strašan potencijal  ;D :o :D
GO HARD , OR GO HOME !!!

Van mreže malojaci

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 245
Odg: Djevojcica od 10 godina - BB takmicarka
« Odgovor #3 poslato: Jul 17, 2008, 04:05:27 posle podne »
Mala izgleda potpuno normalno i kao da nikad nije ni vidjela teretanu.

Van mreže LUKA24

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
Odg: Djevojcica od 10 godina - BB takmicarka
« Odgovor #4 poslato: Jul 17, 2008, 04:21:16 posle podne »
Mala izgleda potpuno normalno i kao da nikad nije ni vidjela teretanu.
??????????????????

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Djevojcica od 10 godina - BB takmicarka
« Odgovor #5 poslato: Jul 17, 2008, 05:13:19 posle podne »
Acromegaly

matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: Djevojcica od 10 godina - BB takmicarka
« Odgovor #6 poslato: Jul 24, 2008, 11:17:38 pre podne »
Ja stvarno ne znam kakvu poruku upucujemo ovakvim ponasanjem i dozvoljavanjem deci da se takmice u bodyfitnessu??
Ok, devojcica ima potencijal, ali ona ima 10 godina!!! Neka se upise u ritmiku, gimnastiku, blablabla, nebitno ... ali da sam joj ja mama, sigurno ni pod razno joj ne bih jos dozvolila da se takmici u ovom sportu. Osim toga, nije ni lepo ni fer prema ostalim tj ozbiljnim i zrelim takmicarkama.
« Poslednja izmena: Jul 24, 2008, 11:20:11 pre podne Tanja U. »

Van mreže duh

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.025
Odg: Djevojcica od 10 godina - BB takmicarka
« Odgovor #7 poslato: Jul 30, 2008, 11:23:13 pre podne »
Najbolje da ode na atletiku ili mozda odbojku
You will just be more stronger, faster and harder than before.

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: Djevojcica od 10 godina - BB takmicarka
« Odgovor #8 poslato: Jul 31, 2008, 10:13:55 pre podne »
Upravo tako, neka se sportski razvija... a kad jos malo poraste, kad postane punoletna, neka onda krene sa ozbiljnijim treninzima u teretani i mozda i sa takmicenjima.
Ovo je zaista i smesno i zalosno

Van mreže Milovan Ilic

  • VIP
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 380
  • www.sculptorgym.com
Odg: Djevojcica od 10 godina - BB takmicarka
« Odgovor #9 poslato: Jul 31, 2008, 02:09:08 posle podne »
Kako znate da ima potencijal a ima tek 10 god ??????Izgleda sasvim normalno mala mrsava a to kako dozvoliti da se takmici pa ja sam i u pivnicama na takmicenju vidjao par slucajeva gde su pustali takve i jos manje devojcice da se takmice sto naravno po meni rusi ugled takmicenja kad iskopam kuci slike stavicu ih mislim sta reci

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: Djevojcica od 10 godina - BB takmicarka
« Odgovor #10 poslato: Jul 31, 2008, 02:21:26 posle podne »
Iskreno, pokusala sam biti fina kad sam rekla da mala ima potencijal (u prevodu: nisam htela da 'pljujem' previse, hehehhe). Moje kumice Jelena koja ima 13 godina i Kaca sa 10 godina izgledaju puno bolje od ove devojcice, a do sada su sport samo gledale na tv ;)

Van mreže Milovan Ilic

  • VIP
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 380
  • www.sculptorgym.com
Odg: Djevojcica od 10 godina - BB takmicarka
« Odgovor #11 poslato: Jul 31, 2008, 02:25:56 posle podne »
Pa Tanja to upravo pokusavam da kazem ja sam sa 15god izgledao kao da sam rodjen u Etiopiji :) imao sam 47kg strasno i ljudi koji me dugo znaju ni dan danas ne veruju da sam sad ovako gradjen :)))))

Van mreže Milovan Ilic

  • VIP
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 380
  • www.sculptorgym.com
Odg: Djevojcica od 10 godina - BB takmicarka
« Odgovor #12 poslato: Avgust 01, 2008, 12:47:19 posle podne »

evo slicice sa naseg takmicenja gde ucestvuje devojcica i mladja od ove sa slika :)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Djevojcica od 10 godina - BB takmicarka
« Odgovor #13 poslato: Avgust 01, 2008, 03:04:35 posle podne »

evo slicice sa naseg takmicenja gde ucestvuje devojcica i mladja od ove sa slika :)
mislim da se ovde javlja neki drugi problem.... a to je manjak takimicara... inace ova devojcica izgleda skroz normalno i mislim da nikada nije videla teretanu za razliku od one...

Van mreže Milovan Ilic

  • VIP
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 380
  • www.sculptorgym.com
Odg: Djevojcica od 10 godina - BB takmicarka
« Odgovor #14 poslato: Avgust 01, 2008, 04:10:31 posle podne »
Da ali poput one devojcice koja je klinka  i ima 12 god i jako je mrsava i nema gram misicama zamisli jednog dana sebe na bini ti onako ogroman a pored tebe stave dete jer je vas samo dvoje u kategoriji pa eto cisto da mu daju medalju blahhhhhhhhh komedija je ovo ja bi to strogo zabranio jer se drugi posle sprdaju sa takmicarima i samo nam to treba pored i ovako ne popularnog sporta koji je po popularnosti ostao isti kao pre 50god strasno i jos se sprdaju