April 29, 2024, 11:57:38 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: Kraj za Iranskog Herkulesa!  (Pročitano 3301 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Kraj za Iranskog Herkulesa!
« poslato: Jul 24, 2008, 12:21:44 pre podne »
Kraj za Iranskog Herkulesa

TEHERAN - Dvostruki olimpijski šampion u dizanju tegova, Iranac Hosein Rezazadeh, odlučio je da završi karijeru aktivnog takmičara, prenijela je juče iranska agencija ISNA.
Navodi se da je Rezazadeh, poznat po nadimku "Iranski Herkules", tri sedmice prije početka Olimpijskih igara u Pekingu riješio da se povuče na preporuku svog medicinskog tima. Nijesu objavljeni detalji zbog čega je dizaču tegova preporučeno da okonča karijeru.

- Siguran sam da su moje mlade kolege sposobne da u čast nacije u Pekingu ponove uspjehe. Zato ću prihvatiti preporuku doktora – kazao je Rezazadeh.

Rezazadeh je osvojio zlatne medalje na Olimpijskim igrama u Sidneju 2000. i četiri godine kasnije u Atini, a važio je za jednog od glavnih favorita i u Pekingu.
Tridesetogodišnji "Herkules" je bio apsolutni sportski heroj u Iranu, gdje su fudbal i dizanje tegova najpopularniji sportovi. U rodnom mjestu Rezazadeha, Ardebilu, u sjeverozapadnom dijelu zemlje, lokalni stadion nosi njegovo ime.

Pored dva olimpijska zlata u Sidneju i Atini, Rezazadeh je osvojio četiri titule svjetskog šampiona, tri titule prvaka Azije i dvije zlatne medalje na Azijskim igrama.

Izvor: www.arenacg.net
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Kraj za Iranskog Herkulesa!
« Odgovor #1 poslato: Jul 24, 2008, 12:27:10 pre podne »
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me