Mart 28, 2024, 01:12:11 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: Kratko pojašnjenje različitih sistema treninga  (Pročitano 152610 puta)

Van mreže Igor92

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 102
Odg: Kratko pojašnjenje različitih sistema treninga
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 06, 2010, 07:25:44 posle podne »
Razumeo ja sam ja tebe skroz, al izgleda da ne mogu da objasnim da ti mene razumes :D

Evo pokusacu da objasnim na primeru, mozda se tako sporazumemo :). Vezba i brojevi su nebitni ovo je samo kao primer:

Sad radim bench sa npr 70 kg, 3 serije po 8 puta. Ono sto sam ja rekao je da nema sanse da kad krenem da radim opadajuce serije da radim ovo:

8 puta sa 70kg
skinem 10kg i odma uradim 8 puta sa 60kg
skinem 10 kg i odma uradim 8 puta sa 50kg

jer ne bi imao snage za to.

Ali ono sto bi mogao da uradim recimo je:

8 puta sa 60kg
skinem 10 kg i odma uradim 8 puta sa 50kg
skinem 10 kg i odma uradim 8 puta sa 40kg

Jel sam uspeo da objasnim sada :D?

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Kratko pojašnjenje različitih sistema treninga
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 07, 2010, 12:57:09 pre podne »
Pedja pokusava da ti objasni da kilaze nisu vazne, vremenom ces napredovati i sa njima.
Mozes slobodno i prvu seriju da radis sa max tezinom koju mozes da podignes 10x, posle smanjis tezinu tako da opet mozes da uradis max 10 ponavljanja sa njom...i tako koliko imas serija 3-4 zavisi. Pazis na negativni deo pokreta i pravilno izvodjenje vezbe, npr. ako radis bench teg spustas sto sporije, nemoj da se opterecujes tezinama nego je prilagodi tvojoj trenutnoj formi.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kratko pojašnjenje različitih sistema treninga
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 07, 2010, 06:23:22 pre podne »
mica je odlicno objasnio
sa tim da naravno ovakarav trening zahteva dosta antikatabolika pred i u toku treninga u protivnom moze da bude samo kontraproducktivan

Van mreže Igor92

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 102
Odg: Kratko pojašnjenje različitih sistema treninga
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 07, 2010, 12:37:51 posle podne »
Znam ja da tezine nemaju veze, nego nisam znao kako da objasnim pa sam ubacio primer sa proizvoljnim brojevima. Ali hvala Mica na objasnjenju :D

@ Pedja: E steta, i ocekivao sam ali sam se potajno nadao da neces to reci :). Jer sad trenutno nisam u mogucnosti za neki bcaa + glut, za sad samo Whey :(. A bas sam hteo da promenim vrstu treninga na nekoliko meseci cisto malo zbog promene, bez obzira sto svaki put radim druge vezbe.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kratko pojašnjenje različitih sistema treninga
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 07, 2010, 06:00:09 posle podne »
pa ti promeni
uvedi bar jedan trening ovakav nedljeno dobro ce ti doci siguran budi
ali kazemem JEDAN..

Van mreže bbb123

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Kratko pojašnjenje različitih sistema treninga
« Odgovor #20 poslato: Januar 31, 2011, 11:53:19 pre podne »
Mozda ce moje pitanje zvucati glupo,ali niko se naucen nije rodio pa cu da pitam... zanima me koji su treninizi efikasniji, oni koji imaju vise ponavljanja u serijama ili manje? da bi misic porastao?:D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kratko pojašnjenje različitih sistema treninga
« Odgovor #21 poslato: Januar 31, 2011, 12:07:26 posle podne »
Mozda ce moje pitanje zvucati glupo,ali niko se naucen nije rodio pa cu da pitam... zanima me koji su treninizi efikasniji, oni koji imaju vise ponavljanja u serijama ili manje? da bi misic porastao?:D

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,11908.0.html

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,13157.msg214880.html#msg214880

mali deo jedne rasprave

Citat
rcw
ocigledno je ovde da ti poprilicno hmmm da ne kazem neku grublju rec ali popr;icno omalovazavas neciji rad i REZULATATE a druge podizes u vis.
da ne ulaziim u dubinu problema jer je ocigledno da i premda kazes da si prisustvoao trenizima colemana i ko zna koga ne jos Prevrtanje očima Prevrtanje očima Prevrtanje očima,onda cu da te pitam jednu stvar
ljude koji se naborajo su u MANJINI jel su genetski obdareni ili NE obdareni da reguju tako kako reaguju na TEZINSKI TRENING i njih mozes da izborjis na prste obe ruke,A KAMOLI DA ULAZIM U TO DA TI POJMA NEMAS KAKO SU ONI U OPSTE VEZBELA TE DA 80% OD NAVEDNIH SU BILI SAMPIONI PRE 20-30-40 godina TE DA SE TADA DRUGACIJE NIJE ZNALO !!!!!

trebalo bi malo ipak da se zapitas kada omalovazvas rad npr denisa wolfa u odnosu na svarcnergera
on je legenda CEGA?Molim?.......
za mene nije niti je ikada bio...i sta ce mo sada??
arnold je covek koji je premazan sa svim bojama ovoga sveta i ako ikome i zbog bilo kojeg razloga treba da bude uzor onda je TO NJEGOVA INTELIGENCIJA I MOC da MANIPULISE LJUDIMA oko sebe i tu se svaka prica zavrasva sto se tice npr mog misljenja o arnoldu kao "legendi"
u svkom slucaju i da mene pitas,meni bi pre uzor bio ako bi trebalo da ga imam DENIS WOLF nego arnold.
tebi je obratno ali nema smisla da onda omalovazvas neciji rad i trud....

dakle...
ukoliko imas neki problem i ukoliko smatras da ovakav nacin i vrsta treninga nijje dobar onda je to tvoja stvar i treba da se drzis onoga sto ti odgovara..
JA SAM SE ZAHVALJUCI OVOM NACINU TRENINGA VRATIO NA BINU I POSTAO APS SAMPION BALKANA a 6 meseci pre sam bio korak od INVALIDSKIH KOLICA..
u radu sa mnogim mojim klijetinima PRIMENJJIVAO SAM OVAJ SISTEM TRENINGA I SVI IMAJU NEZAMISLIVE REZULATATE kako od rekreativca tako do profesionalaca...
ponavljam......
UKOLIKO NEKOM ODGOVARA TEZINSKI TRENING--nema problema..treba da se zadrzi na tome i izadje na binu na megdan nekome ko to ne radi tako  Namigivanje Namigivanje Namigivanje

znaci....nemam nsita protiv tog i takvog treninga ali meni je doneo SAMO NEVOLJE i STAGNACIJU U NAPREDOVANJU..govrim za sebe i za ljude sa kojima radim...

a te price o tome kako se pada u nesvet itd..naravno ,ali svaka indivudua ima svoje potrebe i prema njima se i prav progam..

a vas sve koji ne verujete u to pozivam na jedan trening bilo koje misicne grupe i sa velikim zadovljstvom cu da vam uz lagani trening Jezik Jezik objasnjavam na koji nacin dolazi do HIPERTORFIJE a na koji nacin dolazi do HIPERPLAZIJE a da vam samo nagovestim da HIPERPLAZIJA NE MOZE DA BUDE PRODUUCT TRENINGA SA VELIKIM OPTERECENJEM.. Namigivanje Namigivanje Namigivanje

djuka
Citat
ali neka konkretna prednost u odnosu na standardni nacin treniranja koji se radi sa vecim tezinama,a koji je mozda cak laksi od sarcevog principa treniranja...

upravo sam rekao gore..HIPERTROFIJA i HIPERPLAZIJA

i za kraj...
gigante nije izmislio milos sarcev vec je to sistem po kojem je nekada trnirao i OLIVA,BERTIL FOX,MIKE KATZ, i mnogi iz vremena sampiona koje si i ti nabojrao Namigivanje tj neznam dali si upoznat sa tom cinjenicom,a milos je to samo mozda malo modifikovao i pristupio sa nesto inteligentnijim prustupom i rec FILOZFIJA nije bez veze jer je ponzato da ti ljudi tada nisu mogli da zive od ovog sporta osim ARNOLDA ljubi ga tata weider Cheesy Cheesy,pa im takvi sistemi su i stvarli probleme sa vremenom kako i za odmor tako i za trening...ali niej bitno..
isti taj franco kojeg spominjes kada je stalonea primerpao za ulogu u filmu rocky 4 jer primienjivao gigante.... Namigivanje Namigivanje

i jos jedna stvar za kraj..
svi ti koji kazu..radim 4 serije sa 4 ponavljnja i 3 vezbe to kazu SAMO DA BI NEKOGA SKINULI SA KURCA...
ovo ti kazem iskreno jer da mu kazes..hajde da me spremis za takmicenje ali hocu garanciju onda se rpica menja iz korena kao i prica o treningu...
veruj mi na rec..
a hvala bogu i ja sma imao srece da zza ovih 10 godina srecem MNOGE razvijene momke kako ti kazes i mnogo drugacijih se prica ja naslusah..ali dobro..mozda svako hoce da cuje ono sta voli  Opušten Opušten
toliko

Van mreže Donovan

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.185
Odg: Kratko pojašnjenje različitih sistema treninga
« Odgovor #22 poslato: Januar 31, 2011, 12:22:58 posle podne »
Meni je zelja da jednog dana odradim jedan trening sa Pedjom.  :) Moze i noge. ;D

Van mreže bbb123

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Kratko pojašnjenje različitih sistema treninga
« Odgovor #23 poslato: Februar 01, 2011, 09:22:14 posle podne »
txt je odlican :D hvala :D

Van mreže Thor_ZR

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 445
Odg: Kratko pojašnjenje različitih sistema treninga
« Odgovor #24 poslato: Maj 23, 2011, 01:25:06 pre podne »
 Odličan tekst. Dosta ovih metoda sam koristio a da nisam znao kako da ih nazovem :D Samo još da isprobam one druge :D Mada po mom mišljenju forsirana ponavljanja i parcijalna ponavljanja su najčešće korišćene u teretani gde vežbam. I opadajuće serije ponekad....

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Kratko pojašnjenje različitih sistema treninga
« Odgovor #25 poslato: Novembar 04, 2011, 10:56:51 pre podne »
Citam sisteme treninga razlicite pa su mi zapale za oko trostruke dodavajuce serije kao nacin da se sokira misic , pisao je Buldog clanak o tome. Moje pitanje je koliko cesto bi valjalo tako nesto uraditi i koliko vezbi na treningu. Npr ako radim ledja da li bi to bilo dovoljno da se uradi samo za lat masinu ili  i  za ostale vezbe koje bi radio na treningu tipa veslanje, mrtvo ili sta bi vec radio.
Men sana in corpore sano !

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kratko pojašnjenje različitih sistema treninga
« Odgovor #26 poslato: Novembar 04, 2011, 11:10:18 pre podne »
Citam sisteme treninga razlicite pa su mi zapale za oko trostruke dodavajuce serije kao nacin da se sokira misic , pisao je Buldog clanak o tome. Moje pitanje je koliko cesto bi valjalo tako nesto uraditi i koliko vezbi na treningu. Npr ako radim ledja da li bi to bilo dovoljno da se uradi samo za lat masinu ili  i  za ostale vezbe koje bi radio na treningu tipa veslanje, mrtvo ili sta bi vec radio.
vlado
stvar je u tome da su ti i takvi textovi fenomelani ali kao i u svemu drugom kada je ovaj sport u pitanju ne treba ROBOVATI nekom sistemu ili sl.
dakle
odgovor na tovje pitanje
dobro je da kombinujes i na nacin kako si ti rekao/pretpostavio,ali isto tako je dobro da kombinujes na jednom treningnu nekoliko vrsta vezbi
ovo ne bi trebalo da ti udje u praksu pa da ti svaki trening ispadne da radis ove sisteme,vec jednom u 15 dana da zbunis i sebe i misic je ok..

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Kratko pojašnjenje različitih sistema treninga
« Odgovor #27 poslato: Novembar 04, 2011, 12:02:40 posle podne »
Hvala Pedja upravo me to i interesovalo .
Men sana in corpore sano !

Van mreže hattab

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: Kratko pojašnjenje različitih sistema treninga
« Odgovor #28 poslato: Decembar 01, 2011, 08:36:02 posle podne »
Dal bi mi neko mogao reci!Koji od ovi sistema treniga bi bio naj bolji za masu?

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Kratko pojašnjenje različitih sistema treninga
« Odgovor #29 poslato: Decembar 01, 2011, 09:54:19 posle podne »
Ako nisi pocetnik, najbolji je onaj koji nisi do sada probao... naravno, ako ti je klopa sredjena... a ako nije, onda ti ni jedan od ovih sistema nece doneti nikakav znacajan napredak...  ;)