April 26, 2024, 02:10:46 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: IFBB Jacksonville Pro - Figure 2008  (Pročitano 20783 puta)

Van mreže duh

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.025
Odg: IFBB Jacksonville Pro - Figure 2008
« Odgovor #15 poslato: Avgust 05, 2008, 12:29:03 posle podne »
Znam ali kad videh Larisu oci mi ispadose, po meni je Jesica lepsa od Mary.
You will just be more stronger, faster and harder than before.

Van mreže CrazyVictor

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 170
  • get big or die tryin...
Odg: IFBB Jacksonville Pro - Figure 2008
« Odgovor #16 poslato: Avgust 05, 2008, 12:35:20 posle podne »
Vladar , totalno si u pravu ! Vidi samo listove od prve 3 ! Nema ih ! Strasno je da devojka na stikla nema listove !

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: IFBB Jacksonville Pro - Figure 2008
« Odgovor #17 poslato: Avgust 05, 2008, 01:16:05 posle podne »
Da, stvarno zalosno... nema mi nista gore nego kad devojka obuje stikle a nigde listova (sad govorim i generalno, ne samo o devojkama koje se bave ovim sportom)

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: IFBB Jacksonville Pro - Figure 2008
« Odgovor #18 poslato: Avgust 05, 2008, 02:49:10 posle podne »
Za mog druga Big Vlada.....
Ja onako subjektivno za Jessi  ;D,sjajna mala barbi  ;D!

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: IFBB Jacksonville Pro - Figure 2008
« Odgovor #19 poslato: Avgust 05, 2008, 03:06:02 posle podne »
pa nije losa, nije - hehehehee

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: IFBB Jacksonville Pro - Figure 2008
« Odgovor #20 poslato: Avgust 05, 2008, 03:07:11 posle podne »
Za mog druga Big Vlada.....
Ja onako subjektivno za Jessi  ;D,sjajna mala barbi  ;D!

Hehe, brate moj nijesi ti lose probrao! Tvoja je favoritkinja TOP 3, moje prikovane za 18. poziciju!  :'( :'( ;)
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: IFBB Jacksonville Pro - Figure 2008
« Odgovor #21 poslato: Avgust 05, 2008, 03:23:21 posle podne »
pa nije losa, nije - hehehehee

Ni najmanje nije losa, vrlo sam ozbiljan kada kazem da mislim da je bas lijepa djevojka! Figura, lijepa kosa, sminka, kostim, nakit... Cak i nije precerala sa implantima!

Negdje sam slusao neki njen intervju, i cini mi se vrlo OK lik, suprug joj je solidan bodybuilder, pa mu vjerovatno pravi drustvo u gymu, znas ono... Pomogne mu da uradi neko ekstra ponavljanje, i za razliku od drugih djevojaka koje ne treniraju, vjerovatno gazi po steperu dok on vjezba sa tegovima...

Mada kad joj vidim ramena, zamislim se, pa vjerujem da je mozda uradila i poneku seriju sa gumenim tegicima za njih ili pak tu i tamo neku vjezbu na lat masini.

Znaci respekt, nema tu zbora, sigurno je djevojka atraktivna, prirodno obdarena da bude vrlo lijepa, da privlaci paznju...

Ali od bodybuildinga ni traga ni glasa!

Citam po americkim forumima i ne mogu da vjerujem... Non stop same sudije presrecu ove cure i govore im o tome da ne dolaze "previse velike", ili cak da i na bini uopste ne stezu misice... Nije ni cudo sto na amaterskim takmicenjima po Americi imate po duplo vise figure takmicarki nego u svim ostalim kategorijama zajedno... Manje vise svaka djevojka koja je usla u gym vrlo brzo moze i na binu...

Nego dobro, kao sto rekoh ranije ja SIGURNO nijesam expert za ovu kategoriju...

Pozz
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: IFBB Jacksonville Pro - Figure 2008
« Odgovor #22 poslato: Avgust 05, 2008, 03:24:28 posle podne »
hajde hajde necemo sad plakati ;) pa lep je uspeh i to sto se pojavila na tom takmicenju ... a obzirom kako je gradjena, sledeci put cisto sumnjam da ce biti na toj ili nekoj jos nizoj poziciji :)

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: IFBB Jacksonville Pro - Figure 2008
« Odgovor #23 poslato: Avgust 05, 2008, 03:26:46 posle podne »
pa nije losa, nije - hehehehee
...Citam po americkim forumima i ne mogu da vjerujem... Non stop same sudije presrecu ove cure i govore im o tome da ne dolaze "previse velike", ili cak da i na bini uopste ne stezu misice... Nije ni cudo sto na amaterskim takmicenjima po Americi imate po duplo vise figure takmicarki nego u svim ostalim kategorijama zajedno... Manje vise svaka djevojka koja je usla u gym vrlo brzo moze i na binu...

I meni se cini da kako je krenulo, ubrzo ce se Figure takmicenje i takmicenje za "klasicni" Miss izjednaciti ;)

Van mreže Ted Arcidi

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 851
  • CCCP ВСЕГДА CCCP...
Odg: IFBB Jacksonville Pro - Figure 2008
« Odgovor #24 poslato: Avgust 05, 2008, 03:56:03 posle podne »
ja izgleda ne gledam iste slike kao vi, ljudi ovo je bodyfitness a ne bodybuilding i treba samo procitati pravila i videcete da se ne trazi velika misicna masa i definicija tj cak se i negativno boduje . Tanja ti me posebno iznenadjujes sa komentarima,pa takmicila si se u obe kategorije i trebala bi da znas sta se gde trazi.
Pogledajte tamicenja na Olimpiji pa ce te videti slican kriterijum.  Nase sudije ,a i sudije na Evropskim takmicenjima nikako ne mogu da razdvoje bodyfitness od bodibuildinga i ni sami ne znaju sta traze i stvaraju dodatnu zabunu kod prosecnog gledaoca. 
Poenta je da se bodyfitness nikako ne sme gledati kroz prizmu bodybuildinga vec kao posebna kategorija sa jasno definisanim pravilima,a za one koji vole vise misica ,uvek postoje bodybuilding takmicenja kao opcija.
@ Vladar
druze ,bez uvrede, ali tvoj favorit ima jedan veliki problem,a to je da izgleda kao da su je spojili iz dva tela,gornji deo za bodyfitness,a donji za bodybuilding i onda naravno da nema nikakve simetrije i dobije se 18 to mesto.


Uploaded with ImageShack.us

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: IFBB Jacksonville Pro - Figure 2008
« Odgovor #25 poslato: Avgust 05, 2008, 07:27:07 posle podne »
Hehe... nema nikakve ljutnje stari, moja favoritkinja ja daleko od IFBB Pro zenske BB kategorije, a noge gospodje Jess su daleko od nekih ozbiljno utreniranih nogu...

Nego ok, prihvatam, vjerujem da sudije postuju pravila koja vaze - makar sudije na americkim PRO takmicenjima, nesto mi se cini da sudije na evropskom tlu ipak sude malo drugacije, ali vjerovatno ce se vremenom i to iskristalisati...

Ali evo sta je ono sta meni smeta... Konkretno u IFBB PRO cirkuitu sa jedne strane imamo zenski bodybuilding - gdje su zene u najcescem slucaju izgubile potpuno mjeru i idu ka tome da izgledaju kao solidni muski amaterski takmicari, a sa druge strane imamo ove figure takmicarke od kojih se trazi da ne budu misicave, da nestezu misice na bini etc ..

Sve ono izmjedju - kako ja recimo mislim da bi trebala da izgleda neka sportiskinja koja se bavi oblikovanjem tijela - ne postoji!

Znaci jedna ili druga krajnost... ili imas gomilu djevojaka koje su juce pocele da dolaze u gym i eto odmah mogu da se takmice (obrati paznju na njihov broj na bilo kom ozbiljnijem americkom amaterskom takmicenju) ili imas djevojke tako nafilovane dopingom da su sve nego li zene... Eto to je to sto meni smeta i sto mi se ne svidja i od tuda moji raniji komentari.

Pozdrav
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Radomir

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.160
Odg: IFBB Jacksonville Pro - Figure 2008
« Odgovor #26 poslato: Avgust 05, 2008, 11:32:01 posle podne »
Samo da kazem da sam laik u svemu tome, i da je jedini sudija moje oko. Meni se svidja Mary Elizabet i mislim da je zasluzeno pobedila. Vidi se da je malo vise boravila u teretani i da je pogodila sredinu o kojoj Vladar govori. Celo telo joj je lepo izdefinisano.

Van mreže Nella

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 872
    • http://www.nellamehinovic.se
Odg: IFBB Jacksonville Pro - Figure 2008
« Odgovor #27 poslato: Avgust 05, 2008, 11:34:13 posle podne »
Slazem se sa Vladanom za ovo oko Larise ima stvarno simetriju i kompletnost..posebno  kad se poredi sa svim djevojkama ona ima sve misicne grupe odradjene stvarno se vidi da tu ima dosta truda.

Ali kao do sada mjenjaju se kriterije i ovaj put ka model smijeru nekazem da je lose jer je bas to sto se trazi ali bi bilo dobro da su djevojke bar poradile na svim misicnim grupama.

LIFE IS NOT MEASURED BY THE NUMBER OF BREATHS WE TAKE,BUT BY THE MOMENTS THAT TAKE OUR BREATH AWAY.

Nella

http://www.myspace.com/nellamehinovic

http://www.nellamehinovic.se/

Van mreže Ted Arcidi

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 851
  • CCCP ВСЕГДА CCCP...
Odg: IFBB Jacksonville Pro - Figure 2008
« Odgovor #28 poslato: Avgust 06, 2008, 12:26:19 pre podne »
@ Vladar
ja se apsolutno slazem sa tobom i licno vise volim da vidim nesto misicaviji i definisaniji izgled .ali pravila kazu drugacije i to je to. Ovo doduse i nije neko prviolasno takmicenje pa je i izgled takmicarki takav, ali su sudije ipak bodovale onako kako se po pravilima trazi,svidjalo se to nama ili ne. Slican krierijum je i na Olimpiji, koliko je samo puta Moniki Brant zamereno zbog preterane misicavosti i definicije i zbog toga nikada nije pobedila.
Takodje si u pravu za Evropske sudije i kad se uporede kriterijumi ovde i u Americi prosto izgleda da se ne radi o istoj kategoriji.  Ni to nebi bilo toliki problem da Evropske sudije bar imaju dosledan stav i kriterijum i da se zna sta se trazi, a ne da jednom pobedjuje definisana takmicarka,a sledeci put zalivena. Ovako su i takmicarke u dilemi i bukvalno je nemoguce predvideti sta ce se traziti na takmicenju. Plus sto sve to ostavlja prostor za raznorazne namestaljke pod raznoraznim izgovorima. Pravila su vrlo jasna i ne ostavljaju mnogo mesta za dileme,ali izgleda da Evropske sudije to ne uvazavaju jer im iz nekog razloga ne odgovara ili iz totalnog ne znanja. Verovatno je problem i to sto isti ljudi sude i bodybuilding,i fitness i bodyfitness,a ne ljudi koji su specijalizovani za odredjenu kategoriju


Uploaded with ImageShack.us

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: IFBB Jacksonville Pro - Figure 2008
« Odgovor #29 poslato: Avgust 06, 2008, 01:32:29 pre podne »
Sve sto si rekao je vrlo realno i vrlo tacno.

Nedoslijednost kriterijuma je nesto na cemu itakako trebaju da porade i za veca takmicenja od ovih na lokalnom nivou, ali valjda se sve to desava zato sto je ova disciplina koliko-toliko nova - mada kad razmislim i nije tako nova... Ipak valjda ce se u bliskoj buducnosti sve iskristalisati tako da ce u prvom redu takmicarke znati kakav se izgled trazi - jer je ovo svakako najveci problem za njih.

Evo opet pominjem Larissu i uzimam je kao primjer, nije da mi je ona zapala ne znam kako za oko, ali evo... Djevojka je prosle godine na IFBB amaterskom Svjetskom prvenstvu sa manje vise ovom muskulaturom i formom bila druga u svojoj klasi... sad dodje na PRO takmicenje i bude zadnja... Ocito da se kriterijumi na americkim PRO takmicenjima razlikuju od onih na najvecem amaterskom nivou, jer ipak je za ocekivati da je trebala biti bolje plasirana.

Fakticki ispada da moras jedan paket da prikazes da bi usao u elitu, a onda da prikazujes, uslovno, gori paket da bi bio uspjesan kao pro figure takmicarka... To je meni vrlo lose - em zato sto su ove figure dive sve dalje od onog izgleda koji se meni dopada, em sto je to posve nelogicno - valjda bi sve one koje dolaze iz amaterske konkurencije trebale dodatno da porade na sebi i da uloze jos vise da bi bile na tom vecem nivou, a ovako izgleda da bi "moja" Brazilka bolje prosla da je jela junk i preskakala treninge u pripremama za Jacksonville...

Nego dobro, da ne duljim, vjerujem da razumijete moje ideje...

Dodacu jos nesto sto je Dave Palumbo predlozio na MD forumu, a apropo je ove moje ranije price - Novu zensku BB kategoriju, otprilike neka varijanta zenskog klasik bodybuildinga, gdje bi takmicarke za odredjenu visinu mogle samo da nose odredjen broj kilograma - nesto slicno kao muski BF koji imamo kod nas... I ta nova kategorija bi mozda bas bila rijesenje za ovu veliku rupu koja postoji izmedju IFBB figure i IFBB zenskog BB na najelitnijem nivou... Vidjecemo hoce li taj njegov prijedlog doprijeti do koga u IFBB-u....
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me