Mart 28, 2024, 01:41:16 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: prenos suplemenata preko granice  (Pročitano 9419 puta)

Van mreže 8848

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 239
prenos suplemenata preko granice
« poslato: Avgust 06, 2008, 07:02:49 pre podne »
Hteo bih da donesem sto je vise moguce suplemenata iz usa, pa me zanima da li je to izvodljivo. Doneo bih jedno 20 kg istih. Jel neko probao da prenese vece kolicine istih, da li je imao problema, da li naplacuju carinu...

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: prenos suplemenata preko granice
« Odgovor #1 poslato: Avgust 06, 2008, 09:27:13 pre podne »
a hoces li nositi uopste drugi prtljag osim suplemenata?
Cini mi se da je maksimalna tezina sveukupnog prtljaga 30-35 kg, nisam tacno siguran koliko je, ali to obavezno proveri. Ako imas i kilo vise, ima da te oderu, bukvalno ces jos jednu avionsku kartu da im placas.
Kad se budes vracao, mogu da te zaustave ovi nasi ako im se cefne. Mada ja bih ipak isao na rizik jer u poslednjih desetak dolazaka nisu me ni jednom zaustavili.

Van mreže 8848

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 239
Odg: prenos suplemenata preko granice
« Odgovor #2 poslato: Avgust 06, 2008, 04:24:46 posle podne »
Dozvoljene su 2 torbe od po 23 kg. U jednu bi natrpao suplemente. Nego me zanima sta ako nadju. da li ce da naplacuju carinu (i koliko) ili ce mozda da prave problem zbog velikie kolicine istih...

Van mreže vuksa

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.500
Odg: prenos suplemenata preko granice
« Odgovor #3 poslato: Avgust 07, 2008, 12:33:39 pre podne »
uglavnom preko svih agencija je dozvoljeno 20kg ako ides ekonomik klasom...ako ides biznis onda je 30
a ako imas vise placas papreno ...oderu ti kozu s ledja
@nico
pa nece da te zaustave ako vide da ne vuces nista...ako te vide sa 3 torbe i jednom velikom kutijom naravno da ce da te zaustave :)
al se nekad dobro jelo

Van mreže vuksa

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.500
Odg: prenos suplemenata preko granice
« Odgovor #4 poslato: Avgust 07, 2008, 12:34:51 pre podne »
mada meni su ovi nasi na aerodromu otvarali proteine nove...nisam im ni foliju skinuo...a oni kao moramo mi to da vidimo sta je unutra
al se nekad dobro jelo

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: prenos suplemenata preko granice
« Odgovor #5 poslato: Avgust 07, 2008, 09:13:26 pre podne »
mada meni su ovi nasi na aerodromu otvarali proteine nove...nisam im ni foliju skinuo...a oni kao moramo mi to da vidimo sta je unutra
sta svaku kutiju ti sjebavali? p da to ti je prah, a zna se za kojim oni prahovima jure ;D ali opet trulo je ako je bil zatvoreno folijom...

Van mreže vuksa

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.500
Odg: prenos suplemenata preko granice
« Odgovor #6 poslato: Avgust 07, 2008, 11:24:11 pre podne »
pa ja sam imao samo jednu kutiju :) onu ud 3kg i nju su otvarali...strumfovi mali
al se nekad dobro jelo

Van mreže JohnJRambo

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Odg: prenos suplemenata preko granice
« Odgovor #7 poslato: Avgust 07, 2008, 03:45:07 posle podne »
Za izlazak iz USA nema problema a sad dal cete maltretirat na domacoj granici to ne znam! Dosad nisam imao problema
na domacoj granici jel me nisu ni pregledavali a bilo je nekakvih 20 kila svega i svacega!

Van mreže 8848

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 239
Odg: prenos suplemenata preko granice
« Odgovor #8 poslato: Avgust 07, 2008, 04:08:10 posle podne »
Znaci isplati se rizikovati...

@vuksa
A carinu jel ti naplacivali?

@JohnJRambo
Jel ti nisu popucale kutije. Meni sve kutije popucaju u rancu od velikog pritiska kom je izlozen prilikom transporta. Mada, kad bi kupio neku cvrscu torbu nadam se da ne bi bilo problema.

Van mreže vuksa

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.500
Odg: prenos suplemenata preko granice
« Odgovor #9 poslato: Avgust 07, 2008, 05:20:58 posle podne »
ma sta ce da mi naplacuju zbog jedne kante wheya...
Za izlazak iz USA nema problema a sad dal cete maltretirat na domacoj granici to ne znam! Dosad nisam imao problema
na domacoj granici jel me nisu ni pregledavali a bilo je nekakvih 20 kila svega i svacega!
nije problem tvoja torba- prtljag...nego ako bi te videli da teglis jos nesto onda bi mogli da te cimaju bzvz
al se nekad dobro jelo

Van mreže JohnJRambo

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Odg: prenos suplemenata preko granice
« Odgovor #10 poslato: Avgust 07, 2008, 06:02:10 posle podne »
Ja sam imao 2 velika kofera! U jednom suplementi u drugom roba! Najbolje da uzmes kofer za suplemente,najsigurnije je za transport
i ne izgleda sumnjivo! Ne znam koji Whey uzimas al Optimum ima 10 lbs u vrecici i zauzima manje mjesta od kutija
posto te kutije znaju bit poluprazne pa imaj na umu da u 1 kutiju mozes stavit sadrzaj dvije kutije! Ne znam kojom kompanijom letis al
British Airways ti dozvoljava tezinu prtljage do 31kg!

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: prenos suplemenata preko granice
« Odgovor #11 poslato: Avgust 07, 2008, 09:53:50 posle podne »
uglavnom preko svih agencija je dozvoljeno 20kg ako ides ekonomik klasom...ako ides biznis onda je 30
a ako imas vise placas papreno ...oderu ti kozu s ledja
@nico
pa nece da te zaustave ako vide da ne vuces nista...ako te vide sa 3 torbe i jednom velikom kutijom naravno da ce da te zaustave :)

pa otkud oni znaju sta ja vucem kad stavim sve u kofer. nisi valjda mislio da nosim proteine u prozirnoj kesi kad prolazim pored carinika.

Van mreže vuksa

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.500
Odg: prenos suplemenata preko granice
« Odgovor #12 poslato: Avgust 07, 2008, 11:24:00 posle podne »
pa ne znaju...ali ce te mozda pitati sta nosis :D
al se nekad dobro jelo