April 27, 2024, 08:05:42 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: AKO SAM SE JA ZEZNUO, NEMA POTREBE DA I OSTALI TO RADE  (Pročitano 6163 puta)

Van mreže acika9

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
AKO SAM SE JA ZEZNUO, NEMA POTREBE DA I OSTALI TO RADE
« poslato: Avgust 02, 2008, 11:25:11 posle podne »
pre oko mesec dana na preporuku drugara, "vrsnog poznavaoca" BB (istina, izgleda fantasticno), kupio sam Serious mass, a da pri tom, kao svaki glupi pocetnik, nisam ni znao sta je to, jer sam mu verovao na rec, tj na tvrdnje "ovo je nesto najbolje, uradio si pravu stvar sto i ovo kupio" .   Nedugo zatim ja sam se upoznao sasvim slucajno sa Vasim sajtom i SOKIRAO SE!! ne mogu da verujem da sam stekao pare za to, kako Vi kazete "smece i djubre", tj. jednom recju gainer.
Pored ovoga kupio sam i Superior amino 2222. Nadam se i verujem da se nisam ni kod ovoga zeznuo. A da, preporuka prodavca je bila:Serious mass: ujutru, pre, posle treninga i pred spavanje.  i za amino sve isto po 2 tablete, tj. 4 puta po 2, ukupno 8 tableta dnevno. Na dozeru koji mi je dat pise 70cc(?), mislim da prima oko 90 ml vode,(ne znam da li ono 70cc predstavlja gramazu. jebi ga pocetnik-neznalica, ali spreman da saslusa i uci!
interesuje me Vase misljenje o ovome, da li da ispijem to posto sam vec uzeo ili da bacam. Ako sam vec pukao pare, ne mora da puknem i zdravlje i svoje telo.

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: AKO SAM SE JA ZEZNUO, NEMA POTREBE DA I OSTALI TO RADE
« Odgovor #1 poslato: Avgust 02, 2008, 11:50:43 posle podne »
Naravno da netreba da bacis,nego da popijes kad vec imas.
Gaineri sa vecim postotkom proteina nisu losi dodaci ishrani za one koji zele da dodaju nesto mase.ALI,ne kao po preporuci koju si naveo iz raznih razloga nego samo nakom treninga.
Zasto su oni u vecini slucaja osporavani razloga ima vise.
Prvi-prilicno para se baci na secere koji su jeftini,tako da je bolje u vecini slucaja kupiti dobar whey i te proste secere koji su ti potrebni nakon treninga,a izbor moze biti maltodextrin,dextroza,itd.
Drugi razlog je da je vecina gainera zaista jeftina kombinacija nekog jeftinog secera i nekog loseg koncentrat wheya ili cak obicne soje i sta sve cega se setiti nemogu.
Ima dobrih gainera sa procentom proteina 30-40% i nekog dobrog secera sa jos nekim raznim dodacima koji su odlicnii pwm za nakon treninga,ali u vecini slucaja imaju i cenu.
A te aminokiseline imaju svrhu pre,u toku i nakon treninga,ali u nesto vecoj kolicini.
Tako da zdravlje kao sto rece neces unistiti.No to sto imas,pij kad vec imas taj gainer 100gr nakon treninga sa vodom,u3-4 dl.A amino kao sto ti rekoh ,nekoliko pre,nekoliko u toku treninga.
Pozdrav

Van mreže acika9

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: AKO SAM SE JA ZEZNUO, NEMA POTREBE DA I OSTALI TO RADE
« Odgovor #2 poslato: Avgust 03, 2008, 01:48:07 pre podne »

Hvala ti mnnogo. stvarno sam presrecan sto sam naisao na ovakav sajt gde ste stvarno predobri ljudi i koji se ne libe da pomognu neplivacu (pocetniku u bb) bacenom u okean. Hvala ti jos jednom.
Konkretno, radi se o Serious mass proizvodjac Optimum Nutrition, SAD,...
"..Sastav u porciji  od dve dozirne kasike - vanila(334 grama):
..kalorije 1250kcal, ....ugljeni hidrati 253 gr...Secer 20gr,..Protein 50gr.."- ne znam da li je ovaj koliko toliko dobar. Jeftin nije.:)
Samo jos nesto. Ove aminokiseline, pocecu ih konzumirati kao sto si mi preporucio( naravno i gainer), ali nisam te bas razumeo po koliko komada. Rec je o Superior Amino 2222 Tabs, proizvodjac, takodje Optimum Nutrition. Hvala veliko. Ovo ispijem i odmah prelazim na nesto normalno. E da, ako ti nije problem, kad imas svremena cuo sam i citao o belancu u prahu, pa kako ti to deluje za pocetnika?

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: AKO SAM SE JA ZEZNUO, NEMA POTREBE DA I OSTALI TO RADE
« Odgovor #3 poslato: Avgust 03, 2008, 09:10:59 pre podne »
Optimum vazi za kvalitetnu firmu.Iskoristi taj gainer kao PWM,znaci 100gr nakon treninga.Aminokiseline,ja bih uzeo 7-10 kom odmah pre treninga,i isto toliko negde na pola treninga.
Belanca u prahu .Ono sto sam ja vidjao bilo je poreklo iz Madjarske i sadrzaj je bio -80% protein.Znas kako,u vecini slucaja proizvod vrlo,vrlo tezak za stomak.
I opet u vecini slucaja napravi vise stete nego koristi jer dodje do dijareje,a onda znas sta to vec znaci.
Bolje je drzati se proverenih stvari,zaista obilje informacija na tu tematiku mozes naci na forumu.

Van mreže acika9

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: AKO SAM SE JA ZEZNUO, NEMA POTREBE DA I OSTALI TO RADE
« Odgovor #4 poslato: Avgust 03, 2008, 09:46:55 pre podne »
hvala puno! citao sam o belancu na forumu, istina ne mnogo, ali su nekako bila oprecna misljenja...pa zato sam hteo neki, da kazemo, rezime. Hvala jos jednom i veliki pozdrav