April 19, 2024, 10:46:17 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: Mrsanje i ocuvanje misicne mase - Kako biti siguran da ne gubimo misic?  (Pročitano 2604 puta)

Van mreže shone190

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 226
Mrsanje i ocuvanje misicne mase - Kako biti siguran da ne gubimo misic?
« poslato: Avgust 11, 2008, 12:04:56 posle podne »
Evidentno je da se prilikom procesa definisanja obimi smanjuju pa samim tim smo u tripu da se i misic smanjuje. Meni na pamet pada jedino snaga kao merilo zadrzane misicne mase, mada mi i to ne zvuci bas kao 100% realan pokazatelj, posto se ishrana prilikom definicije dosta razlikuje od normalne i svakodnevne ishrane koju koristim, pogotovo po pitanju unosa UH koji dosta uticu i na snagu prilikom treniranja.

Znaci sustina pitanja je kako i da li je uopste moguce ustanoviti koliko se misicne mase izgubi prilikom procesa definisanja?

Pitanje je mozda i glupo, ali nekako mi cudno deluje da, recimo uzimajuci sebe za primer, skinem 12Kg za otprilike 6 meseci (naravno to je bilo iz jedno dva puta po mesec i po dana ishrane za definiciju, ostala tri meseca sam trenirao i hranio se normalno, pa nisam ni gubio ni dobijao masti) sa 105Kg na sadasnjih 93Kg i pri tome ne izgubim ni malo snage niti na jednoj spravi, cak naprotiv, na nekim sam i jaci za recimo 10%? Da li to moze da bude pokazatelj negubljenja misicne mase ili ne mora da znaci? Malo mi cudno da sam skinuo 12kg "samog sala" :) ili stvarno jesam, a mozda se tu gubi i voda, posto smo mi, koliko se secam,  ipak sazdani od gotovo 70% vode.

Cisto da dodam posto je verovatno bitna stavka, u pitanju je definisanje bez AAS, znaci ekstra korigovana ishrana (uglavnom po Pedjinim savetima i preporukama) + Whey i glutamin kao dodatak ishrani.

Eto, mozda glupo, mozda ne, al' me interesuje sta ostali misle o ovome.

Pozdrav!

« Poslednja izmena: Avgust 11, 2008, 12:09:55 posle podne shone190 »