April 25, 2024, 07:07:48 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.098 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: KOLIKO VODITE RACUNA O IZGLEDU NOGA,ILI ZANEMARUJETE TE MISICE??  (Pročitano 14764 puta)

Van mreže Milovan Ilic

  • VIP
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 380
  • www.sculptorgym.com
Odg: KOLIKO VODITE RACUNA O IZGLEDU NOGA,ILI ZANEMARUJETE TE MISICE??
« Odgovor #45 poslato: Avgust 01, 2008, 02:53:32 posle podne »
Pa da u pravu si mogao bi nekako tad sa mojih 47kg podici na ledja 30ak kg ali ja sam u toj teretani vezbao 2 god ,samo mi objasni kako bi neku veliku tezinu sam mogao da natovarim na ledja?????????????????????????????????????????????????????????Posto je u toj teretani u celom gradu vezbao samo jedan momak tj JA da sam imao kao sto sam napisao nekog da mi tad objasni kako se vezba i da mi pomaze bila bi druga prica

Van mreže Milovan Ilic

  • VIP
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 380
  • www.sculptorgym.com
Odg: KOLIKO VODITE RACUNA O IZGLEDU NOGA,ILI ZANEMARUJETE TE MISICE??
« Odgovor #46 poslato: Avgust 01, 2008, 02:57:10 posle podne »
Naravno da je sad druga prica noge radim redovno polucucanj mi je oko 240kg ,listovi su mi odlicni, ali mora to jos mnogo bolje

Spartak

  • Gost
Odg: KOLIKO VODITE RACUNA O IZGLEDU NOGA,ILI ZANEMARUJETE TE MISICE??
« Odgovor #47 poslato: Avgust 01, 2008, 07:51:04 posle podne »
ja sam to radio tako sto drzace od bench klupe okrenem na drugu stranu i imam solidan stalak za sipku

Van mreže Milovan Ilic

  • VIP
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 380
  • www.sculptorgym.com
Odg: KOLIKO VODITE RACUNA O IZGLEDU NOGA,ILI ZANEMARUJETE TE MISICE??
« Odgovor #48 poslato: Avgust 01, 2008, 07:59:00 posle podne »
Da a stalak mi do pupka pa da slomim kicmu ha ha

Van mreže bebac

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 906
Odg: KOLIKO VODITE RACUNA O IZGLEDU NOGA,ILI ZANEMARUJETE TE MISICE??
« Odgovor #49 poslato: Avgust 01, 2008, 08:08:20 posle podne »
Da a stalak mi do pupka pa da slomim kicmu ha ha

Što ti nemaš mašte, pa iskopaš rupu i eto ti stalka u visini ramena...bože, bože :)
Hrabrost je kada činite ono čega se bojite. Ne može biti hrabrosti ako se ne bojite!

Van mreže Milovan Ilic

  • VIP
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 380
  • www.sculptorgym.com
Odg: KOLIKO VODITE RACUNA O IZGLEDU NOGA,ILI ZANEMARUJETE TE MISICE??
« Odgovor #50 poslato: Avgust 01, 2008, 08:12:54 posle podne »
Ha ha ha kako se toga isam setio sledeci put nosim lopatu i hilti pa da busim ha ha  ;D ;D ;D

Van mreže SAJ

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 163
Odg: KOLIKO VODITE RACUNA O IZGLEDU NOGA,ILI ZANEMARUJETE TE MISICE??
« Odgovor #51 poslato: Avgust 03, 2008, 11:06:50 posle podne »
Da mi je nabacit veliku masu na noge, pa da umrem. :)

Van mreže oktagon

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 781
Odg: KOLIKO VODITE RACUNA O IZGLEDU NOGA,ILI ZANEMARUJETE TE MISICE??
« Odgovor #52 poslato: Avgust 04, 2008, 11:19:02 pre podne »
Vec duze vrijeme radim noge po sledecem principu:

4 serije cucnja
4 serije zadnja loza na masini (uradim cucanj pa odmah zadnju lozu)
Kvadriceps na masini (3 serije)
Iskorak (3 serije)

Sta bih mogao da promijenim, ali u teretani nema nista osim pomenutog za noge  :)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: KOLIKO VODITE RACUNA O IZGLEDU NOGA,ILI ZANEMARUJETE TE MISICE??
« Odgovor #53 poslato: Avgust 04, 2008, 12:37:57 posle podne »
Mogao bi da promjenis mnogo toga...

Mozes koristiti istu opremu na puno razlicitih nacina... cucanj nije samo cucanj, moze da bude prednji ili zadnji recimo (a ima jos XY varijanti), sa skroz uskim stopalima i prstima naprijed ukoliko zelis da pogodis spoljni dio quadsa, ili siroki ako zelis da pogodis vise unutrasnju stranu butina, zadnju lozu, gluteus... Mozes iste te cucnjeve da supersetujes, recimo uradis 10-15 cucnjeva sa adekvatnom tezinom na prednjem cucnju gdje ce ti stoplala biti usko, vratis sipku na stalak, i odmah se zavuces ispod i odradis novih 10-15 ponavljanja zadnjeg cucnja gdje ce ti stopala ici vani i stav ce biti siri... Cim to zavrsis, uzmes jednorucne tegove i prosetas kroz gym sa iskoracima...

Ovo je samo jedan primjer... Za zadnju lozu mozes da radis deadlifove sa krutim (ne ispravljenima!) koljenima, samo obrati paznju da koristis adekvatno opterecenje, i da vise ides na dobru formu nego li na ne znam kakvu tezinu, takodje na masini za ekstenziju vrlo vjerovatno mozes da upasujes i stojece unilateralne pregibe za zadnju lozu...

Sve ovo moze da se izvodi u drugacijem tempu, broju ponavljanja, gigantima i supersetovima... zasto bi isli stalno sa 10 ponavljanja, zasto ne nekada 6, nekada 12, nekada 25 a nekada 100 ponavljanja? A na nekom treningu da odradis maksimum sa 6, 12, 25 ponavljanja? Da nekada upasujes neke powerliftimng varijanate?

Da li ste nekad radili widowmakere... odradis teski trenig cucnjeva i za kraj uradis set od 20 ponavljanja sa tezinom koju kada si svjez mozes da uradis u max 20 ponavljanja, i naravno ne izlazis ispod sipke dok ne zavrsis, a partner ide sa tobom u cucanj i pomaze ti po potrebi... etc...

Generalno oni koji bi zeljeli bolje noge, a kazu da im ne ide samo ih dovoljno intezivno (citaj: bolno) ne treniraju... i zato nemaju napredak, cak i kada su ograniceni opremom - sto mi opet nije jasno, makar za ljude koji zive u velikim gradovima gdje imate gymove od 500 m2 da idete i dalje u neke podrumcine bez opreme, ali eto i ako ima opravdanih razloga za to, postoje varijante da se sve odvjezba izuzetno ozbiljno i da se napreduje, naravno ako se odradi i dio van gyma, jer ako se ne hranite i ne odmarate onda nema napredka koliko god da se trenira...
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže duh

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.025
Odg: KOLIKO VODITE RACUNA O IZGLEDU NOGA,ILI ZANEMARUJETE TE MISICE??
« Odgovor #54 poslato: Avgust 04, 2008, 01:09:37 posle podne »
Jel isto to moze da se primeni i na ostale misicne grupe?
You will just be more stronger, faster and harder than before.

Van mreže oktagon

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 781
Odg: KOLIKO VODITE RACUNA O IZGLEDU NOGA,ILI ZANEMARUJETE TE MISICE??
« Odgovor #55 poslato: Avgust 04, 2008, 01:45:33 posle podne »
Hvala, radio sam setnju sa bucicama i stvarno dobra vjezba  ;) I samo kako mislis ovo sa krutim koljenima, jel' fixiranim u odredjenom polozaju ?
« Poslednja izmena: Avgust 04, 2008, 01:47:15 posle podne oktagon »

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: KOLIKO VODITE RACUNA O IZGLEDU NOGA,ILI ZANEMARUJETE TE MISICE??
« Odgovor #56 poslato: Avgust 04, 2008, 03:44:58 posle podne »
Iako ce svaka varijacija mrtvog dizanja uticati u manjoj ili vecoj mjeri na zadnju lozu, ipak najbolje je pogodi mrtvo dizanje sa cvrstim nogama. Trening za zadnju lozu pored mrtvog dizanja moras upotpuniti sa najmanje jednom vrstom noznog pregiba!
....
Mrtvo dizanje sa cvrstim nogama je izvanredna vjezba za masu zadnje loze, ali i za dobro istezanje noga, bokova i gluteusa kao i donjeg dijela ledja. Ova vjezba se zove mrtvo dizanje sa cvrstim nogama a ne mrtvo dizanje sa ispravljenim koljenima. Drzite svoja koljena cvrsto i u istom polozaju ali ne zakljucana na svom vrhu, jer inace moze da dodje istegnuca ili povrede donjeg dijela ledja ili zadnje loze.


Vise o treningu za noge...

Legs! Q&A by the pros

A evo i kako nase kolege sa foruma treniraju noge...

The BP Leg Masacre!!!

Pozdrav
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Draze

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: KOLIKO VODITE RACUNA O IZGLEDU NOGA,ILI ZANEMARUJETE TE MISICE??
« Odgovor #57 poslato: Avgust 17, 2008, 06:55:30 posle podne »
 :)

    Sto se tice treninga nogu ja ga nikada nisam izostavljao.

    Trenutno je obim noge  66 sm   na visini od 174  sm .

   Pitao bih dali je realno  obim od  72 , 73  sm.

   Samo ishrana i suplementacija.

   Znam da je sve individualno ali kao neka granica.