Mart 28, 2024, 01:53:29 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: Kako najbolje do definicije misica??  (Pročitano 20512 puta)

Van mreže Cube Pig

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Kako najbolje do definicije misica??
« poslato: Avgust 13, 2008, 05:06:43 posle podne »
Ovako, Imam 80 kg i visok sam oko 174 cm... Planiram da skinem kilazu do nekih 72-75 kg uskoro a za to vreme planiram da nabacim i definiciju misica...
Znaci masa me ne zanima uopste, imam vec dosta misicne mase, samo nisam odavno radio nikakve vezbe pa je malo potonula pod zadebljalu kozu  :D

E sad, zanima me sta je najbolje za to? teretana, trcanje, neke kardio vezbe, mesavina svega toga...???

Koje vezbe da radim, koliko ponavljanja... Sve me zanima :)

Prvenstveno planiram da izdefinisem gornji deo tela, na nogama vec imam prilicno dobre misice pa kad mi spadne kilaza i oni ce da se otkriju :)

Eto nadam se da sam lepo sastavio pitanje, pa ko moze nek pomogne..

P.S. I kako se najbolje skida stomak, jer je malo porastao od piva :D


Van mreže Cube Pig

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Kako najbolje do definicije misica??
« Odgovor #2 poslato: Avgust 15, 2008, 05:14:51 posle podne »
Spartak hvala na odgovoru,
Vec sam procitao sam Pedjinu temu odavno i mislim da je odlicna...

Ali posto sam ja malo nov u svemu tome, prvenstveno mislim na unosenje odredjenog broja belancevina i UH (koliko sam skontao to su Ugljeni hidrati??)

pa me zanima kako da znam koliko grama sam uneo u toku dana??

Kako da znam koja hrana ima koliko belancevina i UH??

Ajde ako bi neko mogao da mi napise sta bih mogao da jedem pa da znam koliko sam cega uneo...

Recimo koliko cega ima jedno jaje, kriska hleba, przeno meso... Stvarno ne znam kako to da doziram, pa bi bilo lepo ako bi me neko uputio u to sta smem i sta bi trebalo da jedem i u kojoj kolicinu...

Hvala ;)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kako najbolje do definicije misica??
« Odgovor #3 poslato: Avgust 15, 2008, 05:35:33 posle podne »
evo ovako..

ovde sve mozes da nadjes tj da racunas.

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,4142.0.html

ali pre bih ti savetovao,tj pre bilo kakvog racunanja da nadjes ovde na forumu neki jelovnik koji se tebi cini da bi mogao da ga pratis kako zbog vremena tako zbog finanicja ,te da ga postavis ovde pod svoju temu i da onda svi skupa nadjemo ono sto tebi odgovara te da se onda bacis na neko racunanje.....

mislim da ti je ovo najbolja opcija.
koristi "search"..

ali ono sto je glavno nisi nam dao..tj jesi ali jako malo podataka o sebi....
dali si nekada se bavio sa nekim sprotom
koliko dugo si nekativan.
dali mozda imas ne daj boze neku bolest tipa astma,hronicni bronhitis itd,tid,itd,itd,
kioliko slobodnog vremena mozes da odvojis dnevno na vezbanje
dali mozes maximlano da se posvetis redukovanoj ishrani

Van mreže Cube Pig

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Kako najbolje do definicije misica??
« Odgovor #4 poslato: Avgust 15, 2008, 05:57:51 posle podne »
Ovako,

Trenirao sam dosta dugo i intenzivno do polovine srednje skole, tj. do pre 5 godina

Gimnastika bar 4-5 godina kad sam bio manji
Skijanje ceo zivot, takmicarski, po 100 dana godisnje i tako dalje :D
Kosarka 2-3 godine
Odbojka 2-3 godine
I naravno kad se ode na more plivanje :)

Od tada se nisam aktivnije bavio nekim sportom, osim sto sam nekoliko puta po par meseci isao u teretanu i na trcanje...

Ali otkada sam na faxu malo sam zabatalio vezbanje u bilo kom smislu, pa sam sada resio da se malo vratim u formu...

Ne verujem da bih mogao da se posvetim tako striktnoj ishrani kao u tvom postu, ali tu sam da probam :) zar ne...

Na vezbanje dnevno mogu da odvojim do 2 sata najvise, ali tu je najveci problem sto ne mogu da imam neku ucestalu satnicu, jer su mi obaveze na fakultetu svakim danom u drugo vreme (bar mislim da ce tako biti sada kada upisem 4. godinu)

Sto se moje trenutne kondicije tice, nije da je nemam, ali nije ni nesto posebno, tako da se moze reci da krecem od nule po tom pitanju...
Bolest, da kucnem u drvo, nemam ni jednu niti sam ikada imao :)

Evo nadam se da sam lepo objasnio ovo iznad a sad cu da probam da nadjem neki jelovnik pa cu da stavim sta mi odgovara ;)

Van mreže Cube Pig

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Kako najbolje do definicije misica??
« Odgovor #5 poslato: Avgust 15, 2008, 06:23:11 posle podne »
Evo nasao sam nesto sto se koliko toliko podudara sa onim sto vec jedem ili mogu da priustim

Mislim da bi izgledalo ovako nekako:

------------------------------------------------
(10:00)
3-4 virsle sa semfom i kriska hleba i casa jogurta ili soka

ili

3-4 jaja (cela), 0.3l mlijeka ili jogurta ili soka

(13:00)

150 g pilecih fileta (ili nekog drugog mesa) i recimo krompir i/ili neka salata (paradajiz, krastavac, zelena...)

(16:00)

Sendvic od 2 kriske integralnog hleba (da li moze obicni hleb ili crni hleb i koja je razlika??) i sunka (ili parizer ili kobasica) i casa jogurta ili soka

(20:00)

4-5 kuvanih ili przenih krompira sa nekim porcem kao salata i casa soka
------------------------------------------------

Eto toliko sam uspeo da korigujem jedan jelovnik koji sam nasao...
A sada mi vi recite sta valja a sta ne valja i sta bi trebalo izmeniti, dodati i tako dalje...

I da, ne znam da li je bitan podatak ali imam 23 godine...
« Poslednja izmena: Avgust 15, 2008, 06:58:52 posle podne Cube Pig »

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Kako najbolje do definicije misica??
« Odgovor #6 poslato: Avgust 15, 2008, 06:42:37 posle podne »
brate ovaj jelovnik nije los nego je kataklizma. znaci samo obrok br. 2 je OK.
ovo sigurno nisi nasao na ovom forumu.

Van mreže Cube Pig

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Kako najbolje do definicije misica??
« Odgovor #7 poslato: Avgust 15, 2008, 06:57:20 posle podne »
brate ovaj jelovnik nije los nego je kataklizma. znaci samo obrok br. 2 je OK.
ovo sigurno nisi nasao na ovom forumu.

To je ovaj jelovnik, ali kao sto sam cini mi se rekao da je izmenjen...
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,1250.0.html

Pretpostavio sam da nije dobar, ipak sam tu da nadjem savet jer kao sto rekoh nov sam u svemu ovome :)

Sta bi trebalo da promenim u svemu tome?? ili mozda sve :)

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Kako najbolje do definicije misica??
« Odgovor #8 poslato: Avgust 15, 2008, 07:15:45 posle podne »
auuu, al si ti unakaradio onaj solidni meni. ;D ;D

Pazi, virsle, parizeri i sve mesne preradjevine ce morati da lete ako mislis da radis definiciju.
Przenje zaboravi. Najbolje ti je da kuvas hranu, ali moze i grilovanje.
Sokovi lete takodje. Koji ce ti to? Eventualno da ubacis neku Colu Light ili Zero ili tome slicno.
Voce vidim da nisi stavio, i to je u redu, jer svi imaju neku fix ideju da je voce za dijetu super, sto je totalno pogresan stav.
Osnovna stvar koja ti nedostaje je MESOOOOO i jos par porcija nekog povrca, najbolje nekog zelenog, vlaknastog, znaci nista kukuruz, suljpa, grasak, sargarepa itd....
Dalje, kao sto si i video u toj temi sa menijem raspravljalo se i o mleku i mlecnim proizvodima. Te stvari ces morati da redukujes dosta, ako ne i da izbacis potpuno.
Jedina stvar koja bi dolazila u obzir su razni tipovi posnih sireva sa manje od 1% mlecne masti, a koji uz to imaju i manji sadrzaj laktoze.
Ukoliko se pak odlucis za ketogenu dijetu, koja je postala veoma popularna u poslednje vreme, mogao bi da ubacis i neke druge vrste sireva nekad, tipa Mozzarella  ;).
Ali ipak, posto si pocetnik pre bih ti preporucio neku standardniju verziju ishrane sa visokim unosom proteina, varijacijom UH, i veoma niskim unosom masti.
Na podforumu Clanci naci ces odlican clanak od Pedje Petrovica, 1,2,3 i trbusnjaci za leto su tu. Tu ces pored ostalog naci i par menija, kao i koliko koji meni ima grama uh, proteina i masti.

Van mreže Cube Pig

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Kako najbolje do definicije misica??
« Odgovor #9 poslato: Avgust 15, 2008, 07:34:51 posle podne »
OK, da onda malo izmenimo meni pa da vidimo dal ce da bude bolje ;)

------------------------------------------------
(10:00)

3-4 kuvana jaja (cela), kriska hleba i 0.3l mleka ili jogurta (mleko i jogurt su oni dijetalni sa manje masti)

(13:00)

150 g pilecih fileta (ili nekog drugog mesa) i recimo krompir i/ili neka salata (paradajiz, krastavac, zelena...)

ili nesto od ovih obroka u 16h

(16:00)

Kuvani pirinac sa vegetom i nekim mesom (recimo tuna, ili proprzeno mleveno meso)

ili

Neka kuvana testenina (makarone ili spagete) sa kecapom i mlevenim mesom     /negde sam video da ovo nije lose

(20:00)

4-5 kuvanih ili przenih krompira sa nekim porcem kao salata i casa soka
------------------------------------------------

Izmedju toga par uzina koje se svode na voce ili povrce...
Rekao si da voce ne valja, mada ja bas ne mislim tako, ali u svakom slucaju po koja jabuka ili kruska ne moze da skodi :D

Pod sokom sam vise mislio na neki Ice Tea, evo sad bas gledam onej Nectar-ov koji nema ni masti ni secera, samo UH (~10g UH na 100ml)

Da li je ovo dobra satnica i sta bih trebao jos da izmenim u ovom jelovniku??

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Kako najbolje do definicije misica??
« Odgovor #10 poslato: Avgust 15, 2008, 08:12:59 posle podne »
Osnovno, izaberi dijetu preko koje ces da radis definiciju. Znaci drzi se neke osnovne ideje. Da li si procitao clanak 1,2,3 trbusnjaci za leto su tu, na podforumu Clanci? Da li si procitao na podforumu nutrition sta se pisalo na temi Ketogena Dijeta.
Na ovoj tvojoj dijeti ti imas srednje slab unos proteina, srednje visok unos UH, i srednji unos masti. Tako do definicije neces moci.
O nutritivnoj vrednosti osnovnih proizvoda nauci preko nutritiondata.com. Po meni svaki iole obrazovan covek trebao bi manje vise da zna koliko cega neke osnovne namirnice sadrze.

Tvoj obrok br. 1 je previse jak mastima, osim ukoliko nisi na ketogenoj dijeti. Mleko sam ti rekao da je bolje da se izbaci, ne samo zbog masti nego i laktoze (mlecnog secera). Malo vise proteina nebi bilo na odmet da ubacis.
Obrok br. 2- ok.
Obrok br. 3- ok, samo to proprzeno mleveno meso nije najsrecniji izbor. Barem kod u Srbiji mi se cini da nisam video proizvode tipa 90 ili 95% bezmasno mleveno meso. Kod nas je to obicno 20% masno mleveno meso. Daj nesto manje masno.
Obrok br. 4 Opet przenje. I totalno nepotrebni UH u vecernjim satima. Nedostaju proteini.

A da te pitam, zasto imas razmak od 14!!! sati izmedju poslednjeg obroka i prvog obroka sledeceg dana. Ja bih dodao jos barem jedan obrok pred spavanje. Cist proteinski obrok.

I da, pa jel moguce da ti mislis da su u ICE TEA neki UH neznam koliko kompleksni. Pa secer je UH!

Generalno govoreci, treba ti mnogo proteina jos, a UH kontrolisi (morao bi u gramima da znas koliko si ih pojeo) i variraj (to znaci da ces imati dana kada uopste neces jesti rizu, krompir i ostala testa, vec samo povrce, dok ces drugim danima unos smanjiti, pa opet povecati itd itd itd....opet ti kazem, ne budi lenj, procitaj one dve teme koje sam ti predlozio na pocetku posta)


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kako najbolje do definicije misica??
« Odgovor #11 poslato: Avgust 16, 2008, 09:40:58 pre podne »
A ZASTO NE PROBAS OVAKO

(10:00)

3-4 kuvana jaja (cela)+3 belanca, kriska hleba i 0.3l mleka ili jogurta (mleko i jogurt su oni dijetalni sa manje masti)

(13:00)

150 g pilecih fileta (ili nekog drugog mesa) i 100gr pirinaca  i neka salata ( krastavac, zelena...)



(16:00)

moze mleveno meso..ali neznam cemu opsednusto sa mlevneim kada je tosmece ako je kupljeno u radnji tj nisi ga sam mleo da neznas sta je unutra....bolje bi bilo..150gr bilo kakvog mesa peceno u foliji.+salata bilo koje vrste +1 veliki krompir..przen u pecnici ili kuvan

nema ILI


(20:00)

7 belanca+120gr posnog ella sira+30 gr lesnika ili badema

Van mreže Cube Pig

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Kako najbolje do definicije misica??
« Odgovor #12 poslato: Avgust 16, 2008, 04:48:22 posle podne »
e Pedja hvala, bas to mi je i terbalo da mi neko kaze sta i kako, pa cu ja da probam...

Sad sam bio u prodavnici (velikom Maxiju) i nisam uopste nasao posni sir... Uostalom nisam ga nikad ni kupovao pa ne znam ni sta trazim, ali cini mi se da ga nema ni pored onih 100 vrsta sireva sto imaju... ???

Kako izgleda taj posni sir, jel u kutiji kao feta ili je onako pakovan kao onaj dimnjeni...Ko je proizvodjac tog sira?

A bogami sad sam nesto racunao, i za sedam dana ovakve ishrane (bez sira, njega nisam racunao) mi treba blizu 2500 dinara... Nije to ni tako jeftino kao sto sam mislio :) xexe

@Nico
Rekao sam ti jos gore da sam vec odavno procitao Pedjin post (1, 2, 3 i trbusnjaci su tu) i onaj o ketogenoj dijeti... Ali kad sam pokrenuo ovaj post nisam znao kako da vidim koja hrana ima koliko UH a koliko proteina...
A da sam lenj, jesam... Ali ne zbog citanja postova, nego me mrzi da izracunam koliko moj jelovnik ima UH, proteina, masti... To je onaj dosadni deo, ali izgleda da cu morati i to da uradim ako planiram da se pridrzavam onoga sto je Pedja napisao u tom postu za ishranu :)

Jos jedno pitanje:
Uzeo sam sada u prodavnici i Musli, videh da je i on dobar ovde na forumu...
Ali ne kutiji nema specifikacija o tome koliko ima proteina i UH pa ako neko zna nek mi kaze da znam...

Van mreže THEROCK

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 620
Odg: Kako najbolje do definicije misica??
« Odgovor #13 poslato: Avgust 17, 2008, 01:37:04 posle podne »
e Pedja hvala, bas to mi je i terbalo da mi neko kaze sta i kako, pa cu ja da probam...

Sad sam bio u prodavnici (velikom Maxiju) i nisam uopste nasao posni sir... Uostalom nisam ga nikad ni kupovao pa ne znam ni sta trazim, ali cini mi se da ga nema ni pored onih 100 vrsta sireva sto imaju... ???

Kako izgleda taj posni sir, jel u kutiji kao feta ili je onako pakovan kao onaj dimnjeni...Ko je proizvodjac tog sira?

A bogami sad sam nesto racunao, i za sedam dana ovakve ishrane (bez sira, njega nisam racunao) mi treba blizu 2500 dinara... Nije to ni tako jeftino kao sto sam mislio :) xexe

@Nico
Rekao sam ti jos gore da sam vec odavno procitao Pedjin post (1, 2, 3 i trbusnjaci su tu) i onaj o ketogenoj dijeti... Ali kad sam pokrenuo ovaj

post nisam znao kako da vidim koja hrana ima koliko UH a koliko proteina...



A da sam lenj, jesam... Ali ne zbog citanja postova, nego me mrzi da izracunam koliko moj jelovnik ima UH, proteina, masti... To je onaj dosadni deo, ali izgleda da cu morati i to da uradim ako planiram da se pridrzavam onoga sto je Pedja napisao u tom postu za ishranu :)

Jos jedno pitanje:
Uzeo sam sada u prodavnici i Musli, videh da je i on dobar ovde na forumu...
Ali ne kutiji nema specifikacija o tome koliko ima proteina i UH pa ako neko zna nek mi kaze da znam...





A sto umesto musli ne uzmes ovsene recimo? Ipak su bolji izbor