April 29, 2024, 01:30:04 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Milos Sarcev-stari intervju  (Pročitano 11389 puta)

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Milos Sarcev-stari intervju
« poslato: Avgust 14, 2008, 03:49:03 posle podne »
 Ovo je jedan od Milosevih prvih intervjua koji je dao za nase casopise nakon sto je postao PRO bodi bilder.
Intervju je objavljen 1991 god u casopisu -Super atleta sport,br.6.......


    Da secam se tacnog datuma i mog prvog treninga.Bilo je to 18.septembra 1981 god.
Naime ja sam uvek voleo sport.Oprobao sam se u fudbalu,kosarci,plivanju,karateu,dzudou...Ipak ni u jednom od tih
sportova nisam nasao sebe.Kolektivni sportovi mi nisu odgovarali,jer sam zavisio od drugih.
Trazio sam nesto gde bi se kao individualac mogao dokazati,a bodi bilding je bio odgovor.

   Pored svega moj prijatelj,Agoc Robert,koga nisam video jedno vreme,ubedio me je,da bih se trebao oprobati u
ovom sportu.

   Nasa prva teretana bila je u njegovij garazi.Tegove smo izlili od betona,improvizovali nekoliko masina i odmah
poceli sa 6 treninga nedeljno.

   Secam se da sam u prvih 10 meseci imao strahovit napredak!Povecao sam obim grudi za citavih 20cm i obim
ruku za 7cm.

    Kako moji roditelji nisu bili odusevljeni sto im sin dize tegove po ceo dan,cesto sam morao trenirati u tajnosti.
U tajnosti sam izasao i na prvo takmicenje 1985god u Tuzli.Plasirao sam se na 4 mesto iza Klepa,Prljevica i
Custovica.Naravno,moji roditelji su to ubrzo saznali i uskoro su se morali pomiriti sa sudbinom,da ce im sin biti
bodi bilder-takmicar.

    Pre mog nastupa,upoznao sam se sa Rasimom Saricem,nasim poznatim atletom i izvanrednim covekom.On me je
i nagovorio da se takmicim.On me je takodje upoznao i sa Petrom Celikom.

    Petar mi je pomogao i u pripremama za moje drugo takmicenje.Bilo je to prvenstvo Srbije '86,gde sam bio apsolutni
pobednik.Iste godine sam pobedio i na prvenstvu Vojvodine,Kupu Sampiona u Paracinu,a bio sam drugi na
prvenstvu Jugoslavije iza Zarka Stojica.

    -Mozete li nam nesto reci o vasem nastupu na tom prvenstvu?

    Da vam kazem,takmicenja nije bilo.Zarko je bio toliko superioran,da ga nisu ni poredili sa ostalima.Naravno ja ne
volim da gubim,ali kada me neko zasluzeno pobedi ostaje mi jedino da mu cestitam.

     -Sledece godine sta napravili velik preokret?

    Da,sledeca 1987 god je bila velika prekretnica u mom zivotu i mojoj sportskoj karijeri.
    Naime,nakon nekoliko mojih regionalnih takmicenja koja sam dobio,dragi prijatelj i trening partner Adam Jankovic,
dosao je sa predlogom da izadjem na prvenstvo Evrope u WPF-organizaciji iz Velike Britanije.Takmicenje se
odrzalo u Bariju[Italija] u junu '87.Adam je konacno uspeo da formira bodi bilding klub,dobio je salu i stvorio odlicne
uslove za pripreme.On mi je bio glavna pokretacka snaga,trenirao me je i podrzao u svemu.

    Sve se na kraju isplatilo,jer sam se vratio sa titulom vicesampiona.To mi je dalo toliko samopouzdanja,da sam
odlucio da se takmicim i na Mr.Univerzumu u oktobru iste godine u Arizoni[SAD].Ipak sam imao jednu usputnu
stanicu,takmicenje u Budvi pocetkom septembra.Po prvi put u istoriji naseg sporta kod nas se davala novcana
nagrada i to samo apsolutnom pobedniku.Koliko se secam sa tom nagradom sam sebi mogao kupiti povratnu
kartu do Arizone i imati jos za dzeparac.

    Adam i ja smo se ubijali na treninzima.Moja dijeta je bila striktnija no ikad,a ja sam bio ubedjen da mi ta pobeda
ne moze izmaci.

   No nas proslavljeni atleta Fikret Hodzic se pojavio na tom takmicenju iako ga niko nije ocekivao.Fikret je pobedio
u apsolutnoj kategoriji odlukom sudija 3:2.

   Moram priznati da sam izgubio zasluzeno,od pravo sampiona i jedino preostalo mi je bilo da mu cestitam na
pobedi.

   -Da li vas je ovo moglo destimulisati?

   Ja nisam ni po koju cenu hteo odustati od Mr.Univerzuma,tako da sam za mesec dana prikupio dovoljno novca
da kupim kartu do Arizone tacnije Tusona.

    Nakon 24 sata leta,vremenske razlike,nekoliko neadekvatnih obroka moja forma se uveliko promenila,tako da
sam zauzeo 6 mesto u poluteskoj kategoriji.Naravno i to nije bio neuspeh,ali ja sam imao za cilj da postanem
Mr.Univerzum!

    Naredne godine sve sam podredio takmicenju -Mr.Univerzum'88-.Nazalost opet nisam pobedio.Bio sam treci u
poluteskoj kategoriji.Tu sam nesto i naucio!Naime po sudijskim listama Evropske sudije su mi dale tri prva,drugo i
trece mesto,a Americke ,sesto,deveto 11to i 12-to mesto!!!Ja sam bio super definisan,ali primetno "manji" od
ostalih.Znao sam ,da ukoliko hocu da pobedim moram biti masivniji.Sve sam opet podredio tom cilju.
   Na istom takmicenju '89 godine bio sam u teskoj kategoruji sa 95kg.Sudije me nisu mogle ignorisati.Konacno
iz treceg pokusaja ostvario sam svoj cilj ,pobedio sam i postao-Mr.Univerzum!

   -1991 godine ste nastupil kao Pro bilder!

   Da,moj prvi pro nastup je bio 20.aprila u San Hozeu.Plasirao sam se na trece mesto iza Ron Lova i Sonija
Smida.Time sam se kvalifikovao za Olympiu.

   -Da li ste verovali u takav uspeh?

   Nisam ocekivao da cu se plasirati tako visoko na svom prvom pro nastupu,ali verovao sam u svoje kvalitete
i znao sam da se necu obrukati.Cak sta vise nakon prve runde sudjenja sam bio prvi,ispred Lova,Smida,Brauna
Beklsa,Brizboisa,Belknapa,Santorelija i ostalih sampiona.

   Vec sledece nedelje imao sam naredno takmicenje -Nijagarini Vodopadi-.Tu sam se plasirao na cetvrto mesto
,iako kzau da sam zasluzio visu poziciju.
   Zatim sam nastupio na slavnom takmicenju "Noc Sampiona" u Njujorku.U jakoj konkurenciji od preko 30 takmicara
,zauzeo sam 11 mesto.Napravio sam nekoliko experimenata u dijeti koji nisu urodili plodom.
   Sada se spremam punom parom za Mr.O '91.

    -Sta ocekujete?
   Naravno pobedu,ako ne idem na pobedu onda zasto da ucestvujem!?
   No ovo je najjace takmicenje gde ce nastupiti 20 najboljih na svetu,a razlike su minimalne.

    -Po vama ko su ovogodisnji favoriti?
   Naravno favoriti su-Hejni,Rej,Labrada,Gaspari,Tejlor,Pastel,Akim,Jejts,Mars,Muntzer,Hilebrant,Smid,Bekls,Paris,
Robinson,Bano i naravno Sarcev!
   -Sta mislite o sadasnjem bodi bildingu u Jugoslaviji?
   Da pocnem redom.Mislim da bi u svoje vreme Petar Celik daleko dogurao da je nastavio da se takmici.Imao je
Evropsku titulu,mogao je jos.
   Zarko Stojic je svetski kvalitet i moze mnogo da uradi.
   Naser El Sonbaty je vec dokazani IFBB PRO,dokazace svetski kvalitet.
   Slobodan Blagojevic je neverovatno masivan i na takmicenju uvek 100% spreman.Njemu je mesto medju PRO!
   Fikret Hodzic je svojevremeno bio nas vodeci takmicar.
   Prljevic Miodrag takodje nas odlican takmicar.
   Neven Corak je velik potencijal.

   -Kako se stranci osecaju u Americi?

   Bilo ko da veruje u sebe i ne boji se rada,uspece.Tu nema dileme.Ja kada sam dolazio ovde nisam uopste
sumljao u uspeh,iako nisam imao ni prijatelje ni rodbine niti sam znao jezik.

   -Mozete li nam ukratko reci kao sada trenirate?

   Ja sam sve misicne partije podelio u 4 dana.
   1dan-grudi,prednji i srednji deo ramena,listovi
   2dan-kvadriceps,stomak
   3dan-ruke,zadnja loza,listovi
   4dan-ledja,zadnji deo ramena,trapez,stomak
   Ponekad 5 dan odmaram,a nekada samo nastavim sa programom i uzmem dan odmora kada osetim da mi je
potreban.
  Tokom cele godine hranim se pravilno,tako da mogu benefirati od dijete-non stop.
  Veoma je pogresno nakon takmicenja opustiti se kao prasac,jer ces tokom dijete za sledece takmicenje po
svemu sudeci izgubiti mnogo tesko zaradjenih misica.Naravno da je sve individualno,ali u principu tokom cele
godine treba unositi 2,5 do 3 gr proteina po kilogramu telesne tezine i duplo toliko u.hidrata uz minimalne
kolicine zdravih masti.!

   -Sta mozete preporuciti nasim citaocima kako ne bi lutali?

   Preporucujem od sveg srca aerobne aktivnosti,najmanje 3 puta sedmicno.Pred takmicenje 5-6 puta po 30min..
   Sto se samog treninga tice drzite se osnovnih vezbi i ukljucite dodatne koje bi odgovarale vasim zahtevima.
Svaku vezbu vi morate da osecate,ako radite vezbu za gornji deo grudi onda moate i osecati taj misic.Ukoliko
to nije slucaj nadjite drugu vezbu koju cete osecati.

 Uprincipu radite 3-5 vezbi po misicnoj grupi.I uvek se koncentrisite na misic koji radite,a ne na teg koji podizete!
   MIND MUSCLE CONECTION!!!!!!!

« Poslednja izmena: Januar 16, 2011, 12:51:13 posle podne Polomac »

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Milos Sarcev-stari intervju
« Odgovor #1 poslato: Avgust 14, 2008, 05:39:53 posle podne »
Prva liga Mr. Poloms!
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Milos Sarcev-stari intervju
« Odgovor #2 poslato: Avgust 14, 2008, 07:51:05 posle podne »
Hvala momci,hvala!
Mislim da su ovakvi intervjui jako korisni i zanimljivi.

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Milos Sarcev-stari intervju
« Odgovor #3 poslato: Avgust 14, 2008, 07:58:15 posle podne »
Sjajno,sjajno mr.Poloms :wink:
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Milos Sarcev-stari intervju
« Odgovor #4 poslato: Avgust 14, 2008, 09:37:26 posle podne »
Hvala Sale!

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Milos Sarcev-stari intervju
« Odgovor #5 poslato: Jul 11, 2009, 06:30:47 posle podne »
 ;)