Mart 29, 2024, 12:07:45 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Antić na klupi Bjelih orlova  (Pročitano 2587 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Antić na klupi Bjelih orlova
« poslato: Avgust 20, 2008, 08:37:05 posle podne »
Bivši trener Reala, Atletika i Barselone biće novi selektor Srpske reprezentacije

Antić rekao DA!

Poznati stručnjak zamijenit će Đukića


PREDSJEDNIK Fudbalskog saveza Srbije Tomislav Karadžić i generalni sekretar Zoran Laković dogovorili su u Beču saradnju sa Radomirom Antićem kao novim selektorom Srbije. Antić će na klupi "Bijelih orlova" zamijeniti dosadašnjeg selektora Miroslava Đukića, kome je u ponedjeljak uveče Stručni odbor FSS izglasao nepovjerenje.
Prema dogovoru dvije strane saradnja će trajati naredne dvije godine a finansijski uslovi za sada nijesu poznati. Ako Srbija pod komandom Antića izbori plasman na Svjetsko prvenstvo 2010. godine, on će voditi srpski državni tim i u Južnoj Africi. Protivkandidat Antiću za izbor nacionalnog selektora Srbije bio je Dragoslav Stepanović, sadašnji trener Cukarickog. Naimenovanje Antića i smjena Đukića trebalo bi da se obavi na današnjoj sjednici Izvršnog odbora FSS.
Bivši selektor mlade reprezentacije Srbije, koji je prošle godine na Evropskom prvenstvu u Holandiji osvojio drugo mjesto biće smijenjen, iako nije imao priliku da vodi "Bijele orlove" ni na jednoj zvaničnoj utakmici.

Đukić je bio selektor Srbije od 25. decembra 2006. godine. Tako ce, po svemu sudeci, Đukic biti smijenjen i prije prve zvanicne utakmice na kormilu seniorskog tima. Inicijativi da Đukic ranije ode doprinio je debakl na Olimpijskim Igrama u Pekingu, ali i njegov skor od kada vodi seniorsku i olimpijsku reprezentaciju: 1-5-5. Jedinu pobjedu, Đukic je zabilježio na pripremama za OI, kada su olimpijci nadigrali selekciju grada Šangaja.

Zanimljivo je i to da je Antic bio u Upravi FK “Partizan« u trenutku kada je Miroslav Đukic postavljen za trenera "crno-bijelih". Antic se tome protivio, a pošto njegov stav nije uvažen, napustio je funkciju u Humskoj. Budući selektor Srbije je trenersku reputaciju izgradio u Španiji u kojoj je vodio tri najpoznatija domaća kluba - Barselonu i madridske Real i Atletiko. Sa ekipom sa »Visente Kalderona« osvojio je "duplu krunu" Španije 1996. godine.

Izvor: www.arenacg.net
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Antić na klupi Bjelih orlova
« Odgovor #1 poslato: Avgust 20, 2008, 08:52:10 posle podne »
Ajde da vidimo i to cudo...
Iskreno, ja sam bio za ostanak Djukica...

Van mreže Radomir

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.160
Odg: Antić na klupi Bjelih orlova
« Odgovor #2 poslato: Avgust 21, 2008, 08:44:06 posle podne »
Napokon da dodje Antic. On se dugo neckao i nije hteo da sedne na klupu. Ko zna sta su mu sada ponudili.