April 29, 2024, 04:38:20 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Ljudi pomagajte  (Pročitano 2737 puta)

Van mreže Wlada

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Ljudi pomagajte
« poslato: Septembar 26, 2008, 05:47:40 posle podne »
Ovako ja sam Vlada iz Zemuna sam idem u teretanu ekstra gym oko mesec i neshto dana.Visok sam 177cm a tezak oko 93kg.U teretani sam 6 dana nedeljno i svakodnevno radim kardio(Vozim sobni bajs oko 25-30minuta posle treninga i bude oko 15 kilometara vozim u drugoj brzini i mnogo se znojim...).Traka za trcanje u teretani trenutno ne radi.Ishranu pokushavam da sredim do maksimuma(izbacio sam gazirano i slatkishe,preshao na crni hleb,ovsene pahuljice...)Mada za to vreme koje idem u teretanu nisam video neki napredak.Znam da je to kratak period ali ja nisam skinuo ni 2 kg.U misicima se vidi velika razlika i poceo sam da povecavam tezine na spravama.Razmisljao sam o uzimanju Animal-Cuts-a ali imam 17 godina i rekli su mi da je rano za to.Molim da mi pomognete oko toga koje suplemente da uzimam a da nisu stetni za srce?I shta josh da ubacim od kardio treninga?Dali L-carnitin pomaze(rekli su mi da je to za zene).Unapred hvala na pomoci...:).Usput poceo sam da dobijam dosta strija po bicepsima dali to moze i na koji nacin da se sredi?

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Ljudi pomagajte
« Odgovor #1 poslato: Septembar 27, 2008, 12:50:28 pre podne »
To sto nisi izgubio ni 2kg,nema nikakve veze...Mozda si dobio na misicnoj masi,a izgubio masti.Bitno je kako si ti zadovoljan kad se pogledas u ogledalo :wink:
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Ivan_

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Ljudi pomagajte
« Odgovor #2 poslato: Septembar 27, 2008, 01:02:02 posle podne »
To sto ti je kilaza ostala ista nema nikakve veze, cim ti dizes vece tezine znaci da si dobio misica. Nije sve u kilazi, pogledaj se u ogledalu i videces da izgledas bolje

Van mreže kwon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 348
Odg: Ljudi pomagajte
« Odgovor #3 poslato: Septembar 27, 2008, 01:31:34 posle podne »
Organizmu treba neki period (duzi ili kreci zavisi od coveka i trenutnog stanja metabolizma) da predje na novi rezim. Obzirom da kazes da si tek mesec dana u teretani, mislim da ti je mnogo 6 puta nedeljno treninga. Ti sad mozda jos imas energije da guras jer jos ides na svezinu,ali za kratko vreme mozes da se pretreniras sto ti ne bi bilo pametno. Imas 17 god i testosteron je na tvojoj strani. Kod ljudi koji tek pocijnju sa radom u teretani taj pomak u snazi je primetniji sto je i kod tebe slucaj.

Sto se strija tice, bojim se da tu ne mozes nista znacajno da uradis jer tu presudnu ulogu ima kvalitet, tj.elasticnost koze koja je genetski predodredjena. Mozes da probas sa nekim kremama za tu namenu, ali ne ocekuj previse.
Dobro je to sto pokusavas da sredis ishranu jer bez toga nema uspeha. Dosta proteinske hrane ( belo meso, riba, jaja, nemasni sir. govedina..), slozeni ugljeni hidrati ( ovsene pahuljice, integralni pirinac, crveni krompir, dosta povrca i salata...), masti ces unositi preko proteinske hrane, uz dodatak nezasicenih masti ( riblje, laneneo, maslinovo ulje). Sve to podeljeno u nekih bar 5,6 obroka na svaka recimo 3 sata ( ne moj da se najedes za jedan obrok pa da posle  ceo dan ne mozes nista da jedes :)). Trudi se da ti svaki obrok sadrzi proteine. Slatkise si vec izbacio, i to je dobro. Pij dosta vode.

Mislim da ti je za sagorevace jos rano , jer oni su tu da poguraju vec sredjenu isranu. Prvo sredi ishranu do kraja i ako ni tada nista ne uradis onda mozes da razmisljas o njima. Mada ako budes uporan rezultati nece izostati. Kad kazem upran, bas mislim uporan, jer ako hoces vidljive rezultate moras dobro da zapnes.
Od dodataka bilo bi preporucljivo ako bi mogao da uzimas bar Whey protein.
Kardio bi bilo najbolje da radis ujutru na prazan stomak, pre nego sto jedes. Ako ne mozes tad da stignes, onda posle treninga sa tegovima.
Ako si vec resio da nesto uradis sa telom baci se na citanje foruma, jer imas dosta stvari koje ce ti pomoci.

Van mreže Wlada

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Ljudi pomagajte
« Odgovor #4 poslato: Septembar 27, 2008, 04:49:11 posle podne »
Hvala na savetima dosta ste mi pomogli momci.Ako me josh neshto bude zanimalo pitacu...:)