April 19, 2024, 09:59:29 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: Coloseum Pula 2008 - sramota na borilackom festivalu  (Pročitano 20612 puta)

Van mreže ATJ LUCKO™

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.267
  • Markedj4ny BIG Team
Coloseum Pula 2008 - sramota na borilackom festivalu
« poslato: Septembar 02, 2008, 03:59:09 posle podne »
COLOSSEUM Sports Festival, sportsko-humanitarni događaj koji se proteklog vikenda održao u u Pulskoj areni, najavljivan je kao borilački događaj godine, a na koncu se pretvorio u pravi fijasko. Barem iz kuta boraca kojima nisu isplaćeni njihovi doslovno krvlju zarađeni honorari.

Događaj je inače predstavljan kao jedan od najvećih ljetnih spektakla koje Hrvatska nudi ove godine, a trebao je sadržavati mnoge atraktivne borbe po boksačkim, K-1 i MMA pravilima, kao i natjecanja u body buildingu, fitnessu i izbore najjačih ljudi.

Drviš: Ovo je velika sramota

Da bi se cijela stvar dobro ispromovirala angažiran je i bivši svjetski boksački prvak Stipe Drviš koji je objeručke prihvatio svoju ulogu promotora što je na koncu, kako i sam priznaje, gadno požalio. Problemi su nastali kada predsjednik organizacijskog odbora Amir Bešić borcima nije isplatio unaprijed dogovorene honorare pod isprikom da novce trenutačno nema. Pale su teške riječi, a očevici tvrde da se u jednom trenutku činilo da će se borbe preseliti i u "back stage".

"To je jedna velika sramota i sada mi žao što sam uopće sudjelovao u tome. I sam sam imao svoja tri borca koja nisu primila plaće za odrađene borbe. Kada sam čuo što bi se moglo dogoditi, nazvao sam gospodina Bešića i pitao ga hoće li platiti borce, a ukoliko neće, da otkaže cijelu stvar, plati im putne troškove i zahvali se. No, on je rekao da neće biti problema, a na koncu se ispostavilo da nema novaca za isplatu", otkrio je Drviš koji i sam priznaje kako je potpuno izgubio živce nakon što je saznao da su borci "preveslani".

Ukoliko Bešić ne isplati ostatak novca, Drviš tvrdi da će se on pobrinuti da svi dobiju ugovoreni novac.

"Poručio sam Bešiću da skupi novac i plati jer da to zaista nije način na koji se postupa sa dečkima koji su svojim novcem stigli iz raznih krajeva Hrvatske i Europe. Uostalom neki su i dobili batine, za što? Neki manji dio novca je na koncu isplatio, a vidjet ćemo kroz dva ili tri dana hoće li isplatiti i ostatak. Ja sam se obvezao radi svog grada i imidža da ću dug preuzeti na sebe i isplatiti ostatak jer ovo nema smisla."

"Ne bih mu želio biti u koži"

Drviš se ne može načuditi čovjeku koji se igra s ljudima koji se bave borilačkim sportovima.

"No tom gospodinu nije baš pametno igrati se tako s ljudima koji su svi odreda puni ponosa i bave se borilačkim sportovima. Netko će ga negdje naći, a onda mu ne bih želio biti u koži. Više će mu novca trebati da ga ponovno pokrpaju."

Iako kaže da ga ovakve stvari u principu ne zanimaju, "Spiderman" smatra da Pula zaslužuje jedan ovakav događaj koji bi u budućnosti trebao služiti gradu na ponos.

"Inače je cijeli događaj u sportskom smislu bio dobar. Borbe su bile odlične i prava je šteta da se sve završilo na ovako ružan način. Ovako nešto je vrlo bitno za grad Pulu koji je oduvijek poznat kao grad borilačkih sportova. Trebalo je to napraviti malo drugačije. Angažirati televiziju, a onda bi cijeli događaj dobio i veći medijski publicitet, došli bi sponzori i sve bi bilo puno lakše. Nakon što se ovo dogodilo, zaista ne znam kako dalje od velike sramote", zaključuje bivši svjetski boksački prvak.

Herleg prijeti konferencijom za novinare

Najglasniji od neisplaćenih boraca bio je Mađar Alex Herleg koji je u poluvelter kategoriji boksao s domaćim borcem Jetišom Bajramijem. On je naime najavio održavanje konferencije za tisak ukoliko mu organizatori do sutra u 13 sati ne isplate obećani honorar, otkriva Regional Express. Iz Herlegovog štaba priprijetili su da će otkriti još neke pikanterije koje nikako neće ići na ruku organizatorima propalog spektakla.


index.hr

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Sramota na pulskom borilačkom festivalu: Krvavi borci ostali suhih džepova
« Odgovor #1 poslato: Septembar 02, 2008, 07:19:20 posle podne »
ma...

Van mreže bebac

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 906
COLOSEUM PULA 2008 – Nikad vise ovako
« Odgovor #2 poslato: Septembar 04, 2008, 07:01:10 posle podne »
Pa da počnem:
Strašno loša organizacija, neisplaćene dnevnice SVIM učesnicima, zavlačenje organizatora Amira Bešića i njegove žene Nade Bešić, podnesena prijava protiv njih dvoje od strane Crnogorskih takmičara i predsednika Crnogorskog saveza (a na takmičenju je bio i sudija) za prevaru (bio zajedno sa njima u SUPU ali nisam poneo ličnu da i ja podnesem prijavu).
Strongman odustali jer su naslutili prevaru i vratili se bez ičega kući, pukli pare za put...

Obećano za muški BB:
2000 eura za prvo mesto dnevnica od 250eura + putni troškovi...
1000 eura za drugo mesto dnevnica od 250eura + putni troškovi...
500 eura za treće mesto dnevnica od 250eura + putni troškovi...

Za sve ostale učesnike dnevnica od 250eura + putni troškovi, neki su imali obecane kreme za nastup.
Svi muški BB su trebali dobiti BRDO suplemenata svaki pojedinačno a dobili su po 1kg koncetrata i waxy 750gr.

Obećano za BODY FITNESS:
1000 eura za prvo mesto dnevnica od 250eura + putni troškovi...
500 eura za drugo mesto dnevnica od 250eura + putni troškovi...
treće mesto dnevnica od 250eura + putni troškovi...
Sve učesnice u BF su imale obećane kreme za nastup ali NIŠTA.
Body Fitnesice su trebale dobiti BRDO suplemenata svaki pojedinačno a dobili su po 1kg koncetrata i waxy 750gr.

Ono što smo tamo svi doživeli nebi poželeo nikom, ni crnom neprijatelju.
Dan nakon takmičenja nigde organizatora... neki od nas se oslanjali na novac koji trebaju dobiti a pošto nisu dobili nemamo para da se vratimo kući, iz hotela nas pritiskaju da MORAMO izaći, nemamo kintu za klopu, moja beba se razbolela 3dana, supruga 2dana, ja 1dan nemamo para ni za lekove NIŠTA a organizator je za sve to znao... kako li spava SVI smo se pitali.

Ja i Terza posedujemo materijalne dokaze koje mogu da potvrde našu priču, čak imam i snimljen razgovor (kao da sam znao) sa organizatorom gde je obećavano ono što nije ostvareno.

Organizacija očajna, kašnjenje muzike za takmičara čeka čovek 2minuta na bini, proglašavaju moju ženu za prvo mesto i čitava 2-3minuta moja Mirjana je prvo mesto, da bi uz Terzinu intervenciju ustanovile sudije da je Sanela prvo mesto (strašan propust), moja žena je odmah rekla Sonji „ovu medalju ja nisam zaslužila“ , moj sportista...

Jedino pozitivno što je bilo tamo:
Druženje, upoznavanje upoznao sam Marija Jarnečića, VRH, VRHOVA ČOVEK-zajebant , čitavo vreme sam ga zezao da nosi naramenice ispod majce ima ogromna ramena, i ostale Hrvate, Makedonci, Crnogorci, Srbi, Slovenci, Bugari, Nemci...
Klopa je bila super i hotelske sobe.

Ja i Terza smo išli organizatorima na vrata i nekako uspeli da dobijemo po 180eura.
Terzi i Saneli su ostali duzni oko 1120 eura, a mojoj ženi i meni oko 235eura, mogu da kažem da smo mi najbolje i prošli što se tiče para ali nerviranja i natezanja...najgore smo prošli.
Imamo puno slika i okačiću ih drugi put.

Neka se jave na ovu temu svi koji su prevareni.

Žao nam je što nam je prelepi grad ostao u tako ružnom sećanju  :(
Hrabrost je kada činite ono čega se bojite. Ne može biti hrabrosti ako se ne bojite!

Van mreže ATJ LUCKO™

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.267
  • Markedj4ny BIG Team
Odg: COLOSEUM PULA 2008 – Nikad vise ovako
« Odgovor #3 poslato: Septembar 04, 2008, 07:13:34 posle podne »
prica nije zavrsena...

o ovom sam posto jedan clanak prije par dana
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,12670.0.html

Van mreže Gjoroski

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.910
Odg: COLOSEUM PULA 2008 – Nikad vise ovako
« Odgovor #4 poslato: Septembar 04, 2008, 09:03:49 posle podne »
Zalosno ali i strasno. Ja sam danas saznao za sve ovo od makedonske delegacije koja je bila prisutna na to takmicenje.

Van mreže bebac

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 906
Odg: COLOSEUM PULA 2008 – Nikad vise ovako
« Odgovor #5 poslato: Septembar 04, 2008, 10:30:05 posle podne »
Zalosno ali i strasno. Ja sam danas saznao za sve ovo od makedonske delegacije koja je bila prisutna na to takmicenje.

Tamo smo te očekivali, najavili su da ti treba da sudiš :)
Sa tvojim Makedoncom takmičarem (Vasilevski beše) sam pričao dugo i tražili rešenje na hodniku bio je VRH spreman i drao sam se kao majmun "ajde makedonac" ! Ogroman je i čovek izuzetno smiren, vidi se obrazovan.... sve naj naj, oduševio me kao pojava.
« Poslednja izmena: Septembar 04, 2008, 10:32:28 posle podne bebac »
Hrabrost je kada činite ono čega se bojite. Ne može biti hrabrosti ako se ne bojite!

Van mreže MARIO JARNECIC

  • VIP
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 84
Odg: COLOSEUM PULA 2008 – Nikad vise ovako
« Odgovor #6 poslato: Septembar 04, 2008, 10:47:52 posle podne »
pozdrav bebac - drago mi je da smo se upoznali u Puli !!!
bas me zanimalo kako je to sve proslo - znaci i vas sve su zeznuli - jao - to je velika sramota posto sam bio tamo vidio sam na svakom koraku natezanja oko boje , para itd.
tako da nije ni cudo da se organizator nije pojavljuvao i ispunio obecanja drugi dan !
bila su to velika obecanja - kako kazu tresla se brda rodio se mis !!!
pa nakraju krajeva nisu ni dosli obecani gosti vec zamjenski osim Regine iz all starsa!

Van mreže TOMI09

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 155
Odg: COLOSEUM PULA 2008 – Nikad vise ovako
« Odgovor #7 poslato: Septembar 04, 2008, 10:58:20 posle podne »
lose lose,,,,u biti katastofalno,,,

Van mreže bebac

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 906
Odg: COLOSEUM PULA 2008 – Nikad vise ovako
« Odgovor #8 poslato: Septembar 04, 2008, 11:14:54 posle podne »
pozdrav bebac - drago mi je da smo se upoznali u Puli !!!
bas me zanimalo kako je to sve proslo - znaci i vas sve su zeznuli - jao - to je velika sramota posto sam bio tamo vidio sam na svakom koraku natezanja oko boje , para itd.
tako da nije ni cudo da se organizator nije pojavljuvao i ispunio obecanja drugi dan !
bila su to velika obecanja - kako kazu tresla se brda rodio se mis !!!
pa nakraju krajeva nisu ni dosli obecani gosti vec zamjenski osim Regine iz all starsa!


Desi Mario zajebantu 1 :)
Ma došao je Markus ali ne Ruhl :) (ruku na srce Nemac je OGROMAN i fin lik)
A Švarceneger je isto došao samo se maskirao u Zlatana (počasnog gosta) koji je takođe ostao bez para, legenda 53godine i njegova žena lupaju na vrata da ih voze do stanice a iza vrata nigde žive duše... ja mu kažem Zlatane "nema nikog, svi pobegli.... tj nisu ni dolazili od jutros ", sramota stvarno.

Ne da su nas zeznuli vec su doveli u opasnost svojim postupkom da ugroze zdravlje moje bebe od 2godine i Mirjane... e tada ih nebi sačuvala sva sila ovog sveta. Ali oni o tome ne razmišljaju boli njih uvo.
Hrabrost je kada činite ono čega se bojite. Ne može biti hrabrosti ako se ne bojite!

Van mreže MARIO JARNECIC

  • VIP
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 84
Odg: COLOSEUM PULA 2008 – Nikad vise ovako
« Odgovor #9 poslato: Septembar 04, 2008, 11:28:27 posle podne »
pozdrav bebac - drago mi je da smo se upoznali u Puli !!!
bas me zanimalo kako je to sve proslo - znaci i vas sve su zeznuli - jao - to je velika sramota posto sam bio tamo vidio sam na svakom koraku natezanja oko boje , para itd.
tako da nije ni cudo da se organizator nije pojavljuvao i ispunio obecanja drugi dan !
bila su to velika obecanja - kako kazu tresla se brda rodio se mis !!!
pa nakraju krajeva nisu ni dosli obecani gosti vec zamjenski osim Regine iz all starsa!


Desi Mario zajebantu 1 :)
Ma došao je Markus ali ne Ruhl :) (ruku na srce Nemac je OGROMAN i fin lik)
A Švarceneger je isto došao samo se maskirao u Zlatana (počasnog gosta) koji je takođe ostao bez para, legenda 53godine i njegova žena lupaju na vrata da ih voze do stanice a iza vrata nigde žive duše... ja mu kažem Zlatane "nema nikog, svi pobegli.... tj nisu ni dolazili od jutros ", sramota stvarno.

Ne da su nas zeznuli vec su doveli u opasnost svojim postupkom da ugroze zdravlje moje bebe od 2godine i Mirjane... e tada ih nebi sačuvala sva sila ovog sveta. Ali oni o tome ne razmišljaju boli njih uvo.

pa evo me :) mrcino !!!

svasta sam ocekivao od ovog takmicenja je su mi vec neki rekli unapred da se cuvaju ti ljdit koji ce doc (Goran i Terzo su culi dok smo sjedili u kaficu dosta tog kakvo misljenje imaju o organizatoru !!!)- ali ovakvu neodgovornost -STRASNO neodgovorno i ruglo za ovaj sport od organizatora -!!!

Van mreže Gjoroski

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.910
Odg: COLOSEUM PULA 2008 – Nikad vise ovako
« Odgovor #10 poslato: Septembar 05, 2008, 12:06:02 pre podne »
Zalosno ali i strasno. Ja sam danas saznao za sve ovo od makedonske delegacije koja je bila prisutna na to takmicenje.

Tamo smo te očekivali, najavili su da ti treba da sudiš :)
Sa tvojim Makedoncom takmičarem (Vasilevski beše) sam pričao dugo i tražili rešenje na hodniku bio je VRH spreman i drao sam se kao majmun "ajde makedonac" ! Ogroman je i čovek izuzetno smiren, vidi se obrazovan.... sve naj naj, oduševio me kao pojava.
Planirali smo mi da dodjemo malo veca ekipa i pored Jovceta par nekoliko takmicara plus. ALi sva sreca sto nismo i predomislili smo se u zadnji trenutak. Sreca sto svi, osim Jovce nisu bili spremni da se suvise oznoje pre pocetak sezone takmicenja u jesen. Lepo je sto ste se svi , takmicari i prisutni lepo druzili. A jbg, zaista tesko i zalosno sto je eto tako ispalo kako je ispalo. Zajebano za sve tamo koji ste prisustvovali, a zaista tesko i za organizatore, nakon sve sto je ispalo.

Van mreže GORAN_ILIC

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.779
  • National, Balkan, European champion
Odg: COLOSEUM PULA 2008 – Nikad vise ovako
« Odgovor #11 poslato: Septembar 05, 2008, 12:13:58 pre podne »
Pozdrav ljudi,
Mario, drago mi je da smo se videli i malo druzili.
O organizatorima ne zelim ni dve reci da izgovorim, suvisno je.
Bez obzira na sve, druzenje i sama Pula mi  je ostala u lepom secanju i dvoje nenormalnih ljudi nikako ne mogu da pokvare utisak koji su ostavili svi ostali pocev od osoblja hotela "Veli Joze", restorana "Markat", sluzbenika u banci, do same publike u "Areni".

Ona "rasprava" u kaficu, Mario, je nesto uobicajeno u tim situacijama bilo gde, i kod vas, nas, i svuda....

Steta sto je tako lepo zamisljena manifestacija zavrsila zauvek.

Tacno je da je Bebac i njegova porodica izvukla najdeblji kraj. Sta je tu je, idemo dalje, vazno je da ste sve pregurali dobro.
ZALUD TEBI BEOGRADE SLAVA
KAD JE TEBI KRAGUJEVAC GLAVA

Van mreže Robert Međugorac

  • VIP
  • Član
  • *****
  • Poruke: 31
Odg: COLOSEUM PULA 2008 – Nikad vise ovako
« Odgovor #12 poslato: Septembar 05, 2008, 12:17:39 pre podne »
Sto vise imformacija stize, sve je gore...
Bio sam tamo na poziv moga sponzora (malo sam radio na standu Pro.nutritiona. Expo je trebao biti (po najavama) u tri dvorane, a zavrsio je na cetiri (i brojkom: 4) standa!) i nisam mogao vjerovati sto se dogada. Svada stongmena i organizatora, nitko nista ne zna, opca neorganiziranost, puno price, malo (premalo) rada od strane organizatora. Mislim da treba jos jednom reci, imenom i prezimenom, Amir i Nada Besic su ljudi koji su odgovorni sto su super ideju katastrofalno realizirali i osramotili Pulu!
Neplanirano sam i sudio muski bb, sto sam s zadovoljstvom odradio, ali kada je doslo proglasenje zena bf ostao sam sokiran. Pogledavao sam lijevo i desno sudce do mene i oni su zbunjeno gledali. Natjecateljica koja je proglasena prvom, bez namjere vrijedanja, nije nikako svojom formom to zasluzila. To je bilo vise nego jasno. Terzo je poludio (opravdano) i skakao ispred publike vicuci "Sto je ovo!?" Na to sam ga pozvao i rekao mu da ovako nije sudeno, jer nekoliko sudaca, koji su mi nakon proglasenja zbunjeno pokazivali svoje liste, nisu tako sudili. Na kraju je Terzo otisao do glavnog sudca i napokon je greska ispravljena. KATASTROFA! Kako li su se tek cure morale grozno osjecati... Sve tri su mirno pratile razvoj situacije i svaka im cast na tome. Ja u toj situaciji, iskreno, nisam siguran da bih mogao biti tako veliki sportas. Zato, cure kapa do poda.
Iako nisam pristalica da se itko mijesa u rad sudaca i prilazi sudackom stolu u normalnim situacijam i na normalnim natjecanjima, ovaj puta sam presao preko tog svog stava i pozvao Terzu, jer ovo je bio neviden gaf!

Prvu vecer smo gledali nekoliko sjajnih borbi u boksu, ultimate fightu i K1, drugu vecer sjajno pripremljene bildere, bina i svijetlo su bili dobri, ambijent arene je savrsen. Odlican nastup gostiju Markusa i Regine. I to je sve od dobroga. Neorganizacija, "nestali" strongmen, slab expo, ring koji se raspada, slaba posjecenost zbog previsokih cijena karata (150 kn za dvije veceri, 100 kn za bb!), neisplaceni natjecatelji i "nestali" Amir i Nada. Strah me je sto ce se sve jos saznati sljedecih dana...
Pohvale nekolicini (Kovi, Klaricu, VIci, Davidu i jos par ljudi) koji su pokusali ostvariti bar nesto od planiranoga... Bojim se da bi bez njihovog podmetanja leda (ni krivi ni duzni su se nasli u toj situaciji) sve ovo bio jos veci raspad, ne bi bilo ni ovo malo dobroga sto sam gore napisao.
SRAMOTA!
DREAM BELIEVE BECOME

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: COLOSEUM PULA 2008 – Nikad vise ovako
« Odgovor #13 poslato: Septembar 05, 2008, 06:49:30 pre podne »
pa neznam sta je ovde cudno jbg.....
mislim....ja se takmicim jako dugo...i ovo sam vidjao svako malo.....
zamisli kada zavucuces u GUZICU 3000-5000 eu....pa ti onda ovo urade.
a to moze da zna mario,robert itd..itd..itd....e to je zalost.
arecimo..upravo se desava ovde slicna situacija.....

neznam sta je to nekome toliko cudno u ovom sprotu

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: COLOSEUM PULA 2008 – Nikad vise ovako
« Odgovor #14 poslato: Septembar 05, 2008, 07:41:28 pre podne »
Da nisu pare na ovu stranu otisle  ;D  >:(   ???...




http://www.youtube.com/watch?v=mA3pGitwtww#