April 19, 2024, 02:24:40 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: stepperi?  (Pročitano 22801 puta)

Van mreže dena

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 4
stepperi?
« poslato: Septembar 03, 2008, 06:08:46 posle podne »
Cao ja sam Dena i ovo je moj prvi post!
Htjeo bih da pitam ako mi neko moze pojasniti, koja je uloga stepera, mislim na one mini kucne verzije!
Da li mi one samo oblikuju noge, il' ih mogu upotrijebiti za skidanje masnih naslaga sa abdominalnog predjela (sto mi je osnovna namjera)!
Razlog zbog kojeg razmisljam da kupim jedan je, jer imam problema sa skocnim zglobom, s kojim unatoc svim istezanjima i zagrijavanjima, svakodnevno imam problem, te mi onemogucuje redovito trcanje!

Hvala!!!

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: stepperi?
« Odgovor #1 poslato: Septembar 04, 2008, 03:03:47 posle podne »
Dobro nam dosao :)

Steper je jedna od sprava koja se koristi za kardio trening, koja istovremeno oblikuje i noge. E sad je samo pitanje tvog licnog ukusa, sta ti najvise odgovara da koristis za kardio, steper, bicikl, traku ...

No, sto se tice skidanja masnih naslaga sa stomaka, nisam bas sigurna koliko ti tu steper moze pomoci, no mozda bolje da se na tvoj post javi jos neko, neko ko za razliku od mene voli steper i redovno ga koristi :)
Za skidanje sala sa stomaka, osim "klasicnih" trbusnjaka koje moras da radis, definitivno moras da regulises ishranu, i mislim da ces ipak trebati bar malo da trcis :) I ja imam problema sa skocnim zglobom, no traku ipak koristim, ali ne trcim po sat vremena kao sto to neki rade, 20 min HIIT programa, i to je to :)

Van mreže dena

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 4
Odg: stepperi?
« Odgovor #2 poslato: Septembar 04, 2008, 04:11:09 posle podne »
Hvala mnogo!! :-*
Ma da, trbusnjake i ostale vjezbe za stomak, nisam naveo, mislim, oni se podrazumjeveju! ;D
Interesuje me, dali uz njih, mogu intenzivnim znijenjem (u zadnje vrijeme motam najlon oko stomaka tokom trcanja - sada steppanja), takodjer doprinjeti skidanju sala  :)
Poznato mi je da se masne naslage nemogu skinuti samo sa odredjenih zona, vec se mora smanjiti cjelokupan postotak, al' cinim to jer mi je na tom mjestu najizrazeniji (da nekazem jedino vidno tu primjetan)!

Van mreže ĐORĐE KOLUNDŽIJA

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.208
    • FITNESSTRENER
Odg: stepperi?
« Odgovor #3 poslato: Septembar 04, 2008, 06:15:11 posle podne »
Čekaj Tanja,nisam siguran da sam te baš razumeo...
Kako to misliš nisi sigurna da će steper pomoći u skidanju sala?Pa kardio je kardio,kako god se mašina zvala?!Druga je stvar kakvog je kvaliteta...
Zašto bi bilo ko morao da trči?I sama si u ovom sportu i koliko puta si videla nekog bildera da trči na traci dok se sprema?
« Poslednja izmena: Septembar 04, 2008, 06:19:04 posle podne KOLUNDZIJA »

Van mreže duh

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.025
Odg: stepperi?
« Odgovor #4 poslato: Septembar 04, 2008, 06:30:21 posle podne »
a i ko zna kolko je udaljen od staze ili gde vec trci tako da dok ode tamo to vec bude dov kardio.
You will just be more stronger, faster and harder than before.

Van mreže dena

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 4
Odg: stepperi?
« Odgovor #5 poslato: Septembar 04, 2008, 06:43:14 posle podne »
Ok, znaci ima fajde od ovoga, jer sam primjetio, da mi odlicno odgovara za zglobove, nemam ama bas nikakvih bolova u njima, sto u toku trcanja nije bilo isto! :)
Moram da kazem, da je ucinak, bar sto se tice znojenja isti, doduse, ono sto bih postigao za pola sata trcanja, ovde mi treba oko 40-45 min!
Vidim da ste dosta duze u ovome od mene, pa se izvinjajem svima ako sam pisao kakve nebuloze! ;D
Hvala na pomoci! ;)

Van mreže duh

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.025
Odg: stepperi?
« Odgovor #6 poslato: Septembar 04, 2008, 06:44:28 posle podne »
probaj da vozis biciklu.
You will just be more stronger, faster and harder than before.

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: stepperi?
« Odgovor #7 poslato: Septembar 05, 2008, 12:54:35 posle podne »
Čekaj Tanja,nisam siguran da sam te baš razumeo...
Kako to misliš nisi sigurna da će steper pomoći u skidanju sala?Pa kardio je kardio,kako god se mašina zvala?!Druga je stvar kakvog je kvaliteta...
Zašto bi bilo ko morao da trči?I sama si u ovom sportu i koliko puta si videla nekog bildera da trči na traci dok se sprema?

Ona mini sprava, kucna, gde samo stopala rade, da ce ti to poprilicno pomoci oko naslaga oko stomaka?
Kardio je kardio, tu si u pravu, naravno, no pokazi mi nekog ko je koristio tu mini-spravicu a da je doterao formu i skinuo salo sa stomaka ;) ali zaista skinuo

Van mreže ĐORĐE KOLUNDŽIJA

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.208
    • FITNESSTRENER
Odg: stepperi?
« Odgovor #8 poslato: Septembar 05, 2008, 06:16:53 posle podne »
Ok,mislio sam da govoriš o steperu generalno...za ovaj kućni iskreno ne znam ni kako izgleda...pozdrav! ;)

Van mreže dena

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 4
Odg: stepperi?
« Odgovor #9 poslato: Septembar 06, 2008, 11:05:30 pre podne »

Spartak

  • Gost
Odg: stepperi?
« Odgovor #10 poslato: Septembar 06, 2008, 11:29:44 pre podne »
taj steper mali mi nije nesto probao sam...mozda za neke zene mao lakse al kad ja sa 100kg stanem na njega mogo bi da gazim 24h da se ne umorim

Van mreže duh

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.025
Odg: stepperi?
« Odgovor #11 poslato: Septembar 13, 2008, 09:29:25 posle podne »
Cak setnja vise pom. od njega.
You will just be more stronger, faster and harder than before.

Van mreže mimi15

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 35
Odg: stepperi?
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 23, 2008, 12:02:39 posle podne »
Ja svakako nemam kredibilitet da dajem nekome savete, ali mogu preneti svoje iskustvo kao amater.
Ja vezbam  teretani 5-6 puta nedeljno i od toga se 4-5 puta moj trening zavrsava na steperu.Recimo da imam onda i nekakvo pravo
da pricam o steperu.Posle rada u teretani od jednog sata, odnosno anaerobnog rada, i aerobnog rada u sali, nesto kao atletika idem na steper
u trajanju od 15-tak minuta da bi TOPILA SALO.Ali topila salo, grubo receno, na celom telu, nikako na pojedninim delovima i to po redosledu koji sam navela.
Duboko verujem da sam ovde u pravu, odnosno da me moj trener dobro uci sto se i vidi na mom telu posle dva meseca ovog rada.
Ja sam od onih koja je kupovala sprave i spravice kako bi skinula MAST (hahaha), i ne ide, nece tako da se skine, pa sad ne znam sta da radim sa tim
strasnim hehe. spravicama.Bar je kod mene bilo tako.
Sta je moja poruka?Nema tog stepera koji ce skinuti salo ako se samo radi steper, a ostalo isto, jede, spava, misli, i ......

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: stepperi?
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 23, 2008, 01:14:52 posle podne »
mimi, ovo je oglas za rasprodaju sprava i spravica ili ?? xaxaxaxa
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: stepperi?
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 23, 2008, 01:23:19 posle podne »
Ja svakako nemam kredibilitet da dajem nekome savete, ali mogu preneti svoje iskustvo kao amater.
Ja vezbam  teretani 5-6 puta nedeljno i od toga se 4-5 puta moj trening zavrsava na steperu.Recimo da imam onda i nekakvo pravo
da pricam o steperu.Posle rada u teretani od jednog sata, odnosno anaerobnog rada, i aerobnog rada u sali, nesto kao atletika idem na steper
u trajanju od 15-tak minuta da bi TOPILA SALO.Ali topila salo, grubo receno, na celom telu, nikako na pojedninim delovima i to po redosledu koji sam navela.
Duboko verujem da sam ovde u pravu, odnosno da me moj trener dobro uci sto se i vidi na mom telu posle dva meseca ovog rada.
Ja sam od onih koja je kupovala sprave i spravice kako bi skinula MAST (hahaha), i ne ide, nece tako da se skine, pa sad ne znam sta da radim sa tim
strasnim hehe. spravicama.Bar je kod mene bilo tako.
Sta je moja poruka?Nema tog stepera koji ce skinuti salo ako se samo radi steper, a ostalo isto, jede, spava, misli, i ......

trener ti ima dobar pristup...
ali mora da i primeti akda se telo adaptira na ovu vrstu treninga tj kada krene da stagnira onda je vreme da se uvode neke promne.
inace..veoma dobar program za zene