April 26, 2024, 03:50:10 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Borislava Peric osvojila srebro  (Pročitano 1617 puta)

Van mreže Radomir

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.160
Borislava Peric osvojila srebro
« poslato: Septembar 11, 2008, 12:16:13 pre podne »
Reprezentativka Srbije u stonom tenisu Borislava Perić osvojila je srebrnu medalju na Paraolimpijskim igrama.

Perićeva je u finalu izgubila od Kineskinje Jing Žou rezultatom 3:0 u setovima (11:8, 11:8, 11:8 ). Stonoteniserka Srbije je do drugog stepenika pobednickog postolja stigla posle četiri pobede - protiv Poljakinje Miroslave Rozmijej (3:0), Čehinje Andree Dolinar (3:0), Marokanke Fatmeh Al Azam (3:2) i Nemice Monike Sikore Vajnman koju je pobedila u polufinalu sa 3:2.

Ona je izjavila da je zadovoljna učinkom, ali i da žali što nije uspela da dodje do najsjajnije medalje.

"Lepo je osvojiti medalju. Ko god govori drugačije ne govori istinu. Meni su ovo prve Olimpijske igre kao i još nekim takmičarima. Potrudila sam se da opravdam očekivanja i da dođem do neke medalje, Bila sam prva na rang listi i od mene se nekako očekivala ta medalja. U svaki meč sam ulazila sa tim dodatnim teretom", rekla je Perićeva.

Ona je dodala da je u finalu pružila više nego u ostalim mečevima, ali da je previše žurila u igri što je bio uzrok mnogih grešaka.

"Verovatno sam izgorela u polufinalnom meču, jer sam s trudila da udjem u finale i da dodjem do medalje. Ne mogu da kažem da sam opušteno ušla u meč. Bila sam opuštenija i pustila sam ruku, medjutim, verovatno je želja da i ovde pobedim učinila da sam požurivala na loptice i grešila", kazala je ona.

Selektor stonoteniske reprezentacije Zlatko Kesler izjavio je da je najveći uticaj na Borislavu Perić imao pritisak, i da je zbog toga izgubila meč.

"Posmatrajući ceo meč videli smo da su ruka i tehnika definitivno na njenoj strani. Bila je spremna za zlato, medjutim, taj pritisak od polufinala na ovamo je učinio svoje", rekao je Kesler.

Borislava Perić, koja je pre tri meseca osvojila Svetski kup u Rumuniji, u nastavku takmičenja nastupaće u dublu sa Nadom Matić.

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Borislava Peric osvojila srebro
« Odgovor #1 poslato: Septembar 11, 2008, 12:51:24 pre podne »
Svaka joj cast :)
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže vuksa

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.500
Odg: Borislava Peric osvojila srebro
« Odgovor #2 poslato: Septembar 11, 2008, 08:17:52 pre podne »
al se nekad dobro jelo