April 28, 2024, 08:08:09 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Cedric Dumont je napravio prvi BASE jump sa najvišeg železničkog mosta na svetu!  (Pročitano 1909 puta)

Van mreže zooga

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Cedric Dumont je napravio prvi BASE jump sa najvišeg železničkog mosta na svetu!
« poslato: Septembar 12, 2008, 01:27:49 posle podne »
11.09.08.god. oko 11h na Velikom mostu na Maloj rijeci nedaleko od Podgorice,  napravljen je prvi BASE jump sa tog mesta. Cedric Dumont je želeo i ovu titulu u nizu svojih BASE poduhvata.

Cedric je zbog koncetracije želeo anonimnost, pa čak ni publika ni mediji nisu bili na licu mesta!

 

Osvanuo je divan dan, bez vetra. Idealno!

Samo Cedricov foto i video profesionalni tim je ustao rano i nakon dolaska u kanjon Male rijeke zauzeo je pozicije sa svih strana po kanjonu. Sedric se popeo, došao do sredine mosta, dugo uživao u pogledu, i sa 219 metara skočio ka Maloj rijeci. Tek nakon 3-4 sekunde, kad je vec bio na visini od oko pola mosta otvorio je padobran. Kanjonom je odjeknuo snažan prasak od udara vazduha u padobran. Dostigao je brzinu od oko 200 km/h pre otvaranja padobrana. I doskok na oštro stenje je bio podjednako opasan.

Sve je prošlo veoma uspešno.

U nizu najviših svetskih gradjevina  ( prošle nedelje, najviša zgrada na Balkanu - Avaz Sarajevo, 146 met. ) iza Cedrica je sada i najviši železnički most. Vidno adrenainski šokiran izjavio je – Ovde se moram vratiti ponovo, Balkan je otkriće za mene!

 

Sledeća je Srbija...

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Cedric Dumont je napravio prvi BASE jump sa najvišeg železničkog mosta na svetu!
« Odgovor #1 poslato: Septembar 12, 2008, 02:55:11 posle podne »

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Cedric Dumont je napravio prvi BASE jump sa najvišeg železničkog mosta na svetu!
« Odgovor #2 poslato: Septembar 12, 2008, 03:04:59 posle podne »
Red Bull Base Jump Montenegro (the highest railway bridge!)

http://www.youtube.com/watch?v=pPr4uVSd4jA
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me