April 26, 2024, 05:16:14 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Olimpijsko dizanje tegova u Srbiji, gde?  (Pročitano 31449 puta)

Van mreže DRAKCE-POWERLIFTER

  • Član
  • *
  • Poruke: 27
  • COOL POWER FULL
Odg: Olimpijsko dizanje tegova u Srbiji, gde?
« Odgovor #15 poslato: Februar 02, 2009, 08:11:48 pre podne »
A Titan bandazeri?:) to si zaboravio?
NISI SAMPION ONDA KAD POBEDIS DRUGE VEC ONDA KAD POBEDIS SEBE!

Van mreže DRAKCE-POWERLIFTER

  • Član
  • *
  • Poruke: 27
  • COOL POWER FULL
Odg: Olimpijsko dizanje tegova u Srbiji, gde?
« Odgovor #16 poslato: Februar 02, 2009, 08:13:32 pre podne »
bandazi+triko=60-70kg vise
NISI SAMPION ONDA KAD POBEDIS DRUGE VEC ONDA KAD POBEDIS SEBE!

Van mreže Kejatz

  • Član
  • *
  • Poruke: 37
Odg: Olimpijsko dizanje tegova u Srbiji, gde?
« Odgovor #17 poslato: Februar 02, 2009, 10:52:04 pre podne »
Nisam zaboravio. Pa dobro ajde da ne bude da ja pricam, neka se jave momci koji ovde imaju squat odela pa neka kazu koliko kg dizu raw a koliko kg tacno sa odelom. Bas me interesuje? Inace reci mi jesi li nekad probao sa odelom, ili je to procena samo?

Samo da kazem da odela ja licno ne koristim dugo, ali terminologija i iskustvo ljudi sa kojima radim bi ti rekli ono sto sam rekao.

Pozdrav

Van mreže DRAKCE-POWERLIFTER

  • Član
  • *
  • Poruke: 27
  • COOL POWER FULL
Odg: Olimpijsko dizanje tegova u Srbiji, gde?
« Odgovor #18 poslato: Februar 02, 2009, 12:28:44 posle podne »
Nisam probao odelo i ne planiram jos da ga koristim dok ne cucnem par200kg,ali sam koristio bandaze i znam da ako su jaki i ako ih dobro namestis i znas da ih koristis dodaju 0d 20-30kg,meni je pozadi na pregibu podkolenice i butine napravilo oziljke kao tebi majca na onoj slici
NISI SAMPION ONDA KAD POBEDIS DRUGE VEC ONDA KAD POBEDIS SEBE!

Van mreže Kejatz

  • Član
  • *
  • Poruke: 37
Odg: Olimpijsko dizanje tegova u Srbiji, gde?
« Odgovor #19 poslato: Februar 02, 2009, 02:37:25 posle podne »
Drakce, samo nastavi ovako, i pazi se povreda. Ako nastavis sa ovakvim kilazama ceka te dobra buducnost. Gledaj samo da se odupres dopingu. Necu da glumim nekog puritanca da se ne uvrede momci koji to koriste samo kazem da je bezbednije bez. Steznike koji daju toliko bas bih voleo i ja da imam :) jer moji daju upola manje a koristim najjace koji postoje. Bas me interesuju iskustva ostalih ljudi.
« Poslednja izmena: Februar 02, 2009, 02:41:33 posle podne Kejatz »

Van mreže Kejatz

  • Član
  • *
  • Poruke: 37
Odg: Olimpijsko dizanje tegova u Srbiji, gde?
« Odgovor #20 poslato: Februar 02, 2009, 02:45:41 posle podne »
I jos jedna stvar, ja cucanj radim do paralele na treningu sa 20kg vise nego na takmicenju, jer iako je pravilo do paralele sudija nece da te pusti ukoliko ne probijes paralelu nekih 5 cm (sto je mnogo teze), tako da otpisi kilograme ako ne radis cucanj dublje. Uostalom sto bi reko Gavra predsednik naseg IPF saveza, samo na takmicenju se vidi kakav si, sve ostalo je zajebancija. Idu legende o likovima koji pomeraju tone ali se ukake kad treba da cucnu duboko ili da naprave zadrsku na bencu od par sekundi... Svi su jaki dok se ne pomene forma izvodjenja, a tu se pravi dizaci izdvajaju. Legenda Ed Coan je rekao kada su ga pitali za savet mladjima: Train your butt of, eat right, and technique, technique, technique...
« Poslednja izmena: Februar 02, 2009, 02:50:43 posle podne Kejatz »

Van mreže DRAKCE-POWERLIFTER

  • Član
  • *
  • Poruke: 27
  • COOL POWER FULL
Odg: Olimpijsko dizanje tegova u Srbiji, gde?
« Odgovor #21 poslato: Februar 02, 2009, 02:56:12 posle podne »
Ja imam naviku od dizackog cucnja da idem skroz duboko,idem toliko duboko da dotaknem skoro zadnjicom podkolenicu,veceras cu na www.exyu-fitness.com u podforumu strongman i power lifting u temi koju je napisao Milan Jovanovic (lako ces je naci ima oko 11000 poseta) da postavim snimak mog cucnja na 150 kg pa dodji i pogledaj.;)
NISI SAMPION ONDA KAD POBEDIS DRUGE VEC ONDA KAD POBEDIS SEBE!

Van mreže Kejatz

  • Član
  • *
  • Poruke: 37
Odg: Olimpijsko dizanje tegova u Srbiji, gde?
« Odgovor #22 poslato: Februar 02, 2009, 03:00:10 posle podne »
Super, onda ces imati jos veci cucanj, jer ne moras da ides u PL cucnju toliko duboko, bar jedno 10 kg dobices.

Van mreže DRAKCE-POWERLIFTER

  • Član
  • *
  • Poruke: 27
  • COOL POWER FULL
Odg: Olimpijsko dizanje tegova u Srbiji, gde?
« Odgovor #23 poslato: Februar 02, 2009, 07:41:21 posle podne »
JBG,ZAJEBO SAM SE VECERAS OPASNO,A I SPOTER MI JE ZESCI MOGO SAM GLAVU DA IZGUMIMJEO SAM U POLA 5 A DIZO U 5 I POSLE SAM SE TAKO SLATKO ISPOVRACAO DA JE TO ZA PRICU...EVO GA CUCANJ NA 160,150 SAM PRESKOCIO I ZAJEBO SAM SE JEL SAM POSO DUPETOM A NE NOGAMA NA GORE PRVO <object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/lbu9gFNnCXw&color1=0xb1b1b1&color2=0xcfcfcf&hl=en&feature=player_embedded&fs=1
« Poslednja izmena: Februar 02, 2009, 08:15:06 posle podne DRAKCE-POWERLIFTER »
NISI SAMPION ONDA KAD POBEDIS DRUGE VEC ONDA KAD POBEDIS SEBE!

Van mreže CABAHA

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 239
Odg: Olimpijsko dizanje tegova u Srbiji, gde?
« Odgovor #24 poslato: Februar 02, 2009, 08:29:18 posle podne »
Cuti dobro si prosao...

Van mreže wlifter

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Olimpijsko dizanje tegova u Srbiji, gde?
« Odgovor #25 poslato: April 28, 2010, 01:45:43 posle podne »
pa da ne pricam price lovacke i da kalemim jel nemam razloga,imam svega 17 godina i iza sebe (sve navodim bez opreme) deadlifting 200kg,bench press 105kg i cucanj 150kg i zaista se ponosim tim rezultatima!U ovoj zemlji neko mojih godina i takve snage a da nista nije uzimao ne postoji.Ako si bas zagrizen za trenirati weightlifting u zavisnosti od toga odakle si mogu te uputiti na par mesta! ;)
ja sam sa 17 god i 66kg telesne uradio 165 cucanj 90 bench i 180 vucenje. . . . .
danas radim olimipisko dizanje tegova, pun cucanj mi je 180 kg benc mi je 130kg a vucem 200kg i to tehnicki pravilno bez gaca majica bandaza itd. . . .
« Poslednja izmena: April 28, 2010, 01:48:37 posle podne wlifter »

Van mreže wlifter

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Olimpijsko dizanje tegova u Srbiji, gde?
« Odgovor #26 poslato: April 28, 2010, 01:54:09 posle podne »
E da i pitanje da odgovorim 
klubovi postoje u Subotici,Novi Becej,Indjija,Sombor,Beograd,Nis,Vranje
Dosta sam aktivan pri mom klubu a evo i klip takmicara koji su momci napravili

http://www.youtube.com/watch?v=E5hP_6fjwL0&feature=related

Van mreže Spartanac

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Odg: Olimpijsko dizanje tegova u Srbiji, gde?
« Odgovor #27 poslato: Oktobar 21, 2010, 06:19:03 posle podne »
TEZAK SAM OKO 98 KG,ZNACI U TOJ KATEGORIJI U POWER LIFTINGU IMA PAR TAKMICARA I AKO UZMAM OPREMU BICE SQUAT 220KG,DEADLIFT230KG I BENCH140KG TAKO DA NE BRINEM.IMAM CEO ZIVOT PRED SOVOM.A TI BI DA POCNES PROFESIONALNO DA DERES POWER LIFTING'?NEMA U NOVOM SADU KOLIKO JA ZNAM,IMA U SUBOTICI "SPARTAK" I U INDJIJI "KAMEN",MADA U INDJIJI IMA I "ZELEZNACAR"!
Bez uvrede Dragce,ali apsolutno je nemoguce podici 70 kg vise na cucnju uz pomoc jednoslojnog trikoa i bandaza.To je nemoguce i sa troslojnim trikoom a kamo li sa jednoslojnim,retko koji lifter(pod uslovom da je iskusan i da je vec koristio opremu) uspe da  poveca 70 kg sa troslojnim trikoom i bandazima.Oprema sama po sebi nista ne znaci ako je ,,ne uvezbas" to znaci da teorijski jednoslojni triko moze da poveca i do 30 kg na cucnju ali pod uslovom da si iskusan lifter i da barem neko vreme koristis opremu,oprema sama po sebi nista nije,sam moras da uvezbas putanju pokreta sa opremom,triko je univerzalan ali je amplituda pokreta kod vezbe veoma individualna stvar,zavisi od anatomije do samog treninga,potrebno je dosta treninga u opremi da pronadjes specificne uglove i tako iskoristis polugu koju pravi oprema,a za sve to je potrebno vreme,ne par treninga vec sigurno barem 6 meseci do godinu dana rada sa opremom da bi izvukao njen maksimum.Kao pocetniku troslojni i dvoslojni trikoi ti nece dati nista vece rezultate nego jednosojni,isto vazi iza majce,dok ne steknes iskustvo u  koriscenju opreme nista ti ne znaci triko od 3 sloja.Kao pocetniku najvise sto u prvim mesecima rada sa trikom mozes da ocekujes je  15 do 20 kg vise na cucnju od trikoa + bandazeri nekih 10 do 15 kg,znaci ukupno 25 do 35 kg sa trikoom i bandazerima pod uslovom da ,,ispeglas" tj uvezbas  opremu,ali najveci moguci maksimum sa jednoslojnim trikoom i sa bandazerima je  oko 40 kg vise na cucnju.Sto se tice majce sa njom jos manje od onog sto ti ocekujes,koliko sam razumeo ti sa 105 kg na bench press-u ocekujes da uz pomoc majce gurnes 140 kg???Apsolutno nemoguca misija sa jednoslojnom majcom i pocetnikom koji nije koristio opremu!!!Pretpostavljam da kreces od jednoslojne majce,jer nema logike uzimati dvoslojnu i troslojnu kad nemas iskustva kao pocetniku  nece ti ni gram vise povecati nego jednoslojna i u skladu sa tim od jednoslojne majce za bench press najvise sto mozes da ocekujes u prvim mesecima rada je nekih 10 do 15 kg(ali se mudro drzi donje granice) a za neki vremenski period ces uspeti da od jednoslojne majce najvise izvuces 20 kg. Sve ovo sam napisao iz dobrih namera,bez ambicije da te obezhrabrim ili da mudrujem,bolje je znati na cemu si nego pasti u razocarenje i ocaj,barem ces imati trezven pristup svemu.Svako dobro i samo napred ka novim horizontima ;)

Van mreže Keef

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 69
Odg: Olimpijsko dizanje tegova u Srbiji, gde?
« Odgovor #28 poslato: Jul 01, 2013, 06:45:58 posle podne »
Ljudi, jel ima neki klub u bg-u gde  bih mogao da dodjem rekreativno, par puta mesecno, prvo da naucim pravilnu tehniku dizanja, a onda i po nekad da dolazim da treniram (posto mi to nije primarni cilj, jer se bavim drugim sportovima, a ovo vidim kao odlican trening za snagu)

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Olimpijsko dizanje tegova u Srbiji, gde?
« Odgovor #29 poslato: Jul 01, 2013, 10:23:15 posle podne »
Pa bez trenera i nekog programa (zavisi od sporta, ne treba ti sve) ne možeš, tako da izguglaj najbližiti ti k.d.t. (klub dizača tegova), pa ih nazovi/poseti i vidi kako možeš da se uklopiš i koliko su otvoreni za druge sportise. A ako si u nekom klubu, možeš da pitaš kondicionog trenera da ti pokaže, trebalo bi da može da ti prenese osnove.

suck it up, buttercup