April 24, 2024, 05:55:39 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.097 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Olimpijsko dizanje tegova u Srbiji, gde?  (Pročitano 31430 puta)

Van mreže Serbian Beast

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 574
  • Battle Tested !
Odg: Olimpijsko dizanje tegova u Srbiji, gde?
« Odgovor #30 poslato: Jul 02, 2013, 01:13:39 pre podne »
Ljudi, jel ima neki klub u bg-u gde  bih mogao da dodjem rekreativno, par puta mesecno, prvo da naucim pravilnu tehniku dizanja, a onda i po nekad da dolazim da treniram (posto mi to nije primarni cilj, jer se bavim drugim sportovima, a ovo vidim kao odlican trening za snagu)

Nema potrebe da ti ides na ol dizanje zbog snage ako vec imas osnovni sport , bolje radi neke osnovne programe za snagu itd u teretani sam ili uz neciju pomoc ko se razume u to .
POWERLIFTING BECAUSE FUCK YOU !

Van mreže Keef

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 69
Odg: Olimpijsko dizanje tegova u Srbiji, gde?
« Odgovor #31 poslato: Jul 02, 2013, 01:40:59 pre podne »
Hvala na odgovorima ali niste me razumeni najbolje, zanima me dal postoji u bg-u klub gde mogu da dodjem kao rekreativac, totalni pocetnik, bez namere da se takmicim, sa osnovnim ciljem da savladam pravilnu tehniku i osnove samog sporta. Naravno da bih se u jednom trenutku posvetio tome, ali nemam neke ozbiljnije ili vece ciljeve. Znaci da li postoji uopste neki rekreativni klub dizanja tegova u bg-u, de dodjem jednom ili 2x sedmicno, odradim trening i to je to?

Evo npr teg sam prvi put u zivotu uzeo pre jedno pola godine (imam 20god i vec 5 god sam u treningu borilackih sportova i bodyweight/calisthenics treningu) poceo da radim po bodybilding sistemima, video da nije to za mene, inace imam 2 drugara powerliftera takmicara, i krenem sa njima da treniram, da forsiram 3 osnovna lifta, i sad se kunem u powerlifting, neverovatno sam ojacao, dobio na snazi a malo i na misicnoj masi, sad trenutno ne radim s tegovima, ali planiram s vremena na vreme da radim powerlifterski sistem treninga, kada imam manji broj borilackih treninga i ne spremam se za takmicenje.

Van mreže Serbian Beast

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 574
  • Battle Tested !
Odg: Olimpijsko dizanje tegova u Srbiji, gde?
« Odgovor #32 poslato: Jul 02, 2013, 02:14:48 pre podne »
Koje tebe dizanje konkretno zanima
"Powerlifting" tj Squat , Deadlift i Bench Press
ili
"Olympic Weightlifting" tj Snatch i Clean and Jerk ?
POWERLIFTING BECAUSE FUCK YOU !

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Olimpijsko dizanje tegova u Srbiji, gde?
« Odgovor #33 poslato: Jul 02, 2013, 09:02:02 pre podne »
Car  ;D

ali planiram s vremena na vreme da radim powerlifterski sistem treninga, kada imam manji broj borilackih treninga i ne spremam se za takmicenje.

Ništa neće da ti fali i da treniraš dvaput dnevno (znam džudiste koji to rade, međutiram rade olimpijsko). Odluči samo šta te od ova dva zanima, pa da onda vidi gde ćeš  ;D
suck it up, buttercup

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: Olimpijsko dizanje tegova u Srbiji, gde?
« Odgovor #34 poslato: Jul 02, 2013, 09:13:09 pre podne »
Elementi WL treninga su mahom bolji kao ispomoc u ostalim sportovima od elemenata PL. Ako ti WL nije bazican sport i ako nisi elastican blizu kao oni ne bih radio cele pokrete,vec nabacaje od kolena i sl.Osim ako ti nije cilj da se bavis WL. Svejedno, kao sto Milena rece,trener ti treba i cesto treniranje tj milijardu ponavljanja svih tih pokreta ako mislis da naucis tehniku (osim ako nisi prirodni supertalenat).

Van mreže NPP

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 892
Odg: Olimpijsko dizanje tegova u Srbiji, gde?
« Odgovor #35 poslato: Jul 02, 2013, 11:06:45 pre podne »
vec nabacaje od kolena

This :)
Ja od kad sam ga poslušao, snaga i eksplozivnost u rvanju kidaju
Ne prodajem AAS niti imam koga da vam preporučim, molim vas ne pitajte me to.

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Olimpijsko dizanje tegova u Srbiji, gde?
« Odgovor #36 poslato: Jul 02, 2013, 11:42:56 pre podne »
vec nabacaje od kolena

This :)
Ja od kad sam ga poslušao, snaga i eksplozivnost u rvanju kidaju

A znaš kako se nabacuju kese iz prodavnice na kuhinjski pult? :D
suck it up, buttercup

Van mreže NPP

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 892
Odg: Olimpijsko dizanje tegova u Srbiji, gde?
« Odgovor #37 poslato: Jul 02, 2013, 11:45:14 pre podne »
vec nabacaje od kolena

This :)
Ja od kad sam ga poslušao, snaga i eksplozivnost u rvanju kidaju

A znaš kako se nabacuju kese iz prodavnice na kuhinjski pult? :D

Pa od kolena :D
Ne prodajem AAS niti imam koga da vam preporučim, molim vas ne pitajte me to.

Van mreže Keef

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 69
Odg: Olimpijsko dizanje tegova u Srbiji, gde?
« Odgovor #38 poslato: Jul 02, 2013, 09:46:59 posle podne »
Koje tebe dizanje konkretno zanima
"Powerlifting" tj Squat , Deadlift i Bench Press
ili
"Olympic Weightlifting" tj Snatch i Clean and Jerk ?

Brate, napisao sam da sam radio treninge snage po powerlifterskim sistemima, da sam ojacao dosta od toga, i da sam imao ljude koji su me u to uputili, a da sada trazim da me neko uputi u WEIGHTLIFTING, trzaj nabacaj izbacaj.

Car  ;D
Sta tebi nije jasno?

ali planiram s vremena na vreme da radim powerlifterski sistem treninga, kada imam manji broj borilackih treninga i ne spremam se za takmicenje.
Ništa neće da ti fali i da treniraš dvaput dnevno (znam džudiste koji to rade, međutiram rade olimpijsko). Odluči samo šta te od ova dva zanima, pa da onda vidi gde ćeš  ;D
Vec treniram 2x dnevno, ali nisam godinama u ozbiljnom treningu da bih mogao sve to da izdrzim, tako da se ne brini ti nista oko mog plana treninga, zanima me i jedno i drugo, samo napominjem da sam vec usao malo u pricu o PL dok o WL ne znam nista iz prakse.


Elementi WL treninga su mahom bolji kao ispomoc u ostalim sportovima od elemenata PL.

Upravo to.

Ako ti WL nije bazican sport i ako nisi elastican blizu kao oni ne bih radio cele pokrete,vec nabacaje od kolena i sl.Osim ako ti nije cilj da se bavis WL.

Pa niko nije rodjen naucen s pokretom trzaja i izbacaja, zato sam ovde i potrazio pomoc od nekoga ko je upucen jer zelim da naucim, ako je to moguce.

Svejedno, kao sto Milena rece,trener ti treba i cesto treniranje tj milijardu ponavljanja svih tih pokreta ako mislis da naucis tehniku (osim ako nisi prirodni supertalenat).
To je ono sto mi treba, nista vise.


Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: Olimpijsko dizanje tegova u Srbiji, gde?
« Odgovor #39 poslato: Jul 02, 2013, 11:22:37 posle podne »
Imas na Tasu,imas i sport aktiv kako se vec zove.Kontaktiraj devojku na fb,zove se Silvana Vukas.Ja bih pre kod nje nego na tas,sa tim trenerom sam razmenio par recenica i sve mi je bilo jasno o kom nivou je rec.

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: Olimpijsko dizanje tegova u Srbiji, gde?
« Odgovor #40 poslato: Jul 03, 2013, 01:18:51 pre podne »
TEZAK SAM OKO 98 KG,ZNACI U TOJ KATEGORIJI U POWER LIFTINGU IMA PAR TAKMICARA I AKO UZMAM OPREMU BICE SQUAT 220KG,DEADLIFT230KG I BENCH140KG TAKO DA NE BRINEM.IMAM CEO ZIVOT PRED SOVOM.A TI BI DA POCNES PROFESIONALNO DA DERES POWER LIFTING'?NEMA U NOVOM SADU KOLIKO JA ZNAM,IMA U SUBOTICI "SPARTAK" I U INDJIJI "KAMEN",MADA U INDJIJI IMA I "ZELEZNACAR"!
Bez uvrede Dragce,ali apsolutno je nemoguce podici 70 kg vise na cucnju uz pomoc jednoslojnog trikoa i bandaza.To je nemoguce i sa troslojnim trikoom a kamo li sa jednoslojnim,retko koji lifter(pod uslovom da je iskusan i da je vec koristio opremu) uspe da  poveca 70 kg sa troslojnim trikoom i bandazima.Oprema sama po sebi nista ne znaci ako je ,,ne uvezbas" to znaci da teorijski jednoslojni triko moze da poveca i do 30 kg na cucnju ali pod uslovom da si iskusan lifter i da barem neko vreme koristis opremu,oprema sama po sebi nista nije,sam moras da uvezbas putanju pokreta sa opremom,triko je univerzalan ali je amplituda pokreta kod vezbe veoma individualna stvar,zavisi od anatomije do samog treninga,potrebno je dosta treninga u opremi da pronadjes specificne uglove i tako iskoristis polugu koju pravi oprema,a za sve to je potrebno vreme,ne par treninga vec sigurno barem 6 meseci do godinu dana rada sa opremom da bi izvukao njen maksimum.Kao pocetniku troslojni i dvoslojni trikoi ti nece dati nista vece rezultate nego jednosojni,isto vazi iza majce,dok ne steknes iskustvo u  koriscenju opreme nista ti ne znaci triko od 3 sloja.Kao pocetniku najvise sto u prvim mesecima rada sa trikom mozes da ocekujes je  15 do 20 kg vise na cucnju od trikoa + bandazeri nekih 10 do 15 kg,znaci ukupno 25 do 35 kg sa trikoom i bandazerima pod uslovom da ,,ispeglas" tj uvezbas  opremu,ali najveci moguci maksimum sa jednoslojnim trikoom i sa bandazerima je  oko 40 kg vise na cucnju.Sto se tice majce sa njom jos manje od onog sto ti ocekujes,koliko sam razumeo ti sa 105 kg na bench press-u ocekujes da uz pomoc majce gurnes 140 kg???Apsolutno nemoguca misija sa jednoslojnom majcom i pocetnikom koji nije koristio opremu!!!Pretpostavljam da kreces od jednoslojne majce,jer nema logike uzimati dvoslojnu i troslojnu kad nemas iskustva kao pocetniku  nece ti ni gram vise povecati nego jednoslojna i u skladu sa tim od jednoslojne majce za bench press najvise sto mozes da ocekujes u prvim mesecima rada je nekih 10 do 15 kg(ali se mudro drzi donje granice) a za neki vremenski period ces uspeti da od jednoslojne majce najvise izvuces 20 kg. Sve ovo sam napisao iz dobrih namera,bez ambicije da te obezhrabrim ili da mudrujem,bolje je znati na cemu si nego pasti u razocarenje i ocaj,barem ces imati trezven pristup svemu.Svako dobro i samo napred ka novim horizontima ;)

Znam da je od pre tri godine ali mi bode oci.Hint:Aleksej Nikulin 390eq 1ply, 310x2 raw.Jos jedan hint:Doni Tompson 400kg raw, 590kg tesko opremljen.To sto nasi ne mogu (ne znaju da izvuku) i sto moraju da probiju paralelu 5cm i naprave zadrsku od par sek na grudima kod benca (kao sto rece gore neki momak) je samo stvar elitnog kretenizma,kad vec nemamo elitne rezultate.

Van mreže ramudavala

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: Olimpijsko dizanje tegova u Srbiji, gde?
« Odgovor #41 poslato: Jul 03, 2013, 08:08:54 posle podne »
Kad je vec "zivnula" tema da priupitam nesto. Hteo sam da ubacim snatch i clean u moj pl program (jugg), pa me zanima kojim danima bi bilo pozeljno da ih radim. Nista specijalno, cisto vezbanje tehnike i kondicioniranje.

Van mreže filip85

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 766
Odg: Olimpijsko dizanje tegova u Srbiji, gde?
« Odgovor #42 poslato: Jul 03, 2013, 08:23:31 posle podne »
ima primer u knjizi, 35. strana

Van mreže ramudavala

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: Olimpijsko dizanje tegova u Srbiji, gde?
« Odgovor #43 poslato: Jul 03, 2013, 09:30:55 posle podne »
Preskakao sam taj deo. Uglavnom ne bi pravilo problem kada bi radio neku light varijantu tj bez procenata, nego cisto da udjem u "stos" ? Jel probao neko od vas da kombinuje takav vid treninga, ili se drzite cisto PL programa ?

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Olimpijsko dizanje tegova u Srbiji, gde?
« Odgovor #44 poslato: Jul 04, 2013, 06:02:36 posle podne »
@Keef tebi ovde dosta stvari nije jasno.