April 29, 2024, 12:43:46 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: kako da popravim rezultat na benchu?  (Pročitano 10244 puta)

Van mreže Colja

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 54
Odg: kako da popravim rezultat na benchu?
« Odgovor #15 poslato: Avgust 28, 2008, 10:52:49 posle podne »
:)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: kako da popravim rezultat na benchu?
« Odgovor #16 poslato: Avgust 28, 2008, 11:27:08 posle podne »
Nego evo jedne fore koju primenjuju neki disciplinashi kod bencha.
U poslednjoj fazi podizanja tega (poslednjih 10-tak centimetara na gore) teg prebacuju na ivicu shake kako bi isti bio u liniji sa podlakticom. Teg se prabacuje tako shto malo uvijesh shaku (kao da dajesh gas na motoru) tako da on dodje na ivicu - kao da ce da ti sklizne. To mozda zvuchi malo akrobatski i nepraktichno, ali zaista nije tako. Probash sa manjom tezhinom i zaista nije problem. Sve ovo pod uslovom da palac drzhish sa iste strane kao i ostale prste na shipki. Na ovaj nachin shipka dolazi u polozhaj u kome maximalno prenosish snagu u pravacu dizanja tega pa mozhe dotji do malog poboljashanja cifre u benchu.

Sipka kod BP treba da je na korijenu dlana i Milan je u linku koji sam ti dao dolje obrazlozio da taj polozaj nalici na sklekove na sakama... a sve u cilju da se izvrsi sto manji stres na zglobovima i oni izbace kao potencijalno slaba karika...nikakva setnja sipke ne dolazi u obzir, nikakava "akrobatika" jer nema improvizacije kada ti je iznad grudi 200-300-400kg... Dalje.... koriscenje majmunskog hvata - tj hvat gdje su svi prsti sa iste strane je potpuno neprimjeren, palac sa jedne strane ostali sa druge, ovo sto si ti napisao je toliko neozbiljno i opasno da nemam rijeci.

Nego... evo ja nijesam expert za PL, ali posto mislim da su tvoje ideje oko izvebe BP vrlo lose, preporucio bih ti sledece dvije teme...

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,6465.0.html
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,6644.0.html

Ljudi koji su ovo pisali su pravi disciplinasi sa pravim rezultatima na takmicenjima, i mislim da bi ti itekako koristilo da dobro prostudiras teme koje sam ti dao.

Naravno, Skrinsejver,  nema sujete ili bilo cega drugog... vec samo moja namjera da neko ko procita sto si ti napisao slucajno to ne shvati kao nesto sto treba raditi, i uz sav respekt prema tvom dugom stazu moram da se snazno ne slozim sa tobom!

BB je toliko individualan sport da univerzalna pravila skoro da ne postoje. Znaci malo je pravila koja mogu uvek i na svakome da se uporebe.

Naravno i u ovom gore...

Nikakva individualnost, djecaku od 16 godina i 65kg nije potrebna, potrebno mu je da polako i sigurno uci uz nekog kvalitetnog instruktora ili nekog ozbiljnog buildera, voljnog da mu pruzi bazicne informacije o pravilnom izvodjenju vjezbi, o tih 5-6 obroka koji su mu potrebni svakog dana i dobrog odmora kako bi vrlo brzo krenuo ka novim kilogramima misica, u njegovim godinama sve radi za njega i ukoliko ga neko uputi u vrlo proste i bazicne stvari, napredak stize bez velike filozofije...

Bazicne stvari rade za svakoga, i samo je pitanje da ti ih neko prezentuje i da je taj koji vjezba karakterno jak i dovoljno pametan da to sto nauci sprovodi u dijelo iz dana u dan... Tema vezanih za taj dio na ovom forumu ima veliki broj, i vjerujem da bilo ko, ko je raspolozen da se malo potrudi i procita ponesto i vrlo brzo moze da skonta puno toga...

Individulane potrebe, poznavanje tijela etc etc... dolaze do izrazaja kod ljudi na mnogo visem nivou nego sto li je neko ko je na samom pocetku kao nas drugar IGI900...

I da... ne vejrujem da IGI900 "ima problema sa genetikom" i da zbog toga mu BP lose ide... prije ce biti da ne zna kako da ga radi... kao sto ne zna 99% ljudi koji dolaze u gym sa zeljom da budu jaci iz benca, ali sta da im radim kad nece da procitaju za pocetak ove dvije teme gore, i jos da se po malo edukuju... Svako ko "teretanski" izvodi BP moze vrlo brzo da napreduje samo ako primjeni principe treninga i tehniku izvodjenja kolega powerliftera... Koji ipak to znaju mnogo bolje, kazem opet pravih powerliftera, ne nekih sa rezultatima u podrumima.

I da... jos nesto... nevjerovatno mi je... svi bi da imaju isprugani six-pack, brdo misica i da dizu 250kg na BP... Ne ide to tako, odredite sebi cilj... pa bilo koji od ovih da je to... Ako zelis veliki benc prostudiraj kako to rade bencheri, primjeni nihove treninge, a ako zelis da izgeldas kao BB onda treniraj kao braca builderi... Nema nista lose da neko ko je builder vremenom postaje jaci... To je potpuno u redu, ja sam jaci nego prije 12 mjeseci, a neuporedivo jaci nego prije 3 godine... Ali, da sam radio PL trening za BP vjerovatno bih dizao 50 ili 100 kg vise! Znaci odlucite se sta hocete, veliki benc, da izgledate dobro, ili sta vec, mozda mozete da radite naizmjenice na snazi i na izgledu ali ako to radite istovremeno rezultati sigurno nece biti maksimalni ni u BB ni u boljem BP...

BTW... Mr.Bulldog...  :)

Ovom decku sigurno u ovom trenutku nije potreban samo veci benc, nego vise kvalitetnih obroka, i dobar trening za razvoj cijelog tijela, i tu cemo se sigurno sloziti, ali sam se licno uvjerio da je moguce ostvariti napredak od 30 kg u BP za vrlo kratko vrijeme, samo ako se koriguje nacin izvodjenja, tj ako se predje sa BB nacina na PL nacin... Kod mene je to bilo za manje od 5 nedjelja, kljucni razlog je bio sto sam prilikom lifta u igru ubacio jos sto sta osim grudi, a sto ranije nije bio slucaj, mada ovo govorim sa zadrskom jer sam ja vjerovatno imao rezervu vecu nego drugi.  ;-)

Dok cu se sa tobom u potpunosti sloziti da ukoliko neko izvodi builderski bench, napredan je builder u smislu da poznaje bazicne stvari i primjenjuje ih, uspjeh je da ucini napredak od + 30 kg godisnje na BP u sklopu svog builderskog treninga!
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Colja

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 54
Odg: kako da popravim rezultat na benchu?
« Odgovor #17 poslato: Avgust 29, 2008, 12:27:22 pre podne »
Odlichno sto si me ispravio za PL tehniku vezanu za hvat. Ja ceo zivot imam taj hvat i nikad nisam imao nikakav problem oko stabilnosti, ali prihvatam da to mozhe biti opasno kod PL tezhina. A to shto treba shipku drzhati na korenu dlana, pa to je upravo iz razlga o kome sam i prichao - izbaciti mogucnost povrede i slabost zgloba a istovremeno dovesti teg u pravac podlaktice tj. pravac podizanja tega. Prichamo o istoj stvari. Vidish, ja sam te preporuke chuo od nekih likova koji nisu u svetksom vrhu naravno ali su svakako posvetjeni PL-u. Ipak ne bih se 100% uzdao u njihove savete, zato prihvatam da mozda jemoguce da nisu u pravu. Ja se nikada nisam trenirao kao PL, tako da nisam imao bash prilike da iskusim sve to.

Sto se tiche individualnosti.......naravno da nsiam ni pomishljao da pochetnik treba da experimentishe. Slozili smo se da mu treba neko iskusan da ga prati na treningu i da mu da korisne savete. Jednostavno nisam iskljuchio mogucnost genetike, mada je ona malo mogutja.

Moram ti reci da osim one priche o hvatu nisam primetio da se u nechemu razlikuje nash stav. Jednostavno, ako svaku rechenicu gledamo kroz lupu uvek ces moci da izvuchesh neke nedorechenosti, a zatim i da izvuchesh pogreshno tumachenje.  Znachi, potpuno se slazhem s tobom u vezi rzlika izmedju BB i PL, potpuno se slazhem i oko bazichnih vezhbi, potpuno se slazhem i oko saveta koje dajesh IGI-ju, kao i oko indvividualnsti koju treba zanemariti kad je u pitanju pochetnik tako da ne vidim u chemu se to toliko "snazhno" ne slazhesh. Kao shto je tebi sve ovo shto si napisao toligko logichno da ne mozhe biti logichnije tako je i meni, veruj mi. Slazem se i da u ovom sportu treba uchiti ceo zivot (karijeru). Slazem se i da ovde mogu mnogo nauchiti (pa zato sam ovde i doshao i samo zato veruj mi samo zato treniram u extreme-u).

Pozdrav Vladar!

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: kako da popravim rezultat na benchu?
« Odgovor #18 poslato: Avgust 29, 2008, 12:04:47 posle podne »


BTW... Mr.Bulldog...  :)
 ali sam se licno uvjerio da je moguce ostvariti napredak od 30 kg u BP za vrlo kratko vrijeme, samo ako se koriguje nacin izvodjenja, tj ako se predje sa BB nacina na PL nacin... Kod mene je to bilo za manje od 5 nedjelja, kljucni razlog je bio sto sam prilikom lifta u igru ubacio jos sto sta osim grudi, a sto ranije nije bio slucaj, mada ovo govorim sa zadrskom jer sam ja vjerovatno imao rezervu vecu nego drugi.  ;-)


Verujem ti...Dosta toga moze da se popravi uz majicu, drugaciju tehniku, polozaj tela i sl....Ja licno ne volim taj fazon, znaci ako treniram bilderski trening, hocu tako i da dizem tezinu. Pa, koliko uspem da dostignem. Doduse, decko se nije izjasnio da li zeli da juri samo tezinu u bencu ili sta.....
I ovde nije samo rec o 30 kg, vec o povecanju od 70 % njegovog trenutnog BP....Mozda si ti sa 150 skocio na 180 kg, sto bi bilo 20 % povecanja, ne znam...Malo mi deluje to verovatno, pogotovo sa dodatkom Skrinsejvera koji kaze da mu ne trebaju ni suplementi...

Pozdrav za g-dina. Vladara   :)

Van mreže Colja

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 54
Odg: kako da popravim rezultat na benchu?
« Odgovor #19 poslato: Avgust 29, 2008, 06:00:14 posle podne »
skrinsejver je rekao da je nesto uradio bez suplemenata, a ne da mu ne trebaju suplementi

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: kako da popravim rezultat na benchu?
« Odgovor #20 poslato: Avgust 30, 2008, 04:14:10 posle podne »
skrinsejver je rekao da je nesto uradio bez suplemenata, a ne da mu ne trebaju suplementi




 Uz dobar trening  i ishranu, za godinu dana mozes da dodjesh do 100kg u benchu (bez koriscenja suplemenata).

Van mreže Colja

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 54
Odg: kako da popravim rezultat na benchu?
« Odgovor #21 poslato: Avgust 30, 2008, 05:03:46 posle podne »
Nisam mislio da IGI moze da dodje za godinu dana jer on reche da trenira vec dve godine, nego da pochetnik (koji ima 65kg telesne mase) koji je recimo danas prvi put ushao u teretanu, uz dobru izhranu i trening, bez problema dolazi do 100kg u benchu na isti ovaj dan sledece godine.

Imam utisak da me neko zeza....
Ljudi, kao da pokushavate namerno da izvlachite pogreshne zakljuchke iz mojih rechi.
Mislim da smo se vec slozhili da chovek negde greshi, chim nema veceg napretka. Ako je do sada trenirao, uzimao protein i hranio se kvalitetno i dosao do 60kg pa onda nesto nije u redu i naravno da ne mislim da ce sad doci do stotke a da nishta nemenja. Zar moram ovo da pojasnjavam? Ili me zezash? Ja polazim od pretpostavke da smo svi dovoljno iskusni da ne moramo da crtamo bash sve.

Ako sam pogreshio kad sam rekao ono oko hvata, ne znachi da sam to izmislio. To sam gledao kod choveka koji dizhe 230 iz bencha i neshto preko 300 na chuchnju i ide na neka lokalna takmichenja. Dakle nisam izmislio nego sam prichao s njim.


Van mreže duh

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.025
Odg: kako da popravim rezultat na benchu?
« Odgovor #22 poslato: Avgust 30, 2008, 09:31:15 posle podne »
ovo ti je BB, a ne PL podforum, zato tako to oni.
You will just be more stronger, faster and harder than before.

Van mreže Colja

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 54
Odg: kako da popravim rezultat na benchu?
« Odgovor #23 poslato: Avgust 30, 2008, 10:22:48 posle podne »
hvala duh na razumevanju

Van mreže duh

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.025
Odg: kako da popravim rezultat na benchu?
« Odgovor #24 poslato: Avgust 30, 2008, 10:25:10 posle podne »
OK, nema na cemu.
You will just be more stronger, faster and harder than before.

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: kako da popravim rezultat na benchu?
« Odgovor #25 poslato: Avgust 31, 2008, 11:03:33 pre podne »
Skrin, opusti se i prepusti se  ;)

Van mreže Donovan

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.185
Odg: kako da popravim rezultat na benchu?
« Odgovor #26 poslato: Septembar 23, 2008, 10:16:49 posle podne »
Evo javljam se da sam popravio kilažu i rezultate na benchu. :)Sada imam 67 kg i na benchu dižem 70kg. :)

Van mreže Nikola ifbb

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 442
Odg: kako da popravim rezultat na benchu?
« Odgovor #27 poslato: Septembar 23, 2008, 10:58:25 posle podne »
Ma kilaza uopste nije bitna.Znam puno ljudi koji dizu manje kilaze a bolje napreduju od onih sto uvijaju ledjima i kao "izbacuju"vece tezine.Dakle samo puna koncentracija,potpuno fiksirano telo,samo radi grudi misic i rezultati nece izostati?Najvise mrzim pitanje:"KOLIKO DIZES IZ BENCHA"....!!!
Ako si bilder, onda budi bilder, treniraj kao bilder i hrani se kao bilder tokom cele godine.

Van mreže vuksa

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.500
Odg: kako da popravim rezultat na benchu?
« Odgovor #28 poslato: Septembar 24, 2008, 01:17:46 pre podne »
Ma kilaza uopste nije bitna.Znam puno ljudi koji dizu manje kilaze a bolje napreduju od onih sto uvijaju ledjima i kao "izbacuju"vece tezine.Dakle samo puna koncentracija,potpuno fiksirano telo,samo radi grudi misic i rezultati nece izostati?Najvise mrzim pitanje:"KOLIKO DIZES IZ BENCHA"....!!!

jeste..ali imaj na umu da je nekome da ima lepo gradjen misic(bilderima) a da je nekome vazno samo da digne sto vecu kilazu (PL)
al se nekad dobro jelo