Mart 28, 2024, 03:11:34 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: Mass monsteri ili estetika?Buducnost Olimpie...  (Pročitano 22886 puta)

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Mass monsteri ili estetika?Buducnost Olimpie...
« poslato: Septembar 29, 2008, 12:53:11 posle podne »
Da vidimo sta kazu clanovi foruma,da li su vise za mass monstere kao osvajace titule Mr.O tipa Ronnie,Jay,Nasser,Ruhl ili su ipak za to da naslov ponesu bb kojima je jaca strana estetika i sklad tipa Dex,Wolf,Heath,Victor,Flex...?
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Mass monsteri ili estetika?Buducnost Olimpie...
« Odgovor #1 poslato: Septembar 29, 2008, 01:14:51 posle podne »
naravno da je bodibilding pre svega sklad , simetrija, definicija, kvalietet-punoca oblici misica, prelazi... a Ronnie, Jay, Ruh...itd su bili cista atrakcija-cirkus show- mislim, ako gledamo starije slike i njihova "mladja" izdanja moze se slobodnon reci da su izgledali extra...ali eto kao sto znas sve je to krenulo u nekom pogresnom pravcu i sto je najgore postavilo je taj monster trend u svetskom bb ali za to je kriva vecim delom publika- odnosno ljudi koji vole da gledaju dokle idu granice ljudskih mogucnosti... jbg, mada iskreno mislim da su oni ipak dotakli vrh sto se tice tih mogucnosti....moguce je da tu ima jos malo prostora da oni budu veci ali se to nikome ne bi svidelo kako izgleda... o zdravlju i normalnom funkcionisanju organizma da ne pricamo...svi smo videli klip Ronijeve "dnevne doze" vitamina koje MORA da uzima.... Ruhlove gasove:) kao i one price koje su izgleda istinite da covek mora da visi konstanto na infuziji dok spava sta vec, kao i  koliko njih ceka na transplatacije jetre i bubrega...

Van mreže srdjan_88

  • Član
  • *
  • Poruke: 43
Odg: Mass monsteri ili estetika?Buducnost Olimpie...
« Odgovor #2 poslato: Septembar 29, 2008, 01:41:55 posle podne »
i roni je jedno vreme bio estetski skladan,ali kasnije...

Van mreže Nikolans

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 567
Odg: Mass monsteri ili estetika?Buducnost Olimpie...
« Odgovor #3 poslato: Septembar 29, 2008, 01:51:38 posle podne »
Roni 2003 .... najbolje po meni....al eto kad i obichan posmatrach moze videti katastrofu, onda je to stvarno tragedija..npr Jay...totalno unakazen tip... dao bi  mu 5-6. mesto

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Mass monsteri ili estetika?Buducnost Olimpie...
« Odgovor #4 poslato: Septembar 29, 2008, 02:08:53 posle podne »
To sto je Ronnie veci od Dexa ne znaci da mu je zdravlje ugrozenije samo zbog velicine. Genetski je obdareniji nego drugi, i zbog toga je uspio da postigne blizu 300 odranih funti na bini 2003-2004. godine i da tako prikaze nesto sto ni prije ni poslije njega niko nije donio na bilo kojem BB takmicenju.

Od ovih gore nabrojanih, makar za sta se zna najvece probleme po zdravlje je imao upravo Flex - koji sigurno ne pripada grupi mass freakova (mada i to je uslovno receno). Njihova velicina ima mnogo vise veze sa genetikom nego li to da neki Ronnie uzima 5 x vise necega nego Dex (pod genetikom podrazumjevam i spososbnost buildera da izdrze sve potrebno - hemiju u prvom redu, jer ne tolerisu svi isto istu kolicinu ljekova)

Sto se tice ovog oko mass monstera i estetike...

Ima dobrih buildera sada na najvecoj sceni, i ne vidim da je ostalo jos puno tih koji su freakovi, uslovno receno (Oni koji gravitiraju ka 300 funti). Isto tako to sto je Dex 106, 107 kg tezak ne cini ga "malim" builderom, on je nizi od vecine i uvijek najbolje spreman - tj najodraniji, tako da i to treba uzeti u obzir. Victor je mozda nekoliko kilograma tezi ali i visi, tako da je sve to manje vise tu negdje - s tim da cisto sumnjam da ce njemu da daju da uzme Mr.O iz razloga jer je covjek lezao zbog trgovine nedozvoljenim sredstvima (i ne ne mislim samo na gear), pa bio on jos bolji nego sto je bio - Jednostavno IFBB ne trazi samo najbolje tijelo vec i napogodnijeg Mr.O - Zato im je recimo all american look bezgresnog Jaya Cutlera itekako odgovarao.    

Ne vidim da ce se nesto puno mjenjati u sudjenju, Jay je potpuno fulao sa formom i zato nije Mr.O a ne zato sto se kriterijum naglo promjenio. Isto se desilo sa Ronniem... jedina sansa da se kriterijumi "promjene" je da se ovi momci prestanu takmiciti, i da u prvi plan izbiju ovi malo manji, koji su samo manji zato sto im to genetika (ili u slucaju Wolfa vrijeme) ne dozvoljava u ovom trenutku, a ne zato sto NE ZELE da budu veci... Evo vidjecemo hoce li Heath, Wolf se zadrzati na ovome ili ce i dalje rasti - a ja mislim da ce biti veci u bliskoj buducnosti.

BTW... Veliko je pitanje koliko je bilo ko od ovih najboljih bas SIMETRICAN kao sto su to nekad bili builderi prije 30 godina. Ali to je vjerovatno cijena koju placaju zbog velicine, forme...

Vremena Zanea su davno prosla, tako da ne vidim da ce u buducnosti pobjedjivati ne znam kako simetrican i lijep za oko bodybuilder, vec ce to biti i dalje "cudovista", iza kojih stoje jaki sponzori, jer vjerovali ili ne to publika zeli da gleda, oni donose ogroman novac u dzepove giganata koji sve ove velike priredbe finansiraju i pitaju se o mnogo cemu.

Nego dobro to je valjda tako u businessu, pa mozda i tako treba da bude.

Naravno da bih volio da gledam "vakum" poze na Mr.O ali da bih to vidio trebam da ukljucim DVD sa nekim starim builderom posto takve stvari vise nijesu aktuelne, sada je kljuc imati gomilu misica i isprugane gluteuse, a ne ljepota, estetika, simetrija etc...
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Mass monsteri ili estetika?Buducnost Olimpie...
« Odgovor #5 poslato: Septembar 29, 2008, 02:26:07 posle podne »
slazem se sa tobom Vladar... stvar je u tome sto to "uslovno receno" veliki... svi su ustvari oni ogromni ;D i ja bih zeleo da je i dalje aktuelan izgled starijih bodibildera....ipak je to moze se reci prirodniji i zdraviji naravno izgled za coveka- na to sam mislio kada sam rekao o zdravlju...

Na mreži Sasa Ilic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.182
  • No fate but what we make!!
Odg: Mass monsteri ili estetika?Buducnost Olimpie...
« Odgovor #6 poslato: Septembar 29, 2008, 02:57:28 posle podne »
ja sam uvek za da to izgleda i estetski kako treba,nije cilj biti samo ogroman a pri tome imas struk sirine kao gornji deo tela..

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Mass monsteri ili estetika?Buducnost Olimpie...
« Odgovor #7 poslato: Septembar 29, 2008, 03:03:39 posle podne »
ne bih se bas vlad slozio sa tobom oko cinjenice da to sto je ronie veci nema vecih problema sa ovim ili sa onim.
jer vidim da sada aludrias na ono sto sam ja rekao i iza CEGA STOJIM SRCEM I DUSOM jer sam video sta taj covek prozivljva dok je bio u beogradu a mogu da pomislim ili zamislim sta se sa njim desava kada je u prirperema jer tada je bio u poptuno opustenoj variajanti.
elem...veca gomila vise problema..to jednostavno tako provlaci i ide..jer je TO ZAKON FIZIKE I TELA...
nemoj da uzimas u sada recimo to kako je mohadmed benaziza sa svojih 80-ak kg umro od upotrebe diuretika...
ja ovde govrim o OVERALL CONDITION sto se sigruno moze primetitiv elika razlika imzedju RONNIEA ILI RUHLA i dexa ili victora.....
da ne krecem sada od medicinske strane i strucnih izarza dovljno je pogledati samo STOMAKE od tih mass monsstra da se vidi o cemu se tu radi..
i vlad....tacno je da svi ne reaguju isto na istu kolicinu lekova..ali ja recimo igrom slucjanosti ZNAM sta je odprilike ronniejev arsenal sto nikako nije za teroiju..VELIKO TELO..MALO HEMIJE JER REAGUJE TAKO..u ostalom..on je i sam rekao da je antural..hahahha..yeah budy...right..

dalje...tako da pricati o tome kako MAS FREEK uzima manje hemije ili isto od nekoga ko ima 102-105 kg nije relano burazer..ali bas ni malo...i to bas iz razloga jer nekom igrom zlucjanosti ja to znam...a sto i najveci laik moze da vidi....
Trajanje karijere .....ronnie je od tih FREKAOVA izdrzao najvise..ali ako se uzme u bozir da je uradio FREAK-A od sebe 2002 onda njegova karijera bas i nije drugo trajala-bar ne kao MOSNTER FREKA-a,jer je to sve otislo predlako sa tim sto je on uradio i to nicemu nije vodilo niti imalo smisla...

taj trend su doneli GLUPI AMARIKANCI tj trend VECE..VECE..VECE..VECE....i tako je to sve krenulo,dok se na kraju i njima samima cela ta prica nije zgadila...zasto se svi ne pitate zasto?/
pa iz rpostog razloga jer su deca umirala kao otrovani pacovei od kilicina hemije koju su uzimali nastojeci da budu sve veci i veci i veci....tj da budu ruhl..ronie...itd...evo ti razmisljanje.....jednog momka koji pre sobom treba da ima buducnost u bb-u

Citat
Potpuno se slazem sa tobom jbs olimpiju bez velikih momaka ranije kad se pojave na bini nasser,markus ronnie e to je nesto a ovi mali jbg valjda ce sl godine biti bolje

ZALOSNO

pa

Citat
Jeste estetika to sve stoji ali govorimo o Mr.O a to je extremni bodibilding da mene neko pita pa i ja bi voleo da izgledam ko dexter na plazi i ulici i kod nas na takmicenju ali to je ipak najjace takmicenje na svetu i malo je glupo da danas Mr.O bude sa 100-110kg zar ne ,pa i Roni je imao simetriju i masu i sve ok malo struk to je jedan nedostatak pa i taj dexter da ima 130kg bi imao takav struk!!!!!Roni je jedan a Dextera je mnogo na ovom svetu

 :'( :'( :'( :'(

pa

Citat
I na kraju to je sport i mene uopste ne zanima misljenje ljudi sa ulice koji ce reci pa meni je bolji ovaj ili onaj oni to ne razumeju to znamo samo mi

a najzalosnije je to...sto ovde ocigledno nije se svesno nekih stvari......a ovo ti je ono..to kralju..najbolji si itd..a posle nedostatka rezulata..jer ih nece biti..nastati ce jos vece CEPANJE I GAZENJE..sa nesagledivim poslecdima...

e ovo je zalosno

zasto se dalje neko ne zapita...dali je u pitanju tu samo genetia,kako se kaze...dali je moguce da su samo njih nekoliko toliko genetski obadareni da budu takvi?
ne bih bas rekao?...pre ce biti stari moj da su dovljno u glavi sjebai da idu do kraja..za za posledice..po onoj staroj...hadje o tome d akasnije razmisljamo...pa evo sada kasnije..ruhl se raspada po savovima...a ronie....eh...bolje i da se ne prica..

ovo je samo ono sto se zna....i cijih imena smo se dotakli.....o jay-u ne vredi ni trositi reci....svako ko se i malo razume moze da vidi da je jay za ove pripreme ulozio vise energije nego ikada do sada..ALI NESTO BAS NIJE ISLO..jel da?..pitam se samo zasto......nema to veze sa promasenom formom...jednsotavno nije islo..nije moglo..dalje ne moze....probao je ronnie na silu prosle godine...pa videlo se....

denis wolf spada u kategoriju onih koji su da kazem monsteri..ali nema toga ko ne bi pozelo da ima wolfovo telo...tako da ovde nije rec o tome dali ima neko 300 futni ili 200...vec kako je to upakovano...a u dexa i wolfa je upakvno i vise nego dobro.... TO JE DALEKO OD MONSTRUMA I CIRKUSKIH PREDSTAVA.....cak sto vise...lepo je za gledati i videti......

a sto se tice dela oko zdravlja....neznam dali bih poceo ovde ili ipak da ostavim za neku drugu priliku jer vidim da se sve aludria na to..
ali dobro..moze...sto da ne.
ja moje zdravstvne probleme niti sam birao,niti sam hteo,niti SAM IH URADIO NAMERNO ZATO JER SAM GLUP...
nisam cak ni pro a ipak imam zdravstvenih problema i ja nemam problema bar sa tim da javno priznam da drugi ne prave istu gresku.
ne glumim pred drugima i ne pricam bajke za laku noc i dobro jutro vec kazem stvari kako stoje....
moji zdravstveni problemi su samo JEDNOM...CITAJ..SAMO JEDNOM vezani za upotrebu aas i to je bilo tada kada je amupula bila zarovana bkatreijom pa sam zavrsio na operaciji a ne zbog toga sto sam pretreao u dozma pa mi odtilsa jetra...recimo....
problem za zdravljem u baru ja nisam imao vec problem sa diruteicima gde sam usled skiadanja kg morao da uzmem inekcioni lasix da bih izabcio i ono malo vode sto mi je ostalo,a problemi koji su usleditli nisu zdravstevni rpoblemi vec problemi koji anstaju usled dehidracije izazvane upotrebom diruteikla,sto moze da se svrsta po nki vid zdravstvenog problema ali ne tako da moze da se kaze da sam budala da sam sebi sa tim narusio trajno zdravlje..itd..itd..itd..itd...

da ne idem vise....jer mislimda nije ni ovliko trebalo
« Poslednja izmena: Septembar 29, 2008, 03:35:26 posle podne Pedja_Petrovic »

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Mass monsteri ili estetika?Buducnost Olimpie...
« Odgovor #8 poslato: Septembar 29, 2008, 08:31:39 posle podne »
Moj glas ide estetici...

Van mreže Kralj ist Back-Bakic

  • VIP
  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 965
  • KRALJ
Odg: Mass monsteri ili estetika?Buducnost Olimpie...
« Odgovor #9 poslato: Septembar 29, 2008, 08:42:18 posle podne »
Estetika!!!!!! I to Kraljevska Bilderska!!!!!!  ;D ;D ;DPedja je potpuno u pravu (dali se takmiciti ili ne)??  ??? ::) ??? ::) :-\ ;)
Kralj ist Back

Spartak

  • Gost
Odg: Mass monsteri ili estetika?Buducnost Olimpie...
« Odgovor #10 poslato: Septembar 30, 2008, 12:40:08 pre podne »

ovo je samo ono sto se zna....i cijih imena smo se dotakli.....o jay-u ne vredi ni trositi reci....svako ko se i malo razume moze da vidi da je jay za ove pripreme ulozio vise energije nego ikada do sada..ALI NESTO BAS NIJE ISLO..jel da?..pitam se samo zasto......nema to veze sa promasenom formom...jednsotavno nije islo..nije moglo..dalje ne moze....probao je ronnie na silu prosle godine...pa videlo se....


to je to!!
mnogi nisu ni obracali paznju na ovaj "detalj"!!

Van mreže SRDJAN VUKICEVIC

  • VIP
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 80
Odg: Mass monsteri ili estetika?Buducnost Olimpie...
« Odgovor #11 poslato: Septembar 30, 2008, 01:15:37 pre podne »
Volio bi neko na ovu temu postavio video clip Ronijev *99 god sa olympije..pa da onda dajemo komentare i uporedjujemo njega i dextera! Kad sam napisao *u njegovoj najboljoj formi* na tu sam formu mislio!!!! Mozda ce neki opet da promjene misljenje!? Jeya nisam u ni jednog trenutka spomenuo..nikad mi se mije svidjao ,,kao kockica je!

Van mreže SRDJAN VUKICEVIC

  • VIP
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 80
Odg: Mass monsteri ili estetika?Buducnost Olimpie...
« Odgovor #12 poslato: Septembar 30, 2008, 01:20:49 pre podne »
 :).. ne  zamjerite na ovom gutanju slova, nisam vijest sa radom na kompjuteru,od skoro sam poceo malo vise da ga koristim

Spartak

  • Gost
Odg: Mass monsteri ili estetika?Buducnost Olimpie...
« Odgovor #13 poslato: Septembar 30, 2008, 08:14:27 pre podne »
po meni roni je bio najbolji 98 godine, tada je imao normalan struk i dobre linije! sve posle toga islo je gore iz godine u godinu

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Mass monsteri ili estetika?Buducnost Olimpie...
« Odgovor #14 poslato: Septembar 30, 2008, 10:46:03 pre podne »
Volio bi neko na ovu temu postavio video clip Ronijev *99 god sa olympije..pa da onda dajemo komentare i uporedjujemo njega i dextera! Kad sam napisao *u njegovoj najboljoj formi* na tu sam formu mislio!!!! Mozda ce neki opet da promjene misljenje!? Jeya nisam u ni jednog trenutka spomenuo..nikad mi se mije svidjao ,,kao kockica je!

srdjo....mi smo ovde i pricali o tome sta je ronnie pokrenuo od 2002 pa na dalje..
a ne te 1999 godine gde je po meni i tada trebalo da izgubi od flex-a ali ajd..boze moj..weider i politika u ifbb su cudo...ali to nije ni bitno...
ronnie iz 1999 i ronie iz 2003-2004 je velika razlika
a ovde sto se nekim debilima dopada nesto sto je odvratno,monsturzno i ogavno..i oni bi svoju mamu prodali..a o jetri da ne pricam da bi izlgeda sami 1% kao ronnie....to je vec druga prica..jer tu nema mozga.....a i ono malo sto ima..to ce veoma brzo da izgori od hemije