April 19, 2024, 09:35:29 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc oko ishrane, nemoguce/moguce?!  (Pročitano 9320 puta)

Van mreže Misha_al

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Pomoc oko ishrane, nemoguce/moguce?!
« poslato: Oktobar 02, 2008, 01:54:02 pre podne »
Prvo bih zeleo da vas pozdravim sve, vec 'nekoliko noci'  provodim listajuci ovaj forum i toliko toga sam naucio sto nisam znao,  ujedno sam ovih dana poceo da treniram.
Evo sta mene muci...znaci moj cilj je ne preterano povecanje misicne mase  i njeno oblikovanje, a ujedno i smanjenje masnih naslaga....znam koliko je to dug proces ali sam potpuno spreman za taj izazov. Dakle moram redom, prvo povecanje misicne masne...UGLAVNOM sve sam skapirao i oko treninga i oko ishrane...bar ono osnovno....
Meni nedostaje misicna masa, ali zato salo oko stomaka imam na pretek i to me jako nervira...E sad uglavnom sto se tice ishrane sve se svodi na plan ishrane za masu ili za definiciju.
Shvatio sam da je nemoguce praviti i masu i definiciju u isto vreme, ali me zanima da li je moguce paralelno (postepeno) povecavati misicnu masu i topiti salo sa stomaka? Jer koliko kapiram jedan nacin ishrane je za topljenje a drugi za nabijanje mase.
Da li je moguce napraviti neki odnos proteini/UH/masti kako bih mogao da topim salo i dobijam na masi  ili ja trazim nemoguce?! Cini mi se da ako se u potpunosti pridrzavam pravila ishrane oko mase, da cu tesko skidati to salo bezobzira koliko radio kardio.

Van mreže Nikolans

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 567
Odg: Pomoc oko ishrane, nemoguce/moguce?!
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 02, 2008, 02:00:34 pre podne »
ja bi  prvo probao da povecam mishicnu masu, a zatim da uradim definiciju... inache ce sada zima, mislim da bi trebao vishe da se brinesh kada dodje leto..a dotle ces predpostavljam uspeti neshto da postignes, nadam se.

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: Pomoc oko ishrane, nemoguce/moguce?!
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 02, 2008, 10:52:15 pre podne »
Uh ... malo nezgodno pitanje ... i iskreno, sve zavisi od toga kolika je tebi misicna masa jos potrebna.
Radi ti malo na misicnoj masi, ali regulisi ishranu. Jeste da ces biti na masi, ali to ne sme da ti bude izgovor da jedes bukvalno sve i svasta. Na ishranu ipak moras da pripazis. I, naravno, radi trbusnjake :) Sa trbusnjacima i regulisanom ishranom, trebao bi imati i pristojan izgled stomaka ;) A kad dodje vreme za definiciju, recimo tamo negde oko februara/marta, onda ce to vec biti druga prica ;)

Usput, DOBRODOSAO :)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Pomoc oko ishrane, nemoguce/moguce?!
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 02, 2008, 11:44:58 pre podne »
sredi ishranu radi ceo oktobar i novembar definiciju - da se resis ujedno sala koiko toliko i stecices kondiciju naravno - znaci neka ti ishrana bude bogata proteinima, za pocetak nemoj experimentisati mnogo sa u.h nego samo pazi da unosis zdrave u.h , vlaknaste posle treninga pre trening skrobaste, radi kardio , napocetku obichan a posle hiit... ujutru , posle treninga(gledaj samo da bude makar tri put nedeljno), nravno rad sa tegovima skini neki program odavde... tako radi ova dva naredna meseca, naravno uzmi nekin dobar protein i a.k. , za ta dva meseca ces se sigurno dovoljno zategnuti, cak sta vise ako si pocetnik... posle toga lpo udri zimi po masi i jachim treninzima, izbaci kardio povecaj kalorijsi unos... itd itd...
srecno

Van mreže Fat Abbott

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 153
Odg: Pomoc oko ishrane, nemoguce/moguce?!
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 02, 2008, 12:26:18 posle podne »
S obzirom na to da do sada nisi vezbao uopste, rad u teretani i dobra ishrana ce ti dati odlicne rezultate i na polju misicne mase i smanjenja masnih naslaga, tako da za sada nemoj da se opterecujes time. Imaces rezultate na oba polja, samo ako se budes pridrzavao onoga sto ovde (i ne samo ovde) mozes da procitas i naucis. Budi uporan i budi ubedjen da je dobra ishrana barem 50-60% citave price. Tek kada budes sebe doveo u solidnu formu pocni ozbiljnije da razmisljas u pravcu : "da li cu masu, ili definiciju". Moje misljenje je da je jos prerano da znas cime uopste raspolazes, ako shvatas sta hocu da kazem. Mislim takodje i da su ti Tanja U. i pirat dali dobre savete, pa ih ti iskombinuj u jedan veliki.

Van mreže Nikolans

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 567
Odg: Pomoc oko ishrane, nemoguce/moguce?!
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 02, 2008, 01:50:33 posle podne »
sredi ishranu radi ceo oktobar i novembar definiciju - da se resis ujedno sala koiko toliko i stecices kondiciju naravno - znaci neka ti ishrana bude bogata proteinima, za pocetak nemoj experimentisati mnogo sa u.h nego samo pazi da unosis zdrave u.h , vlaknaste posle treninga pre trening skrobaste, radi kardio , napocetku obichan a posle hiit... ujutru , posle treninga(gledaj samo da bude makar tri put nedeljno), nravno rad sa tegovima skini neki program odavde... tako radi ova dva naredna meseca, naravno uzmi nekin dobar protein i a.k. , za ta dva meseca ces se sigurno dovoljno zategnuti, cak sta vise ako si pocetnik... posle toga lpo udri zimi po masi i jachim treninzima, izbaci kardio povecaj kalorijsi unos... itd itd...
srecno

shto ima vecu mishicnu masu, lakshe ce skinuti kile...... bolje masa prvo, osim ako nema 200kg ;)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Pomoc oko ishrane, nemoguce/moguce?!
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 02, 2008, 02:21:34 posle podne »
sredi ishranu radi ceo oktobar i novembar definiciju - da se resis ujedno sala koiko toliko i stecices kondiciju naravno - znaci neka ti ishrana bude bogata proteinima, za pocetak nemoj experimentisati mnogo sa u.h nego samo pazi da unosis zdrave u.h , vlaknaste posle treninga pre trening skrobaste, radi kardio , napocetku obichan a posle hiit... ujutru , posle treninga(gledaj samo da bude makar tri put nedeljno), nravno rad sa tegovima skini neki program odavde... tako radi ova dva naredna meseca, naravno uzmi nekin dobar protein i a.k. , za ta dva meseca ces se sigurno dovoljno zategnuti, cak sta vise ako si pocetnik... posle toga lpo udri zimi po masi i jachim treninzima, izbaci kardio povecaj kalorijsi unos... itd itd...
srecno

shto ima vecu mishicnu masu, lakshe ce skinuti kile...... bolje masa prvo, osim ako nema 200kg ;)
kako mislis da on uopste radi na masi i izdrzi jace treninge ako niti ima kondicije nit ima snage ? istina je to sto si rekao , ali ta recenica se odnosi na na nesto drugo u nekom drugom kontekstu... ja ne kazem da ce se on na ovaj nacin bog zna  kako stesati... daleko od tga ali ono sto je mnogo vaznije je , da se i organizam i zglobve i metabolizam  ishranu i sve sto je potrebno za pocetnika uvesti na pravi nacin u celu tu pricu....
po meni je cista glupost da pocetnik sa stomakom udje u teretanu i raspici po masi.... to je jednostavno nemoguce...
a usotalom dal je u masi ili defki sto kaze klega Fat Abbott to je za njega totalno za sada nebitno... i glupo da posmatra stvari na taj nacin...
ovo sto sam mu ja rekao da u oktobru i nov. radi defku - to je recimo da kazemo nazovimo "definicija" !!! ima samo par stvari veze sa istom... ali ce mu sigrno pomoci

Van mreže Misha_al

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Pomoc oko ishrane, nemoguce/moguce?!
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 02, 2008, 02:26:08 posle podne »
po meni je cista glupost da pocetnik sa stomakom udje u teretanu i raspici po masi....

I po meni je isto, zato sam i pitao sta da radim i kako da se hranim...

Hvala svima na savetima, vasi saveti stvarno podsticu.:)

Van mreže Nikolans

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 567
Odg: Pomoc oko ishrane, nemoguce/moguce?!
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 02, 2008, 03:06:23 posle podne »
pirat

da, kao pochetnik bi bilo suludo da upropasti tetive i zglobove....slazemo se :)

moj trening sa tegovima za masu je uglavnom isti kao i za definiciju ;)

eto toliko od mene, mislim da se tu moja pricha zavrshava, ima ovde daleko iskusnijih od mene.

Van mreže Fat Abbott

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 153
Odg: Pomoc oko ishrane, nemoguce/moguce?!
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 02, 2008, 03:37:53 posle podne »
Citat
kako mislis da on uopste radi na masi i izdrzi jace treninge ako niti ima kondicije nit ima snage ? istina je to sto si rekao , ali ta recenica se odnosi na na nesto drugo u nekom drugom kontekstu... ja ne kazem da ce se on na ovaj nacin bog zna  kako stesati... daleko od tga ali ono sto je mnogo vaznije je , da se i organizam i zglobve i metabolizam  ishranu i sve sto je potrebno za pocetnika uvesti na pravi nacin u celu tu pricu....
po meni je cista glupost da pocetnik sa stomakom udje u teretanu i raspici po masi.... to je jednostavno nemoguce...

Slazem se u potpunosti, osim sa konstatacijom da nece mnogo skinuti. Upravo sada, na pocetku, rezultati su najveci i sada se visak sala najbrze skida.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Pomoc oko ishrane, nemoguce/moguce?!
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 02, 2008, 03:51:44 posle podne »
pirat

da, kao pochetnik bi bilo suludo da upropasti tetive i zglobove....slazemo se :)

moj trening sa tegovima za masu je uglavnom isti kao i za definiciju ;)

eto toliko od mene, mislim da se tu moja pricha zavrshava, ima ovde daleko iskusnijih od mene.

tebi mozda jeste, i meni je ista filozofija... dobro ne bas ista ali slicna sto se tice teninga mase i defke... i ja i ti znamo , ako se secas da smo obojica nekada chupali odgovore sta i kako od pedje i i jos jednog clana... mislim da se zove Srle... na nekoj temi dok nee stvari nisu na kraju bile razjasnene... tako da znam ja dobro o cemu ti pricas i ja sam gledao Sarcev cd... i jos mnoge druge stvari... ali ovde se ne radi o tebi imeni nego o decku koji je pocetnik i sasvim nov u celoj toj prici...
uostalom njemu je i jako bitn motivacija pogotovo sada kad pocinje... sigurno mu sad na pocetku ne treba da nabaci slucajno jos koji kg sala ili da mu to krene nekim pogresnim putem, onda ode sve u q...c... o ovredama da ne pricam...
Nek krene ovako ova dva meseca na siguricu kardio+ teretana+ sredjena ishrana+suplementacija pa nek postepeno uvdi finese u terningu i ishrani

poz

Van mreže Nikolans

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 567
Odg: Pomoc oko ishrane, nemoguce/moguce?!
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 02, 2008, 07:51:17 posle podne »
sad sam te se setio... poz za tebe bro

Van mreže duh

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.025
Odg: Pomoc oko ishrane, nemoguce/moguce?!
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 04, 2008, 09:50:45 posle podne »
sredi ishranu radi ceo oktobar i novembar definiciju - da se resis ujedno sala koiko toliko i stecices kondiciju naravno - znaci neka ti ishrana bude bogata proteinima, za pocetak nemoj experimentisati mnogo sa u.h nego samo pazi da unosis zdrave u.h , vlaknaste posle treninga pre trening skrobaste, radi kardio , napocetku obichan a posle hiit... ujutru , posle treninga(gledaj samo da bude makar tri put nedeljno), nravno rad sa tegovima skini neki program odavde... tako radi ova dva naredna meseca, naravno uzmi nekin dobar protein i a.k. , za ta dva meseca ces se sigurno dovoljno zategnuti, cak sta vise ako si pocetnik... posle toga lpo udri zimi po masi i jachim treninzima, izbaci kardio povecaj kalorijsi unos... itd itd...
srecno

shto ima vecu mishicnu masu, lakshe ce skinuti kile...... bolje masa prvo, osim ako nema 200kg ;)
kako mislis da on uopste radi na masi i izdrzi jace treninge ako niti ima kondicije nit ima snage ? istina je to sto si rekao , ali ta recenica se odnosi na na nesto drugo u nekom drugom kontekstu... ja ne kazem da ce se on na ovaj nacin bog zna  kako stesati... daleko od tga ali ono sto je mnogo vaznije je , da se i organizam i zglobve i metabolizam  ishranu i sve sto je potrebno za pocetnika uvesti na pravi nacin u celu tu pricu....
po meni je cista glupost da pocetnik sa stomakom udje u teretanu i raspici po masi.... to je jednostavno nemoguce...
a usotalom dal je u masi ili defki sto kaze klega Fat Abbott to je za njega totalno za sada nebitno... i glupo da posmatra stvari na taj nacin...
ovo sto sam mu ja rekao da u oktobru i nov. radi defku - to je recimo da kazemo nazovimo "definicija" !!! ima samo par stvari veze sa istom... ali ce mu sigrno pomoci

U pravu je pirat neka koristi ove lepe dane za kardio, duga ce biti zima za teretanu.
You will just be more stronger, faster and harder than before.

Van mreže R.Igor86

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 416
  • U PEĆ!!! U PEĆ!!!
Odg: Pomoc oko ishrane, nemoguce/moguce?!
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 12, 2008, 05:54:03 posle podne »
kakve veze ima da li je zima ili leto?u ostalom vecina pocetnika dolazi potpuno atrofiranih misica i muci se sa nekim smesnim tezinama...po meni prvo je potrebno povecati unos proteina u svakodnevnoj ishrani i umesto prostih secera tipa hleb i grickalice ubaciti ovsene,krompir,pirinac u razumnim kolicinama....i naravno raditi pravilno i raditi iskljucivo na povecanju misicne mase...ukoliko je cilj skidanje sala pa sto onda lepo ne radi kardio na prazan stomak i smanji unos kalorija i kada skine salo onda zakoraci u teretanu?znaci ako si vec dosao da treniras treniraj jako i hrani se ispravno kako bi povecao misicnu masu...
Dead Body Disposal
For those that don't know what to do after ya foes are killed
Shit could get messy when the blood flow spills
You never know when you might need to know skills
In body disposal it's no frills...

Van mreže Nikolans

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 567
Odg: Pomoc oko ishrane, nemoguce/moguce?!
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 12, 2008, 08:06:47 posle podne »
pa mozda ga muchi pomisao da je debeo na plazi, otkud ja znam.....ne trenira dzabe...