April 28, 2024, 09:13:40 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Štednja WHEY-a  (Pročitano 18216 puta)

Van mreže markoni87

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 753
Re: Štednja WHEY-a
« Odgovor #45 poslato: April 28, 2006, 07:09:10 posle podne »
hteo sam da kazem NE racunajuci whey  :roll:

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Štednja WHEY-a
« Odgovor #46 poslato: April 28, 2006, 07:31:49 posle podne »
Citat: manchester
...ok ...proteini su gradivne materije..neophodni su nam za izgradnju misica... bez adekvatnog unosa nema napretka.... ne sporim....slazem se

Ogija potpuno razumem jer i sam smatram da je 200-300-400g proteina vrlo tesko uneti...e sad mene malo nerviraju ovi sto se kao iscudjavaju...... "kako ne mozes"...."ako imas volje sve se moze" itd....itd....i ostale fraze. Napominjem inace da mnoooogi kukaju kako cesto nemaju ni za Whey ali zato ocigledno nije nikakav problem da se sprasi Ella sir dnevno+belo meso+mleko(kako neki navode i 2-3 l dnevno)....sve u svemu gomile mesa, tunjevina ,sira ,jaja....sve je to izgleda dzaba...ne kosta nista!  ...e sad dragi moji prijatelji da li vi zaista postujete te brojke u koje se kunete i cudite se kako drugi ne mogu ili se  malo zavaravate ...sta radite kad nemate Whey...jedete 5kg.mesa dnevno...10l mleka ...50 jaja....???? Ne prozivam nikoga vec me samo zanima sta je istina, kako uspevate....vi rekreativci i osrednji vezbaci....da ostavimo na stranu profi bodibildere .l
...evo ti ovako....

ti ybrajaj..ja necu...jel vec ynam..

ako hoces tako..

70-80 gr wheya..140 dinara

10-12 jaja---40-45 dianra

400-500 gr mesa--150 dianra

2 tunjevine..---100 dianra

1/2 ella sira--50 dianra

pirinac.krompir ,testo..sve skupa iyadje ya tgvoj potrebe i da bude 350-400 gr UH 100-130 dinara.....


sve u svemu...full fuleva....a iyadje 500-600 dianra..a ti yiracunaj sam koliko imas tu svega...

Van mreže LUC1FER

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 639
  • One 'n' Only - X3M Gym
    • http://www.benchmark.co.yu, www.x3mgym.com
Re: Štednja WHEY-a
« Odgovor #47 poslato: April 29, 2006, 06:14:57 posle podne »
Citat: manchester
...ok ...proteini su gradivne materije..neophodni su nam za izgradnju misica... bez adekvatnog unosa nema napretka.... ne sporim....slazem se

Ogija potpuno razumem jer i sam smatram da je 200-300-400g proteina vrlo tesko uneti...e sad mene malo nerviraju ovi sto se kao iscudjavaju...... "kako ne mozes"...."ako imas volje sve se moze" itd....itd....i ostale fraze. Napominjem inace da mnoooogi kukaju kako cesto nemaju ni za Whey ali zato ocigledno nije nikakav problem da se sprasi Ella sir dnevno+belo meso+mleko(kako neki navode i 2-3 l dnevno)....sve u svemu gomile mesa, tunjevina ,sira ,jaja....sve je to izgleda dzaba...ne kosta nista!  ...e sad dragi moji prijatelji da li vi zaista postujete te brojke u koje se kunete i cudite se kako drugi ne mogu ili se  malo zavaravate ...sta radite kad nemate Whey...jedete 5kg.mesa dnevno...10l mleka ...50 jaja....???? Ne prozivam nikoga vec me samo zanima sta je istina, kako uspevate....vi rekreativci i osrednji vezbaci....da ostavimo na stranu profi bodibildere .l



Ja se uvek trudim da unesem bar 150-200g proteina dnevno. Iz Wheya svaki dan unesem 80g proteina. Pojedem jednu ili dve tunjevine svaki dan, dosta ribe, piletine. Trudim se da menjam izvore proteina svaki dan. Ella sir sam probao ali ne mogu da ga jedem. Sto se tice wheya kad mi je kanta na pola vec krenem da stekam pare za sledecu kantu tako da uvek imam whey...

Van mreže Gvozden

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 57
Re: Štednja WHEY-a
« Odgovor #48 poslato: Maj 07, 2006, 10:09:17 posle podne »
Jedno pitanje, jel u ova 3-4 gr proteina po kg t.t. racunate i proteine biljnog poreklaa ili samo zivotinjeske?

Da se razumemo, da li je dovoljno uneti, na primer, od 300 gr potrebnih proteina oko 200 iz namirnica zivotinjskog porekla a ostalo iz biljnog, ili se u tih 300 gr racunaju samo oni proteini visoke bioloske vrednosti?

Hvala

Van mreže bush

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 145
Re: Štednja WHEY-a
« Odgovor #49 poslato: Maj 08, 2006, 09:44:01 pre podne »
Biljni proteini (izuzev soje) su uglavnom nekompletni, sto znaci da ima fali neka esencijalna amino kiselina. Tako da ako zelis da unosis proteine biljnog porekla, moraces da ih kompletiras. A samim tim i da znas sta koja namirnica ima/nema. Jedan primer ti je pasuljasto povrce, kome cini mi se, fali lizin. I onda, da bi se protein ukompletirao, obroku dodas recimo pirinac, koji ima lizina u visku. Samo moras da imas u vidu da su ti sve biljne namirnice poprilicno pune ugljenih hidrata, tako da vodi racuna i o tome.
The only place success comes before work is in dictionary

Van mreže Gvozden

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 57
Re: Štednja WHEY-a
« Odgovor #50 poslato: Maj 08, 2006, 06:39:02 posle podne »
Hvala na objasnjenju.

A ima li mozda gde mogu da procitam nesto o sastavu amino kiselina kod namirnica biljlnog porekla?

Neki sajt mozda?

Van mreže bush

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 145
Re: Štednja WHEY-a
« Odgovor #51 poslato: Maj 09, 2006, 08:51:46 pre podne »
Pa ima potrazi po netu completing protein, ne znam tacno sajt. Uglavnom ima cetiri vrste biljaka: zitarice, kostunicavo, pasuljasto i ne znam sta jos i onda procitas sta cemu fali.
The only place success comes before work is in dictionary

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Re: Štednja WHEY-a
« Odgovor #52 poslato: Jun 26, 2006, 01:15:57 posle podne »
Pa, ako je optimala 2 grama na kilogram telesne mase (Clanak u proslom X-fitnesu), onda je kolicina od 50-60 grama posle treninga sasvim korektna! Ja rokam po 100 grama dnevno ( kad imam protein ), mogu vam reci da mi se bas dopada! Samo da je vise love.... Bar mi je gotivno tih 5, 10 ili 15 dana!

Van mreže Gvozden

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 57
Re: Štednja WHEY-a
« Odgovor #53 poslato: Jun 26, 2006, 02:43:44 posle podne »
Belanac u prahu-da ili ne? Kad, kako i koliko, može li neko da da neki dobar savet?

Van mreže KasperskY

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 590
Re: Štednja WHEY-a
« Odgovor #54 poslato: Jun 26, 2006, 02:53:44 posle podne »
Citat: remetik
Pa, ako je optimala 2 grama na kilogram telesne mase (Clanak u proslom X-fitnesu), onda je kolicina od 50-60 grama posle treninga sasvim korektna! Ja rokam po 100 grama dnevno ( kad imam protein ), mogu vam reci da mi se bas dopada! Samo da je vise love.... Bar mi je gotivno tih 5, 10 ili 15 dana!

Dva grama je optimala za sve rekreativce i dobro vezbanje! Za takmicare tri grama i vise jedino donose prave rezultate! :wink:
A ono sto bih tebi i svakom drugom preporucio je da ti glavni izvor proteina bude hrana, a kroz sejk samo da ti bude dodatak...ne celokupna zamena za obrok! :!:

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Štednja WHEY-a
« Odgovor #55 poslato: Jun 26, 2006, 04:27:29 posle podne »
Citat: Gvozden
Belanac u prahu-da ili ne? Kad, kako i koliko, može li neko da da neki dobar savet?


NE!
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže OVERLOAD

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 113
Re: Štednja WHEY-a
« Odgovor #56 poslato: Jun 26, 2006, 10:20:14 posle podne »
DR ] How has your diet evolved over the years?

      VT: That is the worst thing ever (laughs). It still is and will never change.

      My diet will never change... Coca Cola, red meat and ketchup.

      I will always have my Coca Cola. Right now it gets blended with a little scotch most of the time, and I have my beer. My diet has always been relaxed. It has never been one of those strict diets.
       I always try to maintain at least three meals a day, sometimes this is very hard. Sometimes it is one or two. This time around I have bumped it to five meals by adding two shakes to my diet. But overall I'm not a big food consumer, never have been, never would be. So nothing has really changed there.


[ DR ] That is a very unorthodox approach. What is the composition of your diet?

      VT: High protein. High carbohydrates I have very seldom, especially now I have been training hard for the last seven months or so. My carb intake has always been low. I don't like breads and don't eat a lot of potatoes and white rice. You won't find my type of eating habits in home. My eating habits are more Burger King burgers - I do this often. My main meal is breakfast, which is bacon, eggs, ketchup.


[ DR ] If this works for you it works for you, but not a lot of guys would be following that.

      VT: There you go, it is nothing you can right stories about. I do it because I like it.


[ DR ] Three meals a day seems inconceivable for a top tier bodybuilder like yourself?

      VT: About three usually. It might be down to two depending on if I eat or skip breakfast. I'm out the door to the gym. Come home and have a meal between 12 and one. Back to the gym at five, come home and have something to eat, and have my scotch. All of a sudden you have only had two or three meals for the day. I'm used to that. I can go all day with only one meal.

      Vince
      Click Image To Enlarge.
      I Can Go All Day With Only One Meal.
 
http://www.bodybuilding.com/fun/drobson169.htm
"Remember my NAME...you'll be screaming it later..."

http://www.youtube.com/watch?v=Q98Hmx6zTuo

Van mreže OVERLOAD

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 113
Re: Štednja WHEY-a
« Odgovor #57 poslato: Jun 26, 2006, 10:24:44 posle podne »
Po meni izgleda ''dobro'',...
"Remember my NAME...you'll be screaming it later..."

http://www.youtube.com/watch?v=Q98Hmx6zTuo

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Re: Štednja WHEY-a
« Odgovor #58 poslato: Jun 27, 2006, 01:45:03 posle podne »
Citat: BORIS
Citat: remetik
Pa, ako je optimala 2 grama na kilogram telesne mase (Clanak u proslom X-fitnesu), onda je kolicina od 50-60 grama posle treninga sasvim korektna! Ja rokam po 100 grama dnevno ( kad imam protein ), mogu vam reci da mi se bas dopada! Samo da je vise love.... Bar mi je gotivno tih 5, 10 ili 15 dana!

Dva grama je optimala za sve rekreativce i dobro vezbanje! Za takmicare tri grama i vise jedino donose prave rezultate! :wink:
A ono sto bih tebi i svakom drugom preporucio je da ti glavni izvor proteina bude hrana, a kroz sejk samo da ti bude dodatak...ne celokupna zamena za obrok! :!:


Hvala Borise.
Ja sejk i ne racunam u dnevni unos posto mi traje koliko sam rekao, gledam da putem hrane unesem sto vise proteina, stim sto ne racunam koja je to kolicina vec jedem koliko god stignem, imam i mogu. Whey je zakon, ali mislim da ljudi previse paznje pridaju suplementima, a da pritom zapostavljaju trening i ishranu. Mislim na rekreativce naravno!