April 29, 2024, 07:39:30 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Darko Kulic  (Pročitano 11355 puta)

Spartak

  • Gost
Odg: Darko Kulic
« Odgovor #30 poslato: Jul 01, 2010, 08:59:30 posle podne »
Ima i trece... Moze tezina da ostane ista, a da ja prilicno popravim bf%  ;D
A sve te "mase" se uglavnom svode na bespotrebno nabacivanje viska i posle toga ubijanje od dijetisanja da bi se koliko toliko misica sacuvalo, a uglavnom vecina tih misica ode... Ono sto cu ja da radim u buducnosti je da uvek budem u formi i da polako i postepeno nabacujem kvalitet i popravljam formu istovremeno  ;)

nije to bas tako jednostavno druze kao sto mislis... ako se dijeta pametno odradi nema velikog gubitka.
A to za cistu misicnu masu, samo pici, ako mozes izdrzat godinu dana clean food

Van mreže Matt

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 494
Odg: Darko Kulic
« Odgovor #31 poslato: Jul 02, 2010, 11:10:48 pre podne »
Ne mora da bude clean food,i ne mora da nista da izdrzava..
Ovo za masu se sasvim slazem, mala kolicina masti koja se dobije u nekoj srazmeri sa misicem ce se mnogo lakse skidati i sama definicija je onda laksa i kraca..Ne vidim zasto bi rekreativac ili neko ko nema takmicarske ambicije,ma cak i takmicari nabacivao 20+kg koliki god bulking da se radi? To je toliki nepotreban stres za telo i obicno na kraju se zavrsi sa puno izgubljenih misica...Telo ima granicu do koje moze da apsorbuje odredjenu kolicinu hrane za dan koja je potrebna za max misicni rast u tom trenutku...sve preko toga je nepotrebno,i pravi ono sto bi pedja rekao ,mishelin :D zato ako se unosi veci unos kalorija netreba da on bude abnormalan ,vec u granicama normale..I onda ce u svakom slucaju  telo doneti male kolicine masnog tkiva kao posledicu a ako je jak trening i dobar tajming nutrijenata cak izvristi preraspodelu masti...
No time...

Van mreže COOLic

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Darko Kulic
« Odgovor #32 poslato: Jul 02, 2010, 01:55:37 posle podne »
Upravo cu tome i teziti... Ortak iz teretane ima prilicno bolju formu od mene, a jede bukvalno sve zivo, ali se covek nenormalno mnogo trosi. Fora je u treningu, potrosnji i neprezderavanju, pa i ne mora hrana da bude 100% clean. Optimalan unos kcal, dobar i jak trening pracen kardiom i nema suvisnih kilograma...

Van mreže alexandar77

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
    • alexandar77 - slike
Odg: Darko Kulic
« Odgovor #33 poslato: Jul 02, 2010, 02:21:09 posle podne »
a kako ces tome teziti?

procitao sam sta si pisao u novembru 2009. i sada... prilicno si promenio stav.
od nekoga ko je rekao da mu je ishrana full i supsi full, sada se odjednom pojavljuje neki ortak koji gle cuda sve ga zivo radi...
imam utisak da lutas, a steta.

Van mreže COOLic

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Darko Kulic
« Odgovor #34 poslato: Jul 02, 2010, 02:48:23 posle podne »
Meni je ishrana bila u fullu, suplementi takodje, mada sam na njih bacao pare samo tako jer sam tek sada video koliko su mi ustvari zaista bili potrebni... Celu ovu petomesecnu dijetu sam odradio sa 0,5kg bcaa, a nema teorije da sam izgubio vise od 1kg misica (i to sam mnogo rekao) za sve to vreme, iako je tu bilo kardia na prazan stomak. Ali su mi zato ISHRANA i TRENING bili na najvisem mogucem nivou, odricanja takodje...  Kako cu teziti tome sto hocu je moja stvar, kao i sve do sada sto sam radio, radio sam na potpuno drugaciji nacin nego sto ogromna vecina ovde radi, a to da li ja lutam se vidi iz mojih rezultata. Ja treniram nesto malo jace od godinu i po dana, full natural, cak i bez efa, klena ili bilo cega slicnog ikada u zivotu uzetog...

Van mreže alexandar77

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
    • alexandar77 - slike
Odg: Darko Kulic
« Odgovor #35 poslato: Jul 02, 2010, 03:28:07 posle podne »
  Kako cu teziti tome sto hocu je moja stvar, kao i sve do sada sto sam radio, radio sam na potpuno drugaciji nacin nego sto ogromna vecina ovde radi, a to da li ja lutam se vidi iz mojih rezultata. Ja treniram nesto malo jace od godinu i po dana, full natural, cak i bez efa, klena ili bilo cega slicnog ikada u zivotu uzetog...

ne znam zasto se ljutis :(

prvo mislim da nije ok to sto tvrdis da sve radis drugacije od drugih, a da to ne podelis sa drugima. no dobro.
drugo, offujes sa pricom o efu, klenu... to nisam pomenuo ni izmedju redova.

tvoj rezultat je zavidan, u to nema sumnje. zato me i zanima kako ces od sada teziti cilju koji si postavio. mislim nije ovo facebook, nego forum gde se diskutuje, zar ne?

Spartak

  • Gost
Odg: Darko Kulic
« Odgovor #36 poslato: Jul 02, 2010, 04:00:44 posle podne »
ja sam licno prethodne tri godine skidao po 10 15 kg na dijeti bez bcaa i glutamina, ne vidim da sam izgubio nesto puno misica,uglavnom,meni se mast nakupljala samo u predjelu slaufa i noga, moglo je tu i da bude manje skidanja naravno,
Opet se postavlja pitanje koliko neko ocekuje da ce dobiti ciste mase i za koji period, natural naravno :) samo bez onoga, makar 1gr mjesecno, al bitno da je to cisti misic :)

Van mreže COOLic

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Darko Kulic
« Odgovor #37 poslato: Jul 02, 2010, 05:59:26 posle podne »
Ne ljutim se, samo kazem kako stvari stoje  :)
A kada sam prosli put pisao nesto u vezi ishrane na ovom forumu, dobio sam ban bez ikakvog razloga, tako da mi se ne pise o ishrani...

Van mreže alexandar77

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
    • alexandar77 - slike
Odg: Darko Kulic
« Odgovor #38 poslato: Jul 02, 2010, 06:22:16 posle podne »
ok, onda :)

Van mreže Matt

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 494
Odg: Darko Kulic
« Odgovor #39 poslato: Jul 02, 2010, 08:49:23 posle podne »
ja sam licno prethodne tri godine skidao po 10 15 kg na dijeti bez bcaa i glutamina, ne vidim da sam izgubio nesto puno misica,uglavnom,meni se mast nakupljala samo u predjelu slaufa i noga, moglo je tu i da bude manje skidanja naravno,
Opet se postavlja pitanje koliko neko ocekuje da ce dobiti ciste mase i za koji period, natural naravno :) samo bez onoga, makar 1gr mjesecno, al bitno da je to cisti misic :)

a zar nije lakse skinuti 5kg nego recimo 15?:) i po telo i po misic?   slazem se sa tobom oko ovog dole -jer mnogi lutaju pa kazu da ce da cekaju kolko god treba samo da dobijaju cist misic.. i onda obicno zavrse sa jos izgubljene mase jer im je unos totalno ispod crte i vremenom zaustave bilo kakav proces u metabolizmu jer im se telo navikne na konstatno unosenje jednog te istog...
ali sa druge strane dovoljno je samo malo iznad nivoa odrzavanja i povremeno nagli veci unos da se bez problema dobija misic,sporije ali bez kvarenja forme.... e sad ja licno smatram da to treba da se gleda po hidratima..protein treba drzati visoko,a ugljene hidrate jesti po osecaju tj dokle god se ne osecas optimalno unosis hidrate...e sad mnogi to nemogu jer lazu sebe pa recimo 1h pre spavanje se natrpaju hidratima i onda naravno sta dalje pricati...
No time...

Spartak

  • Gost
Odg: Darko Kulic
« Odgovor #40 poslato: Jul 02, 2010, 10:20:05 posle podne »
ja sam licno prethodne tri godine skidao po 10 15 kg na dijeti bez bcaa i glutamina, ne vidim da sam izgubio nesto puno misica,uglavnom,meni se mast nakupljala samo u predjelu slaufa i noga, moglo je tu i da bude manje skidanja naravno,
Opet se postavlja pitanje koliko neko ocekuje da ce dobiti ciste mase i za koji period, natural naravno :) samo bez onoga, makar 1gr mjesecno, al bitno da je to cisti misic :)

a zar nije lakse skinuti 5kg nego recimo 15?:) i po telo i po misic?   slazem se sa tobom oko ovog dole -jer mnogi lutaju pa kazu da ce da cekaju kolko god treba samo da dobijaju cist misic.. i onda obicno zavrse sa jos izgubljene mase jer im je unos totalno ispod crte i vremenom zaustave bilo kakav proces u metabolizmu jer im se telo navikne na konstatno unosenje jednog te istog...
ali sa druge strane dovoljno je samo malo iznad nivoa odrzavanja i povremeno nagli veci unos da se bez problema dobija misic,sporije ali bez kvarenja forme.... e sad ja licno smatram da to treba da se gleda po hidratima..protein treba drzati visoko,a ugljene hidrate jesti po osecaju tj dokle god se ne osecas optimalno unosis hidrate...e sad mnogi to nemogu jer lazu sebe pa recimo 1h pre spavanje se natrpaju hidratima i onda naravno sta dalje pricati...

naravno, al opet dobici u cistoj masi su individualni... kao sto npr kaze Koolich, ne mora da bude sto posto cista dijeta al tu ce da bude fizicka aktivnost uz teretanu, pa jos i cista misicna masa, mislim da to bas i nece ici tako....veoma ali veoma sporo ide to, ko ide sa nekom klasicnom suplementacijom. Ljudi koji ulazu u sebe mjesecno za whey,casein,aminose,bcaa,glutamin,no sigurno  za neki pristojan period mogu nabaciti cistog misica.
Zavisi i ko se cime bavi, ko je posvecen cemu vise, ja sam iskreno dostigo jedan nivo gdje mi 2kg misicne mase gore ili dolje ne predstavlja niakkav problem, trenutno sam malo spustio loptu, odrzavam ono sto sam postiao,unosim i dalje dosta proteina,uh kako kad,nekad povecam nekad smanjim, kad odlucim da se srezem to ce biti kad budem imao vremena da se posvetim, jer sad imam trentuno slobodno svega 6x dnevno za sve
« Poslednja izmena: Jul 02, 2010, 10:28:20 posle podne Spartak »

Van mreže Matt

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 494
Odg: Darko Kulic
« Odgovor #41 poslato: Jul 03, 2010, 10:38:32 pre podne »
pa ne znaju svi kako, a neki znaju  ::)  :P
No time...