April 27, 2024, 07:36:42 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.101 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Banana u PWM?  (Pročitano 16270 puta)

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Banana u PWM?
« Odgovor #30 poslato: Oktobar 24, 2008, 10:28:36 pre podne »


 mislim da se mnogo ljudi danas previse pouzda u prah a zaboravljaju pravu hranu...

Tu si 100% u pravu
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže bojanh66

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: Banana u PWM?
« Odgovor #31 poslato: Oktobar 24, 2008, 11:44:21 pre podne »
Citat
mislim da vecina rekreativaca, ako jede kilo mesa i 12 jaja dnevno ima sasvim solidnu bazu za rast i bez praska...
sszgo

meni ije jasno da ti i pored oviliko vremena provedenog na forumima neznas da 1kg mesa ima 120 gr B
kako je moguce da 1kg mesa ima samo 120gr proteina?
pa to bi znacilo da 100gr mesa ima 12proteina,sto nije istina,ima oko 22,23 gr proteina prema tablicama sa foruma,osim ako nije greska u tablicama.
da ti nisi mozda pogresio pedjos?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Banana u PWM?
« Odgovor #32 poslato: Oktobar 24, 2008, 02:10:05 posle podne »
Citat
mislim da vecina rekreativaca, ako jede kilo mesa i 12 jaja dnevno ima sasvim solidnu bazu za rast i bez praska...
sszgo

meni ije jasno da ti i pored oviliko vremena provedenog na forumima neznas da 1kg mesa ima 120 gr B
kako je moguce da 1kg mesa ima samo 120gr proteina?
pa to bi znacilo da 100gr mesa ima 12proteina,sto nije istina,ima oko 22,23 gr proteina prema tablicama sa foruma,osim ako nije greska u tablicama.
da ti nisi mozda pogresio pedjos?

pardon..nisam se dobro ja izrazio u brzini i zelji da napisem sto pre..

tacno je da recimo 1kg belog filea ima 220 gr proteina...
ja sam se uzeo cinjenice da ja meso koje kupuje je pod kozom i kostima..ZBOG CENE i onda kada to odstranim mene zaist izadje da 1kg ODNOSNO TU VISE ONDA I NEMA 1 kg..izadje oko 120-130 gr B....na to sam mislio...

ali...izivanjvam se svima ako sam uneo zabunu u partizanske redove...to je najmanje bitno..
vec bi recimo bilo bitno..koji to REKREATIVAC pojede 1 kg belog filea dnveno?????!!!!!!!!!!

uz naravno.s.ve ostalo sta bi trebalo da se jede.....jer logicno je da ored mesa treba unesti i bilo koji drugi oblik B,UH i salate koje ovde necu ni racunati...te bi se onda to sve svelo da obican rekartivac uzima po ovoj racunici..1kg file-230 gr...13 jaja...40 gr...3 shake po 23 gr...70 gr..to je oko 350 gr Belancvina..bez UH....

e sada se ja ptiam..ovo jeste optimlana cifra za rast..i to OHOHOHOOOOOOOOOOOOOOO...
ali..kako onda da ti rekratvci ne rastu ako unose 350 gr...a sve mrsavaji and mrsaviji..

nadam se da sam uspeo da objasnim gde sam napravio zabunu

Van mreže lksndr

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 93
Re: Banana u PWM?
« Odgovor #33 poslato: Oktobar 24, 2008, 02:10:44 posle podne »
Niko ti ne brani da jedes cvrstu hranu. Mozes da imas, recimo 6 obroka dnevno cvrste hrane - hrane koju ti je "majka zemlja dala"... Mozes da jedes svakog dana razne vrste ribe, razne vrste bezmasnog crvenog mesa, piletine, curetine... Posnog sira... Kad se steses malo i odlucis da nabacujes kvalitetno meso na sebe imaces i priliku da unosis nesto vise pirinca, krompira, ovsenih/razanih, paste, kukuruza, pasulja...

Mozes da jedes koju god hoces salatu, saku oraha, badema svakog dana...

I tako dalje i tome slicno. Sve to naravno moze i mora da bude spremljeno na zdrav nacin.

Ok, ovo je vec malo svetlija slika.

Ako ovo nije dobar izbor ne znam sta je... Kad i AKO se dovedes u red, niko ti ne brani da se svakih nekoliko dana "castis" nekim kolacom, sladoledom, parcetom pizze... Niko ne trazi da budes rob, ako ti je u prvom planu neki zdrav, rekreativan izgled.

Ma nemam ja problema sa picama, sladoledima i kolacima ... ne privlaci me ta hrana uopste.

Ti postavljas mnogo pitanja i ovdje, a izgleda i sebi. A treba da postavis samom sebi i odgovoris na samo jedno:
Da li imas karaktera i discipline da preokrenes svoje zivotne navike kako bi popravio svoj izgled?

Ako imas, napravices rezultat, ako nemas izgledaces isto - tvoj je izbor.

Meni je ta ideja zastrasujuca :(

I jos nesto cu ti reci, prije nego li te ostavim da malo podublje procitas forum. Muskarci nebi trebali da se plase, bodybuilding - izgradnja tijela, na bilo kom nivou nije za male plasljive djevojcice, i vjerovao ili ne, bodybuilding nije samo sjajan za izgradnju tijela vec i fenomenalna stvar za jacanje karaktera...

Pozdrav,
V.

Ne plasim se ja bodybildinga, ili neuspeha ili ne znam sa cime si vec to povezao, vec me plasi ta ishrana iz burenceta, u smislu uticaja na zdravlje ...






Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Banana u PWM?
« Odgovor #34 poslato: Oktobar 24, 2008, 02:13:23 posle podne »
Citat
ec me plasi ta ishrana iz burenceta, u smislu uticaja na zdravlje ...

a cega se ti to bojis konrketno zivota ti..tj koje posledice po zdravljemoze da ima to "burence"...
mislim da bi trebalo pre da se bojis "burecneta"koje ce da ti se stvori oko pupka....to je mnogo opasnije po zdravlje

Van mreže lksndr

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 93
Re: Banana u PWM?
« Odgovor #35 poslato: Oktobar 24, 2008, 02:59:05 posle podne »
Ne znam tacno kakve posledice moze da ima, ali mislim da svaka neprirodna ishrana, bio to McDonald's ili burence ima nekakve stetne uticaje na zdravlje, jer ljudski organizam nije navikao na takvu ishranu.
Neki uticaji su vidljivi pre a neki kasnije, neki se mogu tacno otkriti i dokazati da su oni krivnci, neki se ne mogu povezati ni sa cim, ali opet ne znaci da ne uticu itd.

Mada, s'obzirom da se necu ceo zivot hraniti tako, nema razloga za brigu, osim ovu oko novcanika :)

U pravu si za burence oko pupka, zato i hocu da ga se otarasim.

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Banana u PWM?
« Odgovor #36 poslato: Oktobar 24, 2008, 03:11:34 posle podne »
Ne znam tacno kakve posledice moze da ima, ali mislim da svaka neprirodna ishrana, bio to McDonald's ili burence ima nekakve stetne uticaje na zdravlje, jer ljudski organizam nije navikao na takvu ishranu.
Neki uticaji su vidljivi pre a neki kasnije, neki se mogu tacno otkriti i dokazati da su oni krivnci, neki se ne mogu povezati ni sa cim, ali opet ne znaci da ne uticu itd.

Mada, s'obzirom da se necu ceo zivot hraniti tako, nema razloga za brigu, osim ovu oko novcanika :)

U pravu si za burence oko pupka, zato i hocu da ga se otarasim.

preporucujem ti da procitas knjigu "The Paleo Diet" tu pise sve lepo argumentovano za sta su ljudi napravljeni da jedu...MESO MESO MESO,ne soju,zito itd to je nametnuto rastom populacije,lakse je uzgajati zito nego krdo krava...u svakom slucaju probaj naci knjigu
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Spartak

  • Gost
Odg: Banana u PWM?
« Odgovor #37 poslato: Oktobar 24, 2008, 03:18:33 posle podne »
Ne znam tacno kakve posledice moze da ima, ali mislim da svaka neprirodna ishrana, bio to McDonald's ili burence ima nekakve stetne uticaje na zdravlje, jer ljudski organizam nije navikao na takvu ishranu.

prijatelju, mozes li da nam pojasnis po cemu bi bila "neprirodna ishrana" ?
Svi znamo sto je whey protein, tj odakle potice a to je surutka!!!
Mc donalds? e to je vec diskutabilno.....
Aj pitaj nekog kako se prave mc donalds pljeske? da vidim oce li znati da ti objasni sta je "source"
« Poslednja izmena: Oktobar 24, 2008, 03:20:59 posle podne Spartak »

Van mreže R.Igor86

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 416
  • U PEĆ!!! U PEĆ!!!
Odg: Banana u PWM?
« Odgovor #38 poslato: Oktobar 24, 2008, 03:21:03 posle podne »
Ne plasim se ja bodybildinga, ili neuspeha ili ne znam sa cime si vec to povezao, vec me plasi ta ishrana iz burenceta, u smislu uticaja na zdravlje ...


Pa cek ti znaci zivis na livadi i jedes koziji sir i pijes vodu sa potoka i sam mesis hleb?znaci sve oko nas je iz burenceta,gusi sokovi su produkt nekog tamo koncentrata iz burenceta,sve zivo se preradjuje i ubacuju se 1000 stetnih emulgatora i cuda....ako ces da zivis 1000% zdravo moras jesti iskljucivo neobradjenu hranu,a pitanje je kako to izvesti?sa jedne strane ljudi koji piju kolu i jedu snikers...dolaze u situaciju da pljuju po whey proteinu zato sto nije ''prirodan''???a to sto oni jedu je ubrano na drvetu?veruj mi cega god da se dohvatis okreni ga naopako i procitaj sastav i ako vidis E31242,E43242,E4242...zapitaj se malo sta je priroda i da li uopste postoji...
Dead Body Disposal
For those that don't know what to do after ya foes are killed
Shit could get messy when the blood flow spills
You never know when you might need to know skills
In body disposal it's no frills...

Van mreže Spale

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 160
Odg: Banana u PWM?
« Odgovor #39 poslato: Oktobar 24, 2008, 03:27:55 posle podne »
Postoji nacin da se veoma lako vidi sta i koliko steti. Pa detaljan pregled i analiza krvi... Ja sam sticajem okolnosti bio primoran da radim takve potpune preglede bas u vrijeme kad sam najjace trenirao, jeo, suplementirao se... Samo jedna rijec je opisivala konacan rezultat analiza - "savrseno". Sa druge strane, svi oni koji meni govore da cu ja da umrem, da cu da se otrujem, da ovo, da ono...svi oni koji se "prirodno" hrane, imaju nalaze u ku..u.
" Al ja imam sebe, u sebi poštenog druga,
   i volim što su tako čiste, moja sreća, moja tuga "

Van mreže lksndr

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 93
Re: Banana u PWM?
« Odgovor #40 poslato: Oktobar 24, 2008, 03:48:51 posle podne »
Ok, ok.
Znao sam da ne treba da potezem tu temu ovde. :)

Videcu da nadjem knjigu, zvuci interesantno.

Sokove ne pijem, emulgatore je na zalost nemoguce izbeci, jos kada vidim kako se uzgajaju te zivotinje od kojih mi jedemo meso (corave, osakacenih kljunova da ne bi ubijali jedni druge, histericne, nepokretne, mucene) smuci mi se zivot :(

Kad se setim svega ovoga, burence mi se uopste ne cini lose  :-\




Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Banana u PWM?
« Odgovor #41 poslato: Oktobar 24, 2008, 06:54:24 posle podne »
Citat
naravno 300+ g proteina bez dodatnih kalorija iz ugljenih hidrata/masti nece bas pomoci za rast

ma ok..ali od 300 gr proteina s moj FREND raste...a ne stagnira ili ne biva sve mrsaviji  ;D ;D :D :D :D

Van mreže Fat Abbott

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 153
Odg: Banana u PWM?
« Odgovor #42 poslato: Oktobar 24, 2008, 06:56:23 posle podne »
Citat
Ne znam tacno kakve posledice moze da ima

Ako ne znas kakve posledice hrana "iz burenceta" moze da ima, na osnovu cega onda zakljucujes da je stetna? Da li ti je mozda na trenutak palo na pamet da moze da ima pozitivne posledice? A upravo to pokazuju sva novija istrazivanja. Nasuprot tome, ne postoji ni jedno ozbiljno istrazivanje koje govori u prilog tvojoj predrasudi. Takodje imas gomilu potvrda iz prve ruke da je saplementacija jako dobra stvar u zivotu svakog sportiste, pa cak i ljudi koji nisu sportski aktivni. I batali te babske price kako se nekad zivelo na prirodnoj hrani i kako je sve vestacko. Kad bi koristili sve samo u osnovnom obliku i onako kako nam je priroda dala, jos bi smo se verali po drvecu i skakali golog dupeta unaokolo. Progres je normalna stvar i on se izmedju ostalog ogleda i u nacinu ishrane. Ko zna, verovatno su i onog ko je prvi bacio meso u vatru da se ispece par desetina hiljada godina gledali kao budalu?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Banana u PWM?
« Odgovor #43 poslato: Oktobar 25, 2008, 09:37:20 pre podne »
a kakve vez UH imaju sa kvalitetnom misicnom masom?????????????????????  :D :D :D :D :D :D :D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Banana u PWM?
« Odgovor #44 poslato: Oktobar 25, 2008, 12:11:18 posle podne »
proteini su cigle, hidrati su radna snaga :)

lepo si to primetio...

ai kakve veze radna snaga ima sa cistom miscinom masom..mene to zanima...

da zamerniam one foru..leti defka..zimi masa...hahhahahah

mene zanima..kako to da ti si na istom broju B tj oko 300 gr...a leti si bio na defki...a sada si ostao na 300 gr..i dobio si nekoliko kg cistih misica....i kases da je to od uh..
pa me zanima kako to