April 19, 2024, 01:47:01 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: Trening 3x - komentari  (Pročitano 9299 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Trening 3x - komentari
« Odgovor #30 poslato: Decembar 02, 2009, 07:22:24 posle podne »
POCEO SA 13 GOD DA IDES U TERETANU BEZ STRUCNOG NADZORA?????????????

pa jbt.....ne mogu da verujem..

Van mreže marko_91

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Trening 3x - komentari
« Odgovor #31 poslato: Decembar 02, 2009, 08:42:34 posle podne »
tako je nazalost...samo mali ispravak, ja sam jedan od onih koji su poceli kod kuce bez ikojeg znanja , a i dan danas radim kod kuce s naravno dosta vise iskustva, ali opet nisam ni ja nesto pametan sto se tice nekih strucnih savjeta, ja samo govorim iz vlastitog iskustva, svega desetak puta sam bio u teretani...smijesno je da sam u pocetku radio jebeni ravni bench svaki dan po ne sjecam se ni ja sam koliko, nisam znao sta je odmor nisam znao da postoje vjezbe za triceps, a kamoli ramena i ostale misicne skupine...a i proteini, da, zaboravih i to...knjiga jednog poznatog bodybuildera (Damira Petrova) ako se dobro sjecam, otvorila mi je sva vrata koja su mi bila zatvorena, ali s vremena na vrijeme skuplja se sve vise tih vrata koje treba otvoriti hehe, imam volje za ovaj sport doslovno bez granice, jedino me moze neka katastrofalna ozlijeda skrenut s tog puta...pozz

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Trening 3x - komentari
« Odgovor #32 poslato: Decembar 02, 2009, 11:37:31 posle podne »
iskreno sto se tice toga sto te ispitujem u vezi savjeta za 5 put tj. program je samo iz razloga jer mi nije odgovarao ni jedan od tih 5-o dnevnih programa ne zbog obaveza nego jednostavno zbog ucinka itd...pa zato ovdje pitam direktno da mi iz prve ruke savjetujes jedan kvalitetni 5-o dnevni progr. ako vec toliko zagovaras 5-o dnevni program...hvala unaprijed

Marko, opet bih ti predlozio da sednes i citas forum...bez ikakve lose misli ti ovo kazem.

Zasto...zato sto spominjes da ti nijedan 5-o nedeljni program nije imao ucinak. Time mi nista ne govoris. Jer napredak zavisi od ishrane, suplemenata, odmora, sistema treninga, tehnika izvodjenja vezbi, primenjenih tehnika na treningu...ako cemo i detaljnije..od desavanja u tvom zivotu, tj. psiholoskog stanja..opste je poznato da stres tera telo na lucenje hormona koji bas i nije pozeljan za misicie...i sl. Tako da..posto mi ne znamo..sta si jeo, kako si trenirao, odmarao, ziveo i sl..na osnovu samo jednog malog tockica (5 x nedeljno sam trenirao) niko pametan ti ne moze reci...e da, taj 5-o nedeljni trening nije za tebe...Ti se mozda vrtis u krug. Mozda imas losu ishranu, pa cim telo malo zapne sa dobrim treninzima, pocinje da "propada" jer nema podrsku u ishrani..ili necem drugom. Tako da ne bi bilo lose da pregledas forum o ishrani, suplementima, treningu, mislim da ima i po neki clanak o odmoru..i sl. Pa da stavis prst na celo i probas da utvrdis gde sve gresis..ili ako ti je lakse..gde sve mozes napraviti napredak. Kad to postavis na mesto, prvo u glavi..onda je red na primenjivanje toga.

Sto se tice 5-o nedeljnog treninga...evo ja ti mogu dati predlog jednog koji je dosta rasprostranjen i korektan je.

Grudi
Ledja
Noge
Ramena
Ruke
Vikend odmor

Da li ce on tebi pomoci...rekoh ti vec od cega ti zavisi..jer ako nemas sredjenu ishranu, a krenes muski da treniras..pa, naravno da ces stagnirat ili cak i propadati...tu nije nista novo.
I Marko..nisam ja taj koji zagovara 5-o nedeljni program..on se sam poodavno iskristalisao kao jedna dobra opcija..naravno, ne i jedina..

I ovo kad kazes da treniras kod kuce...ne znam na sta to lici...siguran sam da bi ti u teretani bilo vise izbora i opcija..e, sad izvini ako gresim..ako te sve mogucnosti imas i kod tebe kuci. Drago mi je da imas volju..bez nje nista.

Van mreže igor2806

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.336
  • To be a legend, you have to beat a legend!!!
Odg: Trening 3x - komentari
« Odgovor #33 poslato: Decembar 02, 2009, 11:47:08 posle podne »
bulldog kako ti delis misicne grupe i koliko nedeljno treniras,pitam iz radoznalosti ne da bih primenio odmah tvoj nacin treinranja
if you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!!

''Each workout is like a brick in a building, and every time you go in there and do a half-ass workout, you're not laying a brick down. Somebody else is.'' -Dorian Yates

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Trening 3x - komentari
« Odgovor #34 poslato: Decembar 02, 2009, 11:57:56 posle podne »
bulldog kako ti delis misicne grupe i koliko nedeljno treniras,pitam iz radoznalosti ne da bih primenio odmah tvoj nacin treinranja

Sad trenutno upravo kako sam napisao Marku..ove nedelje sam jedino prebacio ramena za sredu, posto u petak putujem..a to mi je omiljena misicna partija. Prosle nedelje sam radio sok nedelju...trening za iste misicne partije dva puta dnevno ;D

Nekad 6 puta nedeljno...3-3-1...ali nikad nisam bez 5 ili 6 treninga za nedelju dana....li vecinom 5.

Van mreže igor2806

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.336
  • To be a legend, you have to beat a legend!!!
Odg: Trening 3x - komentari
« Odgovor #35 poslato: Decembar 03, 2009, 12:00:41 pre podne »
bulldog kako ti delis misicne grupe i koliko nedeljno treniras,pitam iz radoznalosti ne da bih primenio odmah tvoj nacin treinranja

Sad trenutno upravo kako sam napisao Marku..ove nedelje sam jedino prebacio ramena za sredu, posto u petak putujem..a to mi je omiljena misicna partija. Prosle nedelje sam radio sok nedelju...trening za iste misicne partije dva puta dnevno ;D

Nekad 6 puta nedeljno...3-3-1...ali nikad nisam bez 5 ili 6 treninga za nedelju dana....li vecinom 5.
ja sam cuo,citao da ne treba nikad trenirat 3 trenigna bez 1 dan odmor ,znaci 2x trenign pa 1x odmor pa 2 x trenign pa 2 x odmor,,a ti treniras 5-6 x zaredom bez odmora,

a? kada radis grudi,ledja,noge,ramena da li ih radis u giga serijam ili i da li ruke radis u super serijama?
i  ako radis giga i super da li svaki trening radis giga i super ili sa vremena na vreme
if you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!!

''Each workout is like a brick in a building, and every time you go in there and do a half-ass workout, you're not laying a brick down. Somebody else is.'' -Dorian Yates

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Trening 3x - komentari
« Odgovor #36 poslato: Decembar 03, 2009, 12:15:29 pre podne »
ja sam cuo,citao da ne treba nikad trenirat 3 trenigna bez 1 dan odmor ,znaci 2x trenign pa 1x odmor pa 2 x trenign pa 2 x odmor,,a ti treniras 5-6 x zaredom bez odmora,

a? kada radis grudi,ledja,noge,ramena da li ih radis u giga serijam ili i da li ruke radis u super serijama?
i  ako radis giga i super da li svaki trening radis giga i super ili sa vremena na vreme

Malo idemo van teme...ali OK ukratko.

Ovo sto si cuo...sta da ti kazem..lose si cuo  ;D Bas me zanima njihov razlog, sto je to bas tako kako oni kazu?

Pa sta bi ti oni rekli kada bi im preneo da sam prosle nedelje imao 2 treninga dnevno za istu mis.partiju...5 dana u nedelji..na dijeti bez UH gde mi je ukupni dnevni unos bio 1500 kalorija  ;D

Ne radim svaku nedelju giga serije...imam svoje neke zamisli i uz odredjenu suplementaciju i sl..planiram i program treninga. Ali ako odredim nedelju ili nedelje za giga serije..celu nedelju tako radim i da..radim svaki misic..Eto planirah od Nove godine da radim jedno 6 meseci bez prekida giga..mozda ubacim sveukupno 2-3 nedelje u razlicitim periodima, drugi nacin treninga. Ali ova ideja mi nije pala tek tako...sve ima svoje  ;D

Jedino sto radim stalno u giga serijama su noge...jer imam visegodisnju povredu kolena, tako da cim stavim malo vecu tezinu, par nedelja sam van stroja..tu me jedino spasava giga serija bez velikih tezina...

Van mreže igor2806

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.336
  • To be a legend, you have to beat a legend!!!
Odg: Trening 3x - komentari
« Odgovor #37 poslato: Decembar 03, 2009, 12:18:50 pre podne »
ja sam cuo,citao da ne treba nikad trenirat 3 trenigna bez 1 dan odmor ,znaci 2x trenign pa 1x odmor pa 2 x trenign pa 2 x odmor,,a ti treniras 5-6 x zaredom bez odmora,

a? kada radis grudi,ledja,noge,ramena da li ih radis u giga serijam ili i da li ruke radis u super serijama?
i  ako radis giga i super da li svaki trening radis giga i super ili sa vremena na vreme

Malo idemo van teme...ali OK ukratko.

Ovo sto si cuo...sta da ti kazem..lose si cuo  ;D Bas me zanima njihov razlog, sto je to bas tako kako oni kazu?

Pa sta bi ti oni rekli kada bi im preneo da sam prosle nedelje imao 2 treninga dnevno za istu mis.partiju...5 dana u nedelji..na dijeti bez UH gde mi je ukupni dnevni unos bio 1500 kalorija  ;D

Ne radim svaku nedelju giga serije...imam svoje neke zamisli i uz odredjenu suplementaciju i sl..planiram i program treninga. Ali ako odredim nedelju ili nedelje za giga serije..celu nedelju tako radim i da..radim svaki misic..Eto planirah od Nove godine da radim jedno 6 meseci bez prekida giga..mozda ubacim sveukupno 2-3 nedelje u razlicitim periodima, drugi nacin treninga. Ali ova ideja mi nije pala tek tako...sve ima svoje  ;D

Jedino sto radim stalno u giga serijama su noge...jer imam visegodisnju povredu kolena, tako da cim stavim malo vecu tezinu, par nedelja sam van stroja..tu me jedino spasava giga serija bez velikih tezina...
IZVINI ZNAM DA OFFUJEMO,ali msm kako da odradis trenign grudi ako ih radis same bez giga ili super serije ,,msm da je glupo radit onu klasiku u 4 vezbe po 4 serije ...onda je to onaj trening isti trening kad ih radimo sa bicepsom
if you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!!

''Each workout is like a brick in a building, and every time you go in there and do a half-ass workout, you're not laying a brick down. Somebody else is.'' -Dorian Yates

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Trening 3x - komentari
« Odgovor #38 poslato: Decembar 03, 2009, 12:29:50 pre podne »
Nije glupo raditi 4 vezbe po 3-4 serije. Ne znam sto se hvatate samo za broj vezbi i serija. Toliko tehnika ima koje se mogu primeniti na razne vezbe..evo i za ovde pominjane grudi...koje ce ti skoro sigurno doneti upalu.

Evo ja ti predlazem da uradis najklasicniji trening koji zamislis za grudi...gde ce biti 4 vezbe sa 3-4 serije. I unesi SAMO jednu izmenu...TEMPO. Moj predlog ti je za pocetak 4-1-2..kao neka srednje laksa varijanta..znaci nema zabusavanja..tokom celog pokreta..tokom cele serije, vezbe i treninga..uvek 4-1-2..pa se vrati i javni da li si sutradan dobio upalu i da li si imao dobru pumpu (jos ako znas da je iskoristis sa supsima)..i ako nisi imao nijedno od ova dva...reci slobodno, ovaj momak nema pojma sta prica..OK?

Van mreže igor2806

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.336
  • To be a legend, you have to beat a legend!!!
Odg: Trening 3x - komentari
« Odgovor #39 poslato: Decembar 03, 2009, 12:32:44 pre podne »
Nije glupo raditi 4 vezbe po 3-4 serije. Ne znam sto se hvatate samo za broj vezbi i serija. Toliko tehnika ima koje se mogu primeniti na razne vezbe..evo i za ovde pominjane grudi...koje ce ti skoro sigurno doneti upalu.

Evo ja ti predlazem da uradis najklasicniji trening koji zamislis za grudi...gde ce biti 4 vezbe sa 3-4 serije. I unesi SAMO jednu izmenu...TEMPO. Moj predlog ti je za pocetak 4-1-2..kao neka srednje laksa varijanta..znaci nema zabusavanja..tokom celog pokreta..tokom cele serije, vezbe i treninga..uvek 4-1-2..pa se vrati i javni da li si sutradan dobio upalu i da li si imao dobru pumpu (jos ako znas da je iskoristis sa supsima)..i ako nisi imao nijedno od ova dva...reci slobodno, ovaj momak nema pojma sta prica..OK?
ok,,,,pazim na tempo,,radim 301,,i razvalim se od upale a ovaj tvoj tempo uh probacu...izvini nisam rekao da je klasicni trening za grudi od 4 vezbe sa po 4 serije glup,nego da mi daluje lose raditi  tako kad nam je split svaki dan raditi poseban misic ,,tad mislim da je bolje odraditi grudi u giga ili super serijama,,,ili cak nekad i ovaj klasicni trening!
if you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!!

''Each workout is like a brick in a building, and every time you go in there and do a half-ass workout, you're not laying a brick down. Somebody else is.'' -Dorian Yates

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Trening 3x - komentari
« Odgovor #40 poslato: Decembar 03, 2009, 06:47:18 pre podne »
jel iko sem mene ne broji nikada vezbe, ponavljanja, serije itd?

ja samo odem i radim kolko mogu jednu grupu dnevno, 5 dana u nedelji uradim sve.

kraj treninga kad dodje do otkaza.

i ovo se moe primeniti kao jedan od metoda,samo ovo tek nije za pocetnike jer oni ne znaju st aje misicni otkaz i veoma lako ulete u pretreniranost..

Van mreže marko_91

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Trening 3x - komentari
« Odgovor #41 poslato: Decembar 03, 2009, 02:04:07 posle podne »
ok, hvala bulldog...pogotovo na strpljenju...pozz

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Trening 3x - komentari
« Odgovor #42 poslato: Decembar 03, 2009, 02:12:10 posle podne »
ok, hvala bulldog...pogotovo na strpljenju...pozz

Nema na cemu...nadam se da smo pomogli  8) 8)