April 29, 2024, 07:22:24 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Kratki jaki ciklusi za napredne - Teorija Paula Borresona  (Pročitano 17108 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Kratki jaki ciklusi za napredne - Teorija Paula Borresona
« poslato: Novembar 11, 2008, 09:01:38 pre podne »
Marcus300:

Zbog velikog broja PM-ova koje dobijam odlučio sam da malo detaljnije objasnim ovu teoriju.

Ne možete dobijati mišićno tkivo u toku dugog vremenskog perioda jer dobijanje težine i mišićni rast se vrlo jednostavno ne događaju na taj način. Ni kod djece, ni kod tinejdžera ni kod vježbača sa tegovima. Umjesto toga, mišićni dobitci, čini se, da dolaze u mlazovima ili talasima. Zapanjujuće je kako možete trenirati jako, hraniti se izuzetno dobro tokom cijele godine, a ipak čini se da napredak ostvarujete u kratkim nefrekventnim talasima rasta čak i kada koristite AAS komponente, jer se jednostavno tijelo navikaava na ono što mu dajete.

Tijelo može da izgradi velika mišićna tkiva u krakom vremenskom periodu, ali potom da zadržava ista tokom dugog vremenskog perioda do kraja ciklusa. Moguće je dobiti funtu dnevno u prvih par nedjelja kada se radi ovakav ciklus, ukoliko ste dovoljno napredni i znate kako da se izborite sa negativnim propratnim efektima i ovo je tada sjajan način da se probije bilo kakva barijera u rastu i da rezultat budu novi dobitci u mišićima jer ukoliko imate pravo okruženje za vaše tijelo ono će imati brz dobitak.

Takođe, nije u pitanju samo doping i ovaj način organizovanja ciklusa, već je to trening i dijeta koji odrađuju veliki dio posla u ovom procesu - vi se možete spremiti mentalno za ovaj metod i dati 100 % 24 sata dnevno tokom 30 dana koliko ovaj ciklus traje što je vrlo teško kada je duži period u pitanju. Kada govorim o pripremi vašeg tijela za ovakav ciklus trebate da budete potpuno čisti od hemije kada počnete dijetu u pripremnom periodu kako bi stvorili pravo okruženje za nabacivanje velikih mišćinih tkiva, koja će biti održana bez bridžovanja, a opravak će biti značajno brži i lakši. Ne nastavljate sa velikim dozama u idućem ciklusu već neka on bude vrlo umjeren, bilo da je taj ciklus kratak ili standardan, jer tijelo nije naviklo na to i opet može rasti dobrom brzinom.

Koristim doping posljednjih 17 godina, i imam dnevnike svih svojih ciklusa, radio sam cikluse od po 30 nedjelja, kao i kratke, i realno moram reći da su oni kratki baš ti koji su mi zadržali dobitke, sa dugim ciklusima završite sa bridžingom i kruzingom što dovodi do toga da morate povećavati doze testa u svakom sledećem ciklusu, a dobitci u mišićnoj masi sve teže i teže dolaze.

Ovo je teorija Paula Borrensona, čovjeka koji je stvorio Doriana Yatesa, kao i mnoge druge pro bodybuildere, on me je savjetovao po pitanju mnogih stvari i uvijek potencirao ovaj metod, a on je bio godinama u znanju ispred svog vremena, što je potvrđeno mnogo puta, takođe sam u kontaktu sa velikim bojem bdybuildera koji su probali ovu metodu i imali izvanredne rezultate, ja sam upravo zavrsio svoj 30-dnevni ciklus u kojem sam imao sjajan napredak.
Bitno je kakvi su bili vaši prethodni ciklusi, kako bi utvrdili koje doze vi trebate koristiti, a ne ono što drugi koriste, vidio sam tokom godina sjajne rezultate korisnika, a oporavak i zadržavanje stečenog je bilo vrlo lako.

Kada bi samo neki mlađi (Prim.Vladar: Mlađi ne znači početnici sa AAS-ima!!!) slušali i radili ovu vrstu ciklusa u većim godinama bi imali mnogo manje glavobolje sa bridžingom/HRT-om/povećavanjem doza u svakom sledećem ciklusu… Ali i mogu reći da ih i ima, koji su spremni da poslušaju iskusnije koji imaju dobre rezultate…

Ponovo, moram naglasiti prije početka ovog ciklusa MORATE pripremiti vaše tijelo i stvoriti anabolično okruženje da bi kada ciklus startuje novo mišićno tkivo se vrlo rapidno nabacivalo jer su receptori posve spremni za ovu metodu.

Priprema prije ciklusa (Priming) + Visoke doze AAS + GH + vrlo intezivan trening = Veliki dobitak mišićnog tkiva u okviru 30-dnevnih ciklusa = FAKAT!!!

Priprema tijela prije kratkog, snažnog ciklusa je jedna od najvažnijih stvari koje možete učiniti za sebe, pogotovo kada je u pitanju ova teorija - držite dijetu kako bi izgubili masti, kao što rade takmičari koji su pronašli da sistem tri dana niskog unosa UH, nakon čega slijedi dan visokog unosa UH stvara vrlo anabolično okruženje za mišićni rast, mišićni receptori mogu snažno da se nadraže i sve je spremno da se prihvati više glukoze, a pošto nivoi glukoze nijesu puni, rezultat je da se većina nje depozituje u mišićima umjesto kao masti što dovodi do okruženja za vrlo brzu izgradnju mišićnog tkiva, i ako je sve ovo urađeno kako treba kombinovanje i u pravo vrijeme aplicrani AAS+GH kombo sa početkom kratkog, snažnog ciklusa, daje nevjerovatan rast!

Takođe u toku priminga morate morate podići svoje proteine i amino kiseline kako bi spriječili katabolizam!

Doziranje ovih ciklusa se određuje na osnovu individue i njegovog pregleda ranijih ciklusa. Ovi ciklusi NIJESU dugi ciklusi koji su samo skraćeni, OVI CIKLUSI NIJESU ZA POČETNIKE I ONE KOJI NEMAJU PUNO ISKUSTVA I CIKLUSA IZA SEBE.


----------------------


Ova varijanta definitivno nije početnička, i za one koje nemaju veliko iskustvo sa upotrebom AAS iza sebe, ali možda ovaj materijal može da posluži kao startna pozicija za generalnu diskusiju o kratkim ciklusima!

Rado ću pročitati vaša slična iskustva, bez obzira na "snagu" ciklusa!

Pozdrav,
Vladan
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Kratki jaki ciklusi za napredne - Teorija Paula Borresona
« Odgovor #1 poslato: Novembar 11, 2008, 09:12:46 pre podne »
U tekstu se pominje Priming - Priprema za ciklus. Ranije sam priredio jedan materijal na tu temu, pa da vas podsjetim i na to.

Priming 101 - Priprema za ciklus
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Kratki jaki ciklusi za napredne - Teorija Paula Borresona
« Odgovor #2 poslato: Novembar 11, 2008, 09:45:28 pre podne »
Secam se da je pre nekoliko godina bilo nekoliko" strucnjaka" iz ove oblasti koji su zagovarali upotrebu
kratkih ciklusa iz vise razloga...
Medju njima je i Nelson Montana koji npr kaze za jednu svoju preporuku:
-

Ciklusi ne smeju biti duzi od tri nedelje.

Znaci, tri nedelje najvise, pri punoj dozi, plus jedna da se “skinete” sa sterodia. Sad sigurno mislite: “Kakvu cu masu da nabacim sa takvim kratkim ciklusom?” Recu cu vam – masu koju cete zadrzati. Sta mislite zasto se najveci deo mase nabacene nekim velikim ciklusom izgubi? Zato sto je telo adaptivan mehanizam, a ne moze se adaptirati na toliku masu za tako kratko vreme. Ali, na 3 kilograma? To vec moze.

Vecina tih ljudi koji su bili za kratke cikluse kazu da i nezeljeni efekti steroida se svode na minimum.
Nezeljeni efekti od steroida dolaze zbog predugog koriscenja.
Nelson takodje kaze:
-Dok je vreme koriscenja kratko, doze moraju biti visoke, dok su receptori jos svezi I najveci napredak je napravljen. Dodatna prednost je sto se sledeci ciklus moze poceti ranije. Period odmora treba biti 4-6 Nedelja. Na ovaj nacin mozete praviti postepen napredak, koji je slican prirodnom treniranju, samo mnogo brzi.
Sta ocekivati od kratkog ciklusa?Kazu 1,2,3 kg,ako vam je ishrana bila u redu, najveci deo toga ce biti misicna masa. Ako ste dobro trenirali, zadrzacete sve sto ste dobili.

Van mreže ivan2big

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 944
Odg: Kratki jaki ciklusi za napredne - Teorija Paula Borresona
« Odgovor #3 poslato: Novembar 11, 2008, 09:50:59 pre podne »
interesantno.... ??? ???
jel moze neki primer ciklusa,da se otprilike vidi o kakvim se dozama radi i koji su preparati u opticaju,pretpostavljam tablete i fast acting injekcije??
SADA ZNAM GDE SAM GRESIO!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kratki jaki ciklusi za napredne - Teorija Paula Borresona
« Odgovor #4 poslato: Novembar 11, 2008, 02:11:38 posle podne »
interesantno.... ??? ???
jel moze neki primer ciklusa,da se otprilike vidi o kakvim se dozama radi i koji su preparati u opticaju,pretpostavljam tablete i fast acting injekcije??

heheheheh...

Van mreže ivan2big

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 944
Pozdrav!
« Odgovor #5 poslato: Novembar 11, 2008, 02:17:14 posle podne »
General knows secret of the pro's!
SADA ZNAM GDE SAM GRESIO!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kratki jaki ciklusi za napredne - Teorija Paula Borresona
« Odgovor #6 poslato: Novembar 11, 2008, 02:32:47 posle podne »
General knows secret of the pro's!

ma jok.nego sam se nasmejao kako te doze zanimaju..pa ono..ovo..vamo..tamo.....i tako

Van mreže ivan2big

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 944
Pozdrav!
« Odgovor #7 poslato: Novembar 11, 2008, 02:37:33 posle podne »
Cisto informativno,nikad ja ne bih posegao za tim sterojidima i krejatinima,to je stetno za zdravlje,a strah me da se ne sjebem...
;-)
SADA ZNAM GDE SAM GRESIO!

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Kratki jaki ciklusi za napredne - Teorija Paula Borresona
« Odgovor #8 poslato: Novembar 11, 2008, 03:23:23 posle podne »
Ajde generale bachi koju na temu ;D ;D

200mg propi EOD,70-80mg t-bol/winny,150mg masteron EOD,jel taj fazon :twisted:

Ajde,ajde...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže hemicar

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 103
Odg: Kratki jaki ciklusi za napredne - Teorija Paula Borresona
« Odgovor #9 poslato: Novembar 11, 2008, 06:01:54 posle podne »
Ajde generale bachi koju na temu ;D ;D

200mg propi EOD,70-80mg t-bol/winny,150mg masteron EOD,jel taj fazon :twisted:

Ajde,ajde...


Zestoko

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kratki jaki ciklusi za napredne - Teorija Paula Borresona
« Odgovor #10 poslato: Novembar 11, 2008, 06:05:26 posle podne »
Ajde generale bachi koju na temu ;D ;D

200mg propi EOD,70-80mg t-bol/winny,150mg masteron EOD,jel taj fazon :twisted:

Ajde,ajde...
auuuuu..pa gde ga odvali...sada ce mnogi ovo pomnoziti sa 4..i eto fine kurice..i reci ce..aha....sada znam gdde sam gresio...hahahahahh

Van mreže ivan2big

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 944
Pozdrav!
« Odgovor #11 poslato: Novembar 11, 2008, 06:10:30 posle podne »
Sada znam gde sam gresio!
SADA ZNAM GDE SAM GRESIO!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kratki jaki ciklusi za napredne - Teorija Paula Borresona
« Odgovor #12 poslato: Novembar 11, 2008, 06:12:40 posle podne »
Sada znam gde sam gresio!

groaaarrrrrr......eto ti sasa sta si uradio  ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Kratki jaki ciklusi za napredne - Teorija Paula Borresona
« Odgovor #13 poslato: Novembar 11, 2008, 08:12:38 posle podne »
Buhahahahaah male tajne velikih zajebanata :twisted:
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Kralj ist Back-Bakic

  • VIP
  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 965
  • KRALJ
Odg: Kratki jaki ciklusi za napredne - Teorija Paula Borresona
« Odgovor #14 poslato: Novembar 12, 2008, 02:13:26 posle podne »
Nema boljeg od takvog nacina uzimanja(zloupotrebe) AAS i ostale medikamente(hormone itd...)
Kazem iz licnog iskustva!!
Kralj ist Back