April 16, 2024, 07:27:31 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.089 poruka u 18.750 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Richardpew
X3MShop banner

Autor Tema: Boks vreca  (Pročitano 32110 puta)

Van mreže Gurke

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 613
Odg: Boks vreca
« Odgovor #15 poslato: Novembar 14, 2009, 06:12:33 posle podne »
pa hteo sam da uzmem....ali moracu taj za boks...posto cu u sobu da ga stavim....jel imas mozda neki sajt prodavnice neshto??:):)

hwala ti:)

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 862
Odg: Boks vreca
« Odgovor #16 poslato: Novembar 14, 2009, 11:40:15 posle podne »
E imas one sto stoje na podu, ima ih u PRIDE u  Bivsem Bulevaru JNA samo ne znam da li imaju maloprodaju, Ali nisu bas jeftini.

http://www.pride.co.yu/

Van mreže SAJ

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 163
Odg: Boks vreca
« Odgovor #17 poslato: Novembar 14, 2009, 11:41:41 posle podne »
E imas one sto stoje na podu, ima ih u PRIDE u  Bivsem Bulevaru JNA samo ne znam da li imaju maloprodaju.

Ne valja to nishta. Kupi pravi dzak.

Van mreže adler26

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Boks vreca
« Odgovor #18 poslato: Novembar 15, 2009, 02:04:47 posle podne »
vreca za boks ako se vjezbe pravilno izvode i ako se oko vrece kreces kao oko prvog protivnika povecava izdrzljivost to jeste daje kondiciju, a i snagu jer sto jace daras u vrecu dobijas vecu snagu udarca;-).
sto se tice vrece neke su stvari veoa bitne:
- da se dobro zagrijes prije udaranja u vrecu, jer postoji mogucnost povrede rucnih kostiju od zglobova prstiju do palca, rucnog zgloba, pa cak lakta i ramena.
- da pravilno izvodis udarce, znaci da ti je saka u pravom polozaju da ne bi opet povrijedio kosti sake, zgloba itd.znaci da saku pravilno zatvoris tako sto je polozaj sake u ravni sa rucnim zglobom ruke i da udarce izvodis iz ramena.
- da ti je opet polozaj nogu kako treba pod odredenim uglovima.

ako se ne razumijes u tehniku boksa, onda je moj savjet da se kanis vrece, jer mozes samo sebi nanijeti tjelesne povrede;-).

procitao sam da je jedan tip napisao kako je borba za zamisljenim protivnikom najbolja, jeste najbolja ako vjezbas tehniku izvodenja udaraca i za kondiciju jer ovisno kojim tempom izvodis udarce, dok je vreca za razliku od borbe sa zamisljenim protinikom bolja za dobijanje snage, ali tehnika se bukavalno da kazem, tupi...

toliko od mene, nadam se da ce nesto pomoci.

Van mreže Gurke

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 613
Odg: Boks vreca
« Odgovor #19 poslato: Novembar 15, 2009, 06:28:54 posle podne »
vreca za boks ako se vjezbe pravilno izvode i ako se oko vrece kreces kao oko prvog protivnika povecava izdrzljivost to jeste daje kondiciju, a i snagu jer sto jace daras u vrecu dobijas vecu snagu udarca;-).
sto se tice vrece neke su stvari veoa bitne:
- da se dobro zagrijes prije udaranja u vrecu, jer postoji mogucnost povrede rucnih kostiju od zglobova prstiju do palca, rucnog zgloba, pa cak lakta i ramena.
- da pravilno izvodis udarce, znaci da ti je saka u pravom polozaju da ne bi opet povrijedio kosti sake, zgloba itd.znaci da saku pravilno zatvoris tako sto je polozaj sake u ravni sa rucnim zglobom ruke i da udarce izvodis iz ramena.
- da ti je opet polozaj nogu kako treba pod odredenim uglovima.

ako se ne razumijes u tehniku boksa, onda je moj savjet da se kanis vrece, jer mozes samo sebi nanijeti tjelesne povrede;-).

procitao sam da je jedan tip napisao kako je borba za zamisljenim protivnikom najbolja, jeste najbolja ako vjezbas tehniku izvodenja udaraca i za kondiciju jer ovisno kojim tempom izvodis udarce, dok je vreca za razliku od borbe sa zamisljenim protinikom bolja za dobijanje snage, ali tehnika se bukavalno da kazem, tupi...

toliko od mene, nadam se da ce nesto pomoci.

pa pazi tehniku i nzm bash neshto...drugar mi trenira kik box pa znam neshto,,kako se drzi gard kako se udara i tako to....a nisam znao za sve te povrede...nzm razmislicu sad dal da ga kupim....Hvala ti uglavnom:)

Van mreže SAJ

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 163
Odg: Boks vreca
« Odgovor #20 poslato: Novembar 15, 2009, 07:27:11 posle podne »
Kupi bandaze, dobro se zagri i za pochetak lagano pochni da udarash dok ne steknesh neku rutinu.,...
KShto imash da razmishljash kao da idesh na ratishte ... :)

Van mreže Gurke

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 613
Odg: Boks vreca
« Odgovor #21 poslato: Novembar 15, 2009, 11:04:51 posle podne »
imam bandazere....oke hwala ti :):)xD

Van mreže ivan.ipsc

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 183
  • :)
Odg: Boks vreca
« Odgovor #22 poslato: Novembar 19, 2009, 05:09:40 pre podne »
polozaj sake u ravni sa rucnim zglobom ruke i da udarce izvodis iz ramena

Udarci neidu iz ramena nego iz kuka .

Van mreže ninja_bg

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 693
  • stealth
Odg: Boks vreca
« Odgovor #23 poslato: Novembar 19, 2009, 01:43:20 posle podne »
ti sam sebi kontriras :D
a mislila si da te nece boljeti,
ako odes prestaces me voljeti,
ali uzalud je sve, jos uvijek volis me..

Van mreže ivan.ipsc

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 183
  • :)
Odg: Boks vreca
« Odgovor #24 poslato: Novembar 19, 2009, 01:54:28 posle podne »
vreca za boks ako se vjezbe pravilno izvode i ako se oko vrece kreces kao oko prvog protivnika povecava izdrzljivost to jeste daje kondiciju, a i snagu jer sto jace daras u vrecu dobijas vecu snagu udarca;-).
sto se tice vrece neke su stvari veoa bitne:
- da se dobro zagrijes prije udaranja u vrecu, jer postoji mogucnost povrede rucnih kostiju od zglobova prstiju do palca, rucnog zgloba, pa cak lakta i ramena.
- da pravilno izvodis udarce, znaci da ti je saka u pravom polozaju da ne bi opet povrijedio kosti sake, zgloba itd.znaci da saku pravilno zatvoris tako sto je polozaj sake u ravni sa rucnim zglobom ruke i da udarce izvodis iz ramena.
- da ti je opet polozaj nogu kako treba pod odredenim uglovima.

ako se ne razumijes u tehniku boksa, onda je moj savjet da se kanis vrece, jer mozes samo sebi nanijeti tjelesne povrede;-).

procitao sam da je jedan tip napisao kako je borba za zamisljenim protivnikom najbolja, jeste najbolja ako vjezbas tehniku izvodenja udaraca i za kondiciju jer ovisno kojim tempom izvodis udarce, dok je vreca za razliku od borbe sa zamisljenim protinikom bolja za dobijanje snage, ali tehnika se bukavalno da kazem, tupi...

toliko od mene, nadam se da ce nesto pomoci.

pa pazi tehniku i nzm bash neshto...drugar mi trenira kik box pa znam neshto,,kako se drzi gard kako se udara i tako to....a nisam znao za sve te povrede...nzm razmislicu sad dal da ga kupim....Hvala ti uglavnom:)
          Udarci idu iz kuka a ne iz ramena .

Van mreže ivan.ipsc

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 183
  • :)
Odg: Boks vreca
« Odgovor #25 poslato: Novembar 19, 2009, 01:55:18 posle podne »
Ninja bg  jesi shvatio sad.

Van mreže 84fastandfurious

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 59
Odg: Boks vreca
« Odgovor #26 poslato: Novembar 26, 2009, 04:53:17 posle podne »
PooZ ljudi...
evo da se i ja ubacim u ovu temu...
kreno bi malo da ubacim vrecu u svoj trening...
pa ovako bi to bilo:
pon...ledja
uto....noge
sre...vreca
cet....grudi biceps
pet...rame triceps
sub...vreca
ned...odmor...:)
e od suplemenata koristim...whey, glutamin,kreatin i deks+maltodekstrozu..i to koristim samo u PWM...
E SAD ME ZANIMA 2 PITANJA ??? ???
1. dalicu ovakim treningom uci u katabolizam; ustvari dalice imati dovoljno vremena za oporavak misici?
bojim se da se ne pretreniram...klopa je dobra...
2. dali da koristim PWM posle treninga na vreci?
ja mislim da bi trebalo...al opet da pitam vas...
cilj mi je da se ne umastim sad previse preko zime...jbg..jaka klopa, pa da se ne ukrmacim previse...
moram navesti da radim sad trenutno na masi...pa reko da ubacim vrecu...
sta mislite ???
MENS SANA IN CORPORE SANO!!! :)

Van mreže SAJ

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 163
Odg: Boks vreca
« Odgovor #27 poslato: Novembar 27, 2009, 10:05:26 pre podne »
Ako radish na masi tu ti vreca sigurno nece bit od pomoci.
Ja prije vrece popijem 10g bacaa, a kad zavrshim 10g bcaa i jedna mjerica whey-a.

Van mreže 84fastandfurious

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 59
Odg: Boks vreca
« Odgovor #28 poslato: Novembar 27, 2009, 03:31:59 posle podne »
Ako radish na masi tu ti vreca sigurno nece bit od pomoci.
Ja prije vrece popijem 10g bacaa, a kad zavrshim 10g bcaa i jedna mjerica whey-a.
Hvala stari na odg. :)  mram uzeti i taj bcaa..jos nikako nisam to uzimo...
a bili bilo od pomoci ako radim defku..znaci kad krenem na defku...da onda ubacim vrecu...?
mada mislim da ni sad  nebi puno odmogla... :D
ipak cu je ubacim 1 sedmicno...nedami se trcati po ovakom vremenu...pogotovo u jutro rano...
MENS SANA IN CORPORE SANO!!! :)

Van mreže ninja_bg

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 693
  • stealth
Odg: Boks vreca
« Odgovor #29 poslato: Novembar 27, 2009, 03:35:35 posle podne »
Ninja bg  jesi shvatio sad.

ne moras meni da objasnjavas.. :) ja to znam
a mislila si da te nece boljeti,
ako odes prestaces me voljeti,
ali uzalud je sve, jos uvijek volis me..