April 28, 2024, 02:17:31 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Dizajnirajte perfektnu vansezonu  (Pročitano 3444 puta)

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Dizajnirajte perfektnu vansezonu
« poslato: Novembar 17, 2008, 04:16:00 posle podne »
Evo jos jednog texta koji je bio vrlo citan na raznim svetskim forumima pre nekoliko godina,
text koji je imao mnogo diskusije iza.
Moram opet da napomenem....
OVO JE JEDAN OD TEXTOVA KOJI SU PLASIRANI PROTEKLIH GODINA NA RAZNIM SVETSKIM FORUMIMA!
JEDAN OD TEXTOVA KOJI JE POVUKAO KOD MNOGIH LOGIKU-KAD MOZE ON MOGU I JA ,I STO VISE TO BOLJE...
MNOGI SU IZGUBSI RAZUM I POJAM REALNOSTI IZGUBILI I ZDRAVLJE KRENUVSI STOPAMA TAMO NEKOG??!!
PA EVO JEDNOG OD TIH CLANAKA...................


Dizajnirajte perfektnu vansezonu

napisao: Ry Roid

Neposredno nakon takmicenja

Ok, upravo ste drzali dijetu zadnjih 12-16 nedelja i ako samo pogledate jos jedne pilece grudi, limenku tunjevine, funtu ekstra suve govedine, meso ajkule ili bilo koju drugu nestandardnu hranu koja nema ugljene hidrate u sebi, vi ce te se ispovracati. Osecate se veoma lose i samo vam je jedna stvar na pameti posle svih diuretika, termogenika i 2 sata kardio treninga dnevno : vansezona.

Vreme za odmor

Neki momci se odmaraju mesec dana nakon takmicenja i to pomaze, ipak, ljudi ne daju svom telu dovoljno kredita. To je kao masina iz koje izbacis sranje i ona ostaje u funkciji. Zato ja predlazem odmor od jednu do dve nedelje nevezbanja i dobrih 3-4 nedelje bez steroida. Samo mislite o tome sta zelite da radite i naravno to ce rezultirati vecom masom, tako da ce te kod sledece dijete moci da imate 5-10 funti vise ciste misicne mase. Preporucujem da se u periodu odmora relaksirate i ugadjate sebi radeci stvari koje volite. Ja volim kompletnu masazu tela i relaksiranje a masira me moja zena. To je vreme za odmor.

Jedite ponovo

Vi ste iscrpljivali svoje telo mesecima i imate malo telesnih masti na svojoj izrezanoj muskulaturi. Ja verujem da nakon svih ovih dijeta treba ponovo da naucite da jedete. Vas stomak je izrazito smanjen tako da treba da pocnete ponovo da jedete kako bi ga koristili. Verujte mi, napunicete se vrlo brzo. Nema niceg pogresnog u vezi ovog ali, uvek pitam momke zasto dobijaju 20-30 funti u 2 nedelje nakon takmicenja. Ja samo kazem "DUUUHHH!!!". Dobijati tako brzo predstavlja opterecenje za telo i moze uciniti da tesko funkcionise u potpunosti.
Dakle krenite polako i bicete srecniji na kraju, garantujem vam to.

Udjite u to sa punim zamahom
Dijeta

Prvo cemo pricati o obrocnoj dijeti. To je ono sto ja zovem "Gledajte sta jedete dijeta". U sustini je to nacin gde jedete koliko god mozete. Treba da jedete od trenutka kad ustanete pa do odlaska u krevet. Razgovarao sam sa mnogim bodi bilderima koji nisu mogli da nabace tezinu. Pogledao sam njihove dijete i nasmejao se. Izgledaju kao dijete petogodisnjaka. Mozda mislite za sebe da jedete mnogo ali, nakon sto krenete sa radom na povecanju misica, shvaticete da to nije dovoljno. Ne savetujem vam povecanje vase telesne tezine sa kakvim takvim kalorijama zato je svako od nas drugaciji. Samo jedite koliko mozete a verujte mi to nije lako za svakog. Biti pun po ceo dan moze biti neugodno. Predstavicemo vam osnovnu dijetu za nabacivanje tezine ali imajte na umu da to nije ono sto bi ste striktno trebali jesti, vec kao primer. Necu vam citati primere iz svoje dijete kada sam bio mladji. Ja sam jednostavan covek i volim jednostavne stvari koje mi padnu na pamet.

05:00
8 celih jaja
4 parceta curece slanine
2 parceta hleba od integralnog brasna
2 banane

07:00
Proteinski napitak sa ugljenim hidratima

10:00
Pola funte mlevene govedine sa cinijom krompira i zelene paprike

12:00
Proteinski napitak sa ugljenim hidratima

14:00
3 hamburgera sa povrcem

16:00
Proteinski napitak sa ugljenim hidratima

18:00
Cetvrtina funte piletine sa 3 parceta hleba od celog zrna

20:00
Velika kugla sladoleda (pon, sre, sub)
Proteinski preparati za masu drugim danima.

Ovo je jedan primer dijete nedeljnog dijet plana. Obicno kazem ljudima da jedu tako da podese svoje kalorije da im budu dovoljne da nabacuju tezinu cele nedelje i da odaberu jedan do dva dana u nedelji da jedu 1000-2000 kalorija vise u odnosu na druge dane. Ja nedeljom obicno jedem kinesku hranu.

Trening

Ne znam za vas momci, ali ja volim da radim sa velikim tezinama. Ja koristim komplikovane dizacke teorije kao : odmor/pauza, superserije, opadajuce serije itd. Volim ih takve kakve jesu ali i moram da budem tu negde sa velikim tezinama. Volim osecaj kada mi zivot zavisi od podizanja tezine koja moze da me slomi. U sustini, u vansezoni, ja podizem vise nego kad radim na definiciji jer imam vise energije i vise odmora.
Dacu vam tipican program mog treninga:

Ponedeljak: grudi, zadnja loza, kardio
Utorak: kvadricepsi, listovi
Sreda: odmor
Cetvrtak: ledja, listovi, kardio
Petak: ramena, listovi
Subota: biceps, triceps, kardio
Nedelja: odmor

Podizem zaista velike tezine, ali umesto da radim 25 serija po misicnoj partiji kao sto sam radio nekada, ostajem veran tabelama koje koristim zadnjih 5 godina. Zagrevam se lagano, zatim radim jednu osnovnu seriju sa maksimalnim intenzitetom od 5-6 ponavljanja sa 2-3 parcijalna ponavljanja. Jedino sto dodajem su opadajuca, parcijalna i negativna ponavljanja u jednoj ili dve vezbe po misicnoj partiji. Radim od 3-7 vezbi po misicnoj partiji. Ovo su teorije koje sam kombinovao vise puta kako bih pronasao ono sto je najbolje za maksimalno intenziviranje serije. Ukoliko mozete da uradite jos jednu seriju nakon osnovne ili ste u necemu pogresili ili niste dali 100% intenziteta u njoj.

Steroidi

Sada prelazimo na deo na koji ste svi sa nestrpljenjem cekali, siguran sam u to, a to je koriscenje steroida. Ovo je savrseno vreme da pogodite vase telo teskim androgenima, anabolicima, hormonom rasta, insulinom, sintolom itd.
Predocicu vam kuru ali imajte na umu da vas ja ne nagovaram da je probate, jednostavno izabrao sam je iz glave. Ne koristite doze koje ja navodim vec se pozovite na svoje iskustvo. Ako rastete i od 500 mg sustanona nedeljno ne morate koristiti 2 grama. Shvatili ste?

Nedelja 1
1 gram Sustanon
100mg Suspension svaki drugi dan
60mg D-bol svaki dan
800mg Deca
10 IU insulin 2 x svaki dan
6 IU GH svaki dan (2 IU 3x svaki dan)
25mcg T-3 svaki dan
1mg Arimidex svaki dan

Nedelja 2
1 gram Sustanon
1 gram Cypionate1
800mg Deca
60mg D-bol svaki dan
10 IU insulin 2x svaki dan
6 IU GH svaki dan (2 IU 3x svaki dan)
25mcg T-3 svaki dan
1mg Arimidex svaki dan

Nedelja 3
1 gram Sustonon
1 gram Enanthate
800mg Deca
60mg D-bol svaki dan
10 IU insulin 2x svaki dan
6 IU GH svaki dan (2 IU 3x svaki dan)
25mcg T-3 svaki dan
1mg Arimidex svaki dan

Nedelje 4-6
150mg Propionat svaki drugi dan
50mg Winstrol V svaki dan
400mg Primobolan
10 IU insulin 2x svaki dan
6 IU GH svaki dan (2 IU 3x svaki dan)
25mcg T-3 svaki dan

Ovo je vrlo kratka i intenzivna kura koja ce vas naterati da rastete.Nadam se da je ovo pomoglo onima koji su me pitali za vansezonski savet i ako sam nesto izostavio voleo bi da mi kazete sta. Zapamtite, vansezona je vreme za ogromnu masu. To je kao da gradite masinu koja mora biti velika da bi uspela. To nije lako ali sa pravilnim odlukama i treningom svako je pobednik. Samo se drzite i nastavite da tesko trenirate i uskoro cete dostici svoj cilj.

Van mreže ivan2big

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 944
Dizajnirajte perfektnu vansezonu
« Odgovor #1 poslato: Novembar 17, 2008, 05:33:39 posle podne »
Polomac,zanimljivo kao i uvek!
Hvala u ime svih forumasa na ovako kvalitetnim tekstovima koje postavljas nedeljama u nazad!
« Poslednja izmena: Novembar 17, 2008, 06:31:47 posle podne Polomac »
SADA ZNAM GDE SAM GRESIO!

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Dizajnirajte perfektnu vansezonu
« Odgovor #2 poslato: Novembar 17, 2008, 08:21:08 posle podne »
Polomac,zanimljivo kao i uvek!
Hvala u ime svih forumasa na ovako kvalitetnim tekstovima koje postavljas nedeljama u nazad!
Hvala Ivane...
Trudim se kao i drugi koliko vreme dozvoli sto vise infoa da prilozim na nas sjajni forum...

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Dizajnirajte perfektnu vansezonu
« Odgovor #3 poslato: Novembar 17, 2008, 09:48:53 posle podne »
Uhhh ko ce sve ovo da stigne da proba ;D ;D ;D
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Dizajnirajte perfektnu vansezonu
« Odgovor #4 poslato: Novembar 18, 2008, 06:39:50 pre podne »
al si sada zbunio ivana...

ma daj poloms..nisi fer jbt

Van mreže ivan2big

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 944
Odg: Dizajnirajte perfektnu vansezonu
« Odgovor #5 poslato: Novembar 18, 2008, 08:27:32 pre podne »
al si sada zbunio ivana...

ma daj poloms..nisi fer jbt
nema mesta zbunjenosti jer,SADA ZNAM GDE SAM GRESIO!
sve je jasno:http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,13263.0.html
SADA ZNAM GDE SAM GRESIO!

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Dizajnirajte perfektnu vansezonu
« Odgovor #6 poslato: Novembar 19, 2008, 09:03:08 posle podne »
Citat
10 IU insulin 2x svaki dan
mislim da odje fali jedna nula (iza desetke) 8)
matere mi matere,
kupicu ti dimije