April 24, 2024, 04:20:55 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Teska povreda rucnog zgloba  (Pročitano 12069 puta)

Van mreže Herkul

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Teska povreda rucnog zgloba
« poslato: Novembar 29, 2008, 02:43:17 posle podne »
Puno pozdrava svim clanovima foruma. Nov sam na forumu a glavni razlog zasto sam odlucio da vam se prikljucim je teska povreda koju sam doziveo pre oko mesec dana.

Prilikom izvodjenja obrnutog zglobnog pregiba  jednorucnim tegom sam osetio bol u  rucnom zglobu. Od tada mi je saka ostala rotirana prema unutra u odnosu na podlakticu (Spoljni deo sake tojest deo gde se nalazi mali prst je pomeren vise od cm prema dole). Napominjem da saku mogu bez problema da vratim u normalni polozaj  pomocu druge ruke, da mogu normalno da rotiram i pomeram zglob  i da neosecam nikakve bolove (izuzev kada sam pokusao da radim podlakticu i povremeno priliko izvodjenja vezbi za biceps). Problem je u tome sto svaki put kada vratim pomocu druge ruke saku u normalni polozaj ona opet zauzme nepravilni polozaj  cim prestanem sa pritiskom na nju. 

Posto se plasim da mi ruka zbog ove povrede ne ostane deformisana voleo bi da mi neki iskusniji clan ovog foruma objasni  kakva povreda  je u  pitanju, kako da saku vratim u normalni polozaj bez operacije i da li bi zbog ove povrede trebalo da preknem sa dizanjem tegova posto skoro sve vezbe za gornji deo tela opterecuju rucni zglob. ) Moze li neko da mi preporuci neke vezbe za  povredjeni zglob (mogu i vezbe bez tegova) i da li postoje neke rukavice koje ce mi saku drzati u noramalnom polozaju prilkom benca posto sam primetio da mi se prilikom te vezbe sake najvise krive ?
« Poslednja izmena: Novembar 29, 2008, 02:51:06 posle podne Herkul »

Van mreže Selim_Black

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 184
  • Daamn
Odg: Teska povreda rucnog zgloba
« Odgovor #1 poslato: Novembar 29, 2008, 03:57:55 posle podne »
idi ljekaru covjece! c c c

Van mreže pad nap0na

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Teska povreda rucnog zgloba
« Odgovor #2 poslato: Novembar 29, 2008, 04:01:30 posle podne »
Vjerojatno si oštetio tetive ...

Tu ti nikakve vježbe ne mogu pomoći, samo terapije ledom, gelovima za hlađenje i strogim mirovanjem povrijeđenog dijela tijela ...

Najbolje otiđi kod liječnika jer ako tetive krivo zarastu ostat će ti za čitav život ...

Van mreže shone190

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 226
Odg: Teska povreda rucnog zgloba
« Odgovor #3 poslato: Novembar 29, 2008, 04:42:52 posle podne »
Pre mesec dana ti se to desilo i ti ne ides kod lekara, treniras jos uvek i trazis ovde pomoc?!?!?!?

Van mreže Selim_Black

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 184
  • Daamn
Odg: Teska povreda rucnog zgloba
« Odgovor #4 poslato: Novembar 29, 2008, 09:47:25 posle podne »
Pre mesec dana ti se to desilo i ti ne ides kod lekara, treniras jos uvek i trazis ovde pomoc?!?!?!?
"Posto se plasim da mi ruka zbog ove povrede ne ostane deformisana" hehe rano je se sjetio... :D

Van mreže X FRAME

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 482
Odg: Teska povreda rucnog zgloba
« Odgovor #5 poslato: Novembar 29, 2008, 10:49:07 posle podne »
Idi lijecniku manijace . vracam saku s pomoc druge ruke . care.... ortopedija banjica ....
1. bodybuilding forever
2. where the mind goes the body will follow

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.543
Odg: Teska povreda rucnog zgloba
« Odgovor #6 poslato: Novembar 29, 2008, 11:37:30 posle podne »
ne gine ti jedno mesec dana longete...i nemoj raditi te glupave vezbe

Van mreže vuksa

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.500
Odg: Teska povreda rucnog zgloba
« Odgovor #7 poslato: Novembar 30, 2008, 07:56:58 posle podne »
Idi lijecniku manijace . vracam saku s pomoc druge ruke . care.... ortopedija banjica ....

neka bude srecan ako ne mora da ide na operaciju...
al se nekad dobro jelo

Van mreže Herkul

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Teska povreda rucnog zgloba
« Odgovor #8 poslato: Decembar 12, 2008, 12:45:52 pre podne »
Strogo  mirovanja povredjenog dela tela donedavno nisam mogao da  sprovodim jer mi je na poslu saka ceo dan bila opterecena   (radio sam kao fizicki radnik na gradilistu i nisam bio prijavljan tako da nisam mogo da uzmem bolovanje).

Pre neki dan mi se povreda toliko pogorsala da sam morao da napustim posao. Naime ceo taj dan sam macolom od 20 kg razbijao beton. Posle toga  sam radio ono sto rade strongmeni kada dizu one velike kugle na platformu, jedina razlika je bila u tome sto sam ja dizao  OGROMNE betonske ploce umesto na platformu  na kamion.  Utovario sam nekoliko manjih  komada a kada sam uzeo najvecu plocu koja je po velicini bila jednaka tim teskim betonskim kuglama i pokusao da je dignem iznad glave,  prilikom pokusaja dizanja doslo je do pucanja ruke.  :'(

Posle toga dogadjaja  sam odlucio da  poslusam vase savete  prekinem sa treninzima i  posetim lekara.


Van mreže vuksa

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.500
Odg: Teska povreda rucnog zgloba
« Odgovor #9 poslato: Decembar 12, 2008, 09:25:05 pre podne »
i sta ti je rekao lekat?
al se nekad dobro jelo

Van mreže Herkul

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Teska povreda rucnog zgloba
« Odgovor #10 poslato: Decembar 12, 2008, 09:51:05 pre podne »
i sta ti je rekao lekat?
Lekar je rekao mozda je u pitanju ... a mozda je ... a mozda i ... . Stvarno ne bi da ovde  objavljujem pretpostvke i nagadjanja lekara.  Danas treba da idem na snimanje ruke pa ce posle na osnovu tog snimaka da postave tacnu dijagnozu.  Ako snimci ne budu gotovi istog dana sta je u pitanju saznacu tek u ponedeljak.

Van mreže Selim_Black

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 184
  • Daamn
Odg: Teska povreda rucnog zgloba
« Odgovor #11 poslato: Decembar 13, 2008, 01:31:25 posle podne »
Strogo  mirovanja povredjenog dela tela donedavno nisam mogao da  sprovodim jer mi je na poslu saka ceo dan bila opterecena   (radio sam kao fizicki radnik na gradilistu i nisam bio prijavljan tako da nisam mogo da uzmem bolovanje).

Pre neki dan mi se povreda toliko pogorsala da sam morao da napustim posao. Naime ceo taj dan sam macolom od 20 kg razbijao beton. Posle toga  sam radio ono sto rade strongmeni kada dizu one velike kugle na platformu, jedina razlika je bila u tome sto sam ja dizao  OGROMNE betonske ploce umesto na platformu  na kamion.  Utovario sam nekoliko manjih  komada a kada sam uzeo najvecu plocu koja je po velicini bila jednaka tim teskim betonskim kuglama i pokusao da je dignem iznad glave,  prilikom pokusaja dizanja doslo je do pucanja ruke.  :'(

Posle toga dogadjaja  sam odlucio da  poslusam vase savete  prekinem sa treninzima i  posetim lekara.


cim ozdravis prijavi se na neko powerliftimg takmicenje... :D

Van mreže X FRAME

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 482
Odg: Teska povreda rucnog zgloba
« Odgovor #12 poslato: Decembar 13, 2008, 03:17:02 posle podne »
Ja mislim da se ovaj momak malo zeza sa nama ....
1. bodybuilding forever
2. where the mind goes the body will follow

Van mreže Herkul

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Teska povreda rucnog zgloba
« Odgovor #13 poslato: Decembar 13, 2008, 09:07:44 posle podne »
 U pitanju je distorzija rucnog zgloba.  Pirat je bio  potpuno u pravu  moracu da nosim longetu.

Van mreže vuksa

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.500
Odg: Teska povreda rucnog zgloba
« Odgovor #14 poslato: Decembar 14, 2008, 12:20:40 pre podne »
imas srece sto nisi pokidao ligamente..to bi zahtevalo hirursku intervenciju
al se nekad dobro jelo