April 28, 2024, 01:39:04 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: HGH za adolescente?  (Pročitano 5904 puta)

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
HGH za adolescente?
« poslato: Decembar 11, 2008, 10:15:45 posle podne »
Ova tema je striktno za informisanje:
Posto vidim da se mnogo pise o HGH (human growth hormone) moze li neko da mi kaze kakv bi uticaj uzimanje ovog hormona imalo na adolescenta, posto sam video da pise da je kao "iskljucivo rezervisan za one preko 20 godina".
No curling in the squat rack!

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: HGH za adolescente?
« Odgovor #1 poslato: Decembar 11, 2008, 10:54:45 posle podne »
hormoni , sterodi , psihoaktivne supstance itd... sve to moze imati jako nezgodne efekte i na odrasle ljude a pogotovo na adolsecente... jer kod aodlescenata je hormonska slika uvek nestabilna i promenljiva i moze se vrlo lako poremetiti... gledaj to ovako... ako je nesto u razvoju ne treba ga dirati jer je "krho" i "neucvrsceno " i sam po sebi trening mladjih vezbaca treba da bude umeren i uskladjen prema njihovim mogucnostima , indeksu snage gradje itd... a kamoli koriscenje hemije.... to je unapred za te godine dovodjenje organizma u veliki rizik ako ne odma posledice ce se sigurno ispoljiti kasnije... tako da...ne znam kakav si odgovor ocekivao... ako si mislio na dejstvo HGH- a imace isto dejstvo ko god ga koristi - znaci uvecanje misica, kostiju, unutrasnjih organa  itd ... to ti moze Pedjos ili neko od profija najbolje objasniti, ali nuspojave ce se sigurno i pri "pravilnom" koriscenju pojaviti pre na adolescentu nego na odraslom coveku .... naravno mislio si na koriscenje HGH-a u svrhu povecanja misica ako se ne varam..

Van mreže TOMI09

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 155
Odg: HGH za adolescente?
« Odgovor #2 poslato: Decembar 12, 2008, 10:33:29 pre podne »
pirat kakva je situacija s koristenjem hgh u svrhu poboljsanja kvalitete zivota mislim zbog utjecaja na kozu kosu zube i naravno čunu nekih 3-4 iu dnevno dakle ne u svrhu izgradnje misica nego zadrazavanje mladenackog izgleda ;)

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: HGH za adolescente?
« Odgovor #3 poslato: Decembar 12, 2008, 10:37:43 pre podne »
naravno mislio si na koriscenje HGH-a u svrhu povecanja misica ako se ne varam..
Pa da, mada ne bi bilo na odmet i ako bi porastao koji cm... :P
Ustvari ja nisam koristio AAS ni neke druge hormone, vec samo pitam da vidim...
No curling in the squat rack!

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: HGH za adolescente?
« Odgovor #4 poslato: Decembar 12, 2008, 11:33:35 pre podne »
pirat kakva je situacija s koristenjem hgh u svrhu poboljsanja kvalitete zivota mislim zbog utjecaja na kozu kosu zube i naravno čunu nekih 3-4 iu dnevno dakle ne u svrhu izgradnje misica nego zadrazavanje mladenackog izgleda ;)
to pitaj Silvestera Stalonea ;)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: HGH za adolescente?
« Odgovor #5 poslato: Decembar 12, 2008, 11:36:34 pre podne »
naravno mislio si na koriscenje HGH-a u svrhu povecanja misica ako se ne varam..
Pa da, mada ne bi bilo na odmet i ako bi porastao koji cm... :P
Ustvari ja nisam koristio AAS ni neke druge hormone, vec samo pitam da vidim...
ne verujem da bi porastao koji cm.... ne znam koliko godina imas ali te terapije(malog rasta, patuljastog rasta) koliko sam ja obavesten, se primenjuju u ranom detinjstvu..

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: HGH za adolescente?
« Odgovor #6 poslato: Decembar 12, 2008, 11:58:39 pre podne »
pirat kakva je situacija s koristenjem hgh u svrhu poboljsanja kvalitete zivota
to pitaj Silvestera Stalonea ;)


Zasto da pita Stalonea kad si ti expert izgleda?!  ;D

@Stevcho

Ukoliko si adolescent ni GH ni AAS ti nijesu potrebni, i za jedno i za drugo ima puno vremena ako se budes bavio ozbiljnije BB ili ako u kasnijijm godinama budes zelio da imas bolji kvalitet zivota - kao sto mnogi znaju danas sve filmske, muzicke zvijezde ga koriste i imaju benefite od toga... Kao sta rece guru pirat Stalonea su uhvatili sa gomilom GH, pa se "otvorio" i propricao o svojoj upotrebi GH-a...

Naravno Stevcho, i ako dobro predpostavljam godine koje imas velika je vjerovatnoca da ti bilo sta od ovih ljekova nece trebati jedan drugi vremenski period, tako da iskoristi sto ti je majka priroda dala, treniraj, hrani se, razvijaj a za napredne protokole ce uvijek biti vremena ukoliko ozbiljnije udjes u pricu, a do tada uzmi pa se edukuj, citaj materiju pa ce ti biti i jasnije, a i neces morati da slusas ljude oko sebe vec ces imati izgradjen stav o svim ljekovima koji mogu da se zloupotrebe kako bi covjek imao bolji zivot i da se pri tom ostane zdrav, a ne kao vecina neinformisanih da koristis ljekove, izgubis novac i cesto narusis u nekom dijelu svoje zdravlje.

Nego pirat je gore naveo neke stvari pa ispada da ko god pomisli na GH kosti brade i stomak ("cuveni" GH gut) automatski pocinju da rastu...  ;D

Nije to bas tako, GH je izvanredna stvar i upravo pripremam jedan obiman clanak o njemu, a sto je najbolje u odnosu druge ljekove je prilicno bezbjedan, dobitci ostaju etc etc...

Ali evo da nebi bilo da ga samo hvalim evo negativnih propratnih efekata...

Hypoglycemia – zbog samnjenih nivoa insulina.
Aromeglia - (neneormalan rast kostiju) GH NE PROUZROKUJE OVO, ali ukoliko imate predispoziciju za ovu bolest ubrzace je.
GH gut – Ukoliko ste predisponirani za ovu pojavu i ukoliko koristite VELIKE DOZE GH
Carpel Tunnel Syndrome
Bolovi u zglobovima

A evo i pozitivnih...

Nove miscne celije
Poboljsanje raspolozenja
Omeksavanje i poboljsanje koze
Vitkost, GH je mocan sagorjevac masti
Jacanje zglobova i ligamenata

Za fat burning bi bilo dovoljno 2-4 (bolje 4) IU dnevno u nedjeljnom protokolu 5 on 2 off.

Naravno ko ima love za 8-10 jedinica dnevno, moze da ocekuje caroliju, i to je ono zasto je braci builderima GH tako zanimljiv, naravno on se u slucaju buildera stackuje i izuzetno je efektan sa insulinom, anabolicima, T3...medjutim za ovakav neki protokol je potrebno znacajno iskustvo, i sa stvarima kao sto su i insulin i T3 ne valja se igrati jer mogu VRLO ozbiljno da naruse zdravlje.

Nego da ne duzim sada mnogo, moracete sacekati materijal koji spreman, a za mladog kolegu stevcha koji je i pokrenuo temu MOJA PREPORUKA da malo vise cita nas forum, edukuje sa sa clancima na njemu jer ima itekako vremena i za AAS i za GH, ali prije toga treba imati malo VISE godina i malo VISE iskustva u svim segmentima vezanim za bodybuikding da bi se uopste razmisljalo o bilo kojoj zloupotrebi ljekova.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Decembar 12, 2008, 12:01:00 posle podne Vladar »
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: HGH za adolescente?
« Odgovor #7 poslato: Decembar 12, 2008, 12:36:52 posle podne »
"Zasto da pita Stalonea kad si ti expert izgleda?! "- to je bila sala, kapiras? ;) ;D ....... ne znam samo gde sam se ja predstavio kao guru ili ekspert ...al ajde to je tvoj stil...  ;D

"Nego pirat je gore naveo neke stvari pa ispada da ko god pomisli na GH kosti brade i stomak ("cuveni" GH gut) automatski pocinju da rastu... "

ne znam zasto bi neko to tako shvatio... inace od GH ne rastu samo misici i to svako zna ne znam u cemu je tu polemika... zavisi naravno u koje se svrhe uzima ali decko se raspitivao za bb , ja licno jbg nisam video mnogo bodibildera koji su koristili gh i imaju ravne stomake...
@Stevcha

pogledaj nuspojave na to dodaj visok pritisak, dijabetes naravno to je cini mi se vec naveo Vladar i ako imas neki prikriven rak najverovatnije ce se aktivirati...

U svakom slucaju slazem se Vladarom da to s obzirom na godine slobdono mozes da zaboravis...
a ono o zloupotrebi lekova u cilju da se ostane zdrav ... i bolji zivot... na to nemam komentara
ti Vladar nadam se da shvatas kakav uticaj imas kad nekom klincu kazes tako nesto...i kako on razmislja posle tvog posta...



Van mreže TOMI09

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 155
Odg: HGH za adolescente?
« Odgovor #8 poslato: Decembar 12, 2008, 01:25:44 posle podne »
vladar zeljno iskcekujemo taj tekst o GH ,,,pirat nhf ali te price o aktiviranju karcinoma i lsicno su kao price za laku noc nema niti jedne studije ili argumenta koji to potvrduje,,,i gh je po meni jedna od najboljih stvari sta se pozitivno negativnog ucinka tice,,,nisan star nekih 27 godina al definitivno za jedno 5-7 godina krecem s gh za pocetak 4-5 iu dnevno i onda lagano pojacavanje ;)

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: HGH za adolescente?
« Odgovor #9 poslato: Decembar 12, 2008, 01:27:19 posle podne »
Da, da hvala pirat, Vladar....  ;)
Nisam ja ni mislio da uzimam HGH ili AAS, u skorijem vremenskom periodu, mada sam procitao neke knjige o tome (Anabolics) i joj stosta na netu...
Ali u svakom slucaju hvala Vladar, (ti pirat i nisi bio od neke pomoci  ;D ;D ;D) sto si mi pojansio nesto o HGH, radujemse clanku koji ce doci...

Thanks
No curling in the squat rack!

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: HGH za adolescente?
« Odgovor #10 poslato: Decembar 12, 2008, 01:28:53 posle podne »
"Zasto da pita Stalonea kad si ti expert izgleda?! "- to je bila sala, kapiras? ;) ;D ....... ne znam samo gde sam se ja predstavio kao guru ili ekspert ...al ajde to je tvoj stil...  ;D

Pa i ja sam se salio, cak sam stavio zelenka.

Morao sam malo da se nasalim, bili je jace od mene, nebi trebao zbog toga bas da se ljutis.

Takodje, moj stil je civilizovana diskusija i nista vise.

ne znam zasto bi neko to tako shvatio... inace od GH ne rastu samo misici i to svako zna ne znam u cemu je tu polemika... zavisi naravno u koje se svrhe uzima ali decko se raspitivao za bb , ja licno jbg nisam video mnogo bodibildera koji su koristili gh i imaju ravne stomake...
@Stevcha
pogledaj nuspojave na to dodaj visok pritisak, dijabetes naravno to je cini mi se vec naveo Vladar i ako imas neki prikriven rak najverovatnije ce se aktivirati...


Kod obavjestenih ljudi nema nikake polemike niti razmisljanja o tome da li GH valja ili ne. Nus pojave sam ja gore predocio. Da se od nekih ljekova tako lako dobija rak, kako ti to predocavas, vjerovatno danas u civilizovanom svijeti ljekari nebi propagirali HRT, i upotrebu medikamenata za ljude kojima je to potrebno - ljude od 45, 50, 60 godina. (!!!)

Kada govorim o dozama za ljude u godinama o kojima ja pricam, radi se od 200-300 mg testa i par jedinica GH. To nema veze sa bodybuildingom kakvog ti znas, i to je bolji kvalitet zivota za tacno odredjenu populaciju o kojoj ja govorim, a NE za adolescente.

Dalje... Svi iole respektabilni bodybuilderi takmicari koriste GH, od amaterskog nivoa i djevojaka u body fitnessu i momaka u clasic bb do IFBB pro... Pa eto nemaju svi "GH gut". Evo i na nasem forumu je covjek iz classic bb javno rekao da je koristio GH, pa nebih rekao da ima GH gut. Ima ih jos koji su javno govorili o tome... A jos kod nas su mogucnosti za takvim sto mnogo manje nego li na zapadu gdje takmicari to mogu bolje da priuste.

Naravno rijetki su koji otvoreno i javno o tome pricaju, ali ako imas kontakt sa bodybuilderima takmicarima preko privatne komnikacije kao sto to ja cesto imam znao bi vjerovatno kako zaista stvoje stvari.

Ali, i za to ima lijeka, ovako kroz diskusijiu djelujes kao sarmantan mladi covjek pa kontaktiraj nekog od njih na nasem forum, mozda i prenesu svoja iskustva, pa posto od svih njih imas i fotke na forumu "procijeni"  da li imaju "GH gut".

a ono o zloupotrebi lekova u cilju da se ostane zdrav ... i bolji zivot... na to nemam komentara

Na ovo sam vec gore odgovorio.  I naravno, govorio sam o populaciji mnogo starijoj od kolege stevcha.

Nista od ovoga nijesam ja izmislio, ovo sve vec postoji u svijetu i samo jaki farmaceutski lobi kojima je u interesu da su ljudi sto manje zdravi drze ovakve stvari daleko od ljudi, a da ne pricamo o nasim krajevevima gdje isporucuju zastarjele ljekove koje ipak, treba nekim budalama prodati.

ti Vladar nadam se da shvatas kakav uticaj imas kad nekom klincu kazes tako nesto...i kako on razmislja posle tvog posta...

E sad care, sve ovo gore mi je u ovom trenutko potpuno nebitno, hoces li se ti sloziti samnom ili ne nije apsolutno bitno.

Ja sam stevchu preporucio...



Pod 1...

...Ukoliko si adolescent ni GH ni AAS ti nijesu potrebni.


Pod 2...

......iskoristi sto ti je majka priroda dala, treniraj, hrani se, razvijaj a za napredne protokole ce uvijek biti vremena ukoliko ozbiljnije udjes u pricu, a do tada uzmi pa se edukuj, citaj materiju.....

Ovo su moje preporuke svakom mladom covjeku koji dodje na nas forum, to sam ponovio bezbroj puta kroz ovih skoro 5000 postova, priredio sam isto tako ogromni broj materijala na te teme, tako da ne moze biti dileme sta ja "preporucujem" ili o nekoj materiji mislim.

PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: HGH za adolescente?
« Odgovor #11 poslato: Decembar 12, 2008, 02:34:16 posle podne »
ja sam samo rekao ono sto ja znam...

@Vladar
pa svi se mi ovde salimo... nema tu ljutnje... ;)
Citat
Kod obavjestenih ljudi nema nikake polemike niti razmisljanja o tome da li GH valja ili ne. Nus pojave sam ja gore predocio. Da se od nekih ljekova tako lako dobija rak, kako ti to predocavas, vjerovatno danas u civilizovanom svijeti ljekari nebi propagirali HRT, i upotrebu medikamenata za ljude kojima je to potrebno - ljude od 45, 50, 60 godina. (!!!)
kao sto si sam rekao 45, 50 , 60 godina....  i ne bih bio siguran da se ti medikamneti tako lako prepisuju  , mislim da lekari dobro znaju sta rade i da ti medikamenti nisu za svakog, koliko ljudi ima samo sa visokim pritiskom u tim godinama... cisto sumnjam da bi neki lekar nekom ko ima istoriju nekih bolesti ili neke rupe u zdravlju prepisao tako nesto??? to je jako nepredvidivo  podrucje, zato  i nije toliko poznato, ali ewo TOMI09 je toliko upucen u to da je siguran da ce za koju godinu sebi rokati 4- 5 iu dnevno stim sto ima sad 27 pa ti izracunaj...
GH gut
Dobro nemaju svi... a sta je sa onima sto imaju? , sta je sa laktovima? ok... to je cak i najmanje bitno...
@Stevcho
Citat
, (ti pirat i nisi bio od neke pomoci    )
samo se ti kezi mali :)... samo se kezi ...ewo i tebi jedan kez ;D da ga se setis kad budes "porastao" koji cm od HGH... ;)




Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: HGH za adolescente?
« Odgovor #12 poslato: Decembar 12, 2008, 04:12:49 posle podne »

samo se ti kezi mali :)... samo se kezi ...ewo i tebi jedan kez ;D da ga se setis kad budes "porastao" koji cm od HGH... ;)

:D salio sam se brate...
No curling in the squat rack!

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: HGH za adolescente?
« Odgovor #13 poslato: Decembar 12, 2008, 04:31:34 posle podne »
ja sam samo rekao ono sto ja znam...

@Vladar
pa svi se mi ovde salimo... nema tu ljutnje... ;)
Citat
Kod obavjestenih ljudi nema nikake polemike niti razmisljanja o tome da li GH valja ili ne. Nus pojave sam ja gore predocio. Da se od nekih ljekova tako lako dobija rak, kako ti to predocavas, vjerovatno danas u civilizovanom svijeti ljekari nebi propagirali HRT, i upotrebu medikamenata za ljude kojima je to potrebno - ljude od 45, 50, 60 godina. (!!!)
kao sto si sam rekao 45, 50 , 60 godina....  i ne bih bio siguran da se ti medikamneti tako lako prepisuju  , mislim da lekari dobro znaju sta rade i da ti medikamenti nisu za svakog, koliko ljudi ima samo sa visokim pritiskom u tim godinama... cisto sumnjam da bi neki lekar nekom ko ima istoriju nekih bolesti ili neke rupe u zdravlju prepisao tako nesto??? to je jako nepredvidivo  podrucje, zato  i nije toliko poznato, ali ewo TOMI09 je toliko upucen u to da je siguran da ce za koju godinu sebi rokati 4- 5 iu dnevno stim sto ima sad 27 pa ti izracunaj...
GH gut
Dobro nemaju svi... a sta je sa onima sto imaju? , sta je sa laktovima? ok... to je cak i najmanje bitno...
@Stevcho
Citat
, (ti pirat i nisi bio od neke pomoci    )
samo se ti kezi mali :)... samo se kezi ...ewo i tebi jedan kez ;D da ga se setis kad budes "porastao" koji cm od HGH... ;)





meni je samo drago ste se pljuje HGH,a fala bogu deca piju,pushe,drogiraju se po ulicama :D

Lek ko lek,use i abuse ... 
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže TOMI09

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 155
Odg: HGH za adolescente?
« Odgovor #14 poslato: Decembar 12, 2008, 09:57:14 posle podne »
ocu brate pirate ;) i jedva cekam heheh