April 25, 2024, 12:56:37 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: tajming proteina, najbolje vreme za piti sejkove  (Pročitano 17779 puta)

sszgo

  • Gost
tajming proteina, najbolje vreme za piti sejkove
« poslato: Maj 01, 2006, 10:33:42 pre podne »
posle citanja ovog clanka,

http://www.t-nation.com/readTopic.do?id=659666

razmisljam da promenim vreme uzimanja proteina, do sada sam uzimao sejk proteinski sa dekstrozom odmah posle treninga, ali mislim da promenim tako da posle treninga uzmem samo dekstrozu, a protein 45 minuta posle treninga

(uzimam i jedan proteinski sejk cim se probudim, i jedan pred trening)

hteo bih da cujem vasa misljenja o  tome koje je najbolje vreme posle treninga za dekstrozu, a koje za protein

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: tajming proteina, najbolje vreme za piti sejkove
« Odgovor #1 poslato: Maj 01, 2006, 10:38:20 pre podne »
ovo je zasnovano na Tipton istrazivanju iz 2001 , i moze se korisitit samo sa hidrolizovanim proteinima , znaci samo ISO-100

pogesno si protumacio ovaj clanak tj. istrazivanje  , ne treba uzimati odvojeno deks i protein vec zajedno

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: tajming proteina, najbolje vreme za piti sejkove
« Odgovor #2 poslato: Maj 01, 2006, 10:50:08 pre podne »
evo ovako , ali zapamnti to deluje samo sa ISO-100 , ujutru kada ustanes jedna mera ISO-100 , pre treninga jedno 15-30 min. ISO-100 , 15 min. posle treninga ISO-100 sa deks i sat vremena jos jedan

Van mreže rush

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 75
Re: tajming proteina, najbolje vreme za piti sejkove
« Odgovor #3 poslato: Maj 01, 2006, 11:08:16 pre podne »
Markoni kad sam procitao tvoj clanak u X-Fitnessu bilo je nesto sa cime se ne slazem pa se evo to ovde nastavlja pa bih stavio komentar. Ja koristim ISO-100, koristio sam sigurno 10 razlicitih whey proteina i zaista mislim da je ISO-100 van konkurencije ali nikako ne mislim da je toliko dobar da u danu treninga 5,6 sati se ne jede prava hrana, mozda u nekim predtakmicarskim dijetama ali u off nema sanse. Znaci ti u tekstu kazes "pre workout shake 20min pre treninga","15min nakon treninga post workout shake","80min nakon post workout shake uzeti second post workout shake i sat i po do 2 sata nakon second pws mozete jesti". Ako bih imao pravi obrok sat i po pre treninga, tj oko sat pre preworkout shake-a sledeci pravi obrok imao bih 90min+60min(neka je trening sat vremena)+15min+80min+90min=335min sto je vise od 5 i po sati, ne znam za druge ali meni je 5,6 sati da nista ne jedem zaista previse cak i da pijem ISO-100 koliko god zelim.

Van mreže novak

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 233
Re: tajming proteina, najbolje vreme za piti sejkove
« Odgovor #4 poslato: Maj 01, 2006, 11:15:11 pre podne »
Pojasni mi ovo "deluje semo sa iso 100".Na sta mislis?
(ovde mislim na ono sto je markoni rekao).

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: tajming proteina, najbolje vreme za piti sejkove
« Odgovor #5 poslato: Maj 01, 2006, 11:15:40 pre podne »
pa je si li probao na taj nacin , na koji sam napisao , nemoras bas da cekas 2 sata posle drugog da bi jeo ja jedem negde do sat vremena nako zadnjeg , trece posle treninga ide sa deksom , a drugi mozes sa nekim drugim UH , npr. ja sam na masi kombinovao sa piricnem

Van mreže novak

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 233
Re: tajming proteina, najbolje vreme za piti sejkove
« Odgovor #6 poslato: Maj 01, 2006, 11:17:21 pre podne »
Pojasni mi ovo "deluje semo sa iso 100".Na sta mislis?
(ovde mislim na ono sto je markoni rekao).

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: tajming proteina, najbolje vreme za piti sejkove
« Odgovor #7 poslato: Maj 01, 2006, 11:18:43 pre podne »
Citat: novak
Pojasni mi ovo "deluje semo sa iso 100".Na sta mislis?
(ovde mislim na ono sto je markoni rekao).


samo sa hidrolizatima isolata whey proteina , a to je kod nas samo ISO-100

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: tajming proteina, najbolje vreme za piti sejkove
« Odgovor #8 poslato: Maj 01, 2006, 11:30:30 pre podne »
ova vrsta proteina je najbrza jer su aminokisleine vezane dipeptidnim vezama tako da se najbrze absorbuje  , brze od isolata i koncentrata , a za ovaj nacina konzumiranja to je potrebno

Van mreže novak

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 233
Re: tajming proteina, najbolje vreme za piti sejkove
« Odgovor #9 poslato: Maj 01, 2006, 11:31:10 pre podne »
Ma ne to.Sta samo sa tim?Ja sam vec kupio SCI WHEY.Interesujeme da li da uzimam whey jednu mericu sa dex-om nakon treninga i jednu sat posle ili je bolje da ove dve spojim u jednu nakon treninga,mislim dve merice sa dex-om?Tako sam u mogucnosti ili jedno ili drugo neizvodljivo dve nakon i jedna posle.Zanima me da li je moguce uzeti nesto(preparat ili namirnica)recimo dva sata pre treninga pa da se to lepo svari i da me "saceka"bas kad zavrsim trening,da ga tempiram tako?Odgovori mi na sva pitanja.

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: tajming proteina, najbolje vreme za piti sejkove
« Odgovor #10 poslato: Maj 01, 2006, 11:36:25 pre podne »
Citat: novak
Ma ne to.Sta samo sa tim?Ja sam vec kupio SCI WHEY.Interesujeme da li da uzimam whey jednu mericu sa dex-om nakon treninga i jednu sat posle ili je bolje da ove dve spojim u jednu nakon treninga,mislim dve merice sa dex-om?Tako sam u mogucnosti ili jedno ili drugo neizvodljivo dve nakon i jedna posle.Zanima me da li je moguce uzeti nesto(preparat ili namirnica)recimo dva sata pre treninga pa da se to lepo svari i da me "saceka"bas kad zavrsim trening,da ga tempiram tako?Odgovori mi na sva pitanja.


na sa koncentratima i isolatima je bolje spojiti dve merice pa posle  treninga uzeti , a sto se tice tajminga , pa mozes i hranom uneti potrebnu kolicinu namernica pre treninga tako jedno dva sata ili sat i po pre treninga , znaci ne preparat (taj koji si uzeo ) pre treninga vec , aj ovako cemo da bude jasnije

jedes dva sata pre treninga , odgovarajuca kolicina proteina i UH , trening , posle treninga dve merice wheya i odgovarajuca kolicina deksa da kazemo 70 pa vise grama (ako si na masi) , a posle jedes normalno

Van mreže novak

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 233
Re: tajming proteina, najbolje vreme za piti sejkove
« Odgovor #11 poslato: Maj 01, 2006, 11:43:54 pre podne »
Ok druze to je pravi odgovor.To cenim.
Zahvaljujem.  :thumbright:

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: tajming proteina, najbolje vreme za piti sejkove
« Odgovor #12 poslato: Maj 01, 2006, 11:45:54 pre podne »
nema na cemu

Van mreže novak

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 233
Re: tajming proteina, najbolje vreme za piti sejkove
« Odgovor #13 poslato: Maj 01, 2006, 11:59:47 pre podne »
Jos jedno pitanje.

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: tajming proteina, najbolje vreme za piti sejkove
« Odgovor #14 poslato: Maj 01, 2006, 12:02:34 posle podne »
pa otprilike sat i po