Mart 28, 2024, 04:26:42 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: 10 godina treninga... slike  (Pročitano 18828 puta)

Van mreže markosmi

  • Član
  • *
  • Poruke: 19
Odg: 10 godina treninga... slike
« Odgovor #45 poslato: Januar 11, 2009, 07:42:44 posle podne »
kad kazem nespojive stvari mislim na nabijanje vece mase i kung fu.
treninzi u teretani sa malim opterecenjem za brzinu i explozivnost  koje su radili bruce lee  i radi jackie chan su cak i korisni i pozeljni.

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: 10 godina treninga... slike
« Odgovor #46 poslato: Januar 11, 2009, 09:20:48 posle podne »
Sto se tice treninga, meni se cini da jednostavno ne posvecujes dovoljno paznju partijama koje ti kasne.

Ako ti kasne ledja i noge - misicne partije koje su najvece i svaka od njih zasluzuje poseban dan pa ih tako i treniraj. Ako zelis veca, sira ledja pocni tako sto ces ih trenirati prvog dana u nedjelji, jedan trening posveti sirini - znaci ukljuci vise vjezbi tipa zgibova na vartilu, razlicite oblike vucenja na lat masinama, pokusaj da ubacis povremeno supersetove, tri-setove, gigantske setove - iduci trening neka to budu vjezbe vucenja u pretklonu pod razlicitim uglovima...

Mada kao sto rekoh samim tim sto ces ih trenirati prve u nedjelji - i pristupiti im ozbiljno i odlucno imaces priliku da ih konacno pokrenes na pravi rast.

Znaci grudi - biceps vise ne radis ponedjeljkom.  ;)  Ponedjeljkom ledja - takodje u zavisnoti od toga kako se oporavljaju mozes ih trenirati i cesce nego li svakih 7 dana. Uvijek koristi gurtne i uvjek preciznu formu, idi progresivno sa opterecenjem, ali nikad ne na ustrb forme. Ako radis deadliftove dobro obrati paznju na tehniku izvodjenja ovog pokreta. Kao i cucnjevi ovo je slozen i naporan pokret i samo se moze raditi u savrsenoj formi ili je bolje zaobici je.

Noge - podijeli treninge za quadse i zadnju lozu - po jedan dan za svaki dio - zadnju lozu mozes uraditi na treningu za grudi kao prvu partiju - recimo. Drop setovi na kurl pregibu, DL sa cvstim koljenima - i ovdje je forma mnogo bitnija od kilograma na sipki. Danima kada radis quadse imas vise varijanti cucnjeva koje jednostavno treba da implementiras - iako vidim da ne volis tu vjezbu - jedna od prvih preporuka je da ides skroz do dolje, ali vrlo lagano i sa malim opterecenjem za pocetak - mnogima ne odgovaraju cucnjevi samo zato sto nijesu savladali kvalitetno tehiniku ili pak sto koriste neadekvatno opterecenje... Tri-set koji se sastoji od prednjeg cucnja + zadnjeg cucnja + iskoraka je nesto sto te moze natjerati na novi rast, ili pak cucnjevi sa odmor-pauza tehnikom.

Brojne varijante gigantskih setova na nasem forumu su objasnjene dobrano, mozes i te varijante nekad iskoristiti - sve moze samo pametno i precizno.

Takodje, da bi trening za noge bio efikasan on mora da bude naporan, jednostavno kada se one rade cijela masina je pod velikim opterecenjem, ali cucnjevi i slicne bazicne vjezbe pokrecu cijelo tijelo na rast a ne samo noge i zato bi trebali da budu kamen temeljac svakog trening programa.

Kada radis ramena, ja bih akcenat stavio na bocnu glavu i na taj nacin pokusao da nadomjestim problem sirine. 

Ovo su neke moje idejice, i ako budes malo pratio i citao sta pise na forumu vjerujem da ces naci jos dosta toga sto ti moze biti zanimljivo za implementaciju u svom trening protokolu. Ali definitivno principi prioriteta misicnih partija koje ti zaostaju su ono cemu treba da obratis paznju - iako kao sto rekoh cini mi se da je prije problem u ne-treningu gore nabrojanog nego li nekog postignutog  limita. Takodje, covjek ne mora da bude ne znam koliko kilograma tezi da bi bio i bolji, radi na kvalitetu i ne trebaju ti veliki skokovi u kilogramima, kao naturalac tako ces samo nabiti uz nesto misica i masti koje jednog dana kada pozelis da budes opet izrezan ce vrlo vjerovatno ponijeti kvalitetnog mesa sa tebe.

Toliko, pozdrav
V.
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže markosmi

  • Član
  • *
  • Poruke: 19
Odg: 10 godina treninga... slike
« Odgovor #47 poslato: Januar 11, 2009, 11:35:12 posle podne »
hvala,na ovako opsirnom izlaganju,primenicu svakako neki od savet,nesto od tih stvari i radim,recimo sve te vezbe za ledja  s tim sto ih radim 2puta nedeljno.
noge zapostavljam jali ni one ne izgledaju lose

Van mreže bole gym

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 968
Odg: 10 godina treninga... slike
« Odgovor #48 poslato: Februar 01, 2009, 12:43:31 posle podne »
   Nestalo mi kinte moras vise preparata da uzimas!!!!

Van mreže Raka Nis

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 87
Odg: 10 godina treninga... slike
« Odgovor #49 poslato: Maj 17, 2009, 11:49:33 pre podne »
Pozdrav svima,

samo sam hteo da bacim slike jednog drugara iz teretane da vidim kakvi su komentari za izgled. Inace osim mene i jos par ljudi niko ne veruje da je momak "cist", odnosno, da osim klasicne suplementacije nikada nije koristio nista vise. Inace 10 godina trenira bez pauze, uz jako bogatu suplementaciju od pocetka. Obim ruke 45-46 cm, bench press 130kg x 5, mada ga kritikujem jer moze vise. Ima 78kg.Bilo bi tu vise mase da je bogata suplementacija!!