April 29, 2024, 07:37:07 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: CAVIC-ODLAZIM-JER U SRBIJI GUBIM VREME !!!!  (Pročitano 2607 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
CAVIC-ODLAZIM-JER U SRBIJI GUBIM VREME !!!!
« poslato: Novembar 02, 2008, 10:25:57 pre podne »
Čavić: Odlazim, jer u Srbiji gubim vreme!

Osvajač srebrne olimpijske medalje u Pekingu i najbolji srpski plivač svih vremena, Milorad Čavić, doneo je odluku da napusti Srbiju jer ne postoje adekvatni uslovi za treniranje i postizanje vrhunskih rezultata kojima „srpski delfin“ svakako teži. Čavić će u narednom periodu trenirati u Italiji.

Pošto od obećanja političara i sportskih funkcionera nije bilo ništa, Čavić je odlučio da povuče radikalan potez i napusti Srbiju.



- Ispunio sam san i postao olimpijski vicešampion, ali to nije bilo dovoljno da treniram normalno u svojoj zemlji. Hteo sam da živim u Srbiji, ali ako želim da postižem vrhunske rezultate nemam drugog rešenja nego da odem. U Srbiji, jednostavno, samo gubim vreme – rekao je Čavić i dodao:
- Pre mesec dana sam počeo da treniram na „Tašmajdanu“, ali kada se tamo krov srušio, bio sam prinuđen da se preselim na „Banjicu“. Zahvalan sam ljudima sa jedinog bazena koji je ostao u funkciji u Beogradu što su mi izašli u susret, međutim, i tu sam imao problema. Bazen se ne greje, a tokom treninga morao sam da pazim da nekoga ne udarim jer sam koristio svoju stazu tokom termina predviđenih za građane i škole plivanja.
Srebrni na 100 metara delfin i jedini koji se na pravi način suprotstavio neprikosnovenom Majklu Felpsu, kaže da mu odlazak iz zemlje najteže pada zbog činjenice da je u Srbiji postao uzor deci.
- Žao mi je što odlazim, a naročito zbog dece koja su mi mnogo puta prilazila i govorila da hoće u bazen zbog mene. Hteo sam nešto da promenim, ipak, to očigledno ovde nije moguće. Da li prilikom treninga treba da razmišljam hoće li mi krov pasti na glavu! U šali često govorim kako će Srbija na Olimpijadi u Londonu imati samo predstavnike u leđnom plivanju jer će svi naši takmičari gledati u krov kako im ne bi pao na glavu. Sve je to zaista tragično i žalosno, a čini mi se da u dogledno neće biti promena nabolje – ogorčen je Čavić.
Predsednik Plivačkog saveza Srbije, Dušan Dimitrijević, ističe da će Čavić samo trenirati u Italiji i da ne napušta zemlju zauvek.
- On ide da trenira tamo jer ovde ne postoje uslovi za rad, ne samo za njega, već uopšte naših plivača. Kao što je svima poznato „Tašmajdan“ je zatvoren do daljeg. Dok se ne reši taj problem za beogradsko plivanje je ostala samo „Banjica“ i bazen na Vračaru. Beograd ima mali broj bazena, nedovoljno da podmiri sve vodene sportove, koji imaju značajan broj klubova i ne mogu da stanu u 24 sata u ta dva objekta. Mislim da je njegova odluka, nažalost, dobra, da tamo trenira i spreman dočeka Prvenstvo Evrope u Rijeci.
Kao i u svim sportovima, nephodna je pomoć države.
- Ne bih rekao da nema podrške države, naprotiv plivanje ima podršku kao nikada do sada. Nažalost, prošlo je puno godina od kada su neki objekti izgrađeni u Beogradu, da ne pričamo o unutrašnjosti. Beograd preko 35 godina nije ulagao u objekte i normalno je da su zastareli i ruinirani, pogotovo što se voda hloriše i nagriza metalnu konstrukciju. Nama je jedini spas najava ministarke sporta da će krenuti izgradnja novih objekata - istakao je Dimitrijević.


Preuzeto sa www.blic.co.yu

JA BIH DODAO..
SVAKA CAST MAJSTORE..
KOJI CES I OVDE

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: CAVIC-ODLAZIM-JER U SRBIJI GUBIM VREME !!!!
« Odgovor #1 poslato: Novembar 02, 2008, 05:02:46 posle podne »
Ma u pravu je u potpunosti...Ovde ljudi samo propadaju...a posebno ako se oslone na pomoc drzave.

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: CAVIC-ODLAZIM-JER U SRBIJI GUBIM VREME !!!!
« Odgovor #2 poslato: Novembar 02, 2008, 06:31:46 posle podne »
Ma samo jos jedan dokaz da smo kao drzava i drustvo otisli u ku..c

Popizdio sam kad samo prije neki dan procitao ovo...Seratori,samo obecavju kule i gradove, a ovamo sve veci jad i beda
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Radomir

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.160
Odg: CAVIC-ODLAZIM-JER U SRBIJI GUBIM VREME !!!!
« Odgovor #3 poslato: Novembar 02, 2008, 10:32:10 posle podne »
Ja sam se ponadao da ce se nesto renovirati i izgraditi za Univerzijadu, ali nista od toga.

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: CAVIC-ODLAZIM-JER U SRBIJI GUBIM VREME !!!!
« Odgovor #4 poslato: Januar 20, 2009, 08:42:33 pre podne »
Nego, zna li ko sta se desilo sa onom nagradom od nekoliko 1000 eura sto je Cavic trebao dobiti od drzave (Ministarstva sporta) ako se ne varam ... Ispala je frka da je novac kao isplacen, no Cavic nije dobio ni dinara (valjda zaglavila lova kod posrednika, hehehe), pa su se na press konferenciji maltene zakacili oko toga, a Milojko Pantic koji je o tome pricao u sportskoj emisiji Galaksija, toliko je bio ljut dok je o tome pricao da je prozvao i Tadica i celo rukovodstvo Srbije da ucine nesto po tom pitanju, i onda izasao iz studia ostavivsi kolegu da dalje emisiju radi sam...

Van mreže Vlado_lee

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 81
Odg: CAVIC-ODLAZIM-JER U SRBIJI GUBIM VREME !!!!
« Odgovor #5 poslato: Januar 20, 2009, 02:38:52 posle podne »
Neka tako i treba. Ja sam se sve vreme cudio sta je sa momkom, otkud to da ostaje ovdje, kada od tih obecanja nema nista.

Van mreže ATJ LUCKO™

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.267
  • Markedj4ny BIG Team
Odg: CAVIC-ODLAZIM-JER U SRBIJI GUBIM VREME !!!!
« Odgovor #6 poslato: Januar 20, 2009, 04:57:15 posle podne »
meni se svidja kubanski sistem

Van mreže tanatos

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
  • Master&Leader
Odg: CAVIC-ODLAZIM-JER U SRBIJI GUBIM VREME !!!!
« Odgovor #7 poslato: Januar 20, 2009, 05:56:13 posle podne »
Sta Radi Sarcev u Americi?
Zasto je Jelena Dokic dosla u Srbiju pa otisla?
Monika Seles?
.... (jos milion ljudi)
Pa sad i Cavic?!?!?!?!
ZLOOOOOO!!!
Zivot nije broj uzdaha.
ZIVOT CINE TRENUTCI KOJI VAM ODUZIMAJU DAH!!!

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful"