April 29, 2024, 04:15:50 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: Moj trening za triceps :)  (Pročitano 12393 puta)

Van mreže Kekka

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 973
Moj trening za triceps :)
« poslato: Maj 09, 2006, 01:09:55 pre podne »
Rekao sam da cu nocas biti aktivan na forumu, pa da ne bude da nisam od rechi :)

Resio sam da sa vama podelim moj trening za triceps.. koji je inache meni doneo prilicno dobre rezultate...  
Sliku mog tricepsa mozete videti u odeljku - Slike forumasha -

Moj program za triceps se sastoji od 3 vezbe..  i uglavnom gledam da dve vezbe budu teske, a treca da bude izolirajuca...    Mada kad god imam snage uradim i trecu tesku vezbu..

1. Trening

Potisak sa cela sa EZ sipkom
Uski bench
Uski bench - kontra hvat          [ odlicna vezba! ]
-----------------------------------

2. Trening

Potisak sa cela EZ sipkom
Uski bench
Potisak na sajli
-------------------------------------

3. Trening

Uski bench
Uski bench - kontra hvat
Potisak na sajli
---------------------------------------------------------------

Nekada kao trecu vezbu ubacim neku jednorucnu ekstenziju sa bucicom..  iza glave, ili pored tela....  ali uvek , uvek mora da budu bar 2 teske vezbe !!!

Sto se tiche serija, njih ne brojim.. Uglavnom oko 4-5 serija po vezbi..  ali nekad se desi da uradim i po 7-8..   jednostavno jurim PUMP  i nestajem dokle god traje..    

Obratite paznju da vam laktovi budu do tela ! Pogotovu kod potiska sa cela i uskog bencha..

Ja sam moj triceps preporodio za 3 meseca...  mozda sa ovim programom mozete i vi vash ?!  8)

Pozdrav od mene ...  8)

Van mreže LUC1FER

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 639
  • One 'n' Only - X3M Gym
    • http://www.benchmark.co.yu, www.x3mgym.com
Re: Moj trening za triceps :)
« Odgovor #1 poslato: Maj 09, 2006, 07:18:24 pre podne »
Citat: Kekka
Rekao sam da cu nocas biti aktivan na forumu, pa da ne bude da nisam od rechi :)

Resio sam da sa vama podelim moj trening za triceps.. koji je inache meni doneo prilicno dobre rezultate...  
Sliku mog tricepsa mozete videti u odeljku - Slike forumasha -

Moj program za triceps se sastoji od 3 vezbe..  i uglavnom gledam da dve vezbe budu teske, a treca da bude izolirajuca...    Mada kad god imam snage uradim i trecu tesku vezbu..

1. Trening

Potisak sa cela sa EZ sipkom
Uski bench
Uski bench - kontra hvat          [ odlicna vezba! ]
-----------------------------------

2. Trening

Potisak sa cela EZ sipkom
Uski bench
Potisak na sajli
-------------------------------------

3. Trening

Uski bench
Uski bench - kontra hvat
Potisak na sajli
---------------------------------------------------------------

Nekada kao trecu vezbu ubacim neku jednorucnu ekstenziju sa bucicom..  iza glave, ili pored tela....  ali uvek , uvek mora da budu bar 2 teske vezbe !!!

Sto se tiche serija, njih ne brojim.. Uglavnom oko 4-5 serija po vezbi..  ali nekad se desi da uradim i po 7-8..   jednostavno jurim PUMP  i nestajem dokle god traje..    

Obratite paznju da vam laktovi budu do tela ! Pogotovu kod potiska sa cela i uskog bencha..

Ja sam moj triceps preporodio za 3 meseca...  mozda sa ovim programom mozete i vi vash ?!  8)

Pozdrav od mene ...  8)


Odlicno!

Ja bih samo dodao da uski bench sakontra hvatom nije preporucljiv za one sa slabijim zblobovima jer se veoma cesto ljudi povredjuju prilikom istog

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Moj trening za triceps :)
« Odgovor #2 poslato: Maj 09, 2006, 10:19:22 pre podne »
Kekko,tebi su ono bese slabije grudi,odnosno vise zaostaju za ostalim partijama?Mozda zato sto ih prvo odradis na treningu za grudi,ti ih isforsiras na treningu gde ti je i triceps(uski bench).Ne znam koja ti je pauza izmedju ta dva treninga,ali razmisli o tome. poz
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Lonsdale

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 57
Re: Moj trening za triceps :)
« Odgovor #3 poslato: Maj 09, 2006, 10:48:58 pre podne »
Ja sam radeći potisak sa čela počeo da osećam jake bolove odmah iznad lakta, da li je u pitanju zglob, ligamenti ili šta već ne znam, tako da sam smanjio težine. Isti bol ponekad osetim i kada radim uspravno vesljanje za ramena, pa čak i na benču ponekad. Sve u svemu, od kako sam smanjio težine na potisku sa čela bolovi su sve ređi i manjeg inteziteta.

Šta bih mogao da pijem za jačanje zglobova, ali da provereno radi?

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Moj trening za triceps :)
« Odgovor #4 poslato: Maj 09, 2006, 02:18:42 posle podne »
Vec je bilo pice o tome sta piti ukoliko neko ima problema sa zglobovima-glucosamine sulfat bi trebalo da odradi posao ukoliko nije doslo do neke ozbiljnije povrede
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže LDusan

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 181
Re: Moj trening za triceps :)
« Odgovor #5 poslato: Maj 10, 2006, 04:48:08 posle podne »
Super je program, old school, samo ne razumem ovo "teska vezba" jel mislis na to da radis sa manjom tezinom ili vezbe izolacije smatras lakim vezbama?

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Re: Moj trening za triceps :)
« Odgovor #6 poslato: Maj 10, 2006, 06:24:38 posle podne »
Meni je ovo mnogo... Ja triceps vezbam u 6 serija...


I bez ljutnje kekka mislim da tebi nije triceps napredovao iskljucivo zahvaljujuci treningu...
Moj savet ti je da smanjis trening jer i ovako kukas da nemas da jedes, tako da slobodno oladi malo...

Van mreže Kekka

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 973
Re: Moj trening za triceps :)
« Odgovor #7 poslato: Maj 10, 2006, 06:55:14 posle podne »
Citat: sasacg
Kekko,tebi su ono bese slabije grudi,odnosno vise zaostaju za ostalim partijama?Mozda zato sto ih prvo odradis na treningu za grudi,ti ih isforsiras na treningu gde ti je i triceps(uski bench).Ne znam koja ti je pauza izmedju ta dva treninga,ali razmisli o tome. poz


Na istom treningu radim grudi i triceps. A kad radim uski bench drzim laktove skroz do tela.. i kilazu prebacujem na triceps...  i to bash bash pazljivo.. negativna faza mi dosta dugo traje..  

Hvala na savetu sale..  ali grudi su tvrdoglave same po sebi.. ne verujem da je zbog ovoga..

Nacicu ja njima leka ! Uskoro !  :wink:

Citat: LDusan
Super je program, old school, samo ne razumem ovo "teska vezba" jel mislis na to da radis sa manjom tezinom ili vezbe izolacije smatras lakim vezbama?


Dvorucne vezbe smatram teskim vezbama..  a jednorucne vezbe i vezbe na sajlama smatram laksim...    izvini,sto sam bio nejasan.

Citat: Big_Rasha
Meni je ovo mnogo... Ja triceps vezbam u 6 serija...


I bez ljutnje kekka mislim da tebi nije triceps napredovao iskljucivo zahvaljujuci treningu...
Moj savet ti je da smanjis trening jer i ovako kukas da nemas da jedes, tako da slobodno oladi malo...


Drago mi je sto ti znash od cega sam ja napredovao a od cega nisam !
Drago mi je sto ti poznajesh moje telo bolje nego ja !
Drago mi je sto ti znash kakav sam bio pre ovog programa !

---------------------------------------------------------------------------------

Inache ovo ne treba da bude tema samo o mom tricepsu , vec slobodno navedite vash program ili predlozite neki vash program..  odajte neku vashu tajnu ! :)

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Moj trening za triceps :)
« Odgovor #8 poslato: Maj 10, 2006, 07:25:35 posle podne »
Probaj grudi da radis sa bucicama,cini mi se da meni pomaze
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Kekka

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 973
Re: Moj trening za triceps :)
« Odgovor #9 poslato: Maj 10, 2006, 08:40:12 posle podne »
Citat: sasacg
Probaj grudi da radis sa bucicama,cini mi se da meni pomaze


Samo sa bucicama i radim ! Vec tri meseca !
Mislim da sam danas izvalio u cemu je problem !
Meni su od bencha i od bucica napredovala samo ramena !

Danas sam okrenuo tegove malo u koso, tj ubacio sam laktove malo na unutra i UBIO SAM SISU! Poslednjih godinu dana ne mogu da joj pridjem ! Danas se napunila krvi!

Ne mogu da verujem ! Dodje mi da se ubijem ! Izgubio sam godinu dana !Ko zna kolika bi mi sisa bila ! :)

Znash kako sam joj super prishao... a samo sam malo ubacio laktove!
Sad sam ljut na sebe zato sto se nisam toga ranije setio ! :twisted:

Van mreže accountkiller99

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 681
Re: Moj trening za triceps :)
« Odgovor #10 poslato: Maj 10, 2006, 10:02:29 posle podne »
Citat: Kekka
Na istom treningu radim grudi i triceps.


I Pedja, i Milos Sarcev su rekli da grudi i triceps nikako ne treba raditi na istom treningu!

Citat: Kekka
Inache ovo ne treba da bude tema samo o mom tricepsu , vec slobodno navedite vash program ili predlozite neki vash program..  odajte neku vashu tajnu ! :)


Triceps:
• Potisak sa cela
• Potisak na lat masini
• Triceps ekstenzija
• Triceps ekstenzija u sedecem stavu

Van mreže Kekka

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 973
Re: Moj trening za triceps :)
« Odgovor #11 poslato: Maj 10, 2006, 10:05:43 posle podne »
Menjam ja s'vremena na vreme ..    Ali moram priznati da mi mnogo prija da ga ubijem u jednom danu.. nego da ga radim odvojeno..

Uskoro ce biti biceps-triceps :)

Van mreže accountkiller99

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 681
Re: Moj trening za triceps :)
« Odgovor #12 poslato: Maj 10, 2006, 10:08:12 posle podne »
A valja li cemu ovaj moj trening za triceps ili da ga menjam? :?

Van mreže markoni87

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 753
Re: Moj trening za triceps :)
« Odgovor #13 poslato: Maj 10, 2006, 10:11:04 posle podne »
Citat: BrokeBody
A valja li cemu ovaj moj trening za triceps ili da ga menjam? :?


Pa ti si skoro poceo sa teretanom,tako da bi ja na tvom mestu radio najvise 3 vezbe...Ali ti najbolje osecas svoje telo.Isprobavaj,vidi sta ti odgovara a sta ne...

Van mreže Kekka

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 973
Re: Moj trening za triceps :)
« Odgovor #14 poslato: Maj 10, 2006, 10:12:49 posle podne »
Citat: BrokeBody
A valja li cemu ovaj moj trening za triceps ili da ga menjam? :?


Pogledaj svoj triceps i videcesh sam !
Moje misljenje je da treba da KICKUJESH jednu EXTENZIJU !
Sta ce ti dve ?  Stojeca-sedeca...?

Ali ako tebi tako prija i ako ti triceps radi, ti pichi !

Ja recimo nekad ne brojim serije za triceps...  po nekoj logici to je pretreniravanje, a meni je to napredovalo...

Every body is different, good nutrition is universal ! :)

Shala naravno, nadji odgovarajucu..    ja vishe nikad necu raditi triceps bez dve teske,bazicne vezbe vezbe..  

I obrati paznju na negativnu fazu! Mislim da je jako bitna kod tricepsa..  pogotovu kod uskog bencha i potiska sa cela.