April 28, 2024, 02:13:21 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Sta mislite o ovom programu  (Pročitano 1387 puta)

Van mreže Folken

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Sta mislite o ovom programu
« poslato: Mart 02, 2009, 01:36:47 posle podne »
Zanima me sta mislite o ovom  programu sto sam sastavio, cilj mi je nekih 7-10 kg misicne mase uz sto vecu funkcionalnost posto planiram da pocnem da treniram jiu jitsu pred pocetak leta. 180cm sa 70kg trenutno. Dizem tegove kuci vec nekih godinu dana, imao sam oko 100kg kada sam poceo, uglavnom su to bile osnovne vezbe (deadlift/squat/bench/shoulder press/veslanje) radi gubitka sala, sada posto sam 30 kila laksi krecem u teretanu i dodajem whey/kreatin/glutamin tako da ce to da izgleda ovako (ishrana je ovakva bila ovakva i tokom mrsavljenja samo bez suplemenata):

Ishrana, 5 obroka na svaka 2.5-3 sata i 3-4 litre vode dnevno, obroci su kombinacija proteina i hidrata, uglavnom od pileceg belog mesa/ella sira a hidrati jabuke(1-2 na dan) i razne vrste kuvanog povrca i ovsena kasa, masti dolaze is maslinovog ulja uz prvi i poslednji obrok kao i oraha tokom jednog od obroka izmedju. Odnos je od prilike 40:35:25 (hidrati, proteini, masti). Unos kalorija je oko 2000+
Pored normalne ishrane, 4 merice po 25g wheya na dane kad sam u teretani, po 1 merica pre i posle treninga, druge dve kasnije tokom dana uz obroke. Danima kada ne treniram 3 merice  - 1 ujutru, u  1 sredini dana i 1 pred spavanje, sve to uz proteine iz normalne ishrane.
Kreatin 5g posle treninga uz whey, 5g svakog jutra kad nema treninga
Glutamin 15g posle treninga uz whey, 5g ujutru uz kreatin kad nema treninga
Postworkout meal ima i suvo grozdje oko 75g pre whey/glu/krea.  Uzeo bih i BCAA ali mi budzet trenutno ne dozvoljava.

Program se svake 2 nedelje obrce, 8x3 postaje 3x8 i 4x6 postaje 6x4, a na svakih mesec dana se  zameni da treninzi 1 i 4 trening imaju 4x6 umesto 8x3 (6x4 posle 2 nedelje) a treninzi 2 i 3 da imaju 8x3(3x8 posle 2 nedelje) umesto 4x6 kao do sada.
Odlucio sam se za brzo dizanje, znaci ne neki od klasicnih 3:3:1 vec najbrze koliko moze sa odlicnom formom (naravno bez odbacivanja i slicnih gluposti) po ugledu na programe Chada Waterbury-ja.

Kao sto se vidi 1. i 3. vezbanje pokriva gornji deo tela uglavnom, dok 2. i 4. pokriva uglavnom donji. Inace sam cist ektomorf koliko mogu da procenim.

Ponedeljak:
(tezina 80% od 1RepMax)
             (set x rep)
-Bench      8 x 3    60sec pauza izmedju setova
-Veslanje  8 x 3    60sec
-Propadanje 8 x 3 60sec
-Podlaktica prednja 8 x 3  30sec
-Podlaktica zadnja  8 x 3   30sec

Utorak:
(75% 1RM)
-Back Squat           4x6   60sec
-Romanian deadlift 4x6   60sec
-Reverse crunch   4x6   30sec
-Calf Raises           4x6   30sec

Sreda - Pauza

Cetvrtak:
(75% 1RM)
-Shoulder Press                     4x6    60sec
-Lateral Pulldown(ili zgibovi)  4x6    60sec
-Biceps Curl                           4x6    30sec                         
-Neck work front/back/sides 1x12  30sec

Petak
(80% 1RM)
-Deadlifts       8x3 60sec
-Leg Curl       8x3 45sec
-Reverse Crunch  8x3 30sec
-Calf Raises     8x3 30sec

Subota, Nedelja - Pauza

Nisam siguran da li da dodam neki cardio/hiit izmedju, posto mi je cilj da povecam masu.

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Sta mislite o ovom programu
« Odgovor #1 poslato: Mart 02, 2009, 05:40:13 posle podne »
7-10 kila miiscne mase?sledecih 2 godine? e to moze


ako si ektomorf onda bi tvoj split trebao biti malo odredjeniji sa dosta ODMORA jer uglavnom to ektomorfima treba...

a ti i utorak i petak noge....ok svatam ja tebe jedan dan kao vise quads...ali svati ti d aako lepo odradis taj utorak,u petak nema sanse da radis zadnju lozu ili stagod z anoge...bolje napravi jedan dan gde lepo unistis misic i ond aimas 6-7 dana oporavka do sledeceg puta...ovo je cisto savet ako ne zelis da se pregarash...


po meni ne treba ti previshe filozofije oko obrtanja ponavljanja blablabla,nisi nabacio neznam koliko misica pa nece dalje pa moras neke extra dzidza bidze da smisljash,uzmi radi od 1-15 ponavljanja,3-4 vezbe za vece misice i ne beri brigu...a 7-10 kila misica ne mozes ni uz steroidde do pocetka leta....
« Poslednja izmena: Mart 02, 2009, 05:42:39 posle podne TeH FiLiP »
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure