April 27, 2024, 01:14:57 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: koliko puta nedeljno?  (Pročitano 7516 puta)

Van mreže URAGAN

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
koliko puta nedeljno?
« poslato: Februar 25, 2009, 03:02:44 pre podne »
Ovako,  obrazlozicu situaciju, pa cu vam postaviti pitanje...

Imam dosta masti na sebi, i hocu da ih skinem...
Znam sistematiku kako se to radi, znam sta jesti koliko , sta trenirati i koliko itd...
Nesto sam razmisljao u poslednjih par dana pa nikako da budem nasigurno da je to ok... pa rekoh da se konsultujem sa vama ovde...

Treniram sa tegovima 4 puta nedeljno... i posle svakog treninga sa tegovima(osim kada radim noge), radim 20-25 minuta biciklu(puls oko 120).
Zbog obaveza nisam u mogucnosti da radim low cardio ujutru na prazan stomak cesto, pa sam mislio da onda radim HIIT u danima kada ne radim sa tegovima... a HIIt da mi bude 20-ak minuta : IN 2 min -140-150 puls, OUT 120-125 puls.  isto na bicikli. Mogao bih jednom nedeljno da radim ujutru na prazan stomak  low cardio 40-45 min/(nedeljom recimo)...
Znaci,  radim 4 treninga sa tegovima, 3 puta low  kardio po 20-25 min posle tih treninga...Koliko HIIT-A jos da ubacim u danima kada ne radim sa tegovim?   Situacija je takva da nemam vremena da se najvise posvetim treniranju... Preko nedelje idem na fax skoro svaki preko dana a u ostatku dana  ima  jos drugih stvari koje cekaju,  tako da za trening mogu da izdvojim sat i 15 min -najvise sat i po,   i pola sata u putu(kuca-teretana, teretana -kuca). Problem je sto ne mogu da napravim 2 kraca treninga u danu... Npr, da ono... odem na fax dodjem.. ovo ono... i odradim hiit 20-ak min... pa da posle idem u teretanu da radim sa tegovima i da posle njih ne radim cardio.... zato koristim da kada vec odradim sa tegovima, odradim i kardio  (jer tako treba, jel da, zbog glikogena koji se ispraznio tokom rada sa tegovima? ;-) )
Sta preporucujete?  :o

INACE,  imam 25 god.,   visok sam 178cm, tezak 102 kg... dosta sala...   
                 Kondicija mi je dosta opala, tako da je sada onako...bas slaba...     Imajte ove cinjenice u vidu  ;)

Pozdrav, i eto... zamolio bih  vas za pomoc u ovome...!

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: koliko puta nedeljno?
« Odgovor #1 poslato: Februar 25, 2009, 09:03:41 pre podne »
ako ti je kondicija opala nista od HIIT kardia dok ne steknes istu)jednostavno neces izdrzati kardio)...   i zbog tezine koju imas preporucio bih ti da ga radis na spravama ....

Van mreže URAGAN

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
Odg: koliko puta nedeljno?
« Odgovor #2 poslato: Februar 25, 2009, 09:59:55 pre podne »
znaci ok je da ostavim ovakav kardio(3 puta nedeljno posle treninga sa tegovima), i da ubacim jedan low kardio ujutru na prazan stomak?
Naravno, dok ne steknem malo kondiciju, a posle...? Jel je ok onda da recimo...u ona 3 dana koja preostaju bez tegova, odradim 2 HIIT-a od 20-25 min., a da onaj jutarnji izbacim,  i da to bude to, sto se tice kardia?  (5 kardio treninga nedeljno... 3 posle tegova(low, puls 120-125) i 2 hiit-a.)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: koliko puta nedeljno?
« Odgovor #3 poslato: Februar 25, 2009, 10:30:41 pre podne »
po meni ok... ali kao sto rekoh postepeno!!! i naravno moras od suplementacje imati makar vitamin c , multivitamine mineralni kopmpleks itd.. whey glutamin bcaa *nesto od toga ne bi bilo na odmet)...

Van mreže TOMI09

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 155
Odg: koliko puta nedeljno?
« Odgovor #4 poslato: Februar 25, 2009, 10:43:02 pre podne »
zasto nebi 3 puta utege a vise cardia ako ves imas puno sala,,,lako je kasnije minjat omjer utezi:cardio

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: koliko puta nedeljno?
« Odgovor #5 poslato: Februar 25, 2009, 11:06:28 pre podne »
e ajde malo procitaj sta je decko napisao!

Van mreže URAGAN

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
Odg: koliko puta nedeljno?
« Odgovor #6 poslato: Februar 25, 2009, 12:09:34 posle podne »
po meni ok... ali kao sto rekoh postepeno!!! i naravno moras od suplementacje imati makar vitamin c , multivitamine mineralni kopmpleks itd.. whey glutamin bcaa *nesto od toga ne bi bilo na odmet)...

Uzimam multivitamine ujutru i  uvece, uzimam whey : mericu ujutru, mericu i po posle treninga i mericu pred spavanje...
Generalno, unosim  oko 160g proteina dnevno, a sa UH pravim varijacije, tipa: 1. dan 350g  2. 150g  3. 50g  4. 0g i tako vrtim u krug... Izvori UH su mi zobene, integralne spagete, pirinac.   To je to! : -)
 

Van mreže TOMI09

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 155
Odg: koliko puta nedeljno?
« Odgovor #7 poslato: Februar 25, 2009, 12:31:09 posle podne »
e ajde malo procitaj sta je decko napisao!

procita sam i cardio posli utega je najgora opcijaevo jedan citat:
 " da bi se katabolizam sprijecio nakon treninga sa utezima, moramo popiti shake, no ako popijemo shake lipoliza nije moguca. Zbog toga uvjeti za kardio nakon toga treninga nemaju smisla, osim onog u finalnoj kalorijskoj potrosnji. Ovdje govorim o zelji da se ocuva sto vise misica, i sto efektnije kontrolira IS i glikogenske zalihe"

zato , bolje bi bilo da odvoji ali kad vec nema vrimena bolje je smanjit teretanu u korist cardia, a i prahranu moze bolje sredit u cilju topljenja sala , mozda bi keto bio najbolja opcija jer 102 kg na 178 cm nije malo ako kaze da ima dosta sala.
« Poslednja izmena: Februar 25, 2009, 12:37:52 posle podne TOMI09 »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: koliko puta nedeljno?
« Odgovor #8 poslato: Februar 25, 2009, 01:00:11 posle podne »
Odlicno URAGAN ... merica pre spavanje ti ne treba bolje ubaci nju polse treninga a ovu ujutru mozes u obroku sa ovsenom kasom.. ili u nekom od obroka...sa ella sirom...

TOMI09
Citat
" da bi se katabolizam sprijecio nakon treninga sa utezima, moramo popiti shake, no ako popijemo shake lipoliza nije moguca. Zbog toga uvjeti za kardio nakon toga treninga nemaju smisla, osim onog u finalnoj kalorijskoj potrosnji. Ovdje govorim o zelji da se ocuva sto vise misica, i sto efektnije kontrolira IS i glikogenske zalihe"
katabolizam je zajebana stvar ali se u njega ne ulazi tako lako kao sto ljudi misle... a ovo za sejk da onemogucava lipolizu... pa jao jbt gde si to nasao?!!!


Van mreže TOMI09

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 155
Odg: koliko puta nedeljno?
« Odgovor #9 poslato: Februar 25, 2009, 01:12:36 posle podne »
ma razmisli sam shake od 60g dexa i 40g wheya u zelucu ne probavi se kroz par minuta unatoc o hormonalnoj slici i razini glikogena nakon utega ,
uglavnom cardio nakon treninga nebi nikad preporucija

Van mreže ĐORĐE KOLUNDŽIJA

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.208
    • FITNESSTRENER
Odg: koliko puta nedeljno?
« Odgovor #10 poslato: Februar 26, 2009, 09:59:34 pre podne »
ma razmisli sam shake od 60g dexa i 40g wheya u zelucu ne probavi se kroz par minuta unatoc o hormonalnoj slici i razini glikogena nakon utega ,
uglavnom cardio nakon treninga nebi nikad preporucija
Nisi ti shvatio zašto je ta priča o blokiranju lipolize...
Nema to nikakve veze sa tim koliko treba da se vari taj šejk već što podizanje nivoa insulina blokira razgradnju masti...
Ne znam zašto kardio posle treninga ne bi mogao da se radi...

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: koliko puta nedeljno?
« Odgovor #11 poslato: Februar 26, 2009, 10:45:40 pre podne »
ma razmisli sam shake od 60g dexa i 40g wheya u zelucu ne probavi se kroz par minuta unatoc o hormonalnoj slici i razini glikogena nakon utega ,
uglavnom cardio nakon treninga nebi nikad preporucija
Nisi ti shvatio zašto je ta priča o blokiranju lipolize...
Nema to nikakve veze sa tim koliko treba da se vari taj šejk već što podizanje nivoa insulina blokira razgradnju masti...
Ne znam zašto kardio posle treninga ne bi mogao da se radi...
ni ja ewo prvi put cujem ...

Van mreže TOMI09

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 155
Odg: koliko puta nedeljno?
« Odgovor #12 poslato: Februar 26, 2009, 11:30:19 pre podne »
odustajem  ::)

Van mreže nenadns

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 461
Odg: koliko puta nedeljno?
« Odgovor #13 poslato: Februar 26, 2009, 08:30:03 posle podne »
ako radis kardio posle treninga onda PWM ide posle kardia a ne posle tegova...naravno da bi bilo besmisleno raditi kardio nakon sto si razvalio pankreas sa 50g dexa

Van mreže URAGAN

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
Odg: koliko puta nedeljno?
« Odgovor #14 poslato: Februar 26, 2009, 11:03:28 posle podne »
ako radis kardio posle treninga onda PWM ide posle kardia a ne posle tegova...naravno da bi bilo besmisleno raditi kardio nakon sto si razvalio pankreas sa 50g dexa

Naravno... znam ;-)