Maj 02, 2024, 03:09:34 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.108 poruka u 18.751 tema - 20.952 članova - Poslednji član: Bobbishapy
X3MShop banner

Autor Tema: voce nakon obroka  (Pročitano 7852 puta)

Van mreže tunas

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 203
  • You can talk the talk but can you walk the walk?!
voce nakon obroka
« poslato: Mart 09, 2009, 11:54:56 pre podne »
pozdrav svima.
zanima me zasto nije dobro jesti voce odmah nakon obroka,vec treba sacekati da prodju nekih 30-60 minuta (tako sam cuo)? ako moze to neko da mi pojasni,mislim da razumem zasto,ali ne bi da lupim glupost pa cu to zadrzati za sebe  :)
moguce da je pisano o tome ali ja to nisam nasao a poprilicno sam iscitao forum,koji je stvarno edukativan i puno sam naucio sto nisam znao i razumeo.
hvala unapred

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: voce nakon obroka
« Odgovor #1 poslato: Mart 09, 2009, 12:05:00 posle podne »
pozdrqav
a gde to postoji rpavilo da voce treba DA SE JEDE ILI POSLE OBROKA ILI 30-40-120 ili 275 min posle obroka??/

aj malo proctias ovu temu pa ce neke stvari biti mnogo jasnije..

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,100.0.html

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: voce nakon obroka
« Odgovor #2 poslato: Mart 09, 2009, 12:11:52 posle podne »
Bah...ajde nekom seljaku utuvi u glavu da voce deblja...mislim na likove od 50 i nagore godina koji celi zivot tvrde da je voce zdravo (sto i jeste jelte, ima vitamina i minerala, bla bla), ali kad im kazesh da deblja, aaaaaa neeeeeee, jok, mozesh voca po celi dan jesti a necesh se udebljati....

Ocu reci teshko starog konja nauciti novim trikovima, pogotovo kod nas gdje je sve iskrivljeno sto se tice ishrane...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: voce nakon obroka
« Odgovor #3 poslato: Mart 09, 2009, 12:17:40 posle podne »
Bah...ajde nekom seljaku utuvi u glavu da voce deblja...mislim na likove od 50 i nagore godina koji celi zivot tvrde da je voce zdravo (sto i jeste jelte, ima vitamina i minerala, bla bla), ali kad im kazesh da deblja, aaaaaa neeeeeee, jok, mozesh voca po celi dan jesti a necesh se udebljati....

Ocu reci teshko starog konja nauciti novim trikovima, pogotovo kod nas gdje je sve iskrivljeno sto se tice ishrane...

slazem se..
a sto se tice toga koliko ima svega...jbg..vrlo je to jednsotavno izracunati....
obicnom ceoveku je recimo potrebno..ajd samo da uzmem C vitamin 500mg dvneno...
onom ko radi neku fizkcu aktivnost..750-800mg
soprotistima pri velikim fiz naporima je potrebno 1000-1250 mg..a i vise..C vitamina...
e sada..sam izruncas recimo koliko treba da pojedes jabuka...koje su jos najbolje od sveg voca recimo,da bi undo 1250 mg  vitamina...

voce je sasvim Ok...ali umereno i ordredjena vrsta>

Van mreže tunas

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 203
  • You can talk the talk but can you walk the walk?!
Odg: voce nakon obroka
« Odgovor #4 poslato: Mart 09, 2009, 12:25:11 posle podne »
jako mi je drago da si mi ti odgovorio posto jako cenim tvoje znanje i iskustvo i sve te clanke koje si objavio ovde,kopiram u word dokument u svom kompjuteru,pa tako i taj clanak vec imam i procitao sam ga,cini mi se dva puta.
da malo bolje objasnim,ja rucam u studentskoj menzi i ima se mogucnost da se uz obrok uzme jedna vocka (jabuka,banan,narandza) sto je ujedno i jedini put kada ja unesem voce u toku dana,znaci jednom dnevno pojedem jednu od te tri vocke a nikad ne rucam posle 13h,tako da mislim da se to moze nazvati umereno unosenje voca a nadam se da se i ti slazes sa mnom.
a informaciju, vezanu za moje pitanje, sam dobio od pansport osoblja pa sam je se pridrzavao ali nisam razumeo zasto to tako mora, pa sam vas eto pitao, posto me ishrana jaaaako zanima :)

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: voce nakon obroka
« Odgovor #5 poslato: Mart 09, 2009, 12:41:08 posle podne »
Kao sto Pedjos napisa, umjerno i odredjena vrsta.

Evo citiram jedan post Mr.BIG-a
Citat
Jabuka recimo pola sata pre rucka ima smisla jer njena vlakna mogu stimulisati zeludac da luci vise zeludacnih sokova te time obezbediti lakse i efikasnije varenje obilnog obroka koji sledi : )

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: voce nakon obroka
« Odgovor #6 poslato: Mart 09, 2009, 01:17:03 posle podne »
Voce se uzima pre obroka, a ne nakon njega...ako ga vec uzimas.

Van mreže tunas

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 203
  • You can talk the talk but can you walk the walk?!
Odg: voce nakon obroka
« Odgovor #7 poslato: Mart 09, 2009, 01:52:51 posle podne »
hvala na informaciji. onda cu sacuvati to voce za sledeci obrok pa cu ga pojesti pre tog sledeceg obroka,pola sata pre,kao sto pise u citatu Mr.Big-a.
a sta ako je taj sledeci obrok pwm? jel se moze nesto zakomplikovati? eto npr jedem u menzi u 12h (meso + pirinac ili krompir), vezbam od 2h do pola 3, odma nakon toga dextroza+whey, 5 min posle jabuka ili narandza, i onda u 3h pwm (130gr tunjevine + 80gr pirinca)

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: voce nakon obroka
« Odgovor #8 poslato: Mart 09, 2009, 03:34:25 posle podne »
Vezbas 30 minuta sa sve zagrevanjem ????

Van mreže tunas

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 203
  • You can talk the talk but can you walk the walk?!
Odg: voce nakon obroka
« Odgovor #9 poslato: Mart 09, 2009, 03:50:35 posle podne »
pa dobro,zaokruzio sam,vezbam oko 40 minuta,3x nedeljno. danima kada ne vezbam,imam prakticna predavanja na faxu (dif) pa to racunam kao neki kardio :)
ne idem u teretanu vec vezbam kuci,nemam para. a i da imam para,pre bi dao na ishranu.

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: voce nakon obroka
« Odgovor #10 poslato: Mart 09, 2009, 04:32:08 posle podne »
Kako god hoces...ali da bi misici imali dovoljni podsticaj za hipertrofiju, treba i jakog treninga...a, ne samo OK ishrane. Valjda mozes da odvojis 1000 din mesecno za neku lokalnu teretanicu? Naravno, ti najbolje znas sta zelis od svog tela...da li je to misicna masa ili korektna linija. Moras uzeti u obzir koliko treniras i kolika ti je potrosnja kalorija, da bi uopste mogao da dovedes ishranu u korektnu poziciju. Vidim u ova tvoja 3 obroka da ima poprilicno UH....pirinac ili krompir+dex nakon treninga+80g pirinca nakon toga. Pretpostavljam da ih ima jos...pogotovo u dorucku. Mada, odosmo sa teme...

Van mreže tunas

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 203
  • You can talk the talk but can you walk the walk?!
Odg: voce nakon obroka
« Odgovor #11 poslato: Mart 09, 2009, 04:51:02 posle podne »
ima jos uh hehe.
jedem 5x dnevno,svaka 3 sata. ujutru u 9 jedem ovsene cca 100gr i 2 kuvana belanca+1 zumance, a u 18h neko meso sa umereno uh a zadnji obrok u 21h jedem ella sir sa 2-3 kuvana belanca.
sto se tice tog mog treninga,radim program sa linka http://www.iwantsixpackabs.com/my_video_journal.html koji je osmislio fitnes ekspert Arnel Ricafranca (ne znam jel neko cuo za njega i za njegov program). koga zanima,nek pogleda pa nek prokomentarise,voleo bih cuti vase misljenje.
izvinjavam se sto sam skrenuo s teme,hvala svima na komentarima.

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: voce nakon obroka
« Odgovor #12 poslato: Mart 09, 2009, 05:06:40 posle podne »
Ako je on fitnes ekspert, ja sam....to je ovaj strucnjak...u cijoj biografiji pise " He is now currently training to be a bodybuilder to compete in the future.  . "



Ako ovde imas tekstove i predloge takmicara i dokazanih BB sportista, sta ocekujes vise ? Da ovaj bolje zna od Sarceva koji je bio u vrhu svetskog BB, bez izdatih knjiga i seminara tipa "HOW TO GET SIX PACK ABS IN 16 WEEKS"..kao sto doticni REKLAMIRA. Pa, svako ko se malo razume ce ti reci da je to glupost. Bacih pogled na sajt i koliko videh, jedva i da pominje ishranu, a obecava ABS IN 16 WEEKS...Meni je to smesno. Izvini na iskrenosti, ali radi sta god hoces...tvoje telo.

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: voce nakon obroka
« Odgovor #13 poslato: Mart 09, 2009, 05:11:21 posle podne »
I samo da dodam, da ako i posle ovih njegovih slika, nekome nije jasno da je to samo REKLAMA.....


Van mreže vuksa

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.500
Odg: voce nakon obroka
« Odgovor #14 poslato: Mart 09, 2009, 05:14:00 posle podne »
Bah...ajde nekom seljaku utuvi u glavu da voce deblja...mislim na likove od 50 i nagore godina koji celi zivot tvrde da je voce zdravo (sto i jeste jelte, ima vitamina i minerala, bla bla), ali kad im kazesh da deblja, aaaaaa neeeeeee, jok, mozesh voca po celi dan jesti a necesh se udebljati....

Ocu reci teshko starog konja nauciti novim trikovima, pogotovo kod nas gdje je sve iskrivljeno sto se tice ishrane...

hahah...bravo..odlicno si ovo napisao..isto ko seljacima da objasnis da domaca svinja nije zdrava..da su domaci cvarci losi..mast..a oni kazu..joj ne znas ti sta valja..domaca msti..pa kad ispeces krompir na njoj.mm kako je slatka :D
al se nekad dobro jelo