Mart 28, 2024, 06:43:04 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: VODIČ ZA ZDRAVU ISHRANU  (Pročitano 150538 puta)

Van mreže Jeca_84

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 9
Odg: mala pomoc za Jecu_84
« Odgovor #15 poslato: Jun 01, 2009, 04:57:31 posle podne »
Heyyyy...evo mene opet i naravno sa novim pitanjima ;-)
Naime, prosla su vec dva mjeseca od kada treniram i polako se pocinju pojavljivati prvi rezultati a to su gornji dio stomaka i malo zatezanje ruku :-)
Ali moj problem je sada trening uopste. Glava mi se svaki dan puni sa raznoraznim informacijama i savjetima, sto od ljudi iz teretane sto ono sto procitam da ja vise ne znam koga da slusam.Jedni mi kazu da uzmem vece tezine a manji broj serija i ponavljanja a drugi opet obrnuto!!!Pa onda da ne radim mnogo vjezbe za grudi jer ce mi se smanjiti...ja ludim vise!
Od samog pocetka ja sam radila taj podjeljeni trening, svaki trening jedna grupa misica (tako su mi rekli).Znaci 10-15 minuta zagrijavanja na traci ( i to mi je jedan momak rekao da trcim 2 min. na 8 pa onda 40 sekundi na 12 i tako sest puta) i poslje toga krenem sa vjezbama na spravama. Za svaku grupu misica radim po 13-15 ponavljanja u 4 serije.
Poslje toga obavezno serija trbusnjaka pa traka oko 10 -tak minuta.
E sad problem je sto ja nemam tacno odredjen trening, vec to ja sama sebi iskombinujem, jedan dan ruke, drugi dan noge, treci ledja...
Voljela bih sad ako bi mi neko (a taj neko ja se nadam da ce biti Tanja :-)) mogao da napravi trening, tj. da mi napise neki program vjezbi za 4 dana.
Ja cu sada pokusati da objasnim neke vjezbe sto sam do sada radila (pisacu ih na engl. kako je i napisano na onom sajtu jer sam uglavnom sa njega i uzimala vjezbe):
GRUDI:
- Barbell bench press( 5 kg)
- Barbell pullover (Bent-arm)
- Peck Deck Flys (Butterfly) (10 kg)
BICEPSI:
- Barbell Curl
- Drag Curl
TRICEPSI:
- Triceps Pushdown
- Lying Triceps Press
- Triceps kickback
LEDJA:
- Upright rows
- Lat pull downs (Back lat pull down)
- Straight - arm lat pull- downs
- Seated Cable Rows
- Back Extensions
NOGE I GLUTEUS:
- Leg Press ( 15 kg)
- Standing Leg Curls
- Seated Calf Raises(10 kg)
- Dumbbell lunges
- Bridging (But Lift)
- Glute kickback
- Floor hip abductions

E sad sta od ovih vjezi bi tebala da nastavim da radim a koje mozda da izbacim, koliki broj ponavljanja i da li je tezina ok ???
Ono sto bih jos htjela jeste obratiti dodatnu paznju, tj. extra vjezbe za donji dio ledja i donje trbusnjake, odnosno taj tkz. "prsten" izmedju stuka i kukova (tu sam njakriticnija).
Uf, jal sam se raspisala...nije lako vama sa nama pocetnicima (jadnicima :-0 )

Van mreže ajdonthevanejm

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 57
Odg: mala pomoc za Jecu_84
« Odgovor #16 poslato: Jun 01, 2009, 09:17:12 posle podne »
Radis bench press sa 5 kg ili si pogresno napisala?

Van mreže Jeca_84

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 9
Odg: mala pomoc za Jecu_84
« Odgovor #17 poslato: Jun 01, 2009, 10:04:35 posle podne »
da, ako je to ta vjezba sa sipkom, kad lezis na klupi i dizes i spustas sipku na grudi!?
I tu i sve te ostale vjezbe  sa sipkom radim sa 5 kg.

Van mreže ajdonthevanejm

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 57
Odg: mala pomoc za Jecu_84
« Odgovor #18 poslato: Jun 02, 2009, 10:18:51 pre podne »
Ja cu ipak prepustiti iskusnima da te savetuju, mene je samo zbunilo kad si napisala bench sa 5 kg jer ja nisam nikad ni videla (verovatno nisam obratila paznju) da postoji sipka od 5 kg. Zanima me jel tebi tesko da radis sa 5 kg, ono jel osecas neki napor i misic da radi?
Ja kad sam prvi put usla u teretanu  pocela sam sa sipkom od 20kg (obicna, prazna) :-[ i napominjem da sam prilicno ziljava, rukice tanke tanke, nisam pre trenirala, ni slucajno digla nesto teze od kile (ha ha) niti sam "prirodno jaka itd itd, tako da mislim da je to neki minimum za pocetak (znaci nekih ajde 15-20 kg)
E sad k´o sto rekoh to je samo moje iskustvo, a savete cu prepustiti iskusnijim clanovima  8)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: mala pomoc za Jecu_84
« Odgovor #19 poslato: Jun 02, 2009, 11:39:41 pre podne »
dok tanja ne dodje..
mislim da prilicno gresis u trneignu tj ne mislim vec sam siguran
a dok tanja ne doje da malo ovu temu apsorbujes

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,1066.0.html

Van mreže Jeca_84

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 9
Odg: mala pomoc za Jecu_84
« Odgovor #20 poslato: Jun 02, 2009, 01:05:47 posle podne »
OK, hvala puno na savjetima!
Prihvatam svaku kritiku i savjet jer sam stvarno laik u ovim stvarima i stoga vam i pisem jer mi nema ko objasniti.
Slobodno  vi svi pisite, ja sam Tanju navela jer mi je ona prva izasla u susret i stvarno mi  puno pomogla :-)
I znam da ce se maksimalno potruditi da  mi sve objasni!

Van mreže ajdonthevanejm

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 57
Odg: mala pomoc za Jecu_84
« Odgovor #21 poslato: Jun 02, 2009, 02:38:00 posle podne »
I slobodno povecaj te kilaze da ti bude tesko, ali da ipak mozes izvesti 10-12 pravilnih ponavljanja u seriji, i ne boj se da ces se "nabildovati" ja kad bi mogla gurala bi i 100 kg u benchu al "ne merem" ;)
Cudi me samo kako ti niko u teretani nije bar malo ukazao na to da je bezveze "mlatarati" sipkom od 5 kg
E da, ovo narocito vazi za leg press, (tek sam sad videla da se radi o 15 kg)  ako ukljucimo logiku ti svakodnevno na svojim nogama nosis telo koje je sigurno teze od 15 kg..........ako razumes sta sam htela poentirati ;)

Van mreže Jeca_84

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 9
Odg: mala pomoc za Jecu_84
« Odgovor #22 poslato: Jun 02, 2009, 03:07:53 posle podne »
Kontam da bi mogla povecat kilazu sto se tice bench press-a (to mi nije teska vjezba).
Ali ja recimo sa tom istom kilazom radim Barbell pullover (ja se nadam da se tako zove), znaci na onu sipku(ja sad ne znam koliko ta sama supka ima kg, ali mislim da nema vishe od 2-3 kg) i na nju stavim one male tegice(diskove) sa po 2. 5 kg i crknem dok uradim tu vjezbu.
Isto tako i kad radim na onoj spravi za grudi (Butterfly), do sad sam radila sa 10 kg, 13 ponavljanja u 4 serije. I juce sam pokusala da povecama na 15 kg i nema sanse da uradim vise od 8 ponavljanja u seriji.Crkla sam!

Van mreže ajdonthevanejm

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 57
Odg: mala pomoc za Jecu_84
« Odgovor #23 poslato: Jun 02, 2009, 04:22:25 posle podne »
A leg press?

Van mreže Jeca_84

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 9
Odg: mala pomoc za Jecu_84
« Odgovor #24 poslato: Jun 02, 2009, 05:18:11 posle podne »
A to sam radila sa 15 kg.Medjutim sad su sklonili tu spravu (trebaju valjda novu da donesu).
Cim stigne nova pokusacu sa vecom kilazom  ;-)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: mala pomoc za Jecu_84
« Odgovor #25 poslato: Jun 02, 2009, 05:22:34 posle podne »
od vece kilaze mozes samo da izlgeda bolje..
beosmucno radnjenje ponavljaja je naravno GLUOST.
kod mene u teratni baba insutrukotr svojim devojkma cak zadaje da rade 70 ponavljanja u serieji!!!!!

da..dobro si cula..70!!!!
sa oprdavanjem da nece dobiti masu ako tako rade,a ako rade manje da onda masa.
naravno o njenoj strucnosti i kvaliviciranosti za to mesto necu da pricam ali njeni popstupci govre sve....
pamet u glavu i ne boj s tezina koje su ekvivalentne tvom cilju

Van mreže dija

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 7
Odg: mala pomoc za Jecu_84
« Odgovor #26 poslato: Oktobar 13, 2010, 03:06:01 posle podne »
hvala ti pedja puno... sama se ne bih snasla...
sve sam ovo procitala... i iz svega vidim da se ustvari hranim kako treba vise manje...
sad cu ovako javno da kazem...
sad imam 26godina,165cm 55kg,
nisam mlitava hehe kako rece ova djevojka...
ustvari sam zategnuta,ruke mi lijepo izgledaju,noge su mi isto zategnute,i bez celulita,barem vidljivog...
guza mi nije zategnuta i na stomaku imam 1cm sala,iako stalno i redovno i najvise radim vjezbe za taj dio...
radim najvise vjezbe istezanja jer ja pokusavam da smanjim misice listova,zato izbjegavam kardiotrening...
od 15e godine vjezbam na steperu i tako su mi noge kao u fudbalera...
ali slijepac ne vidi dok mu drugi ne kazu...
i ja sam postepeno gubila kilazu-25kg manje imam sada... bez dijeta...
postepeno sam izbacivala pogresne namirnice...slatkise,gazirano,masno meso,soseve i da ne nabrajam...
kruh ne jedem,ali uzimam svjeze zitarice...
ne ustezem se od tegova...sve ja to radim...
znaci samo mi je problem  izbor pravih vjezbi,da ojacam trbusne misice,da ostanem zategnuta,a da pritom ako se mogu stanje listovi...
PEDJA hvala jos jednom...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: mala pomoc za Jecu_84
« Odgovor #27 poslato: Oktobar 13, 2010, 03:45:27 posle podne »
vidi
to sto radis istezanje da bi smanjila listve je glupost
jer verovatno ti verlike listove kao i noge nemas nego kao i svaka zena i svaki klinac koji krece u tereteanu nece da radi noge jer ima jake od fudbala a eto ti imas jake noge od stepera...mislim..
sama ideja da se od stepra mogu razivti noge je glupa a pogtovo kod osoba zneskog pola kod koje je primarni hormon estrogen a ne testostroen tj nema TESTSOTROENA ZADUZENOG ZA MvISICNI RAST...znaci..nula bodova
ako se hranis kako treba i ako si zadovljana sa sobom onda ne vidim razloga za panikom ni malo

Van mreže dija

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 7
Odg: mala pomoc za Jecu_84
« Odgovor #28 poslato: Oktobar 13, 2010, 05:41:05 posle podne »
ja sam mislila da je od stepera,jer dugo vjezbam kuci na njemu.nisu mi znaci debele noge nego mi se svi misici ocrtavaju,
bedrima sam zadovoljna ali listovi su toliko napeti.sad par mjeseci nisam to vjezbala i misici mi tako stoje,onda sam par dana samo po 5 minuta,eto cisto sam pozelila,
misici su buknuli...tako da sam prestala...
  a to za istezanje...
zato sam i trazila vas jer mi je taj ocito glup savjet koji dugo koristim dalo navodno strucno lice...
i ko zna koliko jos istih savjeta,vjerujem sada pogresnih...
savjet je bio i da prestanem sa trcanjem da biram nesto sto iskljucuje noge...
vjerovatno je i to greska... a ja jos poslusala...

Van mreže dija

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 7
Odg: mala pomoc za Jecu_84
« Odgovor #29 poslato: Oktobar 13, 2010, 05:45:14 posle podne »
a aerobik da i ne pokusavam... od iste osobe savjet