Jun 03, 2024, 11:59:13 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.164 poruka u 18.753 tema - 20.952 članova - Poslednji član: fwslinkdof
X3MShop banner

Autor Tema: Stomacic  (Pročitano 3024 puta)

Van mreže filip.mm

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Stomacic
« poslato: April 08, 2009, 03:42:51 posle podne »
Drage moje,nova sam na forumu i koliko sam vas citala dopadate mi se.Nadam se da ne dupliram temu ali evo da izlozim svoj problem.
Imam 32 godine,visoka sam 157cm a teska 51kg.Znaci visak kg ne postoji.Problem je sto mi se dosta sala lokalizovalo kao slauf na stomaku i bokovima.Krenula sam prekljuce u teretanu i jako mi se dopada.Znaci zelim se zategnuti i istopiti salce.Pa da li mozete da mi preporucite neki program vezbanja(koliko aerobnog a koliko anaerobnog treninga,koliko cesto...)?Hvala unapred!

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: Stomacic
« Odgovor #1 poslato: April 14, 2009, 12:06:54 posle podne »
Dobrodosla na forum :)
drago nam je svima sto ti se dopadamo, i sto si postala clan ovog foruma koji je najbolji na podrucju ex Yu, ako ne i sire...

Dakle, ti bi da "istopis" salce, zategnes misice.. Pre nego ti napisem neki plan treniranja za pocetak, kao prvu pomoc, toplo ti preporucujem da vrlo detaljno procitas temu http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,15033.0.html, u kojoj se navodi rezim ishrane, sta jesti, kako jesti, sta izbegavati, itd. Rezim ishrane je 50% rezultata. Ako smo odlucile da promenimo nesto u svom zivotu (u vecini slucajeva, promene cinimo kad smo nezadovoljne trenutnom situacijom, zar ne?), dakle, pocele smo da treniramo, ne mozemo onda rezim ishrane ostaviti istim. Ja jos nisam videla nikog da ima lepe trbusnjake a da svakog dana pojede 2 krempite posle rucka :)
Zaboravi na "klasicne" dijete koje citas po novinama, dijete tipa "ne jesti nista", ili "ne vecerati nakon 19:00", ili "vocna dijeta", ili... Garantujem, to su sve dijete kratkotrajnog daha (da ne kazem, gluposti), jer dijetama "jesti skoro nista" i slicnim njima, naravno da ces smrsati (jer nista i ne jedes), ali pri tome dolazis u jako veliku i vrlo realnu opasnost da se nakon par dana srusis negde na ulici i zavrsis u bolnici, da se razbolis, itd itd. Vocna dijeta je posebna prica. Osobe koje su na vocnoj dijeti imaju lepu sansu da se udebljaju :) Zasto? Pa zato sto po ceo dan jedu samo secer :) Ma pusti ti one price "to je prirodni secer". Ovakav ili onakav , to je secer!
Dakle, moras paziti sta jedes, kad jedes... da ne dodjes u situaciju da topis svoje misice umesto sala.

E sad kad sam te ovako lepo isprepadala ;) procitaj i ovu temu http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,1569.0.html

Mala napomena:
kad dodjes na trening, odradi zagrevanje prvo, zatim trening (nadam se da u tereteni gde treniras ima osoba koja zna da ti pokaze sve vezbe za sve delove tela, a ako ne, pogledaj temu: http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,1622.0.html), trbusnjake uvek radi na kraju treninga, a onda odradi jos 15-20ak minuta kardio treninga. Tek nakon toga, draga moja, kad se jos malo istegnes, mozes pod tus :)


Veliki pozdrav
Tanja

Van mreže filip.mm

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Stomacic
« Odgovor #2 poslato: April 14, 2009, 12:28:46 posle podne »
Tanja puno ti hvala na odgovoru.
Evo sve sam procitala,nesto i ranije i pokusacu se pridrzavati pravila.
E sad imam jos par pitanja:
-Ako vec moram jesti slatko(npr.tortu)da li je najbolje da je pojedem ujutro pa da je sagorim do uvece?
-Da li da nakon treninga pijem dekstrozu i u kojoj kolicini(za oporavak misica)?
-U teretani mi napravili ovakav plan:
PONEDELJAK-grudi,biceps,noge,trbusnjaci
SREDA-ramena,triceps,trbusnjaci
PETAK-ledja,noge,trbusnjaci
Za zagrevanje uvek 15 min.bicikla,za svaku misicnu grupu radim po 3 vezbe(3x10)i na kraju traka 20 min.
Da li mislis da je ok?

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: Stomacic
« Odgovor #3 poslato: Maj 22, 2009, 01:55:51 posle podne »
Uh.... a zasto uopste moras da jedes tu tortu???? To je ono sto je meni nejasno... Ne moze zajedno torta i ok izgled, zao mi je. Ne samo ja, vec mnogi na forumu su to ponavljali milion puta, i jos to ponavljamo, i - sve uzalud.
Hajde molim te, opet procitaj temu "Mala pomoc za Jecu" :) obrati paznju na sve, posebno na deo gde spominjem slatkise :)

Sto se treninga tice, pristojno zvuci, za pocetak. No, mali savet. Nemoj se drzati tacno odredjenog broja ponavljanja kao pijan plota. Trener rekao 3x10, i ti treba da odradis upravo toliko 3x10, i ni slucajno 1 vise ponavljanje, iako bi se mozda moglo odraditi jos 5 :)
Ako ti trener kaze 3x10, ti onda razmisljas samo o ponavljanjima, mlatis rukama sa tegom u ruci, i u sebi brojis: 1, 2, 3... Pri tome najverovatnije uopste ne pazis na kvalitet tog jednog ponavljanja. Fokusirana si na brojanje, ne na vezbu i na nacin kako to radis. Radije ovako, kad pocnes da radis vezbu, gledaj kako je radis, fokusiraj se na to. I kad pocnes da osetis lagano peckanje, ti uradi jos 5 ponavljanja :) Naravno, uzmi opterecenje takvo da ne treba da prodje 40 ponavljanja da pocnes da osetis peckanje, ok? :)